Εξωτερική εμφάνιση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    3

    Εξωτερική εμφάνιση

    Καλησπέρα με λένε Αποστόλη.

    Είμαι 23 χρονών, Ηλεκτρολόγος στο επάγγελμα και έχω τεράστιο πρόβλημα με την εξωτερική μου εμφάνιση.

    Όλη η ιστορία ξεκίνησε πριν ένα χρόνο ακριβώς όταν απολύθηκα από τον Στρατό, μια μέρα με είδα στον καθρέφτη και δεν άντεχα να κοιτάζω.
    Πάντα είχα πρόβλημα με το βάρος μου αλλά μετά την θητεία είχα πάρει 30 κιλά και είχα φτάσει αισίως στα 151. Έτσι αποφάσισα να ξεκινήσω διατροφή με βοήθεια ειδικού- διατροφολόγου.
    Όντως λειτούργησε, έχω χάσει μέχρι σήμερα 65 κιλά έχω φτάσει στα 86. Πίστευα πως θα ήταν αρκετό αλλά δεν ήταν άρχιζαν να με ενοχλούν τα πάντα πάνω μου και ιδιαίτερα λόγο χαλάρωσης του δέρματος μετά από την τεράστια απώλεια βάρους.
    Έτσι αποφάσισα να κάνω κοιλιοπλαστική και την έκανα πριν 2 βδομάδες. Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα βλέπω τον εαυτό μου βλέπω ότι "περισσεύουν" κάποια παχάκια στα πλαϊνά της κοιλιακής χώρας και ακόμα αισθάνομαι ότι δεν έχω χάσει γραμμάριο.
    Δεν ξέρω τι να κάνω με πιάνουν τα κλάματα έχω νεύρα συνέχεια δεν θέλω να με βλέπω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Aρχικα γιατι πιστευεις ετρωγες υπερμετρα?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    3
    Δεν υπήρχε κάποιος συγκεκριμένος λόγος μια ζωή είμουν υπέρβαρος. Θέμα λαιμαργίας περισσότερο πιστεύω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Καλησπερα!!!

    Κι εγω ετσι αισθανομαι φιλε μου!!!
    Βεβαια οχι με το θεμα κιλων αλλα γενικοτερα με το θεμα "ελκυστικο προσωπο"

    Το δικο σου θεμα πιστευω φτιαχνεται και αρκετα "ανεξοδα" θα λεγα μιας και μπορεις να κανεις γυμναστικη και να στρωσεις παρα πολΥ!!!

    Σε καταλαβαινω πως νιωθεις παντως και δε θα σου κανω σχολια του τυπου ειναι στη φαντασια σου η κατι τετοιο θα σου πω μονο να ξεκινησεις απο αυριο να κανεις προσπαθειες να αλλαξεις πραγματα...Να ξεκινησεις τρεξιμο και γυμναστικη ετσι ωστε να σφιξεις και να προσπαθησεις τουλαχιστον αν γινεις οπως θελεις!!

    Και εμενα το συγκεκριμενο θεμα με εχει ταραξει παρα πολυ ψυχολογικα και ειναι ακομα χειροτερο οταν δεν εχεις η δεν εμπιστευεσαι να πεις τον πονο σου σε κανεναν... :-(

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Aρχικα γιατι πιστευεις ετρωγες υπερμετρα?
    Ρε μλκ τρολ εισαι;;;
    Ρωτας τν ανθρωπο γιατι ειχε παχυνει;;;
    Εδω σου λεει καταφερε να χασει 65 κιλα και εκανα και κοιλιοπλαστικη και εσυ τον ρωτας πως ειχε παχυνει.....;;;

    ΠΑΝΑΓΙΑ ΒΟΗΘΑΑΑΑ!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by Nocash View Post
    Ρε μλκ τρολ εισαι;;;
    Ρωτας τν ανθρωπο γιατι ειχε παχυνει;;;
    Εδω σου λεει καταφερε να χασει 65 κιλα και εκανα και κοιλιοπλαστικη και εσυ τον ρωτας πως ειχε παχυνει.....;;;

    ΠΑΝΑΓΙΑ ΒΟΗΘΑΑΑΑ!!
    Παλι καλα που δεν τον ρωτησε αν εκανε σεξ .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Παλι καλα που δεν τον ρωτησε αν εκανε σεξ .
    Δηλαδη νταξει....
    Ελεος....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βριστε οσο θελετε, αλλα το φορουμ ειναι σοβαρο, δεν ειναι παιδικη χαρα να τρολαρετε ολη μερα...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    η αληθεια ειναι οτι με τη σημερινη καταντια, και τα γυμνασμενα μοντελα που βλεπουν και γουσταρουν οι γυναικες, οι νορμαλ αντρες παθαινουν ενα κομπλεξακι και νιωθουν μειονεκτικα. κι εγω οταν ειχα πρωτογραφτει εδω ενιωθα καπως ετσι και με ενοχλουσαν τα παντα πανω μου, ειχα ανοιξει και θεμα μαλιστα για τα μαλλια μου που μακραιναν γρηγορα γιατι μου σπαγαν τα νευρα. μετα που τα ξυριζα τελειως αφηνωντας μονο μουσια αρχισα να νιωθω καλυτερα. το θεμα των κιλων δεν ειναι φυσικα το ιδιο, αλλα προσπαθησε να φτιαξεις κι εσυ λιγο την αυτοπεποιθηση σου, δε μπορουμε να ειμαστε ολοι αδυνατοι. κανε κατι να νιωσεις καλα γι'αυτο που εισαι, κανεις δε σου λεει οτι αν φτασεις τα 60 θα αρεσεις. εξαλλου και οι γυναικες δεν ειναι ολες αδυνατες, αν το κανεις γι'αυτες.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Aν δεν έχεις φτάσει σε σημείο να κυκλοφορείς σε δημόσιους χώρους μόνο νύχτα, στα σκοτεινά και με κουκούλα όπως κάνω εγώ δεν ξέρεις τι πάει να πει να έχεις πρόβλημα με την εξωτερική σου εμφάνιση.

    Πάντως σχετικά με το θέμα σου νομίζω πως το 'χεις πάρει λίγο στραβά το πράγμα και σου φταίνε τα πάντα πάνω σου. Το πρώτο βήμα, με τα κιλά, έγινε (που ήταν και το πιο δύσκολο), προσπάθησε να χαλαρώσεις και δεις τον εαυτό σου με άλλο μάτι. Όλα θέμα αυτοπεποίθησης είναι.
    Υou don't know the power of the darkside...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    αντε και αλλος ασχημος
    welcome to the club

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Eγω ειμαι απο τις πρωτες που θα εδερνα το κερασι,αλλα η ερωτηση που εκανε δεν ηταν καθολου κακη..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Eγω ειμαι απο τις πρωτες που θα εδερνα το κερασι,αλλα η ερωτηση που εκανε δεν ηταν καθολου κακη..

    Βρε συ το προβλημα του παιδιου δν ειναι το γιατι παχυνε ουτε μπορει να γυρισει το χρονο πισω...
    Κατ'επεκταση μια τετοια ερωτηση ητανε ακυρη...

    Τολη τα κιλα π εχασες ειναι πολλα για να τα χασεις σε ενα χρονο...Εχανες μεσο ορο σχεδον 5.5 κιλα το μηνα...
    Λογικο ειναι να εχεις χαλαρωσει αλλα οσο περναει ο καιρος θα στρωνει το σωμα σου ειδικα αν κανεις και λιγη γυμναστικη θα εισαι μιαααα χαρουλα!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Βριστε οσο θελετε, αλλα το φορουμ ειναι σοβαρο, δεν ειναι παιδικη χαρα να τρολαρετε ολη μερα...
    Χαχαχαχαχα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Nocash View Post
    Βρε συ το προβλημα του παιδιου δν ειναι το γιατι παχυνε ουτε μπορει να γυρισει το χρονο πισω...
    Κατ'επεκταση μια τετοια ερωτηση ητανε ακυρη...

    Τολη τα κιλα π εχασες ειναι πολλα για να τα χασεις σε ενα χρονο...Εχανες μεσο ορο σχεδον 5.5 κιλα το μηνα...
    Λογικο ειναι να εχεις χαλαρωσει αλλα οσο περναει ο καιρος θα στρωνει το σωμα σου ειδικα αν κανεις και λιγη γυμναστικη θα εισαι μιαααα χαρουλα!!
    Συμφωνω..Και θα συμπληρωσω οτι κανεις δεν ειναι τελειος..!Κανεις!Κανε αυτο που μπορεις ωστε να νιωσεις εσυ καλυτερα Τολη και η ομορφια και η αγαπη δεν περιοριζεται στο κορμι.Αυτα..

    Η ερωτηση του Κερασι φανταζομαι θα ηθελε να σκαψει τον ψυχολογικο τομεα..Γιατι κανεις δεν θελει εκ του φυσιολογικου να τρωει σαν φουστης.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ποσο μετράει πια η εξωτερική εμφάνιση;
    By thomas98 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 81
    Last Post: 01-04-2012, 11:53
  2. Εξωτερική εμφάνιση: τι την επιρεάζει και τι αυτή επιρεάζει
    By Driver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 24-12-2011, 20:25
  3. Το κομπλεξ μου με την εξωτερικη μου εικονα
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 22-12-2010, 10:16
  4. εξωτερικη εμφανιση και ψυχολογικα..
    By melene in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 14-01-2010, 16:21
  5. ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ
    By tolis1976 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 13-02-2007, 14:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •