ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 243
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 243 of 258 FirstFirst ... 143193233241242243244245253 ... LastLast
Results 3,631 to 3,645 of 3862
  1. #3631
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όχι σε ερωτικό επίπεδο, αν εννοείς αυτό...
    να κανεις οτι σευχαριστει, και να μην συγκρινεις τον εαυτο σου με τους αλλους , αλλοι εχουν την ( ψυχικη ) υγεια τους , αλλοι δεν την εχουν αλλα δεν τολμουν ουτε στον εαυτο τους να το παραδεχτουν .................., ουτε γω την εχω , αλλα τοχω συνηθισει, παντα ομως θα προσπαθω , ασχετως αποτελεσματος ..........

  2. #3632
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by user View Post
    το κατάλαβα γιατί κι εγώ κάτι τέτοιο κάνω, βλέπω τη μια σειρά μετά την άλλη, πράγμα που δεν θα έκανα αν ήμουν καλά.
    Καταλαβαίνω... Έχεις κι εσύ κατάθλιψη;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3633
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    να κανεις οτι σευχαριστει, και να μην συγκρινεις τον εαυτο σου με τους αλλους , αλλοι εχουν την ( ψυχικη ) υγεια τους , αλλοι δεν την εχουν αλλα δεν τολμουν ουτε στον εαυτο τους να το παραδεχτουν .................., ουτε γω την εχω , αλλα τοχω συνηθισει, παντα ομως θα προσπαθω , ασχετως αποτελεσματος ..........
    Χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ είναι στιγμές που νιώθω ότι δεν έχω άλλο κουράγιο να προσπαθήσω...

    Πάντως το να ασχολούμαι με ότι με ευχαριστεί για να ξεχνιέμαι το κάνω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #3634
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ είναι στιγμές που νιώθω ότι δεν έχω άλλο κουράγιο να προσπαθήσω...

    Πάντως το να ασχολούμαι με ότι με ευχαριστεί για να ξεχνιέμαι το κάνω...
    και για μενα ερχονται τετοιες στιγμες , που αισθανομαι οτι δεν εχω αλλο κουραγιο, αλλα κανω κατι για να ξεχαστω .............

  5. #3635
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καταλαβαίνω... Έχεις κι εσύ κατάθλιψη;
    έτσι ψυχανεμίζομαι τα τελευταία χρόνια..!!
    δεν έχω πάει σε ειδικό να κάνει διάγνωση οπότε δεν το λέω με βεβαιότητα.
    έχουμε αδικαιολόγητη κούραση, έχουμε επίμονη θλίψη, έχουμε κακή διάθεση, έχουμε λίγη εώς καθόλου ενέργεια, εύκολη σύγχηση και εκνευρισμό, παραίτηση και λοιπά.
    νομίζω ότι καλά κάνεις ό,τι κάνεις, αρκεί να βάζεις ένα όριο. εγώ πχ με τις σειρές, δε βλέπω πάνω από 4 επεισόδια την ημέρα αν είναι κωμωδία, τώρα που τα λέμε μεταξύ μας, ή 2 επεισόδια εαν είναι δράμα/ κοινωνωικό. βοηθάει, χαλαρώνεις, ταυτίζεσαι, εμπνέεσαι κι όλας.
    αλλά δεν ξεγελιέμαι, ξέρω πως αν ήμουν καλά δεν θα έδινα τόσο χρόνο απο τη ζωή μου για τις σειρές, με την καμμία.

  6. #3636
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    η ζωη δεν αντιγραφει την τεχνη, αντιγραφει μια κακη ταινια ..........................................

  7. #3637
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by user View Post
    έτσι ψυχανεμίζομαι τα τελευταία χρόνια..!!
    δεν έχω πάει σε ειδικό να κάνει διάγνωση οπότε δεν το λέω με βεβαιότητα.
    έχουμε αδικαιολόγητη κούραση, έχουμε επίμονη θλίψη, έχουμε κακή διάθεση, έχουμε λίγη εώς καθόλου ενέργεια, εύκολη σύγχηση και εκνευρισμό, παραίτηση και λοιπά.
    νομίζω ότι καλά κάνεις ό,τι κάνεις, αρκεί να βάζεις ένα όριο. εγώ πχ με τις σειρές, δε βλέπω πάνω από 4 επεισόδια την ημέρα αν είναι κωμωδία, τώρα που τα λέμε μεταξύ μας, ή 2 επεισόδια εαν είναι δράμα/ κοινωνωικό. βοηθάει, χαλαρώνεις, ταυτίζεσαι, εμπνέεσαι κι όλας.
    αλλά δεν ξεγελιέμαι, ξέρω πως αν ήμουν καλά δεν θα έδινα τόσο χρόνο απο τη ζωή μου για τις σειρές, με την καμμία.
    Έχω όλα τα συμπτώματα που περιγράφεις... Μόνο που δεν έχω τόσο έντονο τον εκνευρισμό...

    Εν τω μεταξύ σήμερα βρέχει κι αυτό όντως με εκνευρίζει γιατί θέλω να βγω στη γειτονιά να ψωνίσω κάτι... Ελπίζω να σταματήσει κάποια στιγμή, μου τη δίνει να κουβαλάω ομπρέλα κι άνοιξε κλείσε... Αλλά είχε καλή μέρα χθες και βγήκα βόλτα για να λέω και τα καλά... Πέρασα ωραία

    Αν μπορείς πήγαινε σ' έναν ψυχίατρο, μπορεί να σε βοηθήσει ως ένα βαθμό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #3638
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876



    #teamχειμωνακιδες γιατί έτσι μας αρέσει.... γιατί και τον χειμώνα μπορούμε να νιώσουμε καλά, ακόμα και αν η Πειραιώς κλείνει από αυτοκίνητα που μένουν στο δρόμο!


  9. #3639
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    σκέψου και να δουλεύεις και να μην έχεις και άλλο τρόπο να επιστρέψεις μόνο τα ποδαράκια σου.!
    σε ευχαριστώ, σαφώς και πρέπει να πάω σε ειδικό! δεν είναι ζωή αυτή, όπως και να το κάνουμε!

  10. #3640
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by user View Post
    σκέψου και να δουλεύεις και να μην έχεις και άλλο τρόπο να επιστρέψεις μόνο τα ποδαράκια σου.!
    σε ευχαριστώ, σαφώς και πρέπει να πάω σε ειδικό! δεν είναι ζωή αυτή, όπως και να το κάνουμε!
    Έχεις δίκιο, έτσι όπως το περιγράφεις είναι ακόμα χειρότερο αφού δεν έχεις την επιλογή να μην βγεις...
    Εγώ τελικά μέχρι στιγμής δεν πήγα για τα ψώνια γιατί είναι οι δύσκολες μέρες μου και νιώθω πολύ αδύναμη... Έφτιαξα έναν καφέ μήπως τονωθώ, να δούμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #3641
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Mindcrime, μου αρέσει κι ο χειμώνας, δεν έχω πρόβλημα... Αρκεί να μην βρέχει γιατί πέρα από τη δυσκολία της μετακίνησης με μελαγχολεί ακόμα περισσότερο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #3642
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όχι σε ερωτικό επίπεδο, αν εννοείς αυτό...
    Αυτό ακριβώς εννοώ. Δεν πιστεύω ότι μπορεί κάποιος να ξεπεράσει τα προβλήματά του με το 1)να μένει κλεισμένος σπίτι 2)να μην έχει ερωτική ζωή , ενώ είναι ενήλικος.

  13. #3643
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Αυτό ακριβώς εννοώ. Δεν πιστεύω ότι μπορεί κάποιος να ξεπεράσει τα προβλήματά του με το 1)να μένει κλεισμένος σπίτι 2)να μην έχει ερωτική ζωή , ενώ είναι ενήλικος.
    Κλεισμένη στο σπίτι δεν μένω οπότε δεν υπάρχει κάτι να συζητήσουμε για το 1...
    Όσον αφορά το 2, σου είχα εξηγήσει σε άλλο θέμα το λόγο που δεν έχω ερωτική ζωή... Δεν ξέρω όμως αν το είδες, αν όχι πες μου να το επαναλάβω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #3644
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Mindcrime, μου αρέσει κι ο χειμώνας, δεν έχω πρόβλημα... Αρκεί να μην βρέχει γιατί πέρα από τη δυσκολία της μετακίνησης με μελαγχολεί ακόμα περισσότερο...
    Η βροχή είναι βροχή, εγώ την έχω συνηθίσει και δεν με ενοχλεί γενικά αλλά σε νιωθω....

  15. #3645
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κλεισμένη στο σπίτι δεν μένω οπότε δεν υπάρχει κάτι να συζητήσουμε για το 1...
    Όσον αφορά το 2, σου είχα εξηγήσει σε άλλο θέμα το λόγο που δεν έχω ερωτική ζωή... Δεν ξέρω όμως αν το είδες, αν όχι πες μου να το επαναλάβω...
    Θα ήταν πιο βολικό αν το επαναλάμβανες εδώ .

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •