pws mporei enas anthrwpos tou idiou fullou na sou ginei psuxwsh
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    30

    pws mporei enas anthrwpos tou idiou fullou na sou ginei psuxwsh

    geia sas.eimai se mia dyskolh fash ths zwhs mou.eimai erwteumenh me th fili mou thn agapaw kai mono mazi ths mono konta ths niwthw eytyxia.exw pollous gbwstous k filous opou paw oti kai na kanw an leipei ekeinh egw den eimai kala niwthw ena keno.eixe ginei kati metaksy mas prin 3 xronia ekeinh thelhse na to stamathsei gia na mhn xathw apo th zwh ths.prospathisame meta apo pollous kaugades na eimaste kala.pleon eimai konta ths se ola antexw ta panta gia auto ton anthrwpo alla kserei pws kai gia emena exei teleiwsei to erwtiko thema enw h alhtheia einai pws paleuw na to kseperasw!den thelw allon dipla mou den thelw sxesh.eimai se adieksodo aisthanomai oti xanw ton eauto mou!thelw na einai kala thelw na th prosexw thelw na th prostateuw thelw synexeia na eimai konta ths.prin skeftw kati gia ton eauto mou tha skeftw prwta ekeinh kai oxi emena!den eimai anthrwpos pou hmouna pote etsi oute exw thema me psuxologika h na trww syxna kollhmata eimai 26 kai einai h prwth fora pou mou symvainei kati tetoio kai den mporw na to kontrolarw!tha ithela th voitheia kai thn eilikrineia sas!sas euxaristw polu!

  2. #2
    μαριάνθη, αν θες γράψτα μας στα ελληνικα...:)

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    30
    γεια σας ειμαι σε μια δυσκολη φαση της ζωης μου ειμαι ερωτευμενη με τη φιλη μου την αγαπαω και μονο μαζι της μονο κοντα της νιωθω ευτυχια εχω πολλους γνωστους και φιλους οπου παω οτι και να κανω αν λειπει εκεινη εγω δεν ειμαι καλα νιωθω ενα κεν.ειχε γινει κατι μεταξυ μας πριν 3 χρονια εκεινη θελησε να το σταματησει για να μη χαθω απο τη ζωη της αν το συνεχιζαμε.προσπαθησαμε μετα απο πολλους καυγαδες να ειμαστε καλα.πλεον ειμαι κοντα της σε ολα αντεχω τα παντα για αυτο τον ανθρωπο αλλα ξερει πως και για εμενα εχει τελειωσει το ερωτικο θεμα ενω η αληθεια ειναι πως παλευω ακομα να το ξεπερασω αλλα δεν λεω κατι για να τη προστατεψω για να μπορει να συνεχισει στη ζωη τησ χωρισ να σκεφτεται εμενα μη στεναχωρηθω κ.τ.λ!δεν θελω αλλο ανθρωπο διπλα μου δεν θελω σχεση.ειμαι σε αδιεξοδο αισθανομαι οτι χανω τον εαυτο μου θελω να ειναι καλα θελω να τη προσεχω θελω να τη προστατευω θελω συνεχεια να ειμαι κοντα της.πριν σκεφτω κατι για τον ευατο μου θα σκεφτω πρωτα εκεινη και οχι εμενα.δεν ειμαι ανθρωπος ποθ ημουνα ποτε ετσι οθτε εχω θεμα με ψυχολογικα η να τρωω συχνα κολληματα με αλλουσ.ειμαι 26 και ειναι η πρωτη φορα ποθ μου συμβαινει κατι τετοιο και δεν μπορω να το κοντρολαρω.θα ηθελα τη βοηθεια σας και την ειλικρινεια σας.σας ευχαριστω πολυ

  4. #4
    έχεις σκεφτεί πως το θέμα μπορεί να μην είναι η φίλη σου, αλλά εσύ?
    Θέλω να πω, πως ίσως αυτό το κόλλημα να έχει σχέση με δικά σου θέματα και όχι με ένα μεγάλο έρωτα?

    καλώς ήρθες..:)

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    30
    καλως σας βρηκα!δηλαδη?δωσε μου ενα παραδειγμα να σου πω αν εχου ετσι τα πραγματα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by marianthi567 View Post
    ειχε γινει κατι μεταξυ μας πριν 3 χρονια εκεινη θελησε να το σταματησει για να μη χαθω απο τη ζωη της αν το συνεχιζαμε
    Μαριανθη,καλως ορισες στο φορουμ! Ας μπω στο θεμα! Για ποιο λογο η φιλη σου φοβοταν οτι θα σε χασει αν προχωρουσατε τη σχεση σας?
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  7. #7
    Quote Originally Posted by marianthi567 View Post
    καλως σας βρηκα!δηλαδη?δωσε μου ενα παραδειγμα να σου πω αν εχου ετσι τα πραγματα
    δηλαδή όταν "αρρωσταίνουμε" με έναν άνθρωπο δεν σημαίνει πως βρήκαμε τόσο το ιδανικό μας, όσο το ότι έχουμε την ανάγκη να κρεμαστούμε από κάποιον και να τον κάνουμε σκοπό της ζωής μας.
    Κάτι σα στοίχημα με τον εαυτό μας, ή η ανάγκη να ανήκουμε κάπου.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    30
    γιατι ειναι της γνωμης πως αν υπαρξει σχεση μετα δεν υπαρχει κατι αλλο και απο τη στιγμη που θα χωριζαμε δεν θα ηθελε επαφη.περα απο αυτο δεν ειναι ανθρωπος που αντεχει να κρυβεται.ενιωσε πραγματα για εμενα αλλα εκεινη μπορεσε με τη λογικη να ξεπερασει!ισως να μη νιωσαμε τα ιδια.μυαλο με μυαλο διαφερει!ηταν πρωτη φορα για εκεινη και δεν υπηρχε κατι τετοιο στο μυαλο της ενω εγω ειχα εμπειριες.και να πω πως δεν θελω γυναικες μου αρεσουν οι αντρες απλα και με τις γυναικες παιρνω αλλα.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    30
    θεοφανια δεν εχω κρεμαστει ποτε απο κανεναν ανθρωπο μπορω να σου πω μαλιστα πως εκεινη εχει κρεμαστει απο εμενα.οτι ειχα στη ζωη μου προσφερα παντα ασφαλεια και νιωθανε μαζι μου καλα.δεν ειναι οτι εχω τραυματικες εμπειριες η οτι δεν εχω αγαπηθει ισα ισα δεν εχω κανενα παραπονο και για αυτο το λογο δεν ξερω τι μου συμβαινει.

  10. #10
    Quote Originally Posted by marianthi567 View Post
    θεοφανια δεν εχω κρεμαστει ποτε απο κανεναν ανθρωπο μπορω να σου πω μαλιστα πως εκεινη εχει κρεμαστει απο εμενα.οτι ειχα στη ζωη μου προσφερα παντα ασφαλεια και νιωθανε μαζι μου καλα.δεν ειναι οτι εχω τραυματικες εμπειριες η οτι δεν εχω αγαπηθει ισα ισα δεν εχω κανενα παραπονο και για αυτο το λογο δεν ξερω τι μου συμβαινει.
    αυτό όμως που λες τώρα, έρχεται σε πλήρη αντίθεση με το αρχικό σου ποστ......ξανα διαβασέτο.....

  11. #11
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    30
    θεωρω τον εαυτο μου δυναμικο και παντα εκανα πραγματα χωρις να ζηταω βοηθεια απο κανεναν.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    30
    ξερω τι εχω γραψει και αυτο μπορει να εχει δημιουργηθει απο εκεινη.δηλαδη επειδη δεν εχουμε τον ιδιο χαρακτηρα εχει πιαστει απο εμενα και εγω δινω οσα μπορω και ισως εχω κολλησει σε αυτη τη κατασταση και μου εχει γινει εμμονη το να ειναι καλα να τη προσεχω και να τη προστατευω.εγω συνεχεια ανυσηχειες.ειναι καλα τωρα?περναει καλα?τις λειπει κατι που δεν ειμαι εγω εκει?

  13. #13
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    30
    βοηθηστε τη κατασταση παιδιααααααααααααααααααα!� �λες οι γνωμες ειναι δεκτες για αυτο αλλωστε ειμαστε εδω και το κυριοτερο ειναι ο σεβασμος σε καθε προβλημα

Similar Threads

  1. anthrwpos me duo proswpa...
    By No more pain.. in forum Κακοποίηση
    Replies: 24
    Last Post: 05-08-2011, 14:08
  2. sos..krisi panikou..enas an8rwpos??
    By katerinahelp in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 21
    Last Post: 25-04-2010, 23:10
  3. ALLOS ENAS ME KRISEIS PANIKOY
    By Guskyr in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 23-03-2010, 22:00
  4. ΤΟ pSYCHOLOGY SYNDROMITIKO.POIOS THA MEINEI an telika ginei
    By provlimatikos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 104
    Last Post: 13-10-2006, 10:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •