Καθηγητής αυτός, φοιτήτρια εγώ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Το είπα αναφερόμενη στο κομμάτι ε, ίσως παρερμήνευσα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Συμφωνώ τόσο με τα ερωτήματα που θέτει η Θεοφανία όσο και με αυτά του (της) ram και ειδικότερα με αυτό που σε καλεί να αναρωτηθείς αν όλο αυτό που νιώθεις είναι έρωτας μιας και αφορά μια σχέση "απόστασης". Θεωρώ ότι καλό θα ήταν να προχωρήσεις λίγο πιο πέρα και να εστιάσεις στο αν αυτή η έλξη ή τέλος πάντων αυτός ο "έρωτας", έχει να κάνει και με την "ιδιότητα" (με ότι αυτή συνεπάγεται) ή με τον άνθρωπο. Αναρωτιέμαι αν τον ίδιο άνθρωπο τον είχες συναντήσει, γνωρίσει, σε διαφορετικό χώρο, κάτω από διαφορετικές συνθήκες, θα ένιωθες τα ίδια συναισθήματα;

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    16
    Έχετε δίκιο. Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αυτό που νιώθω, όμως μου αρέσει. Και θέλω να το ζήσω, αν και βλέπω ότι είναι πολύ δύσκολο!
    Gus ναι παίζει ρόλο και αυτό που λες, το ότι ήταν καθηγητής μου, το έχω σκεφτεί. Δεν ξέρω πως θα ένιωθα αν τον είχα συναντήσει διαφορετικά. Το ότι νιώθω όμως όπως νιώθω τώρα, έχει να κάνει με το ότι δέθηκα μαζί του.
    Σκέφτομαι να του στείλω μετά από κάποιες μέρες ένα άλλο mail να γράφω πχ για το μάστερ και από κάτω να του γράψω κ γω "φιλικά" κ το όνομά μου :)
    Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, δεδομένης της απόστασης...!
    Σας ευχαριστώ πάντως πολύ που απαντήσατε και το πήρατε στα σοβαρά....
    Στις φίλες μου δεν το ανέλυσα τόσο πολύ και δεν θέλω να δώσω τόση βάση σε κάτι που μάλλον δεν θα γίνει...!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    απλα σκεψου πριν κανεις το οτιδηποτε γιατι ολα εχουν συνεπειες....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ρε συ μην κολλάς, η ζωή είναι όμορφη με όλες της τις εμπειρίες! Σε τελική ανάλυση δεν θα δώσετε όρκους αιώνιας πίστης, θα ζήσετε την στιγμή και πιστεψε με αυτό είναι πολύ σημαντικό!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Ρε συ μην κολλάς, η ζωή είναι όμορφη με όλες της τις εμπειρίες! Σε τελική ανάλυση δεν θα δώσετε όρκους αιώνιας πίστης, θα ζήσετε την στιγμή και πιστεψε με αυτό είναι πολύ σημαντικό!
    συμφωνω σρκει να σιγουρευτει οτι τη θελει ερωτικα που κατα τη γνωμη μου μαλλον δε τη βλεπει ετσι απο τα λεγομενα....κ επισεις πρεπει να σκεφτει αν τον θελει ερωτικα κ η ιδια αλλιως μπορει να κανει κινηση κ να χασει εναν ανθρωπο που ειναι διπλα της κ τη νοιαζετε απο βλακεια

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by Isavella View Post
    Ναι σωστά! Τον θαυμάζω!!! Για όλα όσα ξέρει, για όλα όσα είναι! Δεν είναι σαν του άλλους 50άρηδες. Ξέρει τρελά πράγματα, πολύ ψαγμένα. Δεν θέλω να γίνω σαν κ αυτόν,δεν θα μπορούσα άλλωστε.Απλώς θέλω να γίνω καλύτερη γι'αυτόν.
    Αλλά αυτό δεν είναι έρωτας? Να θαυμάζεις τον άλλον? Εγώ 2 άλλες φορές έτσι ερωτεύτηκα, επειδή θαύμαζα τον άλλο. Ο πρώτος ήταν 26 όταν εγώ ήμουν 18 και ο δεύτερος απλά έμοιαζε μεγαλύτερος. Τι να κάνω με ένα παιδί της ηλικίας μου που ψάχνεται? Να μιλάμε για ονλάιν παιχνίδια????!!! Ή μήπως για την βαρετή δουλειά του? Ή μήπως για την μαμά του που δεν του έφτιαξε το αγαπημένο του φαγητό?

    Και ναι θα μπορούσα να σκεφτώ να το κάνω μαζί του και το έχω σκεφτεί! Και θα μπορούσα πλέον να το κάνω μόνο μαζί του. Και μακάρι να ήταν πιο κοντινές οι αποστάσεις για να μπορούσα να έχω μία επαφή έστω φιλική στην αρχή!
    Εχεις σκεφτεί να σου βγαίνει μαζί του μια βαθύτερη επιθυμία σου (τελικά ανάγκη σου) η οποία να έχει εισχωρήσει και να έχει βρει την υποτακτική σου ψυχοσύνθεση; Κάτσε για λίγο και σκέψου ή καλύτερα νιώσε, πως θέλεις να είσαι μαζί του; Yπό ποία ιδιότητα θέλεις να μπεις σε ένα τέτοιο πλαίσιο; Βλέπεις τον εαυτό σου δίπλα του ή "κάτω" του; Συχνά ένα πρόσωπο που σου εμπνέει σεβασμό και εκτίμηση, σε συσχτισμό με την θέση του αλλά και την ηλικία του, φωτίζει κάποια σημεία της προσωπικότητας σου, που μέχρι πριν την γνωριμία παρέμεναν σκοτεινά...

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Seduction View Post
    Εχεις σκεφτεί να σου βγαίνει μαζί του μια βαθύτερη επιθυμία σου (τελικά ανάγκη σου) η οποία να έχει εισχωρήσει και να έχει βρει την υποτακτική σου ψυχοσύνθεση; Κάτσε για λίγο και σκέψου ή καλύτερα νιώσε, πως θέλεις να είσαι μαζί του; Yπό ποία ιδιότητα θέλεις να μπεις σε ένα τέτοιο πλαίσιο; Βλέπεις τον εαυτό σου δίπλα του ή "κάτω" του; Συχνά ένα πρόσωπο που σου εμπνέει σεβασμό και εκτίμηση, σε συσχτισμό με την θέση του αλλά και την ηλικία του, φωτίζει κάποια σημεία της προσωπικότητας σου, που μέχρι πριν την γνωριμία παρέμεναν σκοτεινά...
    Ναι έτσι είναι!! Μα ούτως ή άλλως είναι πιο πάνω από μένα! Έναν τέτοιο άντρα ή ως άντρα τον βλέπεις ή ως τίποτα.Όχι πάντως φιλικά!! Ενώ αυτοί που είναι κοντά στην ηλικία μου είναι αλλιώς, πολλοί δεν είναι πάντως "άντρες" όπως το ενοώ εγώ! Τεσπα επειδή και η/ο ram έχει δίκιο στο να μην χάσω αυτόν τον άνθρωπο και την επαφή αυτή που έχουμε από βλακεία, μάλλον δεν θα κάνω τίποτα άλλο. Εξ'άλλου 1000 χλμ είναι τεράστια απόσταση...!!

    Seduction, ποια σημεία της προσωπικότητάς μου πιστεύεις ότι φωτίζει όπως λες? Τι μπορεί να σημαίνει όλο αυτό για μένα?

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by Isavella View Post
    Ναι έτσι είναι!! Μα ούτως ή άλλως είναι πιο πάνω από μένα! Έναν τέτοιο άντρα ή ως άντρα τον βλέπεις ή ως τίποτα.Όχι πάντως φιλικά!! Ενώ αυτοί που είναι κοντά στην ηλικία μου είναι αλλιώς, πολλοί δεν είναι πάντως "άντρες" όπως το ενοώ εγώ! Τεσπα επειδή και η/ο ram έχει δίκιο στο να μην χάσω αυτόν τον άνθρωπο και την επαφή αυτή που έχουμε από βλακεία, μάλλον δεν θα κάνω τίποτα άλλο. Εξ'άλλου 1000 χλμ είναι τεράστια απόσταση...!!

    Seduction, ποια σημεία της προσωπικότητάς μου πιστεύεις ότι φωτίζει όπως λες? Τι μπορεί να σημαίνει όλο αυτό για μένα?
    Αν δεν κάνεις κάτι, δύο πράγματα θα συμβούν. Το πρώτο είναι να κατηγορείς τον εαυτό σου ότι δεν έκανες και κάθε φορά που το αναπολείς/σκέφτεσαι να νιώθεις άσχημα ως προς εσένα και το δεύτερο ως φυσική κατάληξη να το "ξεχάσεις". Ομως κάτι σου έβγαλε όλο αυτό και οφείλεις να το ψάξεις.

    Η απόσταση όντως είναι πρόβλημα, αλλά θα έχεις ζήσει τις στιγμές.

    Τι "δείχνει" για σένα; Είσαι έτοιμη;

    Οτι πρέπει (το λιγότερο) να ερευνήσεις την υποταγή στο Αρσενικό ως αναπόσπαστο κομμάτι έκφρασης, δικαίωμα, αλλά και προνόμιο της θηλυκότητας σου.

    Εκείνου του Αρσενικού που άξια, ώριμα, συνετά, ερωτικά, ηδονικά, ηδονιστικά κι απελευθερωμένα , είναι Κύριος του Εαυτού του και έλκεται και θέλει και μπορεί κι «αγωνίζεται» να αναγνωρίζει το τοπίο σου... Τα κλειδιά για το κάστρο της καρδιάς και των ηδονών της... Τί "πόρτες" θα πρέπει να ανοίξει και με τι "κλειδιά", με τι «εργαλεία» και τι «δεσίματα και λυσήματα», με τί τεχνικές και με τι μεθόδους ...

    Ξέρει και θα ξέρεις ότι ξέρει. Και θα θέλει και ενώ θα αναρωτιέσαι γιατί να το θέλει, θα το "γνωρίζεις" και αυτό. Θα το δέχεσαι αβίαστα ταυτόχρονα με το να το "πολεμάς", με το να το αποφεύγεις...

    Θα "φοβάσαι", γιατί στήνει η κλειστή καρδιά και το για καιρό μη οργωμένο και μη ποτισμένο μυαλό παγίδες... Θέλουν χρώματα και μουσικές, τραγούδια και πειθώ. Επιταγές και νουθετήσεις. Φλερτάρισμα και χάδι. Σκληρότητα και ασφάλεια. Αποδείξεις και έργα... Φασαρίες και σιωπές... Υποσχέσεις και εφαρμογές... Ηδονές κι επιβράβευση...

    Και εσύ θα σκέφτεσαι "τι δουλειά έχω εγώ εδώ? Οχι, όχι... δεν έχω καμμία δουλειά... και θα έρχονται και τόσα πρέπει, που ενισχύουν τα όχι σου...

    Και θα φεύγεις... Θα φεύγεις? Και θα απομακρύνεσαι... Θα απομακρύνεσαι? Και θα κρύβεσαι... Γιατί?

    Και Εκείνος θα αφουγκράζεται το κάλεσμα του μυαλού σου: "πλησιάζεις, απομακρύνεσαι, πλησιάζεις" και όλο και θα δυναμώνει σε Κύρος και Ισχύ για σένα...

    Κάθε σημείο σου που Εκείνος αφουγκράζεται και μία κατάκτηση Του. Κάθε κατάκτηση Του είναι και αύξηση της κυριαρχίας Του στο δρόμο προς το μυαλό σου. Κάθε κτήση Του είναι και μία παράδοση της υποταγής σου... Και θα προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι "δεν" το θέλεις... Οτι είναι "κακό"... αλλά θα σου αρέσει, θα το σκέφτεσαι φευγαλέα, αλλά πάντα ιδιαίτερα...

    Και Αυτός με κάθε κομμάτι σου που θα κατακτά δεν θα κάνει άλλο από το να σου το προσφέρει πίσω. Με τον τρόπο του. Αισθησιακά και ηδονικά σε επιτρεπτά όρια. Μέχρι ... να σε κάνει να αφεθείς... ΝΑ ΑΦΕΘΕΙΣ... Θα θέλει το μυαλό σου, γιατί από αυτό ξεκινάς εσύ... Και αυτός θα βλέπει εσένα... πίσω από κορμί, μάτια, μαλλί, στήθος, στυλ...

    Αν βλέπεις εσένα, ζήτα μου να συνεχίσω... Απλά

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by Isavella View Post
    Και τι να κάνω τότε? Δεν μου πάει να κάνω εγώ κινήσεις, φανερά τουλάχιστον! Ξέρω ότι όταν η γυναίκα το παίξει δύσκολη λιγάκι-ή τον αφήνει να αναρωτιέται- τότε κολλάνε οι άντρες.
    Και πως θα καταλάβω αν αυτό το "φιλικά" το είπε σκόπιμα?
    Οι μαλάκες κολλάνε, όχι οι Αντρες/Αρσενικά. Μην μπερδεύεσαι και προσπάθησε να βγεις από στερότυπα, κλισέ και καθολικά πρωτόκολλα που στοπάρουν τον αυθορμητισμό σου. Αν το έχει και αν σε θέλει θα σε διεκδικήσει και θα σε κερδίσει. Το Αρσενικό πολιορκεί και κατακτά.

    Υπάρχουν πολλά που μπορείς να κάνεις για να καταλάβεις. Ποιά είναι η ηλικία σου;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Καλά μιλάμε seduction δεν παίζεσαι, βλέπω την ιστορία μου μέσα από τα σχόλια σου αν και η δική μου είναι κάπως πιο περίπλοκη, παράξενη και γοητευτική..
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Καλά μιλάμε seduction δεν παίζεσαι, βλέπω την ιστορία μου μέσα από τα σχόλια σου αν και η δική μου είναι κάπως πιο περίπλοκη, παράξενη και γοητευτική..
    Εδώ είμαστε να το συζητήσουμε. Σ΄ευχαριστώ για το σχόλιο σου. (Μale είσαι ή Female;)

    Y.Γ Γιατί δεν φαινεται το φύλο του κάθε μέλους;

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    16
    Αχ σ'ευχαριστώ πολύ για τα σχόλιά σου! Είσαι απίστευτη! (ή απίστευτος??)
    Αλλά τί μπορώ να κάνω εγώ από την μεριά μου, χωρίς να εκτεθώ?
    Και αν αυτός δεν θέλει το ίδιο? Τότε θα χάσω έναν άνθρωπο που θα μπορούσε σε πολλά να μου φανεί χρήσιμος....
    A, κ εγώ είμαι 26 κ αυτός 52.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Απίστευτος και σ' ευχαριστώ.

    ΠΟΛΛΛΛΛΛΛΑ μπορείς να κάνεις. Μα απολύτως πολλλλλά. Θηλυκό είσαι!

    Μην κολλάς στην ηλικία, ζήσε τις στιγμές αν αυτό επιθυμείς. Ρώτα όμως το μέσα σου

    Θέλεις αυτόν ή αυτό που σου προκάλεσε; Φρονώ πως είναι το δεύτερο. Σκέψου το

    Βάλε στη ζυγαριά σου, την πιθανότητα να το ζήσεις για λίγο, με τα ωραία του αλλά και τα δύσκολα λόγω απόστασης και από την άλλη την πιθανότητα να χάσεις έναν άνθρωπο από τη ζωή σου. ΚΑΙ ΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ. Αυτό το "που θα μπορούσε σε πολλά να μου φανεί χρήσιμος" σε αδικεί.

    Και τελικά, είδες στα όσα σου έγραψα εσένα;

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    16
    Φρονείς σωστά ;) Το έχω σκεφτεί κ εγώ. Προφανώς το δεύτερο είναι. Και μου αρέσει αυτό που νιώθω!
    "Απίστευτ-ος"(και όχι "-η" είσαι), από Αθήνα είσαι, με παροτρύνεις να του δείξω κάτι... μήπως είσαι κ καθηγητής?? ;) :D
    Ναι έτσι είναι,πραγματικά! Έχεις ασχοληθεί με ψυχολογία? Είσαι ψυχολόγος ή κάτι σχετικό?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Υπάρχουν γυναίκες που τους αρέσει αυτός ο τύπος άντρα;
    By Jane in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-07-2009, 10:12
  2. ο πατερας μου αυτος ο αγνωστος
    By sunset in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 11-05-2009, 23:28
  3. Αυτός που αγαπώ
    By liberchild in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 24-12-2007, 14:05
  4. Ο εαυτος μου....αυτος ο αγνωστος
    By anishxia_2006 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2006, 00:31
  5. ΕΓΩ,ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ
    By LOGOPSYXOS in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-12-2005, 13:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •