HELP είμαι απελπισμένη... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    11
    Εκτός από τη σχολή μου (πλησιάζει εξεταστική) ασχολούμαι και με τον χορό που πραγματικά με γεμίζει και με κάνει να ξεχνιέμαι αλλιώς θα είχα πάθει κατάθλιψη αυτό είναι σίγουρο... Ευχαριστώ πολύ και πάλι :D

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Πάτρα - Αντικύθηρα
    Posts
    4
    Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις για τον εαυτό σου είναι να σκεφτείς τί σου προσφέρει αυτή η σχέση, και αν πραγματικά αξίζεις τόσα λίγα δίνοντας τόσα πολλά! Μόλις τον απομυθοποιήσεις και πάψεις να βλέπεις μόνο με τα μάτια του έρωτα, θα αντιληφθείς ότι στην ουσία δε σε καλύπτει, θα μειωθούν τα αισθήματά σου για αυτόν, μαζί και η επιρροή που έχει επάνω σου. Τότε και λεπτά θα κάνεις μακριά του και ώρες και ημέρες...

    Σίγουρα να ξεχάσεις από τη μια μέρα στην άλλη δεν είναι δυνατόν, όμως να θυμάσαι πως για να ταξιδέψεις χιλιόμετρα πρέπει πρώτα να κάνεις ένα βήμα....

    Χόρεψε, γλέντησε με φίλες και φίλους, πέρασε και κανένα μάθημα, και κάθε μέρα θα είσαι και λίγο καλύτερα!

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    11
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου rioner... Ήδη έκανα μεγάλη πρόοδο εδώ κ δύο μέρες δεν μιλάμε καθόλου, και προσπαθώ να συγκεντρωθώ στα μαθήματα μου... Ελπίζω να μην ''ξανακυλήσω''...

  4. #19
    Μεσ το μυαλό σου είναι όλα, σχέση ουσιαστικά δεν υπάρχει, γέμισε τον χρόνο σου με ενδιαφέροντα πράγματα για να μην απασχολεί το μυαλό σου ο δήθεν δεσμός σου, φλέρταρε ασύστολα και διάλεξε προσεκτικά την επόμενη, κανονική αυτή την φορά σχέση σου και φρόντισε να μην πέσεις με τα μούτρα στην αρχή, ούτως ώστε να αντιληφθείς έγκαιρα αν αυτός που έχεις απέναντί σου είναι αυτός που ζητάς και σου αξίζει. Σκέψου θετικά και προχώρα. :cool:

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Quote Originally Posted by chloe View Post
    Είμαι με τον K εδώ και 2 χρόνια είναι η πρώτη μου ολοκληρωμένη σχέση και τον αγαπάω. Σπουδάζουμε σε διαφορετικές πόλεις και βλεπόμαστε όταν εγω κατεβαίνω για γιορτες κλπ η οταν έρχεται αυτός..
    Στην αρχή της σχέσης μας έκανε τα πάντα για να με κάνει να ζηλεύω... Μετά τους 3 μήνες άρχισα να τον ζηλεύω πάρα πολύ.. όχι όμως αδικα... μετά από καυγάδες, χωρισμούς κλπ κατάλαβε ότι ήταν λάθος του και προσπάθησε να ξανακερδίσει την εμπιστοσύνη μου. Μάταια... δεν του είχα καμία εμπιστοσυνη πλεον και τον τελευταιο εναμισι χρόνο όλο χωρίζουμε κ τα ξαναφτιάχνουμε.. Δηλ εγώ τον χωρίζω γιατί δεν αντέχω άλλο να ανακαλύπτω ότι μιλάει με άλλες σε site κοινωνικής δικτύωσης τύπου facebook... Κάθε φορά πείθω τον εαυτό μου οτι έκανα το σωστό και κάθε φορά αυτός
    με τον τρόπο του και τα όμορφα λόγια του με κάνει να γυρίζω πίσω.... Όλα φτιάχνουν για ένα διάστημα και μετά πάλι τα ίδια... δηλ ένας φαύλος κύκλος..Όλη του η ζωή είναι μπροστά σε έναν υπολογιστή παίζει online games και γνωρίζει γκόμενες στο fb... Δεν αντέχω άλλο έχω φτάσει σε σημείο που ποτέ δεν φανταζόμουν ότι θα έφτανα... Έχω φτιάξει ψεύτικο account 2 φορές και τις 2 φορές τον έπιασα να την πέφτει σαυτην την υποτιθέμενη... και τις 2 φορες τον χώρισα,μονο την πρώτη φορά του αποκάλυψα τι είχα κάνει ( 1 χρόνο πριν συνέβει) μονο και μόνο για να μην εχει τπτ να δικαιολογηθεί... Με κέρδισε όμως πίσω και τότε.. και πάντα.. Λέει ότι με αγαπάει όσο δεν έχει αγαπήσει ποτέ του γυναίκα, ότι είμαι όλη του η ζωη κλπ κλπ... Όταν είμαστε μαζί είναι όλα τόσο τέλεια ξεχνάω και το παραμικρό π μου έχει κάνει.. δεν κρύβω ότι κάποιες φορές έχω μπει στον λογαριασμό του και κάθε φορά βλέπω μηνυματάκια κλπ με άλλες κοπέλες... Τον ρωτάω γιατι τα κάνει όλα αυτα κ μου λεει επειδη βαριέται και οτι δεν κάνει κάτι κακό! Εμένα όμως με ενοχλεί... πληγώνομαι... Δεν το καταλαβαίνει... Ανταλλάζει κινητά με αυτες και δεν μπορώ να ξέρω αν τις συναντάει κ όλας... Τον αγαπάω.. Την τελευταία φορά που χωρίσαμε κράτησε για 3 μήνες χωρίς καμία επικοινωνία... Ενώ κανονικά θα έπρεπε να χαιρομαι γιατι ουσιαστικά εγώ το επέλεξα, γιατί δεν μπορω κάθε φορά να καταρρακώνομαι και να κάνω κακό στον ευατό μου... να με συγκρίνω με το κάθε τσόλι.. Κ όμως δεν μπορούσα με τπτ να το δεχτώ ένιωθα ότι η ζωή μου δεν έχει κανένα νόημα... Τα ξαναβρήκαμε πάλι... Αλλά ο άνθρωπος δεν αλλάζει... τι κ αν υποσχεται δεν αλλάζει... Τι να κάνω??? Να τον χωρίσω και αυτή τη φορά χωρίς πισωγυρίσματα.. να ανέχομαι όλα αυτά και να κάνω τα στραβά μάτια??? να του κάνω και εγώ τα ίδια???? Είμαι σε απελπισία...:(:(:(
    Αυτά είναι τα προβλήματα τις νεας γενιάς… απολαύστε τα …

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    11
    Να τα απολαύσει ποιός ακριβώς?? Ευχαριστώ για τη βοήθεια Βασίλη!!

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Πάτρα - Αντικύθηρα
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by chloe View Post
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου rioner... Ήδη έκανα μεγάλη πρόοδο εδώ κ δύο μέρες δεν μιλάμε καθόλου, και προσπαθώ να συγκεντρωθώ στα μαθήματα μου... Ελπίζω να μην ''ξανακυλήσω''...
    Από όσα γράφεις φαίνεσαι κοπέλα με αυτογνωσία και θέληση. Είμαι σίγουρος ότι θα καταφέρεις να προχωρήσεις στη ζωή σου!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Vasili συμφωνώ μαζί σου!!! δεν υπάρχουν πλέον σχέσεις με απόλυο σεβασμό και αγάπη. ο κόσμος και ιδιαίτερα η νέα γενειά δεν ξέρει να δίνει, δεν ξέρει τι θέλει και δεν έχουν συναισθήματα..είναι τρομερά επιφανειακοί και εγωιστές. γι αυτό πιστεύω οτί γινόμαστε πιο ανασφαλεις μέρα με τη μέρα γιατί βλέπουμε όλα αυτά και πιστεύουμε σε αυτό που βλέπουμε οτί δεν θα πάρουμε αυτά που αξίζουμε..έτσι και εγώ αλλά φυσικά δεν θα κάτσω με τον οποιοδήποτε που δεν έχω τον ανάλογο σεβασμό και φυσικάπροτειμω να μείνω μόνη παρά με κάποιον βλάκα..

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    11
    Καλό θα ήταν να μη γενικεύουμε Christina δεν είναι όλοι έτσι!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Δεν γενικεύομαι καθόλου chloe! Μάλλον δεν κατάλαβες αυτό που έγραψα...μιλάω για ένα μεγάλο ποσοστό και όχι για όλους. Σαφώς υπάρχουν εξαιρέσεις απλά λέω τα πράγματα όπως είναι..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. απελπισμενη μαμα-εξελιξεις
    By elpi68 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 36
    Last Post: 01-05-2011, 17:53
  2. ειμαι δυστυχισμενη και απελπισμενη
    By amelie74 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 30-12-2010, 18:51
  3. ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ......
    By matsoulinako in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 20-05-2010, 18:31
  4. ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΜΑΜΑ
    By elpi68 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 19
    Last Post: 30-12-2009, 11:52
  5. ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΜΑΜΑ!!!
    By chrysa in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 16
    Last Post: 30-12-2009, 11:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •