ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΠΟΤΕ Ν' ΑΝΤΕΞΕΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ;;; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Στις γυναίκες (δλδ φιλες , μη παρεξηγηθω) δεν αντέχω επίσης τα ψέματα (το είπα κ στο άλλο θεμα με τους άντρες, το λεω ομως κ εδω). Μια φιλη-γνωστή που εχω τελευταία ανακάλυψα ενα σωρο ψεματα που μου'χει πει και σοβαρα πραγματα, οχι τπτ μικρα αθωα ψεματακια!! και απο εκεινη τη μερα τη εχω σιχαθει, οταν τη βλεπω μου έρχεται αναγούλα.
    Γενικά δε θελω να μου κρύβουν πραγματα(εκτός αν είναι κατι πολυ προσωπικο που δε με αφορα) θέλω να μου δείχνουν τις προθέσεις τους.

    Κατι ακόμη που δεν αντέχω είναι το "κλαψιμο"... το σιχαίνομαι!! νιωθω κ εκει μια τρομερη σιχαμάρα!
    Δε μπορω οταν είμαι πχ με μια κοπελα κ αρχίζει και κλαίει τη μοίρα της!! ενω εχει την υγεια της, τους φιλους κλπ.... ολα μια χαρα!
    Δές τα θετικά , αν κλαίγεσαι μη περιμένεις να συμβεί κατι καλο, ουτε καν μετριο! γιάυτο δε μπορω εγω να φορτώνομαι με τα προβληματα αλλων.

    Κατι αλλο που εχει να μου τυχει χρονια είναι οταν παραδειγμα είμαι με μια κοπελα-φιλη και λεω "α... ξερεις θέλω να παρω το ταδε αρωμα γιατι μου άρεσε πολυ!" κ να λεει η άλλη "αχ ναι τι τελειο! θα το παρω κ γω! μ'αρεσει κ μενα". Γενικά οταν λεω κατι κ η άλλη δεν εχει άποψη! δε μπορω να κολλαει πανω μου.

    Πιστευω υπαρχουν κι άλλα.
    Τωρα σκέφτομαι μιλησα αρκετα για φιλιες κ μπορει να ειμαι εκτος θέματος.

  2. #32
    Quote Originally Posted by elafi View Post
    Εμενα μου τη σπανε οι χαζογκομενες, που καθονται και ακουνε κατι βληματα που λενε διαφορες αμπελοφιλοσοφιες λες και ειναι οι σοφοτεροι του κοσμου, και τις παρακολουθεις να εκδηλωνουν τον θαυμασμο τους και να εκστασιαζονται και ξερνας. Και αναρωτιεσαι, ετσι δημιουργειται ο μυθος του "εξυπνου" αρσενικου και της "χαζης" ξανθιας πχ? Υποψιαζομαι καπως ετσι!
    Δε δειχνει αποδοχη και κατανοηση αυτο, απλως υποτιμα και την οποια νοημοσυνη εχει η γκομενα που αποδεχεται εναν τετοιο τυπο. Δηλαδη, ελεοοοοος!!

    Κοριτσια, αντισταθειτε στη βλακεια, τη μιζερια, την αμπελοφιλοσοφια, την κοινοτοπια και την ξερολιαση που βγαζουν κατι κατα τα αλλα ουφο, γενικα και κοινωνικα. Μην ψαρωνετε!
    Το να τους διακρίνει αυτούς τους τύπους μια κοπέλα και να φεύγει μακριά τους είναι ένδειξη ωριμότητας και σοβαρότητας. Και γυναίκες που ξέρουν να κάνουν αυτή τη διάκριση είναι αυτές που εχουν τις πιο πολλες πιθανότητες να κάνουν σωστή επιλογή και να φτιάξουν μια σχέση που να αντέξει στο χρόνο.
    γιάννης

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Το να τους διακρίνει αυτούς τους τύπους μια κοπέλα και να φεύγει μακριά τους είναι ένδειξη ωριμότητας και σοβαρότητας. Και γυναίκες που ξέρουν να κάνουν αυτή τη διάκριση είναι αυτές που εχουν τις πιο πολλες πιθανότητες να κάνουν σωστή επιλογή και να φτιάξουν μια σχέση που να αντέξει στο χρόνο.
    Σύμφωνοι αλλά χωρίς να θέλω δικαιολογήσω τα ξετσίπωτα αυτά γύναια (:-Ρ) νομίζω πως μια επιλογή συντρόφου δεν αντανακλά πάντα την σοβαρότητα και την ωριμότητά μας. Τόσο οι λόγοι που μας οδηγούν σε μια σχέση (όχι πάντα σοβαρή) όσο και το "δικαίωμα" ή μάλλον η περίπτωση να κάνουμε λάθος δεν μπορεί να μας στιγματίζει για μια ζωή... Όσο για την σχέση που θα αντέξει στο χρόνο δεν νομίζω ότι είναι κάτι που πρέπει να επιδιώκεται (ό χρόνος ζωής της σχέσης) αλλά κάτι το οποίο προκύπτει από πολλούς και αστάθμητους παράγοντες. Πολλοί μεγαλώσαμε σε οικογένειες που είχαν στόχο να κρατήσουν την "σχέση" τους όσο δεν πάει. Αυτό δεν είναι αναγκαία καλό (μή πω ότι είναι σίγουρα αρνητικό).
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Quote Originally Posted by Militon View Post
    Σύμφωνοι αλλά χωρίς να θέλω δικαιολογήσω τα ξετσίπωτα αυτά γύναια (:-Ρ) νομίζω πως μια επιλογή συντρόφου δεν αντανακλά πάντα την σοβαρότητα και την ωριμότητά μας. Τόσο οι λόγοι που μας οδηγούν σε μια σχέση (όχι πάντα σοβαρή) όσο και το "δικαίωμα" ή μάλλον η περίπτωση να κάνουμε λάθος δεν μπορεί να μας στιγματίζει για μια ζωή... Όσο για την σχέση που θα αντέξει στο χρόνο δεν νομίζω ότι είναι κάτι που πρέπει να επιδιώκεται (ό χρόνος ζωής της σχέσης) αλλά κάτι το οποίο προκύπτει από πολλούς και αστάθμητους παράγοντες. Πολλοί μεγαλώσαμε σε οικογένειες που είχαν στόχο να κρατήσουν την "σχέση" τους όσο δεν πάει. Αυτό δεν είναι αναγκαία καλό (μή πω ότι είναι σίγουρα αρνητικό).
    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Ιωάννη2 αλλά και μαζί σου, μέχρι ένα σημείο. Η διάρκεια της σχέσης δεν πρέπει να είναι αυτοσκοπός, αλλά και η θέση ότι είναι σίγουρα κακό, είναι κάπως ακραία. Έτσι δεν είναι; Δηλαδή, όταν μια ώριμη και «τυχερή» σχέση, υπό την έννοια του καλού συγχρονισμού, τείνει να αντέχει στον χρόνο επειδή τα μέλη της περνούν καλά, αυτό θα πει ότι είναι απαραίτητα κακό; Δεν είναι αφορισμός κάτι τέτοιο;
    Γιατί δεν αφήνουμε τις συναισθηματικές υποθέσεις έξω από τα προσωπικά μας κλισέ, να δούμε τι θα μας δώσουν μόνες τους;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Quote Originally Posted by Λήθη View Post
    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Ιωάννη2 αλλά και μαζί σου, μέχρι ένα σημείο. Η διάρκεια της σχέσης δεν πρέπει να είναι αυτοσκοπός, αλλά και η θέση ότι είναι σίγουρα κακό, είναι κάπως ακραία. Έτσι δεν είναι; Δηλαδή, όταν μια ώριμη και «τυχερή» σχέση, υπό την έννοια του καλού συγχρονισμού, τείνει να αντέχει στον χρόνο επειδή τα μέλη της περνούν καλά, αυτό θα πει ότι είναι απαραίτητα κακό; Δεν είναι αφορισμός κάτι τέτοιο;
    Γιατί δεν αφήνουμε τις συναισθηματικές υποθέσεις έξω από τα προσωπικά μας κλισέ, να δούμε τι θα μας δώσουν μόνες τους;
    Όχι, προς Θεού, δεν εννοώ να φτάσουμε στο άλλο άκρο και να ανησυχούμε αν η σχέση μας πάει καλά. Αυτό θα ήταν παράλογο. Όπως φυσιολογικό είναι να θέλουμε κάθε σοβαρή σχέση να κρατήσει όσο περισσότερο γίνεται. Μάλλον το προσωπικό μου κλισέ βασίζεται στην παρατήρηση ότι κάθε σχέση ακόμα και μια "πετυχημένη" έχει αρχή και τέλος. Είναι κάπως σαν το θάνατο, όλοι απευχόμαστε να γίνει αλλά μια μέρα θα έρθει. Δεν ξέρω ίσως είμαι απαισιόδοξος... (αν και δεν νομίζω ότι πρόκειται περί απαισιοδοξίας, είναι κάτι φυσιολογικό, η αρχή και το τέλος)
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Όχι militon δεν είσαι απαισιόδοξος. Όλα κάνουν έναν κύκλο, έχουν μια αρχή και ένα τέλος. Και παρόλο που δεν είναι παρά η φύση αυτό, εμένα με θλίβει δυστυχώς.. :(
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Όχι militon δεν είσαι απαισιόδοξος. Όλα κάνουν έναν κύκλο, έχουν μια αρχή και ένα τέλος. Και παρόλο που δεν είναι παρά η φύση αυτό, εμένα με θλίβει δυστυχώς.. :(
    Και όλα τα υπόλοιπα όντα σε αυτόν τον πλανήτη φαντάζομαι! Για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα θα μπορούσαμε βεβαίως να κατηγορήσουμε τις γυναίκες για αυτό. Αυτές οι άπιστες μοιχαλίδες φταίνε για αυτό (μοιχαλίδα υπήρχε εξ αρχής, μετά βγήκε ο μοιχός) και το γεγονός ότι κατασκευάστηκε ατελώς αλλά περίεργως πολύ όμορφα (μάλλον είχε πολύ μεράκι) από την ωμοπλάτη μας (ωμοπλάτη θέλω! που λες και στον χασάπη)...
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΠΟΤΕ Ν' ΑΝΤΕΞΕΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ;;;
    Αν την αγαπάω αντέχω τα πάντα αρκεί να είναι δικά μου και μόνο δικιά μου.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Αν την αγαπάω αντέχω τα πάντα αρκεί να είναι δικά μου και μόνο δικιά μου.
    Συμφωνώ μαζί σου και ενώ μου αρέσει αυτό που λες, για κάποιο λόγο γέλασα κιόλας… Δεν ξέρω γιατί… :)

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Αν την αγαπάω αντέχω τα πάντα αρκεί να είναι δικά μου και μόνο δικιά μου.
    Πολλές υποχωρήσεις κάνεις! :-DDDD
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Λήθη View Post
    Συμφωνώ μαζί σου και ενώ μου αρέσει αυτό που λες, για κάποιο λόγο γέλασα κιόλας… Δεν ξέρω γιατί… :)
    Το είπα λίγο γραφικά γι'αυτό ίσως :)

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Militon View Post
    Πολλές υποχωρήσεις κάνεις! :-DDDD
    Ε οκ, όποιος αγαπάει κάνει υποχωρήσεις αλλιώς τι αγάπη είναι αυτή;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Το είπα λίγο γραφικά γι'αυτό ίσως :)
    Ναι. Πράγματι! Αλλά ήταν γλυκό...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    υποχωρησεις??εγω το αντιλαμβανομαι σαν βηματα που κανει καποιος προν την κατευθυνση του αλλου για να τον συναντησει....το θεμαεδω ειναι να κανει και ο αλλος αντιστοιχα βηματα,,,.....καπως ετσι το αντιλαμβανομαι εγω σαν βηματα μπροστα και οχι σαν βηματα πισω!!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    υποχωρησεις??εγω το αντιλαμβανομαι σαν βηματα που κανει καποιος προν την κατευθυνση του αλλου για να τον συναντησει....το θεμαεδω ειναι να κανει και ο αλλος αντιστοιχα βηματα,,,.....καπως ετσι το αντιλαμβανομαι εγω σαν βηματα μπροστα και οχι σαν βηματα πισω!!!
    Τάνγκο άνεμε. Και οι σχέσεις χορός είναι. Όταν υπάρχει ρυθμός, όλα είναι υπέροχα!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω
    By Madlylove in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 52
    Last Post: 05-12-2012, 18:29
  2. ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ Ν' ΑΝΤΕΞΕΤΕ ΠΟΤΕ Σ' ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ;;;
    By Gypsy Cello in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 105
    Last Post: 06-08-2012, 17:19
  3. χωρισμος με μια γυναικα!!!
    By blackwallstreet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 23-12-2009, 11:19
  4. γυναικα και βαρη
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 25-05-2009, 23:05
  5. Ποτε το εγω γινεται μοναξια;και ποτε το σημπαν ολοκληρο
    By pikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2008, 01:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •