απιστια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49

Thread: απιστια

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Κατ'αρχάς για τις πρόσφατες εξετάσεις σου.
    Χλαμύδια μπορεί να είχες και από πριν, και απλά να μην είχαν εμφανιστεί. Ο μισος γυναικείος πληθυσμός που πάσχει από χλαμύδια είχε μολυνθεί μέχρι και 2 χρονια πρώτου να εμφανιστεί η μόλυνση σε κάποια εξέταση η να εμφανίσουν συμπτώματα. Επίσης, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι στοματικό ερωτα δεν έκανες με κανέναν με προφυλακτικό, και μπορεί να το κόλλησες με αυτόν τον τρόπο από οποιονδήποτε από τους 4 άνδρες με τους οποιους κοιμήθηκες πρόσφατα, αφού τα συμπτώματα στους άνδρες είναι πολύ πιο σπανια να εμφανιστούν. Τέλος, έστω ότι σε κόλλησε ο τωρινός σου σύντροφος, αυτό δεν είναι και σημάδι ότι σε απάτησε, μπορεί να το είχε οποιοσδήποτε από τους 2 σας και μόλις τώρα να εμφανίστηκε σε κάποια σου εξέταση (γιατί συγγνώμη για το στερεότυπο, αλλα δεν ξέρω πολλούς τοξικομανείς να κάνουν συχνές εξετάσεις αίματος, για ευνόητους λόγους).

    Όσον αφορά το θέμα της απιστίας, αφού διάβασα όλα σου τα post, νομίζω ότι το έχεις πιάσει λίγο ανάποδα το θέμα "σχέση". Λες ότι του ήσουν πιστη μέχρι που αντιμετώπισες προβλήματα με τη δουλειά σου, και για αυτό και τον απάτησες... μα μια σχέση είναι το λιμάνι σου, εκεί που πας να αναζητήσεις ηρεμία και υποστήριξη όταν κάτι σε ζορίζει, όχι κάτι από το οποιο αποζητάς να απομακρυνθείς όταν σκουραίνει η ζωή σου. Με όσα μας περιέγραψες, έχω την εντύπωση ότι το αρχικό σου post δεν είναι απολύτως ακριβές, διότι δεν μπορώ να δεχτώ ότι είσαι foul ερωτευμένη με κάποιον που απατάς. Είμαι από τους ανθρώπους που πιστεύουν ότι η απιστία δεν "τυχαίνει και συμβαίνει", πρέπει να το θέλεις για να το κανεις.

    Επίσης, μέσα από τα γραπτά σου, μου δίνεις την εντύπωση ανθρώπου που δυσκολεύεται να εκφράσει αυτό που πραγματικά θέλει και να πει "όχι". Συν τοις άλλοις -η μπορεί και εξ αιτίας αυτού- νομίζω ότι χρησιμοποιείς την απιστία ως μέσο εκδίκησης όχι μονο ως προς τους άνδρες αλλα επίσης ως προς τη ζωή και τον εαυτό σου. "Δεν με ικανοποιεί στοματικά ο σύντροφος μου, θα πάω με άλλον". "Δεν μου φέρθηκαν καλά στη δουλειά, θα πάω με άλλον". Με αλλα λόγια, σου έτυχε κάτι "άδικο" στη καθημερινότητα σου; Θέλεις να κανεις και εσύ κάτι εξίσου άδικο για να πάρεις εκδίκηση... μονο που σε αυτή την περίπτωση ο αποδεκτης της εκδικητικής οργής σου είσαι εσύ εξίσου και με τον σύντροφο σου.

    Εάν σου είναι τόσο εύκολο να απατάς, μήπως σου είναι και τόσο εύκολο να κανεις σχέση; Και μήπως αυτή σου η "ευκολία" σε κάνει να τραβάς -άθελα σου- ένα συγκεκριμένο τύπο ανδρών που φέρονται με έναν συγκεκριμένο τρόπο; Διάβασα σχόλια που λες ότι έκαναν οι πρώην σου, διάβασα το δικό σου σχόλιο αν σε ρώτησαν όταν αυτοί τελειωσαν αν εσύ έχεις ικανοποιηθεί... και κατ'εμέ είναι εμφανές ότι ψάχνεις έναν ευγενή και δυνατό άνθρωπο να σε στηρίξει, μονο που συνδέεις την ικανότητα αυτή με τη μαγκιά και το sex appeal. Δε χρειάζεσαι έναν ματσό άνδρα ρε συ elirene, έναν λεβέντη χρειάζεσαι.

    Έχεις κάτσει ποτε λοιπόν να σκεφτείς τι θέλεις εσύ από μια σχέση; Μήπως κοιτάς σε λάθος κατηγορια, προτιμώντας άνδρες που βρίθουν από σεξουαλικότητα και μαγκιά, αντί να ψάχνεις κάποιον με ψυχική δύναμη και υπομονή που να μπορεί να σε στηρίξει στις δύσκολες στιγμές, ώστε να μην ψάχνεις δικαίωση σε ξένες αγκαλιές;
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Προς τον Βασιλη
    Κατα αρχην σου επιστρεφω τις ειρωνειες περι υποψηφιοτητας και επαγγελματικης αποκαταστασης.Δεν εχω οικονομικη αναγκη να σαι καλα που ενδιαφερεσαι και ως επισης δεν εχω αναγκη αναγνωρισιμοτητας και προβολης σ ενα σαιτ ψυχολογιας καθ οτι εδω ειμαι για αλλους λογους...
    Αληθεια Βασιλη ταυτιζεσαι συναισθηματικα με τους χρηστες νυν και πρωην? γιατι κατι τετοιο δειχνουν τα λεγομενα σου.

    Ουσιαστικα παιρνεις χωρο για δευτερη φορα καθως την πρωτη φορα ασχοληθηκες με το μελος <<κενο>> και τωρα μαζι μου,μας(Φωτεινη).Ειδες καποιον απο εμας να κρινει τον συντροφο της Ελι ?Εγω συγκεκριμενα εχω απαντησει οσο αναφορα την σχεση της μ ενα πρωην?(επιμενω,οποιος γνωριζει ξερει 6 μηνες καθαρος ισον τιποτε, μετα απο τα πρωτα γενεθλια μιλαμε και με σιγανη φωνη)χρηστη και εστιασα στο γιατι της θελοντας να καταδειξω κατι.
    Τελος παντων αν θες απαντηση στα ερωτηματα που εθεσες παρε την ευθυνη να αναρτησεις ενα ποστ για αυτα,καθαρα χωρις ειρωνειες να κανουμε εναν γονιμο διαλογο.Οχι εδω εδω ειναι αλλουνου ποστ.
    Ευχαριστω πολυ

    Υ.Γ Φωτεινη συμφωνω μαζι σου στο τελευταιο ποστ 100%

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Elirene,

    μετα απο οσα μας λες, εχεις σκεφτει καθολου αν επιλεγεις τον εναν αντρα μετα τον αλλον, αναγνωριζωντας τους κοινα χαρακτηριστικα? Χαρακτηριστικα δλδ, που ξερεις οτι δεν θα σε κρατησουν κοντα τους, δεν θα σε κανουν να επενδυσεις συναισθηματικα κ θα αποδεικνυουν με τον εναν ή τον αλλο τροπο πώς απατας κ εκδικεισαι δικαιως!

    Η επαναλαμβανομενη απιστια, δεν εχει να κανει μονο με το σεξ.

    K κατι που αναφερθηκε αναφορικα με χρηστες ή ατομα με σοβαρα προβληματα. Δεν πιστευω βεβαια πώς ενας ανθρωπος με τοσο σοβαρα προβληματα δεν αξιζει να αγαπηθει, δεν ειναι ερωτευσιμος ή αξιος για σχεση. Αν ομως επιλεγουμε συστηματικα τετοιους ανθρωπους, τοτε δεν ειναι ο ανθρωπος που επιλεγουμε να ερωτευουμε αυτος, μα ενα δικο μας προβλημα που προβαλλεται στις σχεσεις μας, αδιακοπα. Κ ζηταει να εκφραστει.
    Last edited by Sofia; 22-12-2010 at 02:23.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    Εχετε δικιο, τρωγομαι οταν ειμαι μονη γτ δεν εχχω ουτε φιλιες και κανω ευκολα σχεση κ οπως κυλησει αλλα ως τωρα με αυτον ειμαι καλα αφου περασσαμε καποιες δυσκολιες στην αρχη, γενικα εχω μια δυσαρεσκεια για τη ζωη δεν μ αρεσει η ρουτινα το συστημα οι αξιες η δουλεια και οταν μου συμβαινει κατι αντιδραω ασχημα η ακραια δεν εχω υπομονη και τις σχεσεις τις βλεπω σαν μεσα για να καλυφθουν αναγκες, για παρεα, για συντροφικοτητα, για ερωτα ετσι ειναι πιστευω..οσο για την χλαμυδια εκανα εξετασεις πριν 8 μηνες και δεν ειχα και ημουν με αυτον που ειμαι τωρα οσο για το στοματικο στους 3 που τον απατησα εκανα μονο σε εναν που τον η3ερα καλα 4 χρονια περιπου βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να ειχε..αλλα δεν αποκλειω να με εχει απατησει και ο πρων κοκακιας ασ τον πουμε ετσι γιατι στην αρχη οταν ειχα εγω τα χαλια μου εβγαινε μεχρι τις 9 το πρωι τα σαββατα και παρασκευες χωρις εμενα και ερχοταν σπιτι μου κ επινε φριμπες την ωρα που εγω ξυπναγα...αυτο συνεβαινε τους 4 πρωτους μηνες συνεχεια μετα του απαγορευσα να πινει κοκα σπιτι μου αρα δεν ξερω αν κ εκεινος ηταν πιστος αυτος χτες μου ορκιζοταν οτι δεν εχει κανει τιποτα αλλα δεν ξερω τι να πιστεψω..επειδη δεν τον εμπιστευομουν για την προηγουμενη ζωη του το καλοκαιρι εκανα εξετασεις για ειτσ ηπαττιτιδα συφιλη μηπως πρεπει να ξανακανω? επισης παιδια εχουμε κολλησει με τον συγκεκριμενο εχω κολλησει 2 φορες μυκητες, προφυλακτικα δεν μπορω να χρησιμοποιουμε γιατι σπανε μαζι του κ μια φορα ο γιατρος μου βρηκς κομματι μεσα μ κ μ πε πως ευτυχως το βρηκε νωρις γτ τηα πατηαινα μεγαλη μολυνση..τελος παντων αν κολλησα εγω απο αλλον δεν ξανακανω τιποτα μπορει να ναι κ ενα μαθημα αλλα τι γινεται αν ο αλλος δεν ειναι πιστος μηπως πρεπει να χω αμφιβολιες και για τον συντροφο μου?γιατι εκανα εξετασεις για χλαμυδια κ μυκητες πριν 8 μηνες και δεν ειχα αλλα τωρα εχω..και η χλαμυδιΑ ΕΙΝΑΙ αυστηρως σεξουαλικα μεταδιδομενο

  5. #35
    ρε συ έλι, λες πως έχεις αμφιβολίες για τον σύντροφο σου μετά από αυτό που έγινε με τα χλαμύδια και αν σε απατάει κλπ.
    Ξεκίνα να έχεις αμφιβολίες με τον εαυτό σου πρώτα και μετά για τους άλλους.
    Βάλε τον εαυτό σου εκεί που του αξίζει και όχι εκεί που πιστεύεις πως του αξίζει. Δεν στα λέω επειδή πήγες με αυτά τα άτομα, μακριά από μένα οι ηθικολογίες. Μπορείς να πας με πενήντα σε μια μέρα αλλά να το καταευχαριστηθείς? Αυτό είναι το ζητούμενο. Να κάνεις ότι θες, αλλά επειδή το θες, όχι επειδή χρησιμοποιείς το σεξ ως μέσο ξεσπάσματος...Ξύπνα.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    Ωραια εγω το κανω αυτό ξεσπάω μεσω του σεξ επειδη ξυπναω το πρωι και ειμαι χαλια η διαλεγω λαθος αντρες επειδη θελω να ικανοποιησω αμεσα τις αναγκες μου και δεν μπορω να ειμαι μονη..σας ευχαριστώ που μου το ξεδιαλύνατε υπάρχουν και αλλοι τροποι προφανως για να ξεσπάσεις και να νιωσεις καλύτερα, θα προσπαθήσω να διορθωθω, ο συντροφος μου δεν ξερει τπτ ουτε προκειται να μαθει γτ δεν τους ξερεις αυτους που πηγα οποτε συνεχίζω κανονικα εκτος αν προκύψει καποιο πρόβλημα εκτακτο οπως η χλαμύδια ..τουλάχιστον εγω ομως προσεχω οταν εκανα οτι εκανα και τωρα βρισκομαι να εχω χλαμύδια και δεν ξερω απο ποιον που μαλλον ειναι ο συντροφος μου και γτ εγω να μπω σε τετοια περιπετεια να παρω χριστουγεννι;ατικα 16 μερες αντιβιωση και να τρεχω σε γιατρους γτ το μικροβιο αυτο ειναι επικινδυνο για σαλπιγγιτιδα και στειρωση...κ τελος παντων αυτος αν πηγε με αλλη κ με κολλησε δεν τον θελω αρκετη υπομονη εκανα μαζι του στις αρχες δεν θα ανεχτω αλλες βλακειες που βαζουν σε κινδυνο την υγεία μου

  7. #37
    Τώρα αυτό έγινε και δεν αλλάζει. Κοίτα την υγεία σου και αντιμετώπισε το. Είναι όμως εντελώς εγωιστικό από την πλευρά σου να φρικάρεις αν πήγε αυτός με άλλη, ενώ εσύ έχεις πάει με τρεις!!
    Δεν στο λέω υπό μορφή κατηγορίας, απλά σκέψου πως αν σε ενδιέφερε αυτό το άτομο και πέρναγες καλά μαζί του, δεν έψαχνες οτιδήποτε σε οποινδήποτε. Θα το πάλευες. Οπότε κοίτα εσένα και δώσε χρόνο στον εαυτό σου.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    Έχω πολλά νευρα δεν ξέρω τι επαθα αυτή η ειδηση με την χλαμύδια μου χει δημιουργήσει νεύρα γιατι από καπου κολλήσα και με ποιον πηγαινα χωρις προ με αυτον και πριν 7 μηνες δεν ειχα τιποτα..φοβαμαι μην τα διαλύσω ολα γτ η σχέση μας δεν ειναι δοκιμασμένη σε τσακωμούς κ νεύρα αντε να χουμε τσακωθεί 2 φορες σενα χρόνο..τωρα με πηρε τηλέφωνο και μου πε οτι δεν θα δουλεύει μέχρι τις 3 του γεναρη και ''για που ειμαστε?'' μου λεει ενω ξερει οτι εγω δουλευω και αρχισα να του τα χωνω και καλα οτι σκεφτεται την παρτι του κ αυτα..ετσι κ φυγει κ με αφησει μονη στην αθηνα χριστουγεννιατικο θα ναι μεγαλη αναισθησια και ειμαι 90 % σιγουρη οτι χλαμύδια με κόλλησε αυτός..να σας πω κάτι τρέμω στην ιδεα να χωρίσω τι θα κάνω μετα?και καλα παλι απτην αρχη να γνωρισω αλλον και αν και και..τρέμω στην ιδεα...αλλα νιωθω και περιεργα εχει αρχισει να με νευριαζει περαν του γεγονότος με την χλαμύδια που χω νευριασει παρα πολυ..με νευριάζει που νομιζει οτι ολοι ειναι φιλοι του, εχει τοσους φιλους και πρεπει να τους τρωω κ εγω στη μαπα κ ολα μεσα στον υποκοσμο κ οτι κανουν αυτοι πρεπει να ακολουθουμε, με νευριαζει που παει κ με παιρνει μαζι να πιει ενα τσιγαρακι κ εγς καθομαι κ κοιταω δεν μαφηνει να πιω, με νευριαζει γτ δεν προσεχει οταν ειχαμε κολλησει μυκητες εβαλε αλοιφη για 2 μερες του περασε κ δεν ξαναβαλε να δω τωρα με την χλαμυδια αν θα παιρνει αντιβιωση 16 μερες ειναι κ χριστουγεννα κ δεν θα πρεπει να πινει κ αλκοολ γτ δεν θα τον πιανει, με νευριαζει γτ πλενει τα δοντια του μια την εβδομαδα, με νευριαζει γτ φοραει αταιριαστα ρουχα κ δεν καταλαβαινει οταν του λεω πως εισαι ετσι, με νευριαζει γτ νομιζει οτι ειναι ωραιος κ ειναι 60 κιλα 185 με σκαμμενο προσωπο κ εγω ειμαι 45 1,60 κ μ λεει οτι εχω διπλες στην κοιλια οταν καθομαι ελεος, με νευριαζει που μου κανει στοματικο σπανια ενω εχει απαιτηση να του κανω..τα χω παρει τωρα πολυ μου τη δινουν ολα, σιγουρα οταν εισαι με καποιον δεν μπορουν να σαρεσουν ολα γιαυτο κανεις πισω σε καποια πραγματα με εχει επηρεασει η εκλειψη μου φαινεται ειμαι και διδυμος..

  9. #39
    Με λίγα λόγια δηλαδή κάθεσαι με κάποιον που δεν σου αρέσει καθόλου, (προσωπικά ούτε εμένα θα μου άρεσε όπως τον περιγράφεις), απλά για να μην είσαι μόνη σου?
    Διάβασε τι γράφεις....

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Βρε elirene καταρχην το να ησουν φουλ ερωτευμενη ολες αυτες τις φορες και να απατησες το αποκλειω.
    Δεν ξερω με τι κριτηρια διαλεγεις αυτους που εχεις διπλα σου , αλλα δε βλεπω να ανφερεις πουθενα τι σε τραβηξε πανω τους, οπως και σ'ενα ποστ λιγο πιο πριν ανεφερες ενα σωρο πραγματα που σου τη σπανε και δε σ'αρεσουν, τελικα τι σου αρεσε? Τι στοιχεια εχει αυτος ο ανθρωπος (ή οι προηγουμενοι) στο χαρακτηρα του και σε τραβηξαν?
    Ως προς το ποιος κολλησε ποιον, πολλα σεναρια μπορει να ειναι πιθανα, περα ομως απο τις εξετασεις αυτες εσυ τον εμπιστευεσαι αυτον που εχεις διπλα σου? Εννοω δηλαδη αν δεν τις επαιρνες αυτες τις εξετασεις ή αν ηταν καθαρες , αισθανεσαι ασφαλεια μ'αυτον τον ανθρωπο , τον εμπιστευεσαι οτι δε θα σε απατουσε?
    Το θεμα με την προφυλαξη ειναι πολυ σοβαρο, σχετικα ανετα ομως λες οτι δεν χρησιμοποιεις προφυλακτικο επειδη ειδικα με το συγκεκριμενο ατομο σπανε, δεν ξερω λιγο επιπολαιο ακουγεται.
    Μου φαινεται καπως σαν ελευθερη σχεση αυτο που εχετε και υποθετω οτι κατι τετοιο ψαχνεις, δηλαδη ασχετα απο τα διαφορα περι του αν ειναι ενταξει σε συμπεριφορα ο οποιοσδηποτε εχεις διπλα σου θα πρεπει να δεις κι εσυ πως εισαι απεναντι του, αυτα καπως ετσι πανε. Ισως σε καλυπτει αυτη η σχεση που εχεις. Περα απ'ολα ομως οταν εσυ γενικα θελεις διπλα σου καποιον που να σε νοιαζεται να σε φροντιζει να ειναι πιστος κτλ θα πρεπει κι εσυ να εχεις μια καποια αναλογη συμπεριφορα απεναντι του σε βασικα πραγματα.
    Το θεμα ειναι οτι οπως και σ'αυτην την περιπτωση τωρα που πηρες αυτες τις εξετασεις, εσυ τραβας το λουκι, οποτε οφειλεις να προστατευεις τον εαυτο σου γιατι πρωτα απ'ολα εσυ θα το κανεις, ειδικα αν βλεπεις οτι ο εκαστοτε συντροφος που επιλεγεις να εχεις διπλα σου δεν ενδιαφερεται.
    Εχεις χαμηλη αυτοεκτιμηση νομιζω, προσπαθησε να δεις και τον εαυτο σου για λιγο και να καλυψεις τις αναγκες σου, μετα κι εσυ θα αισθανεσαι καλυτερα..
    Σου ευχομαι να πανε ολα καλα

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    Αυτο που με τράβηξε ηταν το οτι ειναι καλης φυσης ανθρωπος εννοώ πως δεν βριζει, δεν τσακωνεται και αυτο ειχε αντικτυππο στη σχεση μας γτ παρολο τις δυσκολίες δεν τσακωνομασταν, με έβαλε στο σπιτι του απο την αρχη σε σημειο να νιωθω την οικογενεια του δικη μου οικογενεια, εχω γεμισει με ταπερ απτη μαμα του και γενικα ειναι το στυλ του αντρα μην φοβασαι εγω ειμαι εδω κατι τετοια με τραβηξαν. Δεν θελω φρι σχεση θελω κανονικη σχεση το οτι τον απατησα το θεωρω προβλημα δικο μου εννοω της στασης μου στις σχεσεις γτ το κανω με ολους γιαυτο αλλωστε ανοι3α το θεμα. Οσο για το λουκι ναι το τραβαω αλλα κ αυτος πρεπει να παρει αγωγη γτ ειναι υπουλα μικροβια και μπορει να παθει προστατιτιδα..σας ευχαριστω ολους για την ανταποκριση παιδια και για την στηριξη

  12. #42
    Να σαι καλά έλι.....ελπίζω να σε βοηθήσαμε. Θα σου πρότεινα κάποια στιγμή να ξαναδιαβάσεις όλο το θέμα....ίσως σε βοηθήσει περισσότερο....:)

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    Αυτο που με τράβηξε ηταν το οτι ειναι καλης φυσης ανθρωπος εννοώ πως δεν βριζει, δεν τσακωνεται και αυτο ειχε αντικτυππο στη σχεση μας γτ παρολο τις δυσκολίες δεν τσακωνομασταν, με έβαλε στο σπιτι του απο την αρχη σε σημειο να νιωθω την οικογενεια του δικη μου οικογενεια, εχω γεμισει με ταπερ απτη μαμα του και γενικα ειναι το στυλ του αντρα μην φοβασαι εγω ειμαι εδω κατι τετοια με τραβηξαν. Δεν θελω φρι σχεση θελω κανονικη σχεση το οτι τον απατησα το θεωρω προβλημα δικο μου εννοω της στασης μου στις σχεσεις γτ το κανω με ολους γιαυτο αλλωστε ανοι3α το θεμα. Οσο για το λουκι ναι το τραβαω αλλα κ αυτος πρεπει να παρει αγωγη γτ ειναι υπουλα μικροβια και μπορει να παθει προστατιτιδα..σας ευχαριστω ολους για την ανταποκριση παιδια και για την στηριξη
    Είσαι καλή πάστα ανθρώπου και θα βρεις το δρόμο σου...
    Να είσαι καλά κι όπου βρεις λιμάνι, ρίξε άγκυρα - όχι στο ν'απατάς ή να μην απατάς , σιγά τα ωά - αλλά στο να μάθεις ν'αγαπάς αυτούς που σ' αγαπούν, είτε ζεις μαζί τους είτε όχι...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  14. #44
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    41
    Κοπέλα μου, αμα σου καυλωνει να πας με άλλον, πήγαινε..
    Η σεξουαλικη ηθική ούτως η άλλως είναι ένα αστείο. Και τι έγινε αμα είναι "καλά παιδιά;" Καλα παιδιά είναι ευφημισμος για φλωραντζες και άτομα χωρίς ουσιαστικές επιλογές, η με περιορισμένες εμπειρίες. Σε μια σχεση είμαστε πάντα ένα μεγάλο αίνιγμα ο ένας για τον άλλο.
    Και όσο προσπαθούμε να το λύσουμε, τόσο μπουρδουκλωνομαστε ακόμα περισσότερο γιατί, κακά τα ψέμματα.. Όλοι αγαπάμε τα μυστικά μας και τα χουμε για πάρτη μας. Και σ ´ όποιον αρεσουμε. Τώρα αμα οι αγκαλιτσες και τα φιλακια σου καλύπτουν και μια συναισθηματική ανάγκη, απόλαυσε το σαν να νοικιαζεις μια συγκινητικη ταινία. Όταν τελειώσει Τραβά στο DVD club και νοικιασε άλλη. Καλές γιορτές..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by LOOLOONEES View Post
    Κοπέλα μου, αμα σου καυλωνει να πας με άλλον, πήγαινε..
    Η σεξουαλικη ηθική ούτως η άλλως είναι ένα αστείο. Και τι έγινε αμα είναι "καλά παιδιά;" Καλα παιδιά είναι ευφημισμος για φλωραντζες και άτομα χωρίς ουσιαστικές επιλογές, η με περιορισμένες εμπειρίες. Σε μια σχεση είμαστε πάντα ένα μεγάλο αίνιγμα ο ένας για τον άλλο.
    Και όσο προσπαθούμε να το λύσουμε, τόσο μπουρδουκλωνομαστε ακόμα περισσότερο γιατί, κακά τα ψέμματα.. Όλοι αγαπάμε τα μυστικά μας και τα χουμε για πάρτη μας. Και σ ´ όποιον αρεσουμε. Τώρα αμα οι αγκαλιτσες και τα φιλακια σου καλύπτουν και μια συναισθηματική ανάγκη, απόλαυσε το σαν να νοικιαζεις μια συγκινητικη ταινία. Όταν τελειώσει Τραβά στο DVD club και νοικιασε άλλη. Καλές γιορτές..
    Το θεμα δε νομιζω οτι ειναι στο με ποσους πηγαινεις αλλα στο να εισαι ειλικρινης με οσους πηγαινεις για το τι ειδους σχεση θελεις (ελευθερη ή οτιδηποτε αλλο)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Απιστία
    By chris_663 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 15-06-2011, 18:16
  2. ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΗ ΑΠΙΣΤΙΑ
    By XARITINI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 18-03-2011, 19:47
  3. απιστια...
    By bunny in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 275
    Last Post: 29-05-2010, 01:37
  4. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 21:43
  5. απιστία
    By eliot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 18-07-2006, 20:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •