ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ SOS ΚΑΤΙ ΓΥΦΤΙΣΣΕΣ ΜΕ ΞΕΓΕΛΑΣΑΝΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝΕ 2000 ΕΥΡΩ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37
  1. #16
    favvel
    Guest
    για το κακο δεν ξερω.το ιδιο αισθανομαι με πριν.γενικα εγω εχω γινει απο περυσι καλα απλα ακο μα δεν μπορω να σταθω στα ποδια μου,να διαβασω,να βρω τι θα κανω στη ζωη μου αυτα.αλλα κατα τ'αλλα καλ ειμαι.απλα επειδη μου ειχε κανει κακο αυτος που ημουνα κολημενη και ακομα τον σκεφτομαι και αυτος ηταν η αιτια που επαθα τα ψυχολογικα μου,σκεφτομουνα οτι κατι εχει κανει αυτος για να ειμαι κολημενη ακομα μαζι του και να μην μπορω να προχωρησω στη ζωη μου.δλδ άλλος μου το ειχε πει αυτο.

    μου λειπουνε ακομα και τα 2 ζευγαρια σκουλαρικια της μητερας μου που της ειχα παει επειδη μου ειχε ζητησει κοσμηματα.

    αυτη οχι αυτη περαστικη ητανε μαζι με κατι αλλες και μου πιασανε την κουβεντα.οχι στο σπιτι μου,εξω στην Αθηνα,καθομουνα καπου και με πλησιασανε.

    αστυνομια?πρεπει να το πω στην αστυνομία?πώς θα παω στην αστυνομια..ντρεπομαι..

    οι γονεις καθολου δε θα καταλαβουν γιατι κι αλλες φορες μου εχουν παρει χρηματα χωρις να μου τα επιστρεψουν γιατι δεν μπορω να καταλαβαινω τους αθρωπους και να τους ξεχωρισω.και γι'αυτο παλι θα χασουν την εμπιστοσυνη τους σε μενα και παλι θα θελουν να με ελεγχουν,δε θα με αφηνουν να βγαινω και θα εχω άλλα μετα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    τα οσα κανου οι ηλικιωμεοι οφειλονται σε απλη δισηδαιμονια. κατι σαν την ομπρελα μες στο σπιτι την σκουπα αναποδα την μαυρη γατα κλπ. favvel δεν ηταν αλλοι μαζι σου? οι δικοι σ δεν θα δουν οτι λειπουν λεφτα?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #18
    favvel
    Guest
    οχι δεν ηταν άλλοι μαζι μου.τα λεφτα τα ειχα στην τραπεζα και τα εβγαζα εκεινη την ωρα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αααχχχχχ βρε συ αυτο δειχνει ποσο πολυ αγχωμενη εισαι με την κατασταση σου σε σημειο να μην σε νοιαζει τπτ αλλο! ψαχνεις να βρεις στηριγμα σε ξενους γιατι βρε κοριτσακι μου γλυκο , κανεις δεν σε καταλαβαινει?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #20
    favvel
    Guest
    οχι αληθεια δεν ειμαι σε τρομερη κατασταση απλα τις ειχα εμπιστευτει και δε φοβομουνα για τα χρηματα.ο καιρος που ημουνα χαλια εχει περασει.καλα ειμαι τωρα.
    ισα ισα μετα απο μια βολτα που εκανα χθες στο Μοναστηρακι και στην Πλακα σε κατι μαγαζια ειδα κατι ωραια ρουχαλακια και σκεφτομουνα να παω να ανανεωσω λιγο τη ντουλαπα μου.και τωρα πού να βρω την όρεξη!
    απλα ειναι το θεμα οτι μου ειχανε ζαλισει το κεφαλι μου μιλαγε αυτη συνεχεια και σαν την υπνωτισμενη εκανα ο,τι μου λεγανε.
    με ειχανε πεισει.
    επρεπε τουλαχιστον σπιτι που ηρθα την πρωτη μερα,να κατσω να σκεφτω τι παω να κανω.και αν το εχω αναγκη και αν εχω κανα κακο μεσα μου.
    να κατσω να σκεφτω την ολη κατασταση.αλλα δεν γινοταν.οταν ηρθα σπιτι την πρωτη μερα ημουνα τοσο κουρασμενη γιατι την προηγουμενη απο το πρωι μεχρι το βραδυ ολη τη μερα περπατουσα ημουνα στο ποδι,και με το που μπηκα σπιτι πηγα για υπνο.Μετα παλι πρωι πρωι σηκωθηκα να παω σε αυτες με δυσκολια παλι γιατι ακομα ημουνα κουρασμενη και ακομα ειμαι.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ξερω τι να σου πω εισαι κουρασμενη απο την ενταση κ εγω ειμαι κουρασμενη ολο αυτο το καιρο χωρις να χω κανει και μερικες φορες απαραιτητα κατι, αν κ προσπαθω μονιμως να κανω κατι. αλλα οκ τωρα δεν ειναι τοσο εντονο οσο παλια, αυτο το οφειλω στα χαπια. υπερενταση δεν εχω τοση αλλα κ παλι κουραζομαι και νυσταζω συνεχως... γιατι δεν ξεκουραζεσαι να πας ενα σκ εξοχη να ηρεμισουν τα νευρα σου?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #22
    ..αν η χαζομάρα ήταν ποινικό αδίκημα θα ήταν πολύς κόσμος φυλακή.....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..αν η χαζομάρα ήταν ποινικό αδίκημα θα ήταν πολύς κόσμος φυλακή.....
    Ωραια απαντηση εδωσες ρε συ! Μπραβο σου! Να σε χαιρεσαι! Πρεπει να νιωθεις περηφανη καθε φορα με αυτες τις κακες απαντησεις σου και να κανεις τον κοσμο να νιωθει ασχημα.. Εδω η κοπελα ηρθε να πει το προβλημα της και οχι να την κανεις χειροτερα. Στηριγμα θελει και οχι κριτικη.. γκεγκε?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Favvel δυστυχως οτι εγινε εγινε. Ευχομαι να πηρες το μαθημα σου.. Μακρια απο γυφτισες, φλυτζανια κλπ γιατι θα σε καταστρεψουν. Μην πιστευεις σε μαγειες. Κοιτα βαθια μεσα σου και δες το προβλημα. Το καλυτερο θα ηταν αυτα τα λεφτα να πηγαιναν σε εναν ψυχολογο. Καταλαβαινω γιατι επεσες στην παγιδα, σε καταλαβαινω πολυ καλα. Ησουν χαλια, τυφλωθηκες απο την ασχημη ψυχολογια σου και δεν μπορουσες να αντιληφθεις την κατασταση. Μην ξαναμπλεξεις! Ολο αυτο που εγινε δες το σαν μαθημα.. Πισω τον χρονο δυστυχως δεν μπορουμε να τον γυρισουμε αλλα μπορουμε να μαθουμε μεσα απο τα λαθη μας, την βλακεια μας, την ηλιθιοτητα μας και να γινουμε πιο εξυπνοι (για να μιλησω στην γλωσσα της Θεοφανιας) 'η εστω να ωριμασουμε!

    Ισως επρεπε να γινει κατι τρανταχτο για να καταλαβεις και να ξυπνησεις για να σταματησεις να κανεις τα ιδια λαθη! Καπως ετσι μαθαινουμε..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    ...αστυνομια?πρεπει να το πω στην αστυνομία?πώς θα παω στην αστυνομια..ντρεπομαι..

    οι γονεις καθολου δε θα καταλαβουν γιατι κι αλλες φορες μου εχουν παρει χρηματα χωρις να μου τα επιστρεψουν γιατι δεν μπορω να καταλαβαινω τους αθρωπους και να τους ξεχωρισω.και γι'αυτο παλι θα χασουν την εμπιστοσυνη τους σε μενα και παλι θα θελουν να με ελεγχουν,δε θα με αφηνουν να βγαινω και θα εχω άλλα μετα.
    Aσφαλως και πρεπει να πας στην αστυνομια
    Τι πα να πει ντρεπεσαι ; να σε κοροιδευουν οι γυφτισες δεν ντρεποσουνα ;
    Να πας και αν τις πιασουνε ισως βρουνε και τα λεφτα σου και τα κοσμηματα
    Επισης σκεψου ποσα αλλλα ανυποψιαστα θυματα σαν εσενα θα γλιτωσεις
    ειναι χρεος σου νομιζω να το καταγκηλεις ...

  11. #26
    favvel
    Guest
    παιδια μπερδευτηκα τωρα.εγινε κατι περιεργο.υστερα απο 5 χρονια που δεν μπορουσα να καθομαι κατω να διαβασω μιας και αυτος ειναι ο λογος που δεν εχω προχωρησει ακομα τη σχολη μου και ειμαι ακομα στην αρχη,τωρα εδω και κατι μερες,ως δια μαγει ετσι πολυ φυσικα,μπορω και διαβαζω οπως μπορουσα και παλια χωρις κανενα προβλημα.
    Και αυτο που σκεφτηκα ειναι οτι οι γυφτισσες δε μου ειπανε ψεματα.Δλδ μου το ειχε πει κι αλλο ενα παιδι με βαση καποια πραγματα που του ειχα πει για αυτον που ειχα γνωρισει και ημουν κολημενη μαζι του,οτι αυτος κατι ειχε κανει για να ειμαι κολημενη μαζι του και να μην μπορω να προχωρησω στη ζωη μου.Αυτος μαλιστα μου ελεγε να μην παρω φαρμακα.Συν καποια αλλα χαρακτηριστικα που ξερω για αυτον ολα συνηγορουν σε αυτο το συμπερασμα.Και η γυφτισσα μου το ειπε.Οτι ημουνα μουτζωμενη.Και αυτη τωρα μου το εβγαλε το μουτζωμενο χερι και τωρα μαλλον θα προχωρησω κανονικα στη ζωη μου.
    Μου κοστισε λιγο να ξεμουτζωθω αλλα τι να λεμε τωρα.Αφου αμα [ροχωρησω εγω θα σταματησω και τασ φαρμακα που επιβαρυνουν και τον οργανιοσμο οπως μου ειπε ενας αλλος και δεν κανει να τα παινεις συνεχεια και μπορει να σου δημιουργησουν άλλα προβληματα υγεις και ολα καλα.
    Αμα καποιος λοιπον αισθανθειτε οτι σας ρουφηξει την ψυχη να πατε σε γυφτισσα να σας κανει καλα.Εεε ομως ενταξει εμενα ετυχε η περιπτωση δεν συμβαινει παντα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    φαβελ εισαι πολυ ευκολοπιστη κ ειναι πολυ κακο αυτο.... ειλικρινα απορω εν ετει 2011 ατομα κ δη νεα να εχουν τετοιες αποψεις... αν ειναι δυνατον ρε συ να πιστευεις σε μαγια, ξεμαγια, γυφτισσες κ λοιπες μαγγανειες... κοριτσι μου καλο πουλανε παραμυθι, δουλευουν τον κοσμο με 5 βλακειες που χουν μαθει κ ο σκοπος τους ειναι να σε ξεζουμισουν οικονομικα.. ανοιξε τα ματια σου κ μην πεφτεις σε τετοιες παγιδες... πολλοι επιτηδειοι θα βρεθουν στο δρομο σου, μην γινεις το ευκολο θυμα... αν ηταν να πιστευουμε οτι πχ το οτι δεν τα παμε καλα στη σχολη μας, αφειλεται στο γεγονος οτι καποιος μας εχει κανει μαγια, σωθηκαμε... αυτα ειναι δικαιολογιες κ αντιληψεις της εποχης του μεσαιωνα.. ελεος... κ αν ειναι δυνατον ρε συ να γραφεις στο τελος "Αμα καποιος λοιπον αισθανθειτε οτι σας ρουφηξει την ψυχη να πατε σε γυφτισσα να σας κανει καλα." αν ειναι δυνατον να προτρεπεις κατι τετοιο....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #28
    favvel
    Guest
    δεν εχεις δικιο καθολου.δεν μπορει να ειναι τυχαιο το γεγονος οτι υστερα απο 5 χρονια σου λεω 5!!!μπορω τωρα παλι να διαβαζω υστερα ακριβως απο αυτο το περιστατικο με τις γυφτισσες.
    οπως και κατι αλλο παλι.παλι δεν μπορω να παραβλεψω το οτι ο καιρος που εγινα καλα δλδ περυσι ακριβως Μαρτιο μηνα εγινα καλα οπως λεω με το που πηγα στο γιατρο που ειμαι και τωρα και μου εδωσε μια αγωγη,οταν λεω καλα εννοω να μπορω να ζησω υποφερτα τη μερα μου να την αντεχω και να μη θελω καθε μερα να παεθανω οπως συνεβαινε επει 3 χρονια.Και θελω να σου πω πως και αυτο το γεγονος συνεπεσε με το οτι ειχα παει σε εναν παπα τοτε που μου ειχε πει οτι εαν σε 1 μηνα δε γινω καλα να βγαλω τα ρασα μου!Και πραγματι μεσα σε εναμιση μηνα βασικα εγινα καλα υστερα απο 3μιση χρονια!

    Εγω ειμαι ατομο που πρεσβευει πανω απο ολα τη λογικη και την επιστημη.Μονο αυτα αποδεχομαι ως αληθινα και μπορω να δικαιολογησω.
    Αλλα δεν μπορω να παραβλεψω και αυτα τα γεγονοτα και να μην τα επισημανω ως οχι απλες συμπτωσεις.δεν ειναι απλες συμπτωσεις!
    γιατι δλδ να γινω καλα με το που πηγα σε εκεινο το γιατρο και μαλιστα εκεινες τις ημερες που μου ειχε πει ο παπας οτι θα γινω καλα ενω εδω και τοσα χρονια ηθελα να πεθανω.γιατι εκεινες τις ημερες τις συγκεκριμενες?
    και γιατι τωρα δλδ να αρχισω παλι να διαβαζω οπως πριν ακριβως με επιμονή υστερα απο 5 ολοκληρα χρονια και παραπανω δλδ 5μιση υστερα απο 5μιση χροναι τωρα τωρα αυτες τις μερες κιολας που συνεβη αυτο με τις γυφτισσες??

    Λοιπον.Απλα εγω εχω και μία αρχη μιας και δεν τα πολυσκεφτομαι τα πραγματα και λεω και συνεχεια τα ιδια και ειναι καπως συγκεκριμενα ολα μεσα μου.
    Οτι για να συμβαινει κατι,για να υπαρχει κατι,για να το κανει αυτο ο παπας εχει το λογο του κι ας το βρισκω εγω λαθος και παραλογο.
    Το ιδιο και με τις γυφτισσες.
    Καποιος λογος υπαρχει που εγω δεν μπορω να καταλαβω.
    Ενας λογος που δεν ειναι λογικος.
    Δεν μπορω να δωσω αλλη εξηγηση.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ειναι λιγο αποκρυφισμος ολο αυτο αλλα περι ορεξεως............... τουλαχιστον εισαι καλα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    Δεν είσαι ηλίθια, την ίδια ακριβώς τακτική έκαναν και στη θεία μου μέσα σε νοσοκομείο που νοσηλεύοταν η μητέρα της και της πήραν με αυτο τον τρόπο 700 ευρώ για να βγάλουν τον καρκίνο από πάνω της. Δεν έχουν το Θεό τους μερικές... :\ κι εγώ δεν έχω καταλάβει πως και τι το κάνουν όποτε τις έβλεπα στην αθήνα ή στη θεσσαλονίκη που έμενα τις απέφευγα ότι κι αν έλεγαν γιατί ξέρουν κόλπα. Τώρα μαγεία λέγεται ταχυδακτυλουργικά λέγεται? ότι κι αν είναι δεν είναι για καλό...
    αυτό είναι επιχείρημα τώρα? για την απόδειξη της μη ηλιθιότητας? σόρυ ρε παιδιά, αλλά απορώ!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΑΙΔΙΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ...
    By Nantina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 14-09-2011, 23:24
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 29-11-2010, 22:14
  3. Παιδιά - Βοήθεια
    By DiRom in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 26
    Last Post: 14-08-2010, 17:57
  4. Ρε παιδιά βοήθεια!
    By kapatosg in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 420
    Last Post: 25-04-2009, 17:54
  5. παιδια βοηθεια
    By boubourina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 04-02-2009, 13:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •