Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 70 FirstFirst ... 513141516172565 ... LastLast
Results 211 to 225 of 1042
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Σας τα γραφω μαζεμενα γιατι δεν ξερω ποσο συντομα θα ξανα μπω..εμπιστευτειτε τους γιατρους..επιπλεον..να ξερετε οτι αυτες τις συσπασεις τις εχουν οι περισσοτεροι..απλα δεν ειναι ψυχακιδες σαν εμας ωστε να ψαχνουν στο νετ..πληροφοριακα..τις εχει ο συζυγος μου και οι γονεις μου...μεχρι να το δω με τα ματια μου δεν τους πιστευα..ζηστε ομορφα τη ζωη σας και ξεχαστε τις παρενεργειες του νετ..οι συσπασεις ηταν μια απο τις πολλες φρικες που εφαγα με τη νοσοφοβια που με δερνει..ευτυχως περιμενω το μωρακι μου και ελπιζω αυτο να με βγαλει απο αυτη τη μιζερια της νοσοφοβιας..να ειστε ολοι πολυ καλα..

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΥΤΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΛΔ
    ΚΑΙ ΦΥΓΑΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΤ ΒΑΡΕΘΗΚΑΝ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #213
    madiwasp γεια σου.. Έχω διαβάσει ότι έχεις γράψει κατά καιρούς εδώ. Εύχομαι μια μέρα να μπορέσω να το αντιμετωπίσω όπως κι εσύ. Προς το παρόν όλα στο σώμα μου "χτυπάνε" και δεν αντέχω. Κουνιούνται δάχτυλα και τρελαίνομαι. Για τα αγχολυτικά συμφωνώ μαζί σου γιατί προσωπικά αν τα ξεκινήσω και δω οτι αυτά συνεχίζονται εκεί είναι που θα τρελαθώ πραγματικά. Οπότε προς το παρόν τουλάχιστον θα αφήσω την κατάληξη ως έχει και βλέπουμε. Με το καλό και το μωράκι σου. Όλα να σου πάνε καλά. elis χαίρομαι για σένα. Εύχομαι να φύγουν και τα δικά μου κάποια στιγμή και όλων όσων υποφέρουν εδώ μέσα.

  4. #214
    Μαντι με το καλο το μικρο σου.εγω ειμαι υπερβολικα αγχομενος με τις γαμπες μου ειναι λες και χουν κατι και κουνιουνται τμηματικα.φοβαμαι για als.μετα το ιντερνετ.το μυογραφιμα δεν εδειξε κατι.

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Και εγω για als φοβομουν..και ετρεχα κανα 6 μηνο σε γιατρους..δεν αφησα νευρολογο για νευρολογο..λοιπον..το ηλεκτρομυογραφημα ειναι η μονη εξεταση που δειχνει κατευθειαν και με την πρωτη το παραμικρο προβλημα που υπαρχει στους μυες και στα περιφεριακα μας νευρα..και εγω το εκανα και βγηκε μια χαρα και παλι δεν εφησυχαζομουν..ο νευρολογος που μου το εκανε μου ειπε οτι ειναι η μονη και αποκλειστικη εξεταση για την als..και δειχνει με την πρωτη..επρεπε να δειτε πως κουνιουνται τα δακτυλα μου..πως πεταριζουν τα ματια μου..παιδια τα εχω παντου..δεν υπαρχει σημειο που να μην εχω τις συσπασεις..γαμπες..γλωσσα..π ροσωπο..χερια..ακομη και στα δακτυλα των ποδιων..οσο τα ξεχναω τοσο ηρεμουν..οταν αγχωθω η οταν τα θυμηθω με θυμουνται και αυτα πολυ εντονα!! Αν ο νευρολογος αποκλυσει κατι..σιγουρα ξερει πολλα παραπανω απο μας που πανικοβαλλομαστε απο τις αηδιες που διαβαζουμε..εχω ειχα πειστει οτι θα πεθανω και ολοι γελουσαν μαζι μου..γιατι πολυ απλα ηξεραν οτι δεν εχω κατι..απλα εγω το χειροτερευα με το αγχος μου

  6. #216
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Εμπαινα εδω και μιλουσα με τη Lora..με βοηθησε πολυ..μου εδωσε κουραγιο..το ιδιο θελω να πετυχω κι εγω με σας..σας καταλαβαινω στο μεγιστο βαθμο..μην καταστρεφετε τις ζωες σας..πηγατε σε γιατρο? Σας βρηκε υγιεις? Αυτο ηταν! Ξεχαστ2 το και προχωρειστε παρα κατω..θα βρεθει κατι αλλο μετα τις συσπασεις..ειναι σιγουρο! Αυτο επαθα κι εγω..και συνεχιζει σαν φαυλος κυκλος! Καταραμενο ιντερνετ...

  7. #217
    Quote Originally Posted by madiwasp View Post
    Εμπαινα εδω και μιλουσα με τη Lora..με βοηθησε πολυ..μου εδωσε κουραγιο..το ιδιο θελω να πετυχω κι εγω με σας..σας καταλαβαινω στο μεγιστο βαθμο..μην καταστρεφετε τις ζωες σας..πηγατε σε γιατρο? Σας βρηκε υγιεις? Αυτο ηταν! Ξεχαστ2 το και προχωρειστε παρα κατω..θα βρεθει κατι αλλο μετα τις συσπασεις..ειναι σιγουρο! Αυτο επαθα κι εγω..και συνεχιζει σαν φαυλος κυκλος! Καταραμενο ιντερνετ...
    Μαντι εκανα 3ηλεκτρομυογραφιματα σε 3 διαφορετικους απ τους 6 που πηγα το θέμα. Ειναι οτι τις βλεπω στις γαμπες μου .και μενα ο γιατρος μου πε οτι δε θελει επαναληψη τα κανα με διαφορα2μηνου αλλα δεν ξεκολαω.μαμηθηκε η ζωη μου .ευχαριστω.

  8. #218
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Και εγω οσο τα εβλεπα τρελαινομουν..και τα εβλεπαν και οι αλλοι..μου ελεγε ο αντρας μου..χαχα κοιτα πως κουνιεται ο ωμος σου..και ο δικος μου ετσι κανει..η γαμπα ηταν must καθε πρωι..κουνιουνται και οι 2 ταυτοχρονα..πετυχα συντονισμο!!!

  9. #219
    Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    68
    Το άγχος μπορεί να προκαλέσει μυικές συσπάσεις. Εγώ το έχω παρατηρήσει με εμένα. Όποτε έχω άγχος έχω και διάσπαρτες μυικές συσπάσεις στο σώμα μου, μετά από καιρό και από γιατρούς κλπ. κατάλαβα ότι από την στιγμή που οι γιατροί δεν το βρίσκουν ανησυχητικό δεν θα με ανησυχεί και εμένα. Βέβαια, όλοι εμείς οι αγχώδεις τύποι, έχουμε τον εξής κοινό παρονομαστή πιστεύω, δεν εμπιστευόμαστε τους γιατρούς, συνεπώς, ακόμα και ο γιατρός να μας πει ότι είμαστε υγιείς, θα έχουμε αμφιβολίες. Το λέω αυτό γιατί ενώ τα γράφω αυτά, περνάω μια τέτοια φάση, όπου γιατροί μου έχουν πει να μην ανησυχώ αλλά εγώ δεν τους ακούω.

    Πάντως παιδιά, οι μυικές συσπάσεις δεν θα πρέπει να σας ανησυχούν πιστεύω, ιδιαίτερα με καθαρές μαγνητικές, ηλεκτρομυογραφήματα και διαβεβαιώσεις γιατρών.

  10. #220
    Quote Originally Posted by The_Mechanic View Post
    Το άγχος μπορεί να προκαλέσει μυικές συσπάσεις. Εγώ το έχω παρατηρήσει με εμένα. Όποτε έχω άγχος έχω και διάσπαρτες μυικές συσπάσεις στο σώμα μου, μετά από καιρό και από γιατρούς κλπ. κατάλαβα ότι από την στιγμή που οι γιατροί δεν το βρίσκουν ανησυχητικό δεν θα με ανησυχεί και εμένα. Βέβαια, όλοι εμείς οι αγχώδεις τύποι, έχουμε τον εξής κοινό παρονομαστή πιστεύω, δεν εμπιστευόμαστε τους γιατρούς, συνεπώς, ακόμα και ο γιατρός να μας πει ότι είμαστε υγιείς, θα έχουμε αμφιβολίες. Το λέω αυτό γιατί ενώ τα γράφω αυτά, περνάω μια τέτοια φάση, όπου γιατροί μου έχουν πει να μην ανησυχώ αλλά εγώ δεν τους ακούω.

    Πάντως παιδιά, οι μυικές συσπάσεις δεν θα πρέπει να σας ανησυχούν πιστεύω, ιδιαίτερα με καθαρές μαγνητικές, ηλεκτρομυογραφήματα και διαβεβαιώσεις γιατρών.
    Το θεμα ρε παιδια με μενα ειναι οτι μπορει να μην τις νοιώθω. Καν και μονο να τις βλεπω.και αυτο ειναι που με στρεσαρρη περισσοτερο.δεν ξερω τι νακανω .εχω και αλλου εκτος απ τις γαμπες που τις εχω ολη μερα αλλα τις αλλες τις νοιώθω.ρωτησα παλι το γιατρο να ξανακανω μυογραφιμμα και μου πε πως δεν πρεπει να το επαναλαβω απ τι στιγμη που δεν υπαρχουν σημαδια απονεύρωσης. Ειμαι αρκετα αγχωμενος.ευχαριστω.α και σημερα αισθανομαι πιο αδυναμο το αριστερο χερι.

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Εγω το εχω 1.5 μηνα αουο..εχω λιωσει στις συσπασεις..ολη μερα χτυπανε κυριως στα ποδια αλλα κ παντου..τρεμουν,τιναζονται σαν χτυπος της καρδιας ρυθμικα..αν δεν κουνισω το ποδι η οποιο σξμειο ειναι δεν σταματανε.πολλες φορες νιωθω σαν να ερπει κατι απο κατω.μα οοοολη μερα τα νιωθω.κ ειμαι στην εβδομη μερα αγωγης.κ καμμια διαφορα.αυτο που ανησυχει ομως ειναι οτι πονανε κ τα ποδια μου κ τα νιωθω βαρια.εκανα ηλεκτρομυογραφημα μετα απο 15-20 μερες απο την εναρξη των συμπτωματων κ ηταν καθαρο..κ μετα μου λεει ενας γιατρος οτι κανονικα μπορει να χρειαζοταν να το εκανα αργοτερα κ οτι τοτε μπορει να μην ρδειξε...κ φυσικα χεστηκα..κ εγω για als φοβαμαι μερα νυχτα...

  12. #222
    Τι γιτρος ηταν αυτος;εμενα δε μου πε κατι τετοιο κανεναας απο τους 6νευρολογους εγω το τελευταιο το καναστο 2μηνο

  13. #223
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Ορθοπεδικος..το πρωτο ποτε το εκανες αχιλλεα?να μην ανησυχω?

  14. #224
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Εγω υποτιθεται το εκανα νωρις για αυτο λεω οτι φοβαμαι...

  15. #225
    Τζινα και γω καπως ετσι τις νοιώθω. Σαν να νε κατι απο κατω .αλλα κανεις γιατρος εκ τον 6 στο λεω 6 δεν μου παι για επαναληψη απ τι στιγμη που δεν υπαρχουν σημαδια απονευροσης.ξαναγραψε οποτε μπορεις .

Page 15 of 70 FirstFirst ... 513141516172565 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •