κουλουβαχατα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700

    κουλουβαχατα

    εχω σχέση 1,5 χρόνο τα παμε καλα αλλα δεν ειναι και τελειος, πριν μια βδομαδα τα3ιδευαμε μαζι γυρνωντας απτισ διακοπες και γνωρισα καποιον στο καραβι κ εχω ξετρελαθει, χτες βγηκαμε πρωτη φορα κ επαθα πλακα, τι κανω?

  2. #2
    με τον πρώτο τι θα κανεις; πάντα δεν ήταν τέλειος ή δεν είναι τελειος μετά που γνώρισες τον άλλο;

    εξαρτάται πόσο βάθος και σύνδεση είχες με τον πρώτο, αν ήταν ο άνθρωπος σου στη ζωή, εκτός κι αν ήταν συμβιβασμός ή σχεση τυπου να χω κατι μεχρι να βρω κάτι καλήτερο. ο δευτερος μπορει να ναι ενας εφημερος ενθουσιασμός και να ξενερώσεις άμα τον γνωρίσεις καλήτερα.
    γιάννης

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    35
    κάνε κάτι με τον δεύτερο , κράτα τον πρώτο.

    αν με τον δεύτερο γίνει κάτι και σου φύγει η κάψα γύρνα στον πρώτο.
    αν με τον δεύτερο κολλήσεις παράτα τον πρώτο.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    19
    Τέλιωσε τον πρώτο καθαρά και χωρίς τσκωμούς και κάνε κάτι με τον δεύτερο.Αν δεν σου κάτσει πάει να πέι οτι έκανες λάθος επιλογή.Δεν είναι όμως και τραγικό.Το να κρατήσεις και τους δύο για να δείς αν και μήπως, είναι κουτό και εγωιστικό.Να τα έχεις καλά με τον εαυτό σου σου και η επιλογή σου να είναι απόλυτα συνηδητή

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    αχαχαχα!mindopener εισαι πολυ σοφός!αυτό θα κανω!
    ιωαννη με τον πρωτο δεν ημουν ερωτευμενη αλλα καπως κυλησε η φαση και μειναμε μαζι , περναμε καλα και δεν τσακωνομαστε, δεν μαρεσει που οι παρεες του (οπως κ ο ιδιος ηταν ετσι) ειναι μες τον υποκοσμο ας πουμε το σαββατο 2 φιλοι του αφησαν την παρεα 4 ημασταν για να παρουν πρεζα, χτες που ημουν εγω για ουζο με το γκομενακι απτο καραβι, εκεινος ηταν για ουζα με 2 κοκακιδες που ουτε να τους βλεπω δε θελω...απτην αλλη τιθεται το ερωτημα στα 23 να ειμαι απλα για να ειμαι η ειναι αρκετο να περναω καλα?εχω ξαναερθει στη διαρκεια τησ σχεσης στη θεση αυτη αλλα τελικα εμεινα με αυτον που ειμαι γτ αντε παλι να γνωριζω αλλο να μαθω τα χουγια του κλπ.....

  6. #6
    Πηγαινε στο γκομενακι απο το καραβι και αν δεν σου κανει ψαξε για αλλους,23 εισαι μονο:)
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    λες βρε ολγακη γιατι ολο γκομενακια τυχαίνουν κ εγω καθομαι με τον καηλα γτ εχω συνηθισει και περναω καλα, αυτη η γνωριμια στο καραβι ηταν πολυ περιεργη παντως γτ ταξιδευαμε μαζι με τον δικό μου, ο δευτερος ειχε παει σενα ερημονησι για να ηρεμισει απτο χωρισμό του κ εγω ειχα παει να δω τους δικους μου σενα αλλο νησι κ στο καταστρωμα με βλεπει να καπνιζω μερικες φορες και μετα απο μερες συνειδητοποιει οτι ειμαστε φιλοι στο facebook , βλεπω κ εγω εναν ωραιο εκει λεω ας παω στο ραντεβου αλλα να πω την αληθεια δεν τον θυμαμαι ειχα παρει δυο στιλνοξ για να κοιμηθω αλλα τελικα 3υπνια εμεινα στο καραβι απλα ημουν μαστουρωμενη..παντως στο ραντεβου ενθουσιαστηκα τι να πω πολυ περιεργη φαση..

  8. #8
    Nα μhν καθεσαι με τον καηλα αν εχεις τετοια συναισθηματα.Ξερεις ποσοι αντρες υπαρχουν εξω που θα σε κανουν οντως να περνας ομορφα?για αυτο βουρ και δρομο χωρις τυψεις:P
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Να κανεις σχεση με τον 2ο και αν εχεις καβατζα τον 1ο :P εξαλου ετσι κανουν και αυτοι ψεματα?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    και τι θα χωρισω τον πρωτο και θα τον εχω και καβατζα μετα ?σιγα μην με θελει κ η μ.. ειναι οτι στην ουσια σαν να συγκατοικω με τον 1ο κ ετσι δεν εχω χρονο να δω τον 2ο πρεπει να βρισκω δικαιολογιες..παντως ο δευτερος αποτι καταλαβα ειναι πιο εμπειρος στις σχεσεις, πιο καλο παιδι εννοω φαινεται να χει καλη φυση, καμια σχεση με ναρκωτικα, πιο ομορφος, βγαζει πιο πολλα λεφτα αλλα τοση τελειοτητα, τοση καλοσυνη καποιο λακο θα χει η φαβα..μηπως την εχει μικρη?

  11. #11
    ναι εχει καποιο λακο η φαβα..ειναι καλο παιδι μαλλον,αλλα εχεις μαθει να υποβιβαζεις τον εαυτο σου διαλεγοντας λαθους συντροφους που νομιζεις οτι σου αξιζουν και δημιουργεις ενα φαυλο κυκλο.ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣ:)
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ολγακη και αλλες φορες μου χεις δωσει πολυ χρησιμες συμβουλες, μαρεσει το ατιντιουντ σου, σευχαριστω πολυ..

  13. #13
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    και τι θα χωρισω τον πρωτο και θα τον εχω και καβατζα μετα ?σιγα μην με θελει κ η μ.. ειναι οτι στην ουσια σαν να συγκατοικω με τον 1ο κ ετσι δεν εχω χρονο να δω τον 2ο πρεπει να βρισκω δικαιολογιες..παντως ο δευτερος αποτι καταλαβα ειναι πιο εμπειρος στις σχεσεις, πιο καλο παιδι εννοω φαινεται να χει καλη φυση, καμια σχεση με ναρκωτικα, πιο ομορφος, βγαζει πιο πολλα λεφτα αλλα τοση τελειοτητα, τοση καλοσυνη καποιο λακο θα χει η φαβα..μηπως την εχει μικρη?
    Το βρήσκεις πολύ παράξενο να ναι καποιος τόσο πολύ καλός όσο λες, επειδή είχες συνηθήσει με τον πρώτο με τις καταχρήσεις και τις προβληματικές παρεες, οπότε το κάτι διαφορετικό σε βάζει σε υποψίες και επιφυλάξεις, έστω και αν το διαφορετικό είναι αυτό που παραδέχεσαι ως καλό.
    Η ροή της σκέψης σου δείχνει ότι βρήκες κάτι που εσύ η ίδια αναγνωρίζεις ως καλύτερο από το προηγούμενο, κάτι που φαίνεται υπήρχε πάντα στο νου σου ως ιδανικότερο και με τη γνωριμία αυτή αυτό που χες στο νου εκδηλώθηκε σαν επιλογή.
    Αν δεν τον γνωρίσεις καλά πως θα ξερεις σιγουρα;
    γιάννης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ελα ντε αλλα δεν ειναι σωστο να εχω σχεση και να μπω σε τετοια διαδικασια ουτε ειναι ευκολο, μπορει να δωσω και κακη εικονα στον 2ο ειμαι πολυ μπερδεμενη για οτι εξελιξη θα σας ενημερωσω, ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες..

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    19
    Ενω ο άλλος που είναι μεσα στην πρέζα δεν έχει λάκκο???Δεν καταλαβαίνω....Να μείνεις μαζί του μόνο αν έχεις την δύναμη να τον ξεκολλήσεις.Αν όχι καλύτερα να φύγεις όσο είναι νωρίς.Όσο για τον άλλο δεν ξέρεις ακόμα τίποτα περισσότερο απο οτι δείχνει.Δεν σε ιντριγκαρει αυτό? Σε ιντριγκάρει ο άλλος που πέρνει ναρκωτικά.Τι θετικό έχει αυτό.Δεν λέω να τον παρατήσεις αλλά δώστου το δικαίωμα της επιλογής και δες αντιδράσεις.Μπορεί να είναι μια χαρά με τα ναρκωτικά τώρα,αργότερα όμως?Θα αντέχεις να μην σε παίρνει τηλ.,να μην ξέρεις που βρίσκεται,οταν κάνετε έρωτα και κοιμάτε κατα την πράξη, όταν θα έχει κολλήσει άσχημα??

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •