ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΑΙΣΘΗΣΗ - ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΑΛΛΟ ΓΑΜΩΤΟ....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΑΙΣΘΗΣΗ - ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΑΛΛΟ ΓΑΜΩΤΟ....

    Παιδια τον τελευταιο καιρο δεν ειμαι καθολου καλα.... σχεδον 2 βδομαδες ειμαι ετσι κ δεν αντεχεται αλλο... εχω κανει ο,τι μπορω εχω κανει τα παντα, αλλα δεν μου μενει αλλη δυναμη κ υπομονη, εχω εξαντληθει πια...

    Δεν ξερω ποως θα μπορεσω να συνεχισω ετσι να ζω οταν ενω θελω να κανω πραγματα μπαινει μια κωλοαρρωστια στη μεση κ με μπλοκαρει κ μου καταστρεφει τα σχεδια κ μου τρωει τη ζωη σιγα σιγα μεχρι καποια στιγμη να μην αντεξω κ να τα παρατησω...

    Εχω μια πολυ περιεργη αισθηση, περα του οτι ειμαι πεσμενη γενικα κ νιωθω down κ δεν εχω ορεξη σχεδον για τιποτε κ ο,τι κανω το κανω με πολυ εσωτερικη πιεση κ ετσι αυτοεξαπατωμαι κ νομιζουν κ οι αλλοι οτι ειμαι μια χαρα αλλα μεσα μου ειμαι κομματια κ ξερω πως ειμαι.... δεν το αντεχω αυτο... τελικα δεν ειμαι τοσο δυνατη οσο νομιζα, στην πραγματικοτητα ειμαι αδυναμη μαλλον αλλα λειτουργω μηχανικα κ ετσι δεν πολυκαταλαβαινω αλλα οταν αυτο το μηχανικο σταματησει, φαινεται η πραγματικοτητα....

    Δεν ξερω τι εχω παθει κ ποτε θα βρω αυτο που θελω γαμωτο, περα απ τη διαθεση που δεν εχω, εχω φουλ απαθεια κ εχω χασει την αισθηση του εαυτου μου, σαν μαστουρωμενη ειμαι, νιωθω οτι δεν βλεπω γυρω μου τι γινεται, φοβαμαι να βγω εξω κ οποτε το κανω ολα μου γυριζουν κ φαινονται παραξενα κ με πιανει περιεργη αισθηση κ δεν αντεχω πια να βγαινω εξω.... ουτε να συγκεντρωθω μπορω ουτε να διαβασω ουτε τιποτα..... ξαπλωνω τις περισσοτερες ωρες κ ειμαι ψιλοχαμενη, 50% στην πραγματικοτητα κ 50% αλλου, κ οταν σηκωνομαι εχω περιεργη αισθηση φοβου κ με πιανει το αγχος οτι κατι θα παθω κτλ...

    Δεν μπορω κ να πολυμιλαω, με ρωτανε κατι πχ κ κολλαει η σκεψη μου κ ενω το σκεφτομαι δεν μπορω να το εκφρασω επισης με βλεπω στον καθρεφτη κ δεν ξερω τι βλεπω, αν αυτο ειναι αληθινο η οχι......

    Εχω χασει σχεδον καθε διαθεση για ζωη θελω να κλαψω κ δεν μπορω ομως, δυσκολα μου βγαινει, ειμαι πολυ down κ συναισθηματικα μουδιασμενη αλλα κ σωματικα, περπαταω πχ κ εχω περιεργη αισθηση... γενικα σαν να εχω αλλοτριωθει, σαν να εχω χασει τον εαυτο μου κ δεν ξερω τι μου γινεται....

    Πιστευω οτι εχω μπει σε καταθλιπτικο επεισοδιο κ φοβαμαι οτι αν οντως ειναι ετσι, την γαμησα δεν θα ειναι καθολου ευκολο να το νικησω κ θα με παει πολυ πισω... αυτο που φοβομουν τελικα το επαθα.... εχω κ κατι σαν αποπροσωποιηση/ αποπραγματοποιηση πως σκατα λεγεται....

    Θα ηθελα πολυ να πεθανω να μη νιωθω καν τιποτα, σιγουρα αυτο που ζω δεν ειναι ζωη κ αν ειναι να υποφερω κ να ειμαι συνεχως μια ετσι μια αλλιως, οχι ρε δεν θα παρω... δεν μου αξιζει αυτο κ δεν εφταιξα σε τιποτα δεν μπορω ομως να συνεχισω ετσι.....

    Μακαρι να ειχα τη δυναμη να δωσω τελος πραγματικα, αλλα με κατι σαν αυτα που εχω κανει κατα καιρους δεν πεθαινω γαμωτο...... if only i could end it all...........

    Κ εδω που γραφω τωρα με πολυ μεγαλη προσπαθεια το κανω, δεν μου ειναι καθολου ευκολο... απλως ηθελα να γραψω εδω γιατι με εχει βοηθησει το φορουμ κατα καιρους κ υπαρχουν ατομα που με καταλαβαινουν.... δεν μπορω να γραψω αλλο σορρυ.....

    Ποσο ακομα θα αντεχω να αντεχω....

    Πραγματικα το ευχομαι να ειστε καλα ολοι κ να μην βρεθειτε ποτε μα ποτε στη θεση μου...............:

    bye....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    λακρυ μου,
    σε παραπεμπω στην υπογραφη μου.
    οχι βεβαια οτι και μενα με πειθει παντα,αλλα ειναι σημαντικο στα επεισοδια μας να μην ξεχναμε οτι ειναι περαστικα.

    θα αντεξεις γλυκια μου, θα αντεξεις οπως αντεχουμε τοσα χρονια, τοσοι διπολικοι στο φορουμ μας , στην Ελλαδα ,στον πλανητη...
    το ξερω καλα οτι ο αγωνας που δινεις ειναι τιτανιος , παρολα αυτα σου εχω εμπιστοσυνη οτι θα τα καταφερεις σε ολα τα επιπεδα!
    καθε ποτε πας στον γιατρο σου αν επιτρεπεται?
    ειναι και ψυχοθεραπευτης και αν οχι μηπως θα σε βοηθουσε να πηγαινεις παραλληλα και σε καποιον ψυχολογο?
    ξερεις κατι?
    πολλοι ΜΑΛΑΚΕΣ ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ υποτιμουν τους ψυχολογους αλλα τελικα η πειρα μου, μου εχει αποδειξει οτι ορισμενοι ψυχολογοι-ψυχοθεραπευτες αξιζουν οσο 1000 ψυχιατροι μαζι.

    bipolar kisses bipolar girl
    by bipolar amelie
    Last edited by amelie74; 26-05-2011 at 18:51.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Δεν ξέρω τι να πω, ελπίζω γρήγορα να το περάσεις όλο αυτό. Βρες τη δύναμη και μίλησε με το γιατρό σου, ίσως σου πει κάτι που μπορεί να σε καθησυχάσει, με εμένα "πιάνει" αυτό.

    Πάρε το χρόνο σου, δεν έχεις καμια υποχρέωση να δείχνεις κάτι άλλο από αυτό που αισθάνεσαι. Είμαι σίγουρη ότι είσαι αγωνίστρια και γρήγορα θα "ξυπνήσεις" και θα πεις εναν παρηγορητικό λόγο σε κάποιον εδώ που το έχει ανάγκη, όπως το εχεις κάνει τόσες φορές. Σου στέλνω ενα χαμόγελο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    οντως λακρυ...οπως λεει και η deep purple , εχεις βοηθησει παρα πολυ κοσμο εδω μεσα (αναμεσα σε αυτους και μενα)
    εισαι μια πανεξυπνη κοπελα , μια ομορφη κοπελα , με τρομερα ευαισθητη ψυχουλα ,με μεγαλη μορφωση.
    επισης εχεις διπλα σου εναν συντροφο που σε αγαπαει πολυ.(πολυ βασικο και αυτο!)
    εν ολιγοις...εχεις ολα τα εφοδια να επανακαμψεις και να ζησεις μια λειτουργικη ζωη.
    μακαρι να μπορουσα να σου δωσω τα μισα απο οσα μου εχεις προσφερει.
    φαση ειναι και θα περασει γλυκια μου οπως περασε ολες τις προηγουμενες φορες.
    περιμενω ενα δυναμικο comeback και ειμαι βεβαιη πως θα ερθει!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    λαρσυ ειμαι σιγουρη οτι μόνο αδυναμη δεν είσαι... δεν μπορω να γραψω πολλα γιατι κ εγω εχω τις μαυρες μου αλλα απο το λιγο που σε εχω διαβασει θεωρω οτι εισαι πολυ αξιολογος και με πραγματικα πολυ ευγενικα αισθηματα ανθρωπος....
    keep strong girl...

    λάμπει μέσα σου κεινο που αγνωείς μα ωστόσο λάμπει.... ΑΚΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΣ μη το ξεχνας!!! μακια πολλά!!!!!!!!!!!!!!
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γιατί βρε κοπελιά, αφού ήσουνα καλά απ' ότι διάβαζα. Η αγωγή δεν βοηθάει; Αν και μονοπολική σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί έχω έντονη κυκλοθυμία. Την μία είμαι στα ουράνια και την άλλη πέφτω στα τάρταρα. Σ' έχω συμπαθήσει πολύ, σου εύχομαι σύντομα ν' αναστυλωθείς..
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Λάκρ, νομίζω πως ο ανθρώπινος πόνος έχει το νόημα που του δίνει ο ίδιος ο άνθρωπος που τον βιώνει.
    Όπως κάθε άλλη ανθρώπινη εμπειρία. Και πως δυστυχώς ζούμε σε έναν πολιτισμό που μας έχει μάθει να αποφεύγουμε τον πόνο πάση θυσία,
    σχεδόν μανιωδώς και πανικόβλητα. Με αυτό κορίτσι μου δε θέλω να υποτιμήσω ό,τι ζεις, και σε παρακαλώ μην το δεις έτσι. Ούτε εννοώ και το ακραίο να τον διαλέγεις ή να επιλέγεις συνειδητά να μένεις μέσα του φορέβερ.
    Ίσως αν σκεφτείς όμως την εμπειρία σου αυτή ως κάτι που σου έτυχε δίχως να το έχεις επιλέξει, που δεν ήταν στο χέρι σου αλλά τυχαιότητα,
    να μην μπορείς μεν να ελέγξεις τον ίδιο τον πόνο, αλλά το πώς τον νοηματοδοτείς. Ξέρω, έξω απ'το χορό. Αλλά και όχι ακριβώς έξω θα σου έλεγα πάλι.
    Μη σε φοβίζουν οι αδύναμες φάσεις σου, σκέψου πως δεν θα κρατήσουν αιώνια, περνάνε κι αυτές όπως και ο πόνος έχει διακυμάνσεις, έχει φάσεις και διαστήματα.
    Σου εύχομαι να φύγει σαν νεράκι, σαν ανάσα όπως λένε.
    Αν θέλεις μίλα κι άλλο για το πώς βιώνεις το τώρα, μπορεί να σε ανακουφίσει και να δούμε τι άλλα πράγματα ίσως μπορούμε να κάνουμε για σένα.
    Θα φύγει μικρό μου, θα τσουλήσει μακριά, κάνε υπομονή.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Lakry, πολλές φορές δεν είμαστε τόσο δυνατοί όσο θα θέλαμε, αλλά και ούτε τόσο αδύναμοι όσο φοβόμαστε..

    Τι όμορφα που το έγραψε η Rain.. κάνε λίγο υπομονή, θα τσουλήσει μακριά!
    Το εύχομαι όπως και να νιώσεις σύντομα καλύτερα.
    Ξεκουράσου αυτές τις μέρες, μην σε πιέζεις να κάνεις πράγματα που δε σου βγαίνουν αβίαστα, μίλησε με το γιατρό σου, αν σου βγαίνει γράψε κι εδώ..

    Έλα κορίτσι.. chin up!

    Σου αφήνω μουσικούλα που σου αρέσει

    http://www.youtube.com/watch?v=uNF5z...eature=related

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269

    Red face

    λακρυ μου!τι μου επαθες?επικοινωνησες με τον γιατρο?ειναι μια φαση που θα περασει!οπως ηρθε ετσι και θα φυγει και το ξερεις καλιτερα απο ολους μας!εσυ δεν εισαι αυτη που μας εδεινε δυναμη τοσο καιρο εδω μεσα?κανε κουραγιο θα περασει,μονο επικεινωνησε και πηγαινε στον γιατρο σου!μην βαζεισ ασχημες σκεψεις στο μυαλουδακι σου,δωστου λιγο χρονο!να ξερεις οτι ολοι σε σκεφτωμαστε και σε αγαπαμε και ασ μην σε γνωριζουμε η σκεψη μας ειναι κοντα σου!μην τα παρατας!περημενουμε να μας γραψεις!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    λακρυ μου!που εισαι καρδουλα μου!σε σκεφτομαι πολυ!μας λειπεις!
    να εισαι δυνατη!:
    Last edited by ΜΑΡΙΑ.Α; 27-05-2011 at 19:45.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    λακρυ σε αγαπαμε ολοι εδω μεσα!
    εισαι το πιο αξιαγαπητο μελος του φορουμ!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Lacrymosa I miss you

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Πού'σαι ρε μωρό? Γράψε τίποτε. Πώς πάει? Μπες να μιλήσουμε. Το μούδιασμα που περιέγραψες δε θα μείνει για πάντα, το ξέρεις.
    Προσωρινό είναι και ίσως και προστατευτικό. Για σκέψου το λιγάκι. Αν είσαι πολύ στρεσαρισμένη, μπορεί με τον τρόπο αυτό να παίρνει το μυαλουδάκι σου
    μια απόσταση για να χαλαρώσει λιγάκι. Εσύ το επεξεργάζεσαι ως καταστροφικό και επικίνδυνο, δεν είναι ανάγκη να είναι τέτοιο. Αν νιώθεις ότι δεν έχεις κανέναν έλεγχο
    πάνω στις καταστάσεις, ίσως είναι η άμυνά σου αυτή για να "χαμηλώσεις" το επίπεδο μέχρι να ανακάμψεις.

    ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΕΜΕ. Αλλιώς θα γίνω Τσακ Νόρρις. Ή μάλλον όχι τώρα που το ξανασκέφτομαι.
    Ξέρεις πως είναι ΤΟ πουρόμυαλο και καρασυντηρητικούρας?
    Δε γεμίζει τυχαία το ίντερνετ με τη ΔΥΝΑΜΗ του! λολ

    άντε, προχώρα, έχει και ωραία μέρα σήμερα, δεν κανονίζεις να βγεις για κάνα καφεδάκι να σου αλλάξεις το σκηνικό?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΛΑΚΡΥ!ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ????????????????????????????????
    ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ ΤΡΑΓΙΚΑ ΠΟΛΥ!
    ΔΕΝ ΛΕΩ ΗΣΟΥΝ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
    ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!
    Last edited by amelie74; 29-05-2011 at 13:10.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. υποτροπη! οχι παλι ρε γαμωτο:(
    By selas-selas in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 21-09-2010, 23:36
  2. Απλά δεν παλεύεται πια..
    By Srt8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 24-07-2010, 23:46
  3. γαμωτο
    By FreakOut in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 24-05-2010, 12:29
  4. Αισθηση πλαστικου....
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 31-01-2010, 10:30
  5. Αγχωτικες διαταραχες.Τι εχω ρε γαμωτο!!!?
    By ΜΑΝΟΛΗΣ28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 06-10-2008, 23:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •