Τι είναι αυτό που νιώθω; - Page 29
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 29 of 31 FirstFirst ... 192728293031 LastLast
Results 421 to 435 of 454
  1. #421
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Εννοούσα το γεγονός ότι πρέπει να κρύψεις από τους φίλους τη σχέση σου εννοούσα. Με συγχωρείς εχω ενα διορθωτή που τα κάνει αυτά.

    Μάλιστα. Να μιλήσεις σοβαρά στον κολλητό σου δεν παίζει? Χωρίς έλα ρε μαλακά και λοιπά? Επίσης τι κολλητός σου είναι αν δεν ξέρεις τι πιστεύει για τους μπάι? Επιμένεις να χαρακτηρίζεις τον ευατο σου γκέι και όχι μπαι
    Έτσι είναι ο τρόπος που αντιδρά. Επίσης αν κάποιος δεν είναι γκει και μπαι δεν συζητάει με τους φίλους του τέτοια αν δεν προκύψει κάποια αφορμή. Εμείς για γκόμενες θα λέγαμε ή τίποτα άσχετα. Δεν ξεκίνησε ποτέ κουβέντα αα τι γνώμη έχεις για τους μπάι;

  2. #422
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Κάτι κατάλαβες λάθος σε αυτό που είπα. Της μίλησα για τον κούριερ και για αυτό χωρίσαμε. Εγώ δεν ξέρω τι να πω στους φίλους και τον κολλητό μου.
    Οκ.
    Εγω παντως, δεν ειμαι της γνωμης οτι οφειλουμε σε ολους τους κοντινους, εξομολογησεις τετοιου ειδους. Με εξαιρεση τον συντροφο μας, κι αυτο επειδή δεν μπορουμε να τον κραταμε ομηρο σε μια τετοια κατασταση. Επειδη η ερωτικη του ζωη ειναι ταυτισμενη με την δικη μας. Πρεπει να του δωσουμε την ελευθερια του.
    Σε αλλους κοντινους, ακομα και στον κολλητο, να μιλησεις μονο οταν νοιωσεις ετοιμος. Οταν το θελησεις ΓΙΑ ΣΕΝΑ. Δεν του οφειλεις ενημερωση... ακομα δε περισσοτερο αν τυχον είναι ομοφοβικος.
    Γιατι να πρεπει να αντιμετωπισεις τις δικες του φοβιες στην φαση που εισαι τωρα; δεν σου φτανουν οι δικες σου;
    Επειδη ομως χωρις σχεση και χωρις κολλητο, θα αντιμετωπισεις εντελως.μονος τις φοβιες και τις αμφιβολιες σου, αλλα ακομα και την χαρα σου, εγω θα ξαναπροτεινω εναν καλο ψυχ, ανεπηρεαστο, απροκαταληπτο που και θα σε βοηθησει να πάρεις σποφασεις, να λυσεις απορίες και προβληματα, να μοιραστεις το ζορι σου, και δεν θα σε κρινει ουτε θα σε κανει βουκινο στο περιβαλλον σου.

  3. #423
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Σωστά τα λέει ο remedy.

  4. #424
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Έτσι είναι ο τρόπος που αντιδρά. Επίσης αν κάποιος δεν είναι γκει και μπαι δεν συζητάει με τους φίλους του τέτοια αν δεν προκύψει κάποια αφορμή. Εμείς για γκόμενες θα λέγαμε ή τίποτα άσχετα. Δεν ξεκίνησε ποτέ κουβέντα αα τι γνώμη έχεις για τους μπάι;
    Ρε μεγάλε, κατσε μισό λεπτό. Με τους φίλους σου δεν μιλάς για κοινωνικά ζητήματα πχ? Κι εγώ δεν έχω παντρευτεί ποτέ ούτε έχω πάρει διαζύγιο, αλλά έχω μιλήσει με φίλους πχ για τα διαζύγια. Απλά πράγματα. Πχ ούτε μου έχει τύχει ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη, αλά έχω συζητήσει με τους φίλους μου για αυτό. Δηλαδή εσύ είσαι της άποψης, δεν ξέρω κανένα Ιάπωνα, άρα ας μη μιλάμε και για την Ιαπωνία?

  5. #425
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Ρε μεγάλε, κατσε μισό λεπτό. Με τους φίλους σου δεν μιλάς για κοινωνικά ζητήματα πχ? Κι εγώ δεν έχω παντρευτεί ποτέ ούτε έχω πάρει διαζύγιο, αλλά έχω μιλήσει με φίλους πχ για τα διαζύγια. Απλά πράγματα. Πχ ούτε μου έχει τύχει ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη, αλά έχω συζητήσει με τους φίλους μου για αυτό. Δηλαδή εσύ είσαι της άποψης, δεν ξέρω κανένα Ιάπωνα, άρα ας μη μιλάμε και για την Ιαπωνία?
    Το θεωρώ αρκετά ειδικό θέμα για να τύχει σε μια ξέμπαρκη συζήτηση. Για αυτό υπάρχουν και τόσα στερεότυπα, γιατί κανείς δεν έχει ασχοληθεί. Ίσως γιατί στις περισσότερες φορές οι γκει/μπαι το κρύβουν. Οπότε η συντριπτική πλειονότητα αυτών που είναι γκει είναι αυτοί που "τους φαίνεται" άσχετα αν το παραδέχοντναι ή όχι και κάποιοι πολύ λίγοι που απλώς είχαν το θάρρος και μίλησαν για αυτό.

    Ακόμα και εκείνο το παιδί που είναι γκει απλά σχολιάσαμε σε μια φάση ότι πρέπει να ναι γκει όταν τον πρωτογνωρίσαμε και δεν ασχοληθήκαμε ξανά. Δλδ ενώ τον ξέρουμε λέμε ένα γεια δεν αποτέλεσε αντικείμενο συζήτησης. Τώρα να ναι σημάδι ότι τονν κολλητό μου δεν τον ενόχλησε δεν ξέρω. Τώρα που το σκέφφτομαι ούτς για διαζύγια έχουμε μιλήσει.

    Τα συνηθισμένα θέματά μας είναι να πουμε για γυναίκες τίποτα, να πουμε για αθλητικά (από το τι κάνουμε στο γυμναστήριο μέχρι αγώνες ποδοσφαίρου και μποξ), να πουμε κάτι για την ιατρική (συνέδρια, περιστατικά), να μιλήσουμε για φλφίλος μουας (να κουτσομπολέψουμε και λίγο χωρίς παρεξήγηση, κανά ταξίδι. Α και τσακωνόμαστε που και που για να μην βαριόμαστε. Είναι οξύθυμος (το οποίο θεωρώ είναι αρκετά ανυσχητικό θεματάκι).

  6. #426
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Μήπως δεν είστε τόσο κολλητοί όσο το εννοούν κάποιοι; Τέλος πάντων, ο κούριερ έγινε καλά; Ακμαίο μας τον παρουσιάζεις τελευταία.

  7. #427
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Μήπως δεν είστε τόσο κολλητοί όσο το εννοούν κάποιοι; Τέλος πάντων, ο κούριερ έγινε καλά; Ακμαίο μας τον παρουσιάζεις τελευταία.
    Έχουν επανέλθει οι δυνάμεις του σε σημαντικό βαθμό. Τον βάλαν σε ένα λίγο διαφορετικό πόστο που μπορεί να δουλεύει από το σπίτι προσωρινά. Απλά σχεδιάζουμε να φύγουμε. Το μέρος που δουλεύουμε είναι τόσο κακό που νιώθω άσχημα που φεύγω σαν να τους εγκαταλείπω σε αυτήν την παρανοϊκή που το διευθύνει. Από την άλλη σκέφτομαι αν ισχύει το ότι δίνεις παίρνεις θα της έρθει κάποτε αυτό που της αξίζει :P Με τον κούριερ φτιάηαμε χιονάνθρωπο σμρ.

    Με τον κολλητό είμαστε τόσο κολλητοί απλά είναι ίσως διαφορετικό από ότι το έχουν κάποιοι στομυαλό τους. Έχει φανεί και σε δύσκολες στιγμές αλλά και σε πρακτικές. Πχ εχω κλειδιά του σπιτιού του. Φαντάζομαι αυτά στον κολλητό σου τα δίνεις :P

  8. #428
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by Soulbird View Post
    Έχουν επανέλθει οι δυνάμεις του σε σημαντικό βαθμό. Τον βάλαν σε ένα λίγο διαφορετικό πόστο που μπορεί να δουλεύει από το σπίτι προσωρινά. Απλά σχεδιάζουμε να φύγουμε. Το μέρος που δουλεύουμε είναι τόσο κακό που νιώθω άσχημα που φεύγω σαν να τους εγκαταλείπω σε αυτήν την παρανοϊκή που το διευθύνει. Από την άλλη σκέφτομαι αν ισχύει το ότι δίνεις παίρνεις θα της έρθει κάποτε αυτό που της αξίζει :P Με τον κούριερ φτιάηαμε χιονάνθρωπο σμρ.

    Με τον κολλητό είμαστε τόσο κολλητοί απλά είναι ίσως διαφορετικό από ότι το έχουν κάποιοι στομυαλό τους. Έχει φανεί και σε δύσκολες στιγμές αλλά και σε πρακτικές. Πχ εχω κλειδιά του σπιτιού του. Φαντάζομαι αυτά στον κολλητό σου τα δίνεις :P
    Κλείδια σπιτιού και στ γείτονα δίνεις πάντως, αν τον εμπιστεύεσαι.

    Νομίζω έχει δίκιο η end of an era. Δεν είστε τόσο κολλητοί με την έννοια να συζητάτε τα πάντα χωρίς ταμπού η να μιλάτε για τα προβλήματα σας. Πχ εγώ σε έναν πολύ φίλο μου μίλησα πολύ όταν πέρασα δύσκολα στην τελευταία μου σχέση. Τώρα να εσείς το εννοείτε αλλιώς το κολλητηλικι, τι να πω

    Πάντως πρέπει να προσπαθήσεις να του μιλήσεις του κολλητού. Γνώμη μου

  9. #429
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Κλείδια σπιτιού και στ γείτονα δίνεις πάντως, αν τον εμπιστεύεσαι.

    Νομίζω έχει δίκιο η end of an era. Δεν είστε τόσο κολλητοί με την έννοια να συζητάτε τα πάντα χωρίς ταμπού η να μιλάτε για τα προβλήματα σας. Πχ εγώ σε έναν πολύ φίλο μου μίλησα πολύ όταν πέρασα δύσκολα στην τελευταία μου σχέση. Τώρα να εσείς το εννοείτε αλλιώς το κολλητηλικι, τι να πω

    Πάντως πρέπει να προσπαθήσεις να του μιλήσεις του κολλητού. Γνώμη μου
    Δεν είμαι γείτονας πάντως χαχα. Κοίτα είμαστε πολύ διαφορετικοί άνθρωποι και νομίζω η φιλίας μας είναι σημαντική επειδή μάθαμε ο ένας τη γλώσσα του άλλου. Στη σχολή κάθε φορά που βλέπαν τονν έναν ρωτάγανε που είναι ο άλλος. Θεωρώ πολύ σημαντικό για μας ότι ξέρουμε σε μεγάλο βαθμό ο ένας τις αντιδράσεις του άλλου σε πολλά πράγματα. Και βασικά ότι δείχνουμε ότι νοιαζόμαστε, με πράξεις όχι με λόγια. Στονν αντίποδα, το κακό του είναι τα νεύρα του. Φτιάχνει άνετα ένα παρανοϊκό σενάριο στο μυαλό του. Και αν νομίζει ότι για κάποιο λογο τον έθιξες ή προσπάθησες να τον υποτιμήσεις του γυρνάει το μάτι. Μια φορά πχ θύμωσε (9 στις 10 φορές δεν καταλαβαίνω γιατί θυμώνει και ψάχνομαι, καταλαβαίνω όταν θυμώνει και δεν το δείχνει αλλά πολλές φορές καννείς δεν καταλαβαίνει γιατί θύμωσε παρόλα αυτά κατά 80% με μένα τα βάζει) και ένιωσα ότι θα σηκώσει χέρι. Και ένιωσα πολύ άσχημα γιατί δεν ήξερα τι να κάνω. Δεν ήθελα ούτε να φάω ξύλο, ούτε να αντιδράσω (ξέρω να βαράω γενικά για αυτό και αποφεύγω τέτοια σκηνικά) γιατί θα τον χτύπαγα καιμετά θα του γύριζε ακόμα πιο πολύ τομάτι. Και του είπα ότι φοβήθηκα θα παίζαμε ξύλο μου είπε ότι αν σήκωνε χέρι πάνω μου δεν θα μπορούσε να με ξανακοιτάξει. Τώρα γιατί τα λέω όλα αυτά; Για να πω ότι γενικά έχω οικειότητα μαζί μου, έχουμε ζήσει ρπάγματα μαζί και είμαστε πολύ δεμένοι. Αλλά δεν μπορώ να προβλέψω τι θα σκεφτεί και αυτό με φοβίζει.

  10. #430
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Αξίζει μια φιλία αν είναι να περιέχει την αίσθηση του φόβου η ανακοίνωση κάτι που σε ευχαριστεί; Νομίζω και στο κολλητιλίκι πάλι η συνήθεια παίζει, όπως τότε με την κοπέλα σου.

  11. #431
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Αξίζει μια φιλία αν είναι να περιέχει την αίσθηση του φόβου η ανακοίνωση κάτι που σε ευχαριστεί; Νομίζω και στο κολλητιλίκι πάλι η συνήθεια παίζει, όπως τότε με την κοπέλα σου.
    Δεν ξέρω τι ακριβώς φοβάμαι αυτό με φοβίζει. Πχ να αρχίσει να το λέει όχι δεν το θεωρώπιθανό σαν ενδεχόμενο. Να μου πει δεν θέλω να σου ξαναμιλήσω επίσης δεν μου φαίνεται πιθανό. Πιο πολύ φοβάμαι ότι θα κάνει αυτό που κάνει πάντα. Θα φτιάξει με το μυαλό μου μια εντελώς δικιά του ιστορία την οποία θα θεωρήσει αληθινή και θα αρχίσει να με αντιμετωπίζει αλλιώς. Δεν είναι ότι θα με απορρίψει. Απλά θεωρώ ότι έξω από την ευθεία του δεν μπορεί να δει κάτι άλλο. Δεν μπορεί να το καταλάβει βασικά.

  12. #432
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ε τότε δεν νομίζω να είστε ουσιαστικά κολλητοί. Αν εμένα μια φίλη μου μού έλεγε πως προτιμάει πια άτομα του ίδιου φύλου, δεν θα είχα θέμα. Δική της είναι η ζωή. Ίσα ίσα θα χαιρόμουν με την χαρά της. Μάλλον πρέπει να προσπαθήσεις οι παρέες σου να είναι της ίδιας φιλοσοφίας με εσένα. Μου φαίνεται αδιανόητο να φοβάσαι μην σε βαρέσει ή αντιδράσεις απότομα για το τι κάνεις εσύ στην ζωή σου.

  13. #433
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Ε τότε δεν νομίζω να είστε ουσιαστικά κολλητοί. Αν εμένα μια φίλη μου μού έλεγε πως προτιμάει πια άτομα του ίδιου φύλου, δεν θα είχα θέμα. Δική της είναι η ζωή. Ίσα ίσα θα χαιρόμουν με την χαρά της. Μάλλον πρέπει να προσπαθήσεις οι παρέες σου να είναι της ίδιας φιλοσοφίας με εσένα. Μου φαίνεται αδιανόητο να φοβάσαι μην σε βαρέσει ή αντιδράσεις απότομα για το τι κάνεις εσύ στην ζωή σου.
    Δεν φοβάμαι μη με δείρει. Φοβάμαι ότι δεν θα ξέρει πως αν το χειριστεί. Δενν είνναι πολύ ώριμος συναισθηματικά νομίζω. Ούτε ότι θα αντιδράσει απότομα. Απλά ότι θα σκέφτεται βλακείες.

  14. #434
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ο κούριερ τι λέει για όλα αυτά; Γιατί φαντάζομαι δεν θα θέλει να το έχετε και κρυφό λες και παρανομείτε.

  15. #435
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Ο κούριερ τι λέει για όλα αυτά; Γιατί φαντάζομαι δεν θα θέλει να το έχετε και κρυφό λες και παρανομείτε.
    Δεν το έχουμε συζητήσει.. πιο πολύ φιλιόμαστε και λέμε γλυκόλογα και λέμε πράγματα για το παρελθόν μας.

Page 29 of 31 FirstFirst ... 192728293031 LastLast

Similar Threads

  1. Νιώθω άσχημα γι αυτό αλλά δεν μετανιώνω..!
    By maria eleni in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 57
    Last Post: 21-10-2016, 23:18
  2. Τι είναι αυτό που νιώθω;;;;;;
    By anhsuxos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-07-2016, 20:28
  3. τι ειναι αυτο που νιωθω???
    By katerina14 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 03-01-2015, 11:48
  4. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ?Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ??
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-2011, 15:05
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •