Πηγα σε ψυχολογο για τον αδερφο μου - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 180
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Στην αλλεργιολογια, για να δουν αν καποιος ειναι αλλεργικος σε κατι, σαν λυση υπαρχει το λεγομενο challenge. Δινεις δηλαδη το αλλεργιογονο σε ελαχιστη ποσοτητα και βλεπεις πως θα αντιδρασει ο οργανισμος. Εισαι ετοιμος να σταματησεις αναφυλακτικο σοκ φυσικα.

    Μηπως για να δεις αν εισαι ερωτευμενος πρεπει νακανεις κατι αναλογο; Να δεις αν εισαι ερωτευμενος, να δεις πως θα αντιδρασει και να δεις τα επομενα βηματα; Προσωπικα εμενα με ενοχλει μονο η δημιουργια απογονων λογω κινδυνων για γενετικα συνδρομα. Κατα τ'αλλα ενηλικες ειστε εσεις διαλεγετε.
    Πως θεωρείς ότι μπορεί να το διασταυρώσει;Νομίζω είσαι ο πλέον κατάλληλος να τοποθετηθει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Πως θεωρείς ότι μπορεί να το διασταυρώσει;Νομίζω είσαι ο πλέον κατάλληλος να τοποθετηθει
    Αρχικα θα ηθελα λιγο παραπανω στοιχεια για τον αδερφο του. Δηλαδη μας λεει τον αγαπαει. Αλλα για τη σωματικη επαφη δεν μας εχει πει πολλα θα ελεγα. Κοιμουνται μαζι; Έχουν κανει μπανιο μαζι; Ποσο αμοιβαιο ειναι αυτο;

    Θα ελεγα να τον προσεγγισει. Ισως και με λιγο ερωτικη διαθεση. Φτιαξτου ενα φαγητο που του αρεσει. Καθιστε δειτε ταινια μετα. Καντον αγκαλια. Βλεπε πως αντιδραει. Του αρεσει ολο αυτο; Θελει κατι παραπανω; Εγω το βλεπωσαν κατι που πρεπει να εκδηλωθει. Οσο το κρατας ειναι ενα βαριδιο.

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Αρχικα θα ηθελα λιγο παραπανω στοιχεια για τον αδερφο του. Δηλαδη μας λεει τον αγαπαει. Αλλα για τη σωματικη επαφη δεν μας εχει πει πολλα θα ελεγα. Κοιμουνται μαζι; Έχουν κανει μπανιο μαζι; Ποσο αμοιβαιο ειναι αυτο;

    Θα ελεγα να τον προσεγγισει. Ισως και με λιγο ερωτικη διαθεση. Φτιαξτου ενα φαγητο που του αρεσει. Καθιστε δειτε ταινια μετα. Καντον αγκαλια. Βλεπε πως αντιδραει. Του αρεσει ολο αυτο; Θελει κατι παραπανω; Εγω το βλεπωσαν κατι που πρεπει να εκδηλωθει. Οσο το κρατας ειναι ενα βαριδιο.
    συγνωμη......
    ......
    ....
    αυτο που προτεινεις, ειναι να δοκιμασει να την πεσει στον αδερφο του;;;

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συγνωμη......
    ......
    ....
    αυτο που προτεινεις, ειναι να δοκιμασει αν την πεσει στον αδερφο του;;;
    μεσες ακρες ναι.. τουλαχιστον να ξερει αν ειναι αμοιβαιο και αφου ερθει στην επιφανεια το προβλημα να δει τι θα κανει. Το να το καλυπτει δεν πιστευω πως βοηθαει.

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    μεσες ακρες ναι.. τουλαχιστον να ξερει αν ειναι αμοιβαιο και αφου ερθει στην επιφανεια το προβλημα να δει τι θα κανει. Το να το καλυπτει δεν πιστευω πως βοηθαει.
    μηπως ερθει στην επιφανεια το προβλημα και μπει πουθενα, πριν προλαβει να σκεφτει τι θα κανει;;
    just saying...

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως ερθει στην επιφανεια το προβλημα και μπει πουθενα, πριν προλαβει να σκεφτει τι θα κανει;;
    just saying...
    που να μπει;

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Έχω κλάψει....
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #113
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Δεν ξερω κατα ποσο μοιαζει με αλλεργια η περιπτωση μου..
    Δεν θα τολμουσα να του την πεσω οπως το περιγραφεις. νιωθω οτι ολο αυτο εχει μια παγιδα.. σαν να πιεζω ενα αποτελεσμα. Μαγκαλιαζει και χωρις να του κανω challenge οπως λες. Και καποιες φορες οταν κοιμαμαι το πρωι ερχεται ξαπλωνει διπλα του και καμια ωρα μετα εγω ξυπναω για δουλεια

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    Δεν ξερω κατα ποσο μοιαζει με αλλεργια η περιπτωση μου..
    Δεν θα τολμουσα να του την πεσω οπως το περιγραφεις. νιωθω οτι ολο αυτο εχει μια παγιδα.. σαν να πιεζω ενα αποτελεσμα. Μαγκαλιαζει και χωρις να του κανω challenge οπως λες. Και καποιες φορες οταν κοιμαμαι το πρωι ερχεται ξαπλωνει διπλα του και καμια ωρα μετα εγω ξυπναω για δουλεια
    Θα ήθελες όμως να κάνεις μια κίνηση παραπάνω;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #115
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Θα ήθελες όμως να κάνεις μια κίνηση παραπάνω;
    Αυτο με την κινηση δεν το καταλαβαινω. Κινηση κανω με μια κοπελα που δεν την ξερω να κοψω κινηση. Αν θελω τωρα παω τον αγκαλιαζω και του λεω οτι τον αγαπαω. Δεν θα με διωξει. Δεν θελω να δρασω ανταγωνιστικα προς την κοπελα του γιατι αυτο που περιγραηκε παραπανω καπως ετσι το καταλαβα.

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    Αυτο με την κινηση δεν το καταλαβαινω. Κινηση κανω με μια κοπελα που δεν την ξερω να κοψω κινηση. Αν θελω τωρα παω τον αγκαλιαζω και του λεω οτι τον αγαπαω. Δεν θα με διωξει. Δεν θελω να δρασω ανταγωνιστικα προς την κοπελα του γιατι αυτο που περιγραηκε παραπανω καπως ετσι το καταλαβα.
    Εγώ θέλω να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.Λες ότι βρίσκονται κάθε σκ.Αυτό το σκ το περνάνε οι δυο τους;Δηλαδή είναι μόνοι τους;Ή είστε και οι 3
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #117
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγώ θέλω να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.Λες ότι βρίσκονται κάθε σκ.Αυτό το σκ το περνάνε οι δυο τους;Δηλαδή είναι μόνοι τους;Ή είστε και οι 3
    Τα ΣΚ λιγο χανομαστε γιατι βγαινω βολτα με τη δικια μου, παμα για φαγητο.. προ κοβιντ πηγαιναμε σινεμα, θεατρο. Ο καθενας τραβαει το δρομο του. Καποιες φορες κοιμουνται και οι 2 τους σε εμας, εχουν πολυ καλες σχεσεις. Και ο αδερφος μου αντιστοιχα. Αμα καθεται φευγουμε και τριημερακια καποιες φορες η ΣΚ ψιλοεναλλαξ

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    Τα ΣΚ λιγο χανομαστε γιατι βγαινω βολτα με τη δικια μου, παμα για φαγητο.. προ κοβιντ πηγαιναμε σινεμα, θεατρο. Ο καθενας τραβαει το δρομο του. Καποιες φορες κοιμουνται και οι 2 τους σε εμας, εχουν πολυ καλες σχεσεις. Και ο αδερφος μου αντιστοιχα. Αμα καθεται φευγουμε και τριημερακια καποιες φορες η ΣΚ ψιλοεναλλαξ
    Παλι καλα ο ανθρωπος εστω και ενα σκ εχει την ελευθερια του να μεινει με τη δικια του.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #119
    Banned
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    105
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Παλι καλα ο ανθρωπος εστω και ενα σκ εχει την ελευθερια του να μεινει με τη δικια του.
    Αν δεν του αρεσε θα εμενε μαζι της, οχι μαζι μου

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by 99Silent View Post
    Αν δεν του αρεσε θα εμενε μαζι της, οχι μαζι μου
    Καλά δεν ξέρεις αύριο μεθαύριο τι θα κάνει ή πως σκέφτεται.Οι καταστάσεις αλλάζουν.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πήγα σε ξεματιαστρα
    By Meli-meli in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 18
    Last Post: 24-09-2021, 22:55
  2. Πήγα σε ψυχολόγο τελικά!
    By WhyAlwaysMe? in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 100
    Last Post: 23-06-2016, 23:32
  3. πηγα.
    By IreneK_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2009, 08:44
  4. Πήγα σε ψυχολόγο!!
    By dolphin_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 70
    Last Post: 03-09-2008, 19:08
  5. Πήγα στον Ψυχολόγο
    By kallia13 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 42
    Last Post: 04-12-2007, 00:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •