Γιατί; - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 95 of 95

Thread: Γιατί;

  1. #91
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

  2. #92
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

  3. #93
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Ότι πεις...

  4. #94
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    51
    Ξεθάβω αυτό το θέμα -κρίμα που έγινε τόσο καιρό πριν. Κορίτσια σας νιώθω πάρα πολύ, θα έλεγα ότι μοιάζουμε.

    'mou elege oti den m\'agapaei kanenas kai oti den me siba8ei kanenas' Σοφία αυτό στο έλεγε αγόρι. Εμένα μου το έχει πει η μάνα μου. Μου κάνει κάποια στιγμή "Ποιός σου άλλαξε τα μυαλά, οι φίλες σου; Αν πάθεις κάτι σε μας θα τρέχεις, νομίζεις ότι θα σε φροντίσει καμιά απ' αυτές;" (σημείωση ότι κάποια φορά που έλεγα να φύγω από το σπίτι και ήμουν έτοιμη ακόμα και εσωτερική να πάω να δουλέψω, οι δυο φίλες μου που έμεναν στην περιοχή μου προσφέρθηκαν να μείνω σ' αυτές). Άλλη πάλι φορά μου είπε "Τί επειδή έχεις αγόρι μας γράφεις;". Ευτυχώς αυτό δεν το συνέχισε σε πιο προσωπικό επίπεδο -τον σεβάστηκε.
    Και μια που κάποια ρώτησε, ο πατέρας μου κατά την εφηβεία μου, όταν ήθελε...και γω δεν ξέρω τί να καταφέρει, μου έλεγε "κομπλεξάκια, κομπλεξάκια;" πράγμα που με ενοχλούσε πολύ και τότε πίστευα ότι για να το λέει κάτι θα ξέρει. Τότε ακόμα πίστευα στη γνώμη του, δυστυχώς.

    Τέσπα, αυτό που θέλω να πω είναι ότι αυτό το θέμα με ενδιαφέρει τόσο πολύ αυτή τη στιγμή γιατί κι εγώ ψάχνω τρόπους να διαχειριστώ την κακή ενέργεια των άλλων. Έχω διαβάσει κι έχω ψάξει μέσα μου και αυτό που έχω βγάλει σαν συμπέρασμα -τουλάχιστον για την ώρα- είναι ότι 2 πράγματα μπορώ να κάνω. Να αντιστρέψω τους όρους του δικού τους παιχνιδιού (αν θέλετε, δίνω και δωρεάν tips :P ), ή απλά να μην παίξω. Απλά προσπαθώ να μη θυμώνω και να μην παίρνω προσωπικά τα προβλήματα του άλλου. Έχετε δει άνθρωπο να θέλει να τσακωθεί μαζί σου και στο τέλος να τσακώνεται μόνος του; Θέλει να τσακωθεί βρε αδελφέ, δε θα τον εμποδίσω, απλά εγώ δε θέλω -τσακώσου μόνος σου. Έχει πολύ πλάκα όταν τον κοιτάς αποστασιοποιημένα να χτυπιέται μόνος του. Αν φυσικά δεν αντέχεις τις φωνές, αποχωρείς κι ας κάνει ό,τι θέλει. Βρε πλέον θα προσπαθήσω να είμαι ψύχραιμη μπροστά σε μια κρίση. Χτυπιέσαι γιατί έχεις πρόβλημα; Χτυπήσου, εγώ δεν έχω. Με λες ψυχρή και αναίσθητη και ότι έχω υφάκι; Για σένα έχω υφάκι, εγώ δεν έχω πρόβλημα μ' αυτό, εσύ που έχεις χτυπήσου... Θα με παρατήσεις, θα με παρατήσουν οι φίλοι μου, κανείς δε θα με θέλει, θα πάθω τύφο, πανούκλα, θα μείνω στο δρόμο, όλοι θα με κοροϊδεύουν; Χα, εσύ χτυπήσου τώρα που σε 'νοιάζει' τόσο πολύ για το τί θα απογίνω, εμένα άσε με να χτυπηθώ όταν τα πάθω. Μέχρι τότε όμως το μόνο που δε θα πάθω είναι καρκίνο από την ψυχολογική βία που προσπαθείς να μου ασκήσεις.

  5. #95
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    51
    Ghost μάλλον μοιάζουμε αρκετά, έτσι αισθάνθηκα απ' αυτά που διάβασα.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •