ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Δεν ξερω ισως να μην καταλαβαινουν πως τους επιβαλλομαι.......... οπως ειπα, εχω 1 χαρισμα κ εγω.......

    την πεμπτη θα παω στον γιατρο, εχω κανα μηνα να παω........
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    ρε μι τα προβληματα σου ειναι αυτα που νομιζεισ οτι ενοχλουν τουσ αλλουσ η αυτα που ενοχλουν εσενα γιατι αμα ενοχλουν τουσ αλλουσ κι οχι εσενα δεν προκειται να αλλαξεισ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εμενα με ενοχλουν περισσοτερο οι μανιες και οι εμμονες. τα ξεσπασματα νευρων ειναι λογικο να ενοχλουν τους αλλους περισσοτερο που τα ακουνε .......... παλιοτερα ενιωθα και οτι ειμαι ενα βαρος και προβλημα για ολους, κ σκεφτομουν συνεχεια πως αμα δεν υπηρχα θα ταν ολοι χαρουμενοι κ καλυτερα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    12
    καλησπερα
    πασχω απο βουλιμια (με εμετους κτλ) εδω και 11 χρονια
    εχω σταματησει τους πολλους εμετους γιατι ειμαι λιγο καλητερα τωρα, εχω μιωσει τους εμετους και τα βουλιμικα επισοδια σε ενα το μηνα, εαν σκεφτει κανεις οτι καποτε εκανα 4-5 την ημερα...θεωρω οτι ειμαι σε καλο δρομο

    Για μενα ολα ειναι αγχος και ελεγχος!
    στην δουλεια, στο σπιτι, στο παιδι μου, σε ολα ολα
    Αν κατι μου μπει στο μυαλο πρεπει να γινει την στιγμη που θελω εγω με τον τροπο που θελω εγω και ας εμπλεκει και αλλα ατομα...δε με νοιαζει!
    Δε μπορω να πω οτι θελω να μαι το κεντρο, μαλλον το αντιθετο, απλα ειμαι εξαιρετικα συγγεντρωτικη και control freak. Δεν πιστευω στον Θεο γιατι απλα δε μπορω να χωνεψω οτι καποιος αλλος κουμανταρει τη ζωη μου.

    Θα ηθελα να ειμαι ποιο χαλαρη, ποιο "οτι φερει ο ζωη". Παντα πιστευα οτι αυτο δε μπορει να αλλαξει γιατι αυτο ειμαι εγω...εχω καιρο ομως που διαβαζω για την ψυχολογια του παιδιου μου και καταλαβαινω πως η συμπεριφορα των γονιων μου επιρεασε τον χαρακτηρα μου

    μπορω αραγε να γινω ποιο χαλαρο ατομο? μπορω να αφησω το παιδι μου εστω και για μια ωρα μονο του με τον πατερα του?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    gillie εχεις παει σε ειδικο?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    12
    οχι δεν εχω παει

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μηπως θα πρεπε?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by BrokeN_DoLL View Post
    δεν ξερω, απλα εχω διαβασει πως ο ελεγχος του εαυτου σου προκαλει αγχος......και το αγχος προκαλει διαταραχες.......ενα απο αυτο ειναι κ το φαγητο
    οποτε, αν δεν θες να εχεις προβλημα με το φαγητο, πρεπει να καταπολεμησεις το αγχος, αρα να δειξεις εμπιστοσυνη στον εαυτο σου!
    Γεννηθηκες σε υπερπροστατευτικη οικογενεια? Συνηθως καπως ετσι συμβαινει και χανουμε την εμπιστοσυνη στον εαυτο μας, οταν λαμβανουν αλλοι αποφασεις για μας, οταν μας φοβιζουν και δε μας αφηνουν να αναπτυξουμε την προσωπικοτητα μας. Μην αντιδρας στο τωρα οπως θα αντιδρουσες στο παρελθον. Ειναι σαν να σου ερχονταν μπαλακια του τενις απο ολες τις κατευθυνσεις οταν ησουν μικρη, και τωρα δεκα χρονια μετα συνεχιζεις με μια ρακετα να κοπανας τον αερα. Σου εχει μεινει αγχος απο τοτε, αλλα τωρα εισαι μεγαλη δεν υπαρχει λογος να κοπανας τον αερα, μπορεις να αφησεις τη ρακετα κατω και να αρχισεις να ψαχνεις να βρεις την πραγματικη αξια του εαυτου σου. Θες να αποφυγεις να μεγαλωσεις κι ομως πετυχαινεις το αντιθετο, το μεγαλωμα ειναι αναποτρεπτο, και το αγχος το επιδεινωνει, ειδικα σε ψυχολογικο επιπεδο σε λιγο μπορει να αισθανεσαι σαν 100 χρονων γρια.
    Ο χρονος περναει και δεν ξαναγυρναει και η ζωη σου σου ανηκει. Μπορεις να εχεις την ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ οτι παραμενεις μικρη επειδη δεν γινεται θηλυκο το σωμα σου, αλλα αυτο δε σημαινει οτι δε θα γερασει! Απλα αντι να απολαυσεις τα αναποτρεπτο, και να ρουφηξεις οτι εχει να σου δωσει η ζωη, δημιουργησες εναν αντιπερισπασμο στη σκεψη σου που σε εμποδιζει να αναπτυξεις τον αληθινο σου εαυτο, και προσπαθεις απεγνωσμενα να συντηρησεις εναν ψευτικο. Αυτο δεν ειναι ευτυχια, το βλεπεις πως υποφερεις.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι ο πατερας μου ηταν πολυ υπερπροστατευτικος μαζι μου. επειδη μαλλον εβλεπε οτι ειχα προβλημα . ενω η αδερφη μου πηγαινε μονιμως με τα νερα τους. εγω εφευγα απ το σπιτι με πιαναν κρισεις και δαγκωνα τα χερια μ κοβομουνα και χτυπουσα πραγματα. αλλα για πολλα θεματα μ λεγε μονιμως πως ειμαι αχρηστη και πηγαινα για υπνο με ενα αισθημα που ακομα δεν μπορω να ξεχασω, εκεινο της πικριας και της απογοητευσης. γιατι με θεωρουσε αχρηστη κ επρεπε να κανω ο,τι θελει αν δεν τα καταφερνα ημουν ακομα πιο αχρηστη.

    επισης το οτι δεν μπορω να ηρεμισω πουθενα να νιωθω οτι με δειχνουν με το δαχτυλο και η περιφρονηση για αυτο που κανω, που διαβαζω, που ειμαι, τι φοραω.......ειναι απολυτα εκνευριστικο.

    ο αληθινος μ εαυτος πιστευω ειναι αυτο που ειναι τωρα και που παντα ητανε. δεν ειναι απαραιτητο ολοι οι ανθρωποι να ναι μες στην γλυκα....εχω κ απο αυτο αλλα περισσοτερο εχω οργη ειχα απο μικρη εχω και τωρα οποτε ετσι πιστευω ειναι ο αληθινος μ εαυτος! δεν ητανε καπριτσιο........δεν ειχα καν μεταβατικη περιοδο. μεταβατικο ηταν το σεξουαλικο μου. μονο αυτο εχει αλλαξει μεχρι τωρα
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Γονεικές συμπεριφορές ελέγχου
    By RainAndWind in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 02-12-2009, 06:31
  2. Replies: 7
    Last Post: 10-10-2009, 04:21
  3. Επιμονή, πάθος, εμμονή, ένταση.
    By weird in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 211
    Last Post: 29-11-2008, 16:22
  4. υπομονη.επιμονη..
    By Adzik in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 06-03-2008, 21:01
  5. τελειομανια
    By stefanos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 22-02-2008, 13:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •