οι σχεσεις των δυο φυλων στη νεα εποχη: τι ζητουν οι αντρες απο τις γυναικες και το αντιθετο - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 31 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 459
  1. #151
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Alobar
    Εγώ πάντως ψιλορατσιστικούλι εξακολουθώ να το βλέπω. Τη γνώμη μου λέω άλλωστε. Δεν είναι θέμα του να περισσεύει κανείς ή όχι, αλλά αν μπορώ να σου απαντήσω προσωπικά, γιατί να μην αισθάνομαι καλά με 42 κιλά και 1.53 ύψος ας πούμε;... φυσικά και είναι μια χαρά. Μόνο που ο ρατσισμός είναι πιο βαθύς και τώρα δεν αναφέρομαι σε σένα αλλά μιλάω γενικά. Μου έχει τύχει ουκ ολίγες φορές να εισπράξω σχόλια - από γυναίκες Λούσιφερ, για να καταλάβεις - του τύπου \'μα τί να βρει σε σένα ένας άντρας να κοιτάξει;\'... αυτές οι μαλακίες φτιάχνονται από γυναίκες, συντηρούνται από γυναίκες και περνάνε και στους επόμενους πάλι από γυναίκες... και αλήθεια, πόσο ενδιαφέρον να έχει όταν οι γυναίκες προσπαθούν να τονίζουν τα... ελέη τους προκειμένου να βρεθεί αρσενικό;... καλό είναι να αρχίσουν να επενδύουν πάνω σε άλλα κομμάτια οι γυναίκες μπας και αλλάξει η νοοτροπία γενικότερα, ανδρών και γυναικών, αλλά δε το βλέπω...

    :P
    Αυτό το ξεκινάνε από γυναίκες, συντηρούνται από γυναίκες κτλ δεν είναι ρατσιστικό; Εγώ έχω ακούσει και άντρες να τα λένε και είδες εδώ πιο πάνω είπαμε αν δεν έχει ωραίο σώμα μια γυναίκα κάνει για φίλη. Εξάλλου η Δώρα δεν νομίζω να μίλησε για κανονικό bmi, μίλησε για τις αδύνατες με ύψος πάω από 1,60. Το ίδιο λένε και για μεγάλο bmi, μας λένε χοντρές. Τι να αρχίσουμε να λέμε ότι είναι ρατσιστικό;

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by Alobar
    Εγώ πάντως ψιλορατσιστικούλι εξακολουθώ να το βλέπω. Τη γνώμη μου λέω άλλωστε. Δεν είναι θέμα του να περισσεύει κανείς ή όχι, αλλά αν μπορώ να σου απαντήσω προσωπικά, γιατί να μην αισθάνομαι καλά με 42 κιλά και 1.53 ύψος ας πούμε;... φυσικά και είναι μια χαρά. Μόνο που ο ρατσισμός είναι πιο βαθύς και τώρα δεν αναφέρομαι σε σένα αλλά μιλάω γενικά. Μου έχει τύχει ουκ ολίγες φορές να εισπράξω σχόλια - από γυναίκες Λούσιφερ, για να καταλάβεις - του τύπου \'μα τί να βρει σε σένα ένας άντρας να κοιτάξει;\'... αυτές οι μαλακίες φτιάχνονται από γυναίκες, συντηρούνται από γυναίκες και περνάνε και στους επόμενους πάλι από γυναίκες... και αλήθεια, πόσο ενδιαφέρον να έχει όταν οι γυναίκες προσπαθούν να τονίζουν τα... ελέη τους προκειμένου να βρεθεί αρσενικό;... καλό είναι να αρχίσουν να επενδύουν πάνω σε άλλα κομμάτια οι γυναίκες μπας και αλλάξει η νοοτροπία γενικότερα, ανδρών και γυναικών, αλλά δε το βλέπω...

    :P
    οι γεμάτες λένε τις αδύνατες \"κοκαλιάρες\" και το αντίστροφο. κανείς δεν είναι απλά ευχαριστημένος με αυτό που έχει. πρέπει να θίξει και το αντιθετό του για να νιώσει καλά....

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Όχι φίλε μου δεν έκανες αυτό. Με χαρακτήρισες ως \"αντρική κατίνα τύπου κοσμοπόλιταν\" επειδή ασχολούμαι με τα στερεότυπα που αναπαράγει ο Δήμου.

    Άλλο πράγμα το \"σχολιάζω\" άλλο το \"κριτικάρω\" και άλλο το \"προσβάλω\". Εσύ μόνο το πρώτο δεν έκανες.

  4. #154
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by aeolus74
    Όχι φίλε μου δεν έκανες αυτό. Με χαρακτήρισες ως \"αντρική κατίνα τύπου κοσμοπόλιταν\" επειδή ασχολούμαι με τα στερεότυπα που αναπαράγει ο Δήμου.

    Άλλο πράγμα το \"σχολιάζω\" άλλο το \"κριτικάρω\" και άλλο το \"προσβάλω\". Εσύ μόνο το πρώτο δεν έκανες.
    Νομίζω είπε για τον Δήμου και παρεξήγησες.

  5. #155
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by claire
    οι γεμάτες λένε τις αδύνατες \"κοκαλιάρες\" και το αντίστροφο. κανείς δεν είναι απλά ευχαριστημένος με αυτό που έχει. πρέπει να θίξει και το αντιθετό του για να νιώσει καλά....
    Δεν παίζει ρόλο το ότι δεν νιώθει καλά με αυτό που έχει. Μπορεί μια κοπέλα να αισθάνεται καλά με πολλά κιλά και κάτι πολύ λιγότερο να το θεωρεί λίγο γι\'αυτήν. Οπότε εκεί θα πει για το αντίθετο.

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by lightbluepath
    Originally posted by claire
    οι γεμάτες λένε τις αδύνατες \"κοκαλιάρες\" και το αντίστροφο. κανείς δεν είναι απλά ευχαριστημένος με αυτό που έχει. πρέπει να θίξει και το αντιθετό του για να νιώσει καλά....
    Δεν παίζει ρόλο το ότι δεν νιώθει καλά με αυτό που έχει. Μπορεί μια κοπέλα να αισθάνεται καλά με πολλά κιλά και κάτι πολύ λιγότερο να το θεωρεί λίγο γι\'αυτήν. Οπότε εκεί θα πει για το αντίθετο.
    ok, γι αυτήν. σχολιάζει και τις άλλες όμως...

  7. #157
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    ζητω συγνωμη αν με αυτο που εγραψα εγινα προσβλητικη για καποιες,δεν ειχα τετοιο σκοπο!

  8. #158
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by claire


    ok, γι αυτήν. σχολιάζει και τις άλλες όμως...
    Τώρα με τις λέξεις θα παίζουμε; Ναι αφού γι\'αυτήν είναι λίγο οι άλλες, τις σχολιάζει.

  9. #159
    τι εγινε ακομη δεν βρηκατε καμια ακρη?δεν πιστευω και να βρειτε!
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Λίμπα μου, επειδή ως γνωστόν όποιος υποστηρίζει κάτι που δε σου γουστάρει εσένα είναι κακός, απαίσιος και δε ξέρω κι εγώ τί άλλο, όχι δε θέλω να σου απαντήσω. Όσο για το ότι \'όποια δεν έχει ωραίο σώμα\' κάνει μόνο για φίλη, δε θα το σχολιάσω καν... αλίμονο. Το ωραίο σώμα θέλει τις αντίστοιχες αναλογίες, δε σημαίνει ότι όποια είναι αδύνατη έχει \'ωραίο\' σώμα.
    Ναι Κλερ, τα σχόλια αυτά προσωπικά τα έχω εισπράξει από... παχουλές. Δε δίνω σημασία όπως δε θίγω ποτέ κάποιον/α που έχει παραπάνω κιλά. Αλλά όντως, όταν κάποιος δε τα έχει καλά με το σώμα του για οποιοδήποτε λόγο, σπεύδει να σχολιάσει το αντίθετό του για να νιώσει καλά.
    Και Λίμπα, μείνε λίγο στην ουσία. Άλλα πράγματα χρειάζεται να είναι... ανεπτυγμένα για να βρεθεί η κατάλληλη σχέση.

    :P

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by olgaki82
    τι εγινε ακομη δεν βρηκατε καμια ακρη?δεν πιστευω και να βρειτε!
    ειναι η ηδονη του debate! :D

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Originally posted by dora-agxos
    ζητω συγνωμη αν με αυτο που εγραψα εγινα προσβλητικη για καποιες,δεν ειχα τετοιο σκοπο!

    Προσβλητικό;... γιατί καλέ;... δε ξέρω για άλλες του τύπου μου, αλλά εγώ γενικά δε προσβάλλομαι. Απλά στο τόνισα για να δεις ίσως αυτό που λέει και η Κλερ...

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by lightbluepath
    Originally posted by claire


    ok, γι αυτήν. σχολιάζει και τις άλλες όμως...
    Τώρα με τις λέξεις θα παίζουμε; Ναι αφού γι\'αυτήν είναι λίγο οι άλλες, τις σχολιάζει.
    και μετά αρχίζει τη δίαιτα.... :P

  14. #164
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Καλά ρε παιδιά sorry δεν πίστευα πως θα ενοχλήσει τόσο αυτό που είπα.. την αλήθεια είπα όμως. Δηλαδή εσύ Alolbar αν ο άλλος είναι 150 κιλά, η το σώμα του φαίνεται σαν να λιώνει από το πολύ καθισιό, ή είναι τόσο κοκαλιάρης όσο τα παιδάκια στην ουγκάντα θα τον βρεις σεξουαλικά ελκυστικό? Δεν μίλησα για λίγα παχάκια αλλά μάλλον η έκφραση \"ωραίο σώμα\" είχε άλλο απόηχο..

  15. #165
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Alobar
    Λίμπα μου, επειδή ως γνωστόν όποιος υποστηρίζει κάτι που δε σου γουστάρει εσένα είναι κακός, απαίσιος και δε ξέρω κι εγώ τί άλλο, όχι δε θέλω να σου απαντήσω. Όσο για το ότι όποια δεν έχει ωραίο σώμα κάνει μόνο για φίλη, δε θα το σχολιάσω καν... αλίμονο. Το ωραίο σώμα θέλει τις αντίστοιχες αναλογίες, δε σημαίνει ότι όποια είναι αδύνατη έχει \'ωραίο\' σώμα.
    Ναι Κλερ, τα σχόλια αυτά προσωπικά τα έχω εισπράξει από... παχουλές. Δε δίνω σημασία όπως δε θίγω ποτέ κάποιον/α που έχει παραπάνω κιλά. Αλλά όντως, όταν κάποιος δε τα έχει καλά με το σώμα του για οποιοδήποτε λόγο, σπεύδει να σχολιάσει το αντίθετό του για να νιώσει καλά.
    Και Λίμπα, μείνε λίγο στην ουσία. Άλλα πράγματα χρειάζεται να είναι... ανεπτυγμένα για να βρεθεί η κατάλληλη σχέση.

    :P
    Πρώτον δεν με λένε λίμπα και έχω πει 100 φορές να μη με λέτε έτσι. Αλλά οκ, εσύ απουσίαζες και δεν το ξέρεις. Στα υπόλοιπα τώρα. Όχι να μου απαντήσεις αν έχεις επιχειρήματα. Δεν θα σε πω κακιά. Διαφωνώ ότι δεν τα έχει καλά με το σώμα του. Το πιο λογικό είναι ότι τα πάει πολύ καλά με αυτή την κατηγορία και γι\'αυτό το αντίθετο το κράζει. Εννοείται ότι χρειάζονται και άλλα πράγματα είπα εγώ το αντίθετο; Αλλά και η ομορφιά παίζει ρόλο, το μάτι παίζει θέλει να βλέπει κάτι ωραίο και να το χαίρεται.

Page 11 of 31 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •