απογοητευση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1

    απογοητευση

    :(ειμαι19.πριν 6 χρονια γνωριστηκα με μια κοπελα που σημερα ειναι 21 ,δεθηκα μαζι της και νομιζω πωσ κ αυτη με αγαπουσε μολισ προσφατα εμαθα οτι εμεινε εγκυοσ κ παντρευτηκε με καποιον που γνωρισε στο λυκειοειμαι σε ασχημη κατασταση γιατι εχακολουθω να την αγαπω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Originally posted by sep05066
    :(ειμαι19.πριν 6 χρονια γνωριστηκα με μια κοπελα που σημερα ειναι 21 ,δεθηκα μαζι της και νομιζω πωσ κ αυτη με αγαπουσε μολισ προσφατα εμαθα οτι εμεινε εγκυοσ κ παντρευτηκε με καποιον που γνωρισε στο λυκειοειμαι σε ασχημη κατασταση γιατι εχακολουθω να την αγαπω
    Αγαπητέ φίλε...καλώς ήρθες στο φόρουμ μας...Αυτό που περνάς...μάλλον το έχουμε περάσει πολλοί άνθρωποι...και είναι αυτό που λέμε πρώτη αγάπη.Η φράση-κλειδί που ίσως σε βοηθήσει να εξηγήσει γιατί αισθάνεσαι αυτά που περιγράφεις είναι \" νομίζω πως κ αυτή με αγαπούσε\"...και απ όλη τη φράση η σημαντικότερη λέξη είναι το \"νομίζω\".Πολλές φορές...και ειδικά στις πρώτες μας επαφές με το άλλο φύλο...πολλά πράγματα που θεωρούμε ως δεδομένα στηρίζονται περισσότερο σε ευσεβείς πόθους ...παρά στην πραγματικότητα.Βεβαίως αυτό λίγο πολύ μας ακολουθεί και σε επόμενες σχέσεις....όμως με το χρόνο αρχίζουμε να διδασκόμαστε ότι μια σχέση εξαρτάται περισσότερο απ το τι πραγματικά ξέρουμε για τον άλλον παρά απ το τι νομίζουμε γι αυτόν.

    Αυτό που αγάπησες....μάλλον δεν υπήρξε...ή τουλάχιστον δεν φρόντισες να το γνωρίσεις καλύτερα.Έμεινες με μια εντύπωση η οποία όμως μάλλον δεν στηρίζονταν σε σαφή γνώση για το άλλο άτομο.Ακριβώς αυτήν την εντύπωση εξακολουθείς να αγαπάς....και όχι την ίδια την κοπέλα αφού όπως φαίνεται δεν την είχες γνωρίσει και τόσο καλά.Όπως φαίνεται άλλο πράγμα αναζητούσες και άλλο αναζητούσε η κοπέλα....και αυτό απο μόνο του είναι μια ένδειξη οτι δεν θα είσασταν και τόσο ευτυχισμένοι μαζί.Ωστόσο....κράτα αυτήν την εντύπωση σαν πυξίδα για να βρείς ένα κορίτσι που θα ανταποκρίνεται καλύτερα στις αναζητήσεις σου...και θα σε οδηγήσει έτσι σε μια πιο πραγματική ευτυχία.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •