Κρυφτο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Κρυφτο..

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077

    Κρυφτο..

    Κρυφτο..
    Το λεω γιατι εχω αρχισει και κρυβω τα συναισθηματα μου.
    Καποτε ημουν ανοιχτο βιβλιο,τωρα οχι πια.Δεν με πειραζει που ο αλλος δεν ξερει τι πιστευω..πολλες φορες δεν μπαινω στον κοπο να εξηγησω και αφηνω τους αλλους να νομιζουν οτι θελουν!!
    Νιωθω ομως λιγο ψευτικη...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    πως καταφερνεις να \"κρυψεις\" τα συναισθηματα σου; δεν το καταλαβαινω πως γινεται αυτο να σου πω την αληθεια. μηπως αυτο απλα αλλαξε με τα χρονια;

    σημ. αμφιβαλλω αν υπαρχει ανθρωπος που να μπορει να κρυψει τα συναισθηματα του. ειτε αυτα απουσιαζουν δια της θελησης του (πχ. λεει η μαρικα..δεν αισθανομαι κατι ερωτικο για ολους τους αντρες επειδη νομιζω πως μερικοι απο αυτους ειναι πιο ξεχωριστοι\\ πχ2 ο μιτης που ειναι αγορακι και τον γουσταρει η μαρικα δεν αισθανεται κατι γιαυτην . δεν εχει να πει κατι επειδη ουτε που το σκεφτεται καν) ειτε κατα της θελησης του (οπως συμβαινει με τα ψυχοφαρμακα).

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Καλο ειναι αυτο, αν το δεις υπο αλλη οπτικη γωνια.


    Κατι που εσυ ονομαζεις ψεμα, εγω το ονομαζω \"skill\" , ικανοτητα.


    Για πες ,

    ποιες ειναι οι φορες που ειναι χρησιμο να σε διαβαζουν ολοι σαν ανοιχτο βιβλιο, και ποιες ειναι φορες που ειναι χρησιμο να μην μπορουν να σε διαβασουν?






    *εξαφανισμενη..!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Σιγα μην δωσεις και λογαριασμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

    Εσυ να εισαι καλα με τον εαυτο σου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ υπεραπλουστευμενο αυτο που εγραψα...φροντισε να κρατησεις ισορροπιες , εκει που πρεπει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    ανεπτυξα λιγο περισσοτερο το μηνυμα πιο πανω για μια πιο ολοκληρωμενη απαντηση στο θεμα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    πως καταφερνεις να \"κρυψεις\" τα συναισθηματα σου; δεν το καταλαβαινω πως γινεται αυτο να σου πω την αληθεια. μηπως αυτο απλα αλλαξε με τα χρονια;
    insect η απαντηση σου δεν εχει λογικη...μπορεις να διαβαζεις και σκεψεις? Εννοω οτι μπορει τα συναισθηματα να ειναι περισσοτερο ορατα , αλλα ειναι τοσο πολυπλοκης υφης και τοσοι διαφορετικοι ανθρωποι που καλλιστα μπορεις να τα κρυψεις.

    Ασε που αν με δεις εμενα και ξαφνικα βαλω ας πουμε τα κλαματα...τι συναισθημα θα καταλαβεις? Το θεμα ειναι και η σκεψη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    επισης αφωτεινη μπορει απλα να μην εξωτερικευσεις τις σκεψεις/ αισθηματα σου. αυτο δεν σημαινει οτι δεν τα νιωθεις. οι ανθρωποι με υπερκινητικοτητα στα αισθηματα τους (οπως θα εχεις διαπιστωσει και σε αυτο το φορουμ) αδυνατουν να συγκρατηθουν απο την κατ\'εικονα και καθ\'ομοιωση διατυπωση των συναισθηματων τους σε γραπτα μηνυματα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    keep_waking για σενα μπορει να ειμαι τρελος, για αλλους ανεπιθυμιτος, για αλλους αδιαφορος ομως αυτο δεν δυναται να με σταματησει απο το να καταθεσω την αποψη μου οταν το θελησω (και εφοσον το κανω κοσμια) σε εναν δημοσιο διαλογο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    δεν εισαι ψευτικη απλα εγινες πιο εσωστρεφης δεν ειναι κακο!!μακαρι να το ειχα κ γω λιγο αυτο αυτην την συγκεκριμενη περιοδο..και αν θες την γνωμη μου το γεγονος οτι δεν μπαινεις στο κοπο να εξηγησεις στον αλλον δειχνει κιολας οτι δεν εισαι κομλπεξικη και δεν σε νοιαζει τι λεει ο κοσμος,μπορει να λεω κ βλακειες δεν ξερω απλα εγω ετσι το βλεπω..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    keep_waking για σενα μπορει να ειμαι τρελος, για αλλους ανεπιθυμιτος, για αλλους αδιαφορος ομως αυτο δεν δυναται να με σταματησει απο το να καταθεσω την αποψη μου οταν το θελησω (και εφοσον το κανω κοσμια) σε εναν δημοσιο διαλογο
    Εσυ μπορει να στραβωσες αλλα εγω δεν το πα για να στην πω...τελος παντων ας προσεχα και εγω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Να σας πω την αληθεια καποτε ηθελα να λεω αυτο που αισθανομαι στον αλλο..
    πχ μου φαινοταν υποκριτης?το ελεγα.
    μου προσαπταν κατι που δεν ισχυε?ηθελα να τους πεισω για το αντιθετο..
    Τωρα εχω το αντιθετο!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    το να μη λες αυτο που αισθανεσαι δεν σημαινει οτι εισαι ψευτικη...δεν λες ψεματα (πχ να λες εισαι εξυπνος ενω δεν το πιστευεις)απλα δε λες αυτο που σκεφτεσαι..ειναι καλο να κρατας καποιες σκεψεις για τον εαυτο σου..θα εχεις τους λογους σου που δεν σου βγαινει να ανοιγεσαι..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Originally posted by Boltseed
    Καλο ειναι αυτο, αν το δεις υπο αλλη οπτικη γωνια.


    Κατι που εσυ ονομαζεις ψεμα, εγω το ονομαζω \"skill\" , ικανοτητα.


    Για πες ,

    ποιες ειναι οι φορες που ειναι χρησιμο να σε διαβαζουν ολοι σαν ανοιχτο βιβλιο, και ποιες ειναι φορες που ειναι χρησιμο να μην μπορουν να σε διαβασουν?






    *εξαφανισμενη..!

    Αυτό κι από μένα.Έτσι είναι.Όπου θες να είσαι ανοιχτή,όπου δε θες να μη νιώθεις καμία υποχρέωση να πεις ή να κάνεις οτιδήποτε.Γενικά,μη ζητάς από τον εαυτό σου να έχει μία στάνταρ συμπεριφορά απέναντι σε όλους τους ανθρώπους και σε όλες τις καταστάσεις,όλες τις φορές.
    Να προσαρμόζεις την συμπεριφορά σου ανάλογα με την κατάσταση,ποιον έχεις απέναντί σου,αλλά και άλλους παράγοντες που μπορεί να παίζουν ρόλο,δίχως ενοχές.Σταθμίζεις,εξετάζει ς,κρίνεις και δίνεις ό,τι εσύ αποφασίζεις,όσο και όπου σου\"πάει\".
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by insect
    πως καταφερνεις να \"κρυψεις\" τα συναισθηματα σου; δεν το καταλαβαινω πως γινεται αυτο να σου πω την αληθεια. μηπως αυτο απλα αλλαξε με τα χρονια;

    σημ. αμφιβαλλω αν υπαρχει ανθρωπος που να μπορει να κρυψει τα συναισθηματα του. ειτε αυτα απουσιαζουν δια της θελησης του ) ειτε κατα της θελησης του (οπως συμβαινει με τα ψυχοφαρμακα).
    οχι διαφωνω. φυσικα κ μπορουμε να εχουμε συναισθηματα κ να μην τα δειχνουμε. ολα τα συναισθηματα κρυβονται αν καποιος θελει να τα κρυψει. ουτε ολοι οι ανθρωποι ειναι εξ ισου εκδηλωτικοι στα λογια κ στις εκφρασεις του προσωπου, ωστε να φαινονται τα συναισθηματα.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •