Χλαμύδια - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 18 FirstFirst ... 715161718 LastLast
Results 241 to 255 of 269
  1. #241
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Nikosnilouuu ότι και να σου πουμε το μυαλο σου θα σκεφτεται αλλα

  2. #242
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Nikosnilouuu ότι και να σου πουμε το μυαλο σου θα σκεφτεται αλλα
    Το γνωρίζω αυτό ότι και να γίνει πάντα πιστεύω το χειρότερο σενάριο

  3. #243
    Nefeli28
    Guest
    Γι αυτό πρέπει να κανεις κάτι

  4. #244
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Γι αυτό πρέπει να κανεις κάτι
    Ελπίζω η ψυχοθεραπεία να πιάσει τόπο! Ξέρω ότι είναι δύσκολο να με καταλάβετε πως σκέφτομαι αλλά βλέπετε πως μετά από 2 εξετάσεις ακόμα πιστεύω ότι το έχω! Δεν ξέρω πως γίνεται,ίσως τα συμπτώματα αυτά που έχω δεν ξέρω πως πάει το μυαλό μπυ στο χειρότερο σενάριο πάντα

  5. #245
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Ελπίζω η ψυχοθεραπεία να πιάσει τόπο! Ξέρω ότι είναι δύσκολο να με καταλάβετε πως σκέφτομαι αλλά βλέπετε πως μετά από 2 εξετάσεις ακόμα πιστεύω ότι το έχω! Δεν ξέρω πως γίνεται,ίσως τα συμπτώματα αυτά που έχω δεν ξέρω πως πάει το μυαλό μπυ στο χειρότερο σενάριο πάντα
    Ζητάς συνέχεια βοήθεια αλλά ποτε δεν μας ακούς!!
    Η ψυχοθεραπεία δεν θα σε βοηθήσει σε αυτή την φάση. Και αν σε βοηθήσει θα πάρει μήνες ή χρόνια! Χρειάζεσαι άλλου είδους ενίσχυση! Δεν σε καθησυχάζει η απασχόληση στην δουλειά σου, οι παρέες σου, εμείς, οι εξετάσεις (!!!), άρα πως περιμένεις να βοηθηθεις? Με το να σκέφτεσαι κάθε λεπτό οτι θα τυφλωθείς?
    Και τι ακριβώς εννοείς οταν λες δεν σε καταλαβαίνουμε? Όσοι είμαστε σε αυτό το φόρουμ για ποιον λόγο νομίζεις οτι είμαστε? Μόνο εσύ υποφέρεις? Όλοι κουβαλάμε τον σταυρό μας αλλά οι περισσότεροι έχουμε κάνει πράγματα για να το νικήσουμε, δεν καθόμαστε απελπισμένοι να περάσουν όλα μαγικά

  6. #246
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Ζητάς συνέχεια βοήθεια αλλά ποτε δεν μας ακούς!!
    Η ψυχοθεραπεία δεν θα σε βοηθήσει σε αυτή την φάση. Και αν σε βοηθήσει θα πάρει μήνες ή χρόνια! Χρειάζεσαι άλλου είδους ενίσχυση! Δεν σε καθησυχάζει η απασχόληση στην δουλειά σου, οι παρέες σου, εμείς, οι εξετάσεις (!!!), άρα πως περιμένεις να βοηθηθεις? Με το να σκέφτεσαι κάθε λεπτό οτι θα τυφλωθείς?
    Και τι ακριβώς εννοείς οταν λες δεν σε καταλαβαίνουμε? Όσοι είμαστε σε αυτό το φόρουμ για ποιον λόγο νομίζεις οτι είμαστε? Μόνο εσύ υποφέρεις? Όλοι κουβαλάμε τον σταυρό μας αλλά οι περισσότεροι έχουμε κάνει πράγματα για να το νικήσουμε, δεν καθόμαστε απελπισμένοι να περάσουν όλα μαγικά
    Το ξέρω και το καταλαβαίνω όλοι έχουμε προβλήματα εννοείται! Όταν είπα δεν καταλαβαίνετε εννοούσα πως είναι δύσκολο να σας εξηγήσω πως λειτουργεί το δικό μου το μυαλό σε αυτήν την φάση θέλω να το εκφράσω με λόγια αλλά δεν μπορώ είναι πολύ μπερδεμένη φάση! Σκέφτομαι τα χειρότερα σενάρια..

  7. #247
    Nefeli28
    Guest
    Κι εμάς το δικό μας μυαλό έτσι λειτουργεί γι αυτό μπαίνουμε στον κόπο να σου απαντήσουμε.
    Προσωπικά έχω τα ίδια με σένα. Πάω κάνω εξετάσεις και μετά δεν πιστεύω τα αποτελέσματα. Και ακόμα χειρότερα από σένα πιστεύω πως κόλλησα κάτι από την εξέταση. Όποτε μη λες πως δεν σε καταλαβαίνουμε. Καταλαβαίνουμε ακριβώς!
    Το θέμα είναι όπως είπε πιο πάνω κ κάποιος άλλος ότι μόνο με την ψυχοθεραπεία δεν πρόκειται να καλυτερέψεις γιατί πολύ απλά το βλέπεις κι εσυ ότι δεν καλυτέρευεις αλλά όλο βρίσκεις κάτι καινούριο. Αυτό μπορεί να συνεχιστεί για πολλά χρόνια πίστεψε με σου μιλάω από προσωπική εμπειρία.
    Πρπει να αναζητήσεις βοηθεια ΚΑΙ από ψυχίατρο για να μπορέσεις να διαχειριστείς το άγχος σου σε πρώτο επίπεδο και παράλληλα να δουλεύει η ψυχοθεραπεία που κανεις.
    Με πολύ σεβασμό θα σου πω κάτι που μπορεί να μην σου αρέσει αλλά κάποιος πρέπει να σου το πει: γράφεις εδώ για να ανακουφιστείς περιμένοντας από εμάς να σου πούμε αν έχεις η δεν έχεις κάτι. Στην πραγματικότητα δεν θες να βοηθηθεις. θέλεις να μείνεις στη λιμνούλα σου και να υποφέρεις. Πρέπει να κανεις κάτι αλλιώς θα μείνεις για πάντα έτσι.

  8. #248
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Κι εμάς το δικό μας μυαλό έτσι λειτουργεί γι αυτό μπαίνουμε στον κόπο να σου απαντήσουμε.
    Προσωπικά έχω τα ίδια με σένα. Πάω κάνω εξετάσεις και μετά δεν πιστεύω τα αποτελέσματα. Και ακόμα χειρότερα από σένα πιστεύω πως κόλλησα κάτι από την εξέταση. Όποτε μη λες πως δεν σε καταλαβαίνουμε. Καταλαβαίνουμε ακριβώς!
    Το θέμα είναι όπως είπε πιο πάνω κ κάποιος άλλος ότι μόνο με την ψυχοθεραπεία δεν πρόκειται να καλυτερέψεις γιατί πολύ απλά το βλέπεις κι εσυ ότι δεν καλυτέρευεις αλλά όλο βρίσκεις κάτι καινούριο. Αυτό μπορεί να συνεχιστεί για πολλά χρόνια πίστεψε με σου μιλάω από προσωπική εμπειρία.
    Πρπει να αναζητήσεις βοηθεια ΚΑΙ από ψυχίατρο για να μπορέσεις να διαχειριστείς το άγχος σου σε πρώτο επίπεδο και παράλληλα να δουλεύει η ψυχοθεραπεία που κανεις.
    Με πολύ σεβασμό θα σου πω κάτι που μπορεί να μην σου αρέσει αλλά κάποιος πρέπει να σου το πει: γράφεις εδώ για να ανακουφιστείς περιμένοντας από εμάς να σου πούμε αν έχεις η δεν έχεις κάτι. Στην πραγματικότητα δεν θες να βοηθηθεις. θέλεις να μείνεις στη λιμνούλα σου και να υποφέρεις. Πρέπει να κανεις κάτι αλλιώς θα μείνεις για πάντα έτσι.
    Ίσως έχεις δίκιο σε όλα όσα είπες!
    Δεν ξέρω πραγματικά βρίσκομαι σε περίεργη κατάσταση αλλά είμαι αισιόδοξος ότι θα βγω από αυτό το μονοπάτι και θα τα καταφέρω έστω και αν γυρνάνε στο μυαλό μου οκά αυτά περί τύφλωσης περί λάθος διάγνωση γιατρών κτλ!

  9. #249
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Ο ουρολόγος τελικά τι σου είπε? Οτι δεν εχεις τίποτα, αλλά δεν τον πιστεύεις?

  10. #250
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Ο ουρολόγος τελικά τι σου είπε? Οτι δεν εχεις τίποτα, αλλά δεν τον πιστεύεις?
    Δεν έχω πάει ακόμα

  11. #251
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Α νομιζα ειχες πει οτι εκλεισες το περασμενο Σαββατο

  12. #252
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Α νομιζα ειχες πει οτι εκλεισες το περασμενο Σαββατο
    Όχι δεν πήγα έβαλα για πρώτη φορά την λογική μπροστά και είπα ότι μετά από δυο καλλιέργειες αν είχα κάτι θα το έβρισκε η μια από τις δυο τουλάχιστον

  13. #253
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Τι κάνετε παιδιά πως είστε;;; Όλα καλά;;

  14. #254
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Τι κάνετε παιδιά πως είστε;;;

  15. #255
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Σου λείψαμε ε; Πότε έτσι πότε αλλιώς. Είναι διαρκής ο αγώνας για ψυχική ηρεμία και ισορροπία. Εσύ ηρεμησες με το θέμα σου;

Page 17 of 18 FirstFirst ... 715161718 LastLast

Similar Threads

  1. ΧΛΑΜΥΔΙΑ
    By trela in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 19-08-2020, 09:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •