ΠΕΡΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 106
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by Remedy

    σημερα, καποιες απο τις φωτος αυτες βρισκονται στα χερια κακοβουλων ατομων που περιδιαβαινουν στο φορουμ μιλανε γι αυτες και δημοσιοποιουν οτι αλλο στοιχειο ταυτοτητας καποιων απο αυτα τα μελη επεσε στην αντιληψη τους....
    Αυτο ειναι απολυτα σιγουρο ομως ή ειναι μια υποθεση (πιθανη μεν)?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    ενδιαφερον θεμα σε ενα σαιτ ψυχολογιας. θα επρεπε να υπαρχει διαχειρηση προστασιας προσωπικων δεδομενων. για την ανοησια παντως δεν μπορει να υπαρξει οποτε ας σκεφτει ο καθενας τι θα πει προτου το πει.

  3. #18
    Originally posted by insect
    ενδιαφερον θεμα σε ενα σαιτ ψυχολογιας. θα επρεπε να υπαρχει διαχειρηση προστασιας προσωπικων δεδομενων. για την ανοησια παντως δεν μπορει να υπαρξει οποτε ας σκεφτει ο καθενας τι θα πει προτου το πει.
    Ενδιαφέρουσα οπτική και συμφωνώ. Ο καθένας πρέπει να προστατεύσει τον εαυτό του και όχι να περιμένει από τη διαχείριση ή το Θεό.
    Όταν πχ άνοιξε το θέμα με τις φωτό, άτομα που είχαν εκμυστηρευεί πολύ σοβαρά πράγματα εδώ μέσα έσπευσαν να βάλουν τις φωτό τους φαρδιές-πλατιές.
    Ξέρουμε άραγε πόσοι από τη γειτονιά μας, τη δουλειά μας, απ τους φίλους μας μπαίνουν εδώ?
    Λίγη προσοχή δεν έβλαψε κανένα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Αυτο και εμενα μου ειχε κανει εντυπωση, το με ποση χαρα ο κοσμακις εδω μεσα ανεβαζε φωτος του λες και ηταν σε site γνωριμιων.!! Θυμαμαι οτι ολο αυτο ξεκινησε με εναν πραγματικα τσιρκο-τροπο οταν ο πρωτος ποστερ ποσταρε την μουρη του -επειδη ετσι του ρθε,επειδη περασε το ePsychology για κοινωνικο δικτυο,επειδη 1002- και χρησιμοποιησε την τιτανομεγιστη λογικη του \"αφου το εκανα εγω, πρεπει να το κανετε και εσεις!\".

    Νταξει, δεν θελω να υποτιμησω/προσβαλω τα ατομα που ποσταρανε τις φωτος τους , στο κατω κατω με την θεληση τους το κανανε και καποια οντως να μην τους ενοιαζε για το τι θα γινοταν (εδω ποσταρουν τοσα και τοσα στα faKebook*μπλιαχ* τους) παντως ειχε ενδιαφερον (κακο!!!) αυτο το φαινομενο του \"επειδη το κανουν οι αλλοι πρεπει να το κανω και εγω\".

    Οτι εγινε εγινε τωρα , τελειωσε.!

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    6
    το μηνυμα διαγράφηκε απο την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Bρε καλως τον...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,723
    Originally posted by Boltseed
    Αυτο και εμενα μου ειχε κανει εντυπωση, το με ποση χαρα ο κοσμακις εδω μεσα ανεβαζε φωτος του λες και ηταν σε site γνωριμιων.!! Θυμαμαι οτι ολο αυτο ξεκινησε με εναν πραγματικα τσιρκο-τροπο οταν ο πρωτος ποστερ ποσταρε την μουρη του -επειδη ετσι του ρθε,επειδη περασε το ePsychology για κοινωνικο δικτυο,επειδη 1002- και χρησιμοποιησε την τιτανομεγιστη λογικη του \"αφου το εκανα εγω, πρεπει να το κανετε και εσεις!\".
    .......!
    σωστη παρατηρηση μπολτ...
    μου θυμισε τον μυθο του αισωπου \"η αλεπου με την κομμενη ουρα\"
    μια αλεπου που απο δικη της απροσεξια εκοψε την ουρα της, για να μην ειναι η μονη εκτεθιμενη, προσπαθουσε να πεισει τα ζωα του δασους να κοψουν και τις δικες τους ουρες γιατι ετσι θα ηταν πιο ωραια......

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Πωπω ακριβως ΑΥΤΟΝ τον μυθο σκεφτομουν την ωρα που τα εγραφα αυτα!!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,723
    Originally posted by Boltseed
    Πωπω ακριβως ΑΥΤΟΝ τον μυθο σκεφτομουν την ωρα που τα εγραφα αυτα!!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,723
    αριονας
    δεν ξερω αν σου διεφυγε
    η αν απλα δεν σε βολεψε
    αλλα ο ανμιν ηταν ο πρωτος που επικροτησε αμεσα την κινηση αυτη για την αυτοπροστασια των μελων απο εκθεση των προσωπικων δεδομενων τους
    λεπτομερειες, ε?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    ρε μαυρακο, η αριωνα η οπως αλλιως σε λενε, δε σε πηγε ο νικος δικαστικως?

    κακως.

    παρε τα κουτσομπολια σου κ δρομο. δε μας ενδιαφερουν.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    6
    Originally posted by Remedy
    αριονας
    δεν ξερω αν σου διεφυγε
    η αν απλα δεν σε βολεψε
    αλλα ο ανμιν ηταν ο πρωτος που επικροτησε αμεσα την κινηση αυτη για την αυτοπροστασια των μελων απο εκθεση των προσωπικων δεδομενων τους
    λεπτομερειες, ε?
    Μόνο τώρα τελευταία επειδή ήταν εναντίον του Κρίνο.

    Πάτα \"προσωπικά δεδομένα\" στην Αναζήτηση, θα θυμηθείς τότε που όλοι κάνατε την πάπια, και ισχυριζόσαστε ότι δεν σας πειράζει που θα γεμίσει κάποτε το διαδίκτυο με τα πιο απόκρυφά σας προσωπικά δεδομένα έστω και με passwords, αφού σε τελευταία ανάλυση πετραδάκι πετραδάκι συνθέτει κανείς όλη την προσωπικότητα του ατόμου από αυτά που εξομολογείται εδώ μέσα (και απαγορεύεται να γράφει greeklish, με τα οποία δυσχεραίνεται το φακέλωμα της Google). Κάποια μέρα ο μελλοντικός εργοδότητης ακούγοντάς σε σε μια συζήτηση, θα βγάλει με τη βοήθεια ειδικών όλα όσα παρόμοια έχεις γράψει. Τώρα με τον Κρίνο ξυπνήσατε?

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    6
    Θα δεις με τι ταχύτητα θα δραγραφεί η τελευταία μου αυτή διευκρίνηση ώστε να μείνεις στη μακαριότητά σου εδώ στο φόρουμ σου, που κάνεις εξομολογήσεις σε άγνωστους, απλά με password. Λες και οι καλοθελητές βρίσκονται στη λίθινη εποχή.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,723
    Originally posted by arionas
    Originally posted by Remedy
    αριονας
    δεν ξερω αν σου διεφυγε
    η αν απλα δεν σε βολεψε
    αλλα ο ανμιν ηταν ο πρωτος που επικροτησε αμεσα την κινηση αυτη για την αυτοπροστασια των μελων απο εκθεση των προσωπικων δεδομενων τους
    λεπτομερειες, ε?
    Μόνο τώρα τελευταία επειδή ήταν εναντίον του Κρίνο.

    Πάτα \"προσωπικά δεδομένα\" στην Αναζήτηση, θα θυμηθείς τότε που όλοι κάνατε την πάπια, και ισχυριζόσαστε ότι δεν σας πειράζει που θα γεμίσει κάποτε το διαδίκτυο με τα πιο απόκρυφά σας προσωπικά δεδομένα έστω και με passwords, αφού σε τελευταία ανάλυση πετραδάκι πετραδάκι συνθέτει κανείς όλη την προσωπικότητα του ατόμου από αυτά που εξομολογείται εδώ μέσα (και απαγορεύεται να γράφει greeklish, με τα οποία δυσχεραίνεται το φακέλωμα της Google). Κάποια μέρα ο μελλοντικός εργοδότητης ακούγοντάς σε σε μια συζήτηση, θα βγάλει με τη βοήθεια ειδικών όλα όσα παρόμοια έχεις γράψει. Τώρα με τον Κρίνο ξυπνήσατε?
    σου διαφευγει αλλη μια μικρη λεπτομερεια.
    στην πραγματικη μου ζωη δεν με λενε ρεμεντυ, ουτε ετρεξα να ποσταρω το ομολογουμενως πανεμορφο προσωπο μου στο σαιτ...
    μονο στην φαντασια εμμονικων εγκεφαλων οι εργοδοτες συνδεουν ψευδωνυμα και εκμυστηρευσεις με τα πραγματικα προσωπα που εχουν μπροστα τους και ολη αυτη η συζητηση ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΦΟΡΑ:
    οσο δεν δινουμε αλλα στοιχεια ταυτοποιησης μας περα απο τις σκεψεις μας, δεν υπαρχει κανενα προβλημα γιατι δεν μπορουν να ταυτιστουν οι εκμυστηρευσεις με τους ιδιοκτητες τους.
    μου φαινεται τοσο απλο,γιατι εχεις τοσο μεγαλο προβλημα να το κατανοησεις?

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    6
    Originally posted by Remedy
    στην πραγματικη μου ζωη δεν με λενε ρεμεντυ, ουτε ετρεξα να ποσταρω το ομολογουμενως πανεμορφο προσωπο μου στο σαιτ...
    μονο στην φαντασια εμμονικων εγκεφαλων οι εργοδοτες συνδεουν ψευδωνυμα και εκμυστηρευσεις με τα πραγματικα προσωπα που εχουν μπροστα τους και ολη αυτη η συζητηση ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΦΟΡΑ:
    οσο δεν δινουμε αλλα στοιχεια ταυτοποιησης μας περα απο τις σκεψεις μας, δεν υπαρχει κανενα προβλημα γιατι δεν μπορουν να ταυτιστουν οι εκμυστηρευσεις με τους ιδιοκτητες τους.
    μου φαινεται τοσο απλο,γιατι εχεις τοσο μεγαλο προβλημα να το κατανοησεις?
    Θα μπορούσες να ψάξεις στο διαδίκτυο γι\' αυτό το θέμα και θα έβλεπες την αλήθεια όπως την έχουν περιγράψει σε ευρωπαϊκό επίπεδο για το πως γίνεται το φακέλωμα. Με τη δική σου λογική ο ελληνικός νόμος δεν θα έπρεπε να χαρακτηρίσει το 2006 την ip (internet protocol ας σου το εξηγήσει άλλος τι είναι) ως προσωπικό δεδομένο.

    Εδώ σου εύχομαι να μείνεις εφησυχασμένη από τις διαβεβαιώσεις που παίρνεις από τα άλλα μέλη, που ούτως ή άλλως όχι μόνο φωτογραφίες θα έδειχναν αλλά και πολλά άλλα. Ήδη με αυτά που έχεις γράψει έχεις εξασφαλίσει φακέλωμα που θα σου το εξηγήσουν κάποτε άλλοι. Εδώ μέσα στο χώρο του φόρουμ, είσαι απλά ένα θύμα που θα θέλει να είναι θύμα, γιατί έτσι νομίζει ότι της αρέσει, και έτσι την δίδαξαν οι διαχειριστές να είναι.

    Δεν υπάρχει διάλογος, αφού θα διαγραφούν αυτά σε μερικά λεπτά. Μείνε με τις ιδέες σου και μην ψάχνεις την αλήθεια.

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •