Πνευμονικο οιδημα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    Angry Πνευμονικο οιδημα?

    Επειδη εχω διαβασει αρκετα για την ασθενεια αυτην και επειδη εδω και 3 χρονια ειμαι παρα πολυ συχνα κρυωμενη,καταλυξα οτι υπαρχουν πιθανοτητες να εχω καποιο ειδος πνευμονικου οιδηματος.
    Οταν ειμαι κρυωμενη(πολυ συχνα δλδ) εχω τρελο βηχα μεχρι που ουρω επανω μου,και βγαζω φλεματα συνεχεια.Οταν παω στα επιγοντα μου βρησκουν συνεχεια οξεια βροχυτηδα η δεν μου βρησκουν τπτ.Δεν ξερουν τις του γινεται μου φενεται .
    Ετσι και εγω αποφασησα να το ψαξω σε βαθος γιατι πλεον ουτε να κοιμηθω μπορω απο τον βηχα και ετσι εκλεισα ραντευου με πνευμονολογο να δουμε τι τρεχει.
    Εχει κανεις καποια τετοια εμπειρια?Φομαβαι πολυ ακομα και να καπνησω και το θελω τοσο πολυ το τσιγαρο!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    155
    panikoula γιατι το κανεις αυτο?Μη μπαινεις στο ιντερνετ και διαβαζεισ για αρρωστιες.Αυτο θα φαινοταν με μια ακτινα θωρακος.Με το πν οιδημα εχεις και πυρετο και ειναι οξεια κατασταση.
    Μαλλον το τσιγαρο στα δημιουργει αυτα

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Ναι δλδ το τσιγαρο μου δημηουργησε πνευματικο οιδημα?λες?εκανα αχτινογραφιες 10 και ειμαι πεντακαθαρη.
    Ξερεις πως ξεκιναει ολο το συμβαν?Στραβοκαταπηνω και απο εκει και περα για 20 μερες ζω μια κολαση.Πριζονται η αμυγδαλες και αρχηζω να νιωθω δυσπνοια πονο στο στηθπς και να βηχω σαν γαιδαρος.κατι δεν παει καλα ολοι το λενε π με ακουνε να βηχω ετσι και να φανταστεις το ενα πακετο τσιγαρα το εχω 2-3 μερες δεν κανω δλδ πολλα ρε παιδι μ.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    panikoula το πνευμονικο οιδημα συμβαινει οταν συντρεχουν πολυ σοβαρα προβληματα υγειας,καρδιακη ανεπαρκεια,αναπνευστικη ανεπαρκεια,δεν μπορει να συμβει ετσι απλα επειδη εισαι καπνιστρια!οποτε βγαλε το εντελως απο το μυαλο σου,αν μπορεις ελαττωσε το,το να κανεις 5-6 τσιγαρα την ημερα δεν ειναι και εγκλημα το να χτυπας 2 πακετα ειναι αυτοκτονια..
    ολοι οι καπνιστες να το ξερεις εχουμε βρογχιτιδα!το πνευμονικο οιδημα ομως βγαλε το απο τον οριζοντα σου.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Και γιατι βηχω τοσο πολυ και δεν μπορω να κοιμηθω και κατουραω πανω μου?ο καπνος προκαλει πνευμονικο οιδημα το διαβασα καπου βηχω συνεχεια ποναω μου ξεφευγουνε ουρα και πορδες δεν αντεχω αλλο.και μου χαλανε την ψυχολογια ολα αυτα

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Και γιατι βηχω τοσο πολυ και δεν μπορω να κοιμηθω και κατουραω πανω μου?ο καπνος προκαλει πνευμονικο οιδημα το διαβασα καπου βηχω συνεχεια ποναω μου ξεφευγουνε ουρα και πορδες δεν αντεχω αλλο.και μου χαλανε την ψυχολογια ολα αυτα
    χαχαχαχαχα!ε τωρα τι να σου απαντησω..το κλασιμο ειναι υγεια!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Για τους αλλους δεν ειναι ομως να μυριζουνε την πορδη μου.αχχαχαα.τον αλλο μηνα θα με δει πνευμονολογος στο δημοσιο ευτηχως.αυτο δεν ειναι βηχας ο μπαμπας μου λεει κανω σαν ντανάς τι ειναι αυτο?χαχααχαα λολ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Μηπως ειναι απο στρες και αγχος? Εγω στις πανελληνιες εβηχα 5 μηνες σερι οπως περιγραφεις εσυ, εγω κιολας πνιγομουνα απο τα φλεμματα και 2-3 φορεσ τη μερα καθε μερα/νυχτα κοντευα να μεινω απο ασφυξια

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Τα ιδια παθενω καρι αλλα εμενα παντα αρχηζει με στραβοκαταπιμα και κατοπιν με πρισμενες αμυγδαλες και συναχι.Μετα απο 3 μερες αρχηζει ο τρελος βηχας.Εχω διαβασει οτι μπορει να ειναι και απο το στρες αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να σχετιζεται κατι τετοιο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Και ομως μπορει, εγω ειμαι ζωντανο παραδειγμα. Ειχα παει σε γιατρους 4 ειδικοτητων, παθολογους, πνευμονολογους, αλλεργιολογους, μικροβιολογους, ειχα κανει οτι εξεταση υπηρχε και ακτινογραφια και δε μου βρισκανε τπτ, ειχα παρει αντιβιωτικα, σιροπια για τα φλεμματα, εισπνοες για αλλεργιες και διαφορα αλλα που δε θυμαμαι, και δε μου ειχανε κανει απολυτως τπτ. Μου περασε με το που κατεθεσα το μηχανογραφικο. Ειχε κρατησει απο αρχες Απριλη μεχρι Αυγουστο.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    4 μηνες δλδ.Σε μενα γινεται αυτο 3 χρονια νιωθω σαν ανθρωπος που εχει πνιγει και θελει να βηξει να βγαλει το νερο απο τα πνευμονια του dld εκοψα τα φαρμακα και εχω ολα αυτα τωρα να με πηγενουν πισω!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Ποσο συχνα σε πιανει αυτο?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Απο οσο εχω υπολογησει με πιανει καθε 1,μισι μηνα και μου κραταει περιπου 25 μερες.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    E πηγαινε και στον πνευμονολογο να σου φυγει η περιεργεια, και αμα δε σου βρει τπτ να δω τι θα κανεις!! Γιατι δεν αρχιζεις ψυχοθεραπεια?? με τοσο αγχος που εχεις ως ανεργη χωρισμενη γυναικα με παιδι θα σου εκανε καλο να μιλας με καποιον που να σε καταλαβαινει και να σε στηριζει. Αν βεβαια οι γονεις σου μπορουν να σε βοηθησουν σε αυτο..

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Δεν μπορουν οι ανθρωποι πηρανε συνταξη πριν 3 μηνες και ειναι πολυ μικρη ισα ισα την βγαζουμε.εχω φοβερο αγχος ολα στο μυαλο μου ειναι περδεμενα.δες και το αλλο θρετ που ανοιξα μηπως με βοηθησεις πλζζζζ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •