Έχω πρόβλημα με την σεξουαλική μου ταυτότητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    26

    Unhappy Έχω πρόβλημα με την σεξουαλική μου ταυτότητα

    Γεια σας! Είμαι καινούργιος στο forum. Είμαι 16 χρονών (τα έχω κλείσει) κ έχω ένα πρόβλημα με την σεξουαλική μου ταυτότητα. Λοιπόν, ενώ ερωτικά μου αρέσουν τα κορίτσια, με ελκύουν τα αντρικά σώματα. Θέλω δηλ. να συνουσιάζομαι με άντρες. Κι όταν αυνανίζομαι κάνω φαντασιώσεις με άντρες κ βλέπω gay πορνό. Παρ' όλα αυτά θεωρώ τον εαυτό μου straight εφ' όσον ερωτικά μ' αρέσουν τα κορίτσια, αν κ δεν έχω ερωτευτεί ποτέ. Δεν έχω μιλήσει απολύτως σε κανέναν γι' αυτό κ ούτε το σκοπεύω. Θα μιλούσα σε μια φίλη μου, αλλά όσο νά 'ναι θα με πάρει με άλλο μάτι κ έτσι δεν το κάνω. Μήπως είναι κρίση της ηλικίας κ θα περάσει? Πείτε μου σας παρακαλώ τη γνώμη σας! Ευχαριστώ!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εχεις πολλα χρονια ακομα μπροστα σου για να ανακαλυψεις την σεξουαλικη σου ταυτοτητα. μπορεις να πειραματιστεις οσο θελεις και να καταληξεις καπου. δεν υπαρχει λογος να βιαζεσαι, ουτε να νιωθεις ασχημα με την οποια επιλογη σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Έχεις ολοκληρωμένες σχέσεις με κορίτσια?
    Έχεις βρεθεί ποτέ με κάποιο αγόρι?

    Μόνος σου λες ότι θες να συνουσιάζεσαι με άντρες άρα νιώθεις πως το θες, αυτό δε μπορούμε να το αμφισβητίσουμε. Αν δεν έχεις κάνει κάτι ακόμα με αγόρι, όταν θα κάνεις θα λύσεις τις απορίες σου. Αλλά μπορεί να λυθούν ακόμα και χωρίς να κάνεις κάτι με το ίδιο φύλο...!
    Πρώτα πρώτα χρειάζεται να απενεχοποιήσεις μέσα σου την πιθανότητα να σου αρέσουν οι άντρες (δλδ βάζοντας μια ''ωραία'' ετικέτα να είσαι ομοφυλόφιλος :P)
    Αν δεν απενεχοποιήσεις την ιδέα τότε δε θα βγάλεις άκρη εύκολα. Αποδέξου τις πιθανότητες χωρίς ενοχές, χαλάρωσε, πειραματίσου, ασε το χρόνο να περάσει και να σου δώσει απαντήσεις..
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    26
    Δεν έχω κάνει ποτέ sex ούτε με κορίτσι, ούτε με αγόρι. Είχα κάνει στα 13 μου σχέση με ένα κορίτσι, δεν το λες όμως σχέση αυτό γιατί κράτησε 1-2 ώρες κ ήθελε να τα φτιάξουμε για πλάκα. Δεν σκοπεύω να κάνω sex με αγόρι προτού κάνω με κορίτσι για δικούς μου λόγους. Αν τύχαινε να κάνω τώρα με κορίτσι θα τό 'κανα παρ' όλο που προτιμάω να κάνω με άντρες. Αυτό εννοούσα λέγοντας οτι θέλω να συνουσιάζομαι με άντρες, ότι προτιμάω να το κάνω με άντρες παρά με γυναίκες. Επίσης, τελικά σκοπεύω να το πω στην κολλητή μου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Θα συμφωνησω με τον ΚΕΝΟ. Μπορεί απλά λόγω ηλικίας να πειραματίζεσαι.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    70
    ΑΡΧΙΚΆ ΝΑ ΜΙΛΉΣΕΙς ΣΕ ΚΆΠΟΙΟΝ ΔΝ ΕΊΝΑΙ ΚΑΚΟ. ΊΣΑ ΊΣΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΉΘΗΣΕΙ. ΔΝ ΞΈΡΩ ΤΗΝ ΣΧΈΣΗ ΠΟΥ ΈΧΕΙς ΜΕ ΤΗΝ ΦΊΛΗ ΣΟΥ ΑΛΛΆ ΑΝ ΠΙΣΤΕΎΕΙς ΌΤΙ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΆΒΕΙ ΚΜΉΛΑ ΤΗς. ΈΧΩ ΦΊΛΟ ΓΚΕΙ ΠΟΥ ΈΧΕΙ ΠΕΡΆΣΕΙ ΤΙς ΊΔΙΕς ΚΑΤΑΣΤΆΣΕΙς . ΚΑΙ ΌΣΟ ΠΙΟ ΓΡΉΓΟΡΑ ΤΟ ΑΠΟΔΈΧΤΕΙΣ ΕΣΎ Ο ΊΔΙΟς ΤΌΣΟ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΉ ΣΟΥ ΓΑΛΉΝΗ.. ΕΊΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΌ ΘΈΜΑ ΚΑΙ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΊς ΠΟΛΥ. ΜΗΝ ΚΟΛΛΆς ΚΑΙ ΤΊΤΛΟΥς ΚΑΙ ΤΑΜΠΈΛΕς. ΘΑ ΒΡΕΙς ΜΌΝΟς ΣΟΥ ΤΟ ΔΡΌΜΟ ΣΟΥ. ΝΑ ΕΊΣΑΙ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΌς . ΚΑΛΉ ΤΎΧΗ

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    26
    Μα δεν είμαι gay. Αφού ερωτικά μ' αρέσουν τα κορίτσια, αν κ δεν έχω ερωτευτεί ποτέ. Απλά μου αρέσει το αντρικό σώμα. Η σχέση με την κολλητή μου είναι πάρα πολύ καλή. Μ' αγαπάει πάρα πολύ κ μου το έχει δείξει. Κ εγώ την αγαπάω. Της έχω πει ότι θέλω να της πω κάτι που με απασχολεί, αλλά δεν της έχω πει τί. Μου λέει να της το πω κ ότι ούτε θα με κοροϊδέψει, ούτε θα με παρατήσει, ούτε τπτ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by dimitris_19 View Post
    Γεια σας! Είμαι καινούργιος στο forum. Είμαι 16 χρονών (τα έχω κλείσει) κ έχω ένα πρόβλημα με την σεξουαλική μου ταυτότητα. Λοιπόν, ενώ ερωτικά μου αρέσουν τα κορίτσια, με ελκύουν τα αντρικά σώματα. Θέλω δηλ. να συνουσιάζομαι με άντρες. Κι όταν αυνανίζομαι κάνω φαντασιώσεις με άντρες κ βλέπω gay πορνό. Παρ' όλα αυτά θεωρώ τον εαυτό μου straight εφ' όσον ερωτικά μ' αρέσουν τα κορίτσια, αν κ δεν έχω ερωτευτεί ποτέ. Δεν έχω μιλήσει απολύτως σε κανέναν γι' αυτό κ ούτε το σκοπεύω. Θα μιλούσα σε μια φίλη μου, αλλά όσο νά 'ναι θα με πάρει με άλλο μάτι κ έτσι δεν το κάνω. Μήπως είναι κρίση της ηλικίας κ θα περάσει? Πείτε μου σας παρακαλώ τη γνώμη σας! Ευχαριστώ!
    Προς το παρόν απλά κάνε ότι σου λένε τα παιδιά παραπάνω και μην αχωνεσαι όλα στην ώρα τους . Μην βάζεις ταμπέλες ακόμα είναι νωρίς :)
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    26
    Αν αυτή μου, η κατάσταση συνεχιστεί κ μετά τα 18 μου, θα είμαι έτσι για πάντα??

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε τελειωνει η ζωη και η σεξουαλικη δραστηριοτητα μετα τα 18, το αντιθετο τοτε ξεκιναει, αλλα μεχρι να συνηδητοποιησεις τι θελεις μπορει να φτασεις και 30 ή μπορει να μην αποφασισεις και ποτε (αμα γουσταρεις και τα δυο φυλα εξισου το ιδιο). προσωπικα πιστευω περισσοτερο σε bisexual παιζει να σου βγει, απλα με τη φιλη που εχεις τωρα δε μπορεις να λειτουργησεις σωστα και χρειαζεσαι χρονο. δεν ειναι τπτ, αμα βρεις αλλη με καλυτερο σωμα και που νιωθεις πιο ανετα μπορει να συνελθεις. οπως και να εχει, μην αγχωνεσαι τοσο για τις ταμπελες και διασκεδασε το οπως θελεις κι οχι οπως νομιζεις οτι πρεπει.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    26
    ΚΕΝΟ, όταν λέω "φίλη" δεν εννοώ ότι έχουμε σχέση. Μόνο φίλοι είμαστε. Απλά είμαστε "δεμένοι". Τα δύο φύλα μ' αρέσουν τελείως αντίθετα το ένα με το άλλο. (τις γυναίκες τις θέλω για σχέση κ τους άντρες για sex, αν κ δεν θα με πείραζε να κάνω sex με γυναίκα.)

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αρα καταληγουμε σ'αυτο που ειπα, οτι μαλλον προς bisexual ειναι η κατασταση σου (αν και περισσοτερο προτιμηση προς τους αντρες φαινεται να εχεις). δοκιμασε πρωτα ομως να σιγουρευτεις, και μετα μιλας με βεβαιοτητα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    Γεια σου Δημήτρη κι εγώ ακριβώς στην ηλικία σου(16)είμαι αλλά τι να πω βρε παιδί μου,με μπέρδεψες! Όπως αυτή τη στιγμή μαντεύω μπερδεμένος είσαι κι εσύ.Και επειδή κι εγώ το έχω ψάξει το θεματάκι κατά 99,9% είναι η κρίση της εφηβικής ηλικίας οπότε μην ανησυχείς καθόλου.Κι επίσης sorry αλλά αν δεν έχεις ερωτευτεί ποτέ πως λες ότι σου αραίσουν ερωτικά τα κορίτσια? Άλλο να λες ότι μια κοπέλα είναι όμορφη άλλο ότι σε ελκύει σεξουαλικά-ερωτικά.Δεν σου λέω πως είσαι gay απλά μπερδεύτηκα με αυτό.Άλλωστε είναι πολύ νωρίς για να έχεις σταθεροποιημένη σεξουαλική ταυτότητα.Μία ψυχοθεραπεύτρια είπε ότι κανένας έφηβος δεν έχει σταθεροποιημένη σεξουαλική ταυτότητα άρα να μην βάζουμε ταμπέλες.Είμαστε σε μία ηλικία που πειραματιζόμαστε.Από 18 και άνω θα βρούμε τι είμαστε στα σίγουρα!
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    26

    Smile

    Αχ Εύα μου, σ' ευχαριστώ! Με καθ' ησύχασες κάπως! Έχεις δίκιο, δεν τα λέω καλά κ εγώ. Εννοώ ότι μ' αρέσουν τα κορίτσια για σχέση. Ευχαριστώ πάντως!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    100
    Δημήτρη όταν λες οτί τα κορίτσια σου αρέσουν για σχέση εννοείς οτί σε καλύπτουν συναισθηματικά ή και σεξουαλικά;
    Πάντως ότι και να είσαι μην κολλάς και μην αγχώνεσαι....αγάπα τον εαυτό σου για αυτό που είναι και όχι για αυτό που θα ήθελες να είναι....
    Όσο για το οτί θέλεις να το πεις στην κολλητή σου καλό είναι αυτό απλά πρόσεχε να είναι εχέμυθη γιατί έτσι και μαθευτεί έχεις να φας πολύ δούλεμα (αν μένεις σε μικρή πολή όπως εγώ τουλάχιστον)
    Και εγώ αγόρι 16 είμαι και οι σεξουαλικές μου προτιμίσεις κλίνουν προς τους άντρες....

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σεξουαλική ταυτότητα/Έρωτας ...
    By lyd9 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 08-07-2011, 15:27
  2. Σεξουαλική υγεία!!!
    By kriskros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-2011, 11:25
  3. η σεξουαλικη ταυτοτητα του σημερινου homo sapiens και η σχεση της με την εξουσια της ηδονης
    By what_is_now in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 17-10-2010, 13:03
  4. η καινουρια ταυτοτητα..
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 30-09-2010, 23:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •