γιατι ρε παιδια ειμαι τοσο χαλια?βοηθηστε με.. - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 281
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    Currant πως ησουν/εισαι σημερα?ευχομαι ολα καλα!
    Καλα boom. Ξεκιναω σημερα την αγωγη. Κ ευελπιστω να εχω υπομονη για τον επομενο μηνα!!
    :-) :-)

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καλη αρχη! ξερεις τι περιμενεις.μη φρικαρεις.μια χαρα θα τα πας.σκεψου ομως μετα απο 1 μηνα τι ηρεμη θα σαι ε?

  3. #153
    Καλησπερα κοριτσια! Κατ'αρχην χαιρομαι πολυ για σενα μπουμ!! Ειδες οτι ηταν θεμα χρονου και μονο; Για πηγαινε τωρα πισω στα μνμ σου πριν κανα μηνα,να δουμε τι θα νιωσεις; Ειμαι σιγουρος οτι αρχικα θα θυμωσεις με τον εαυτο σου και μετα θα βαλεις τα γελια!! Δεν πειραζει ομως τελος καλο ολα καλα! Εγω για καλυτερα με βλεπω,αγχος σχεδον καθολου,καταθλιπτικα συναισθηματα επισης πολυ χαμηλα εως καθολου, θα ελεγα συγκρατημενα. Η αποπροσωποποιηση δεν εχει φυγει τελειως,αλλα σα να μειωνεται εχω την εντυπωση.Ο γιατρος μου ειπε να συνεχισω αυτο το σχημα θεραπειας και ισως το κανω ενα μερα παρα μερα. Με το εντερο καλουτσικα σα να συνηθιζει κι'αυτο! Και'γω παντως νιωθω ενα συναισθηματικο μουδιασμα. Δλδ δεν μπορω ακομη να βιωσω τοσο ευκολα και αυθορμητα,θετικα συναισθηματα. Μαλλον εχει ακομη δρομο η υποθεση αλλα ειμαι αισιοδοξος να σου πω την αληθεια. Ελπιζω η αισιοδοξια μου να ειναι αντικειμενικη! Εσυ cyrrant καλη αρχη,να εισαι αισιοδοξη,μην φοβασαι καθολου. Παντα η εναρξη μιας θεραπειας ειναι καπως, μεχρι ο οργανισμος να συνηθησει την νεα κατασταση.Θα ειμαστε εδω παροντες να τα λεμε,ακομη και καθημερινα,εγω θα το ηθελα παντως. Εσυ μπουμ για την θεραπεια τι σχεδια εχεις; Ο γιατρος τι λεει; Θα την συνεχισεις για αρκετο καιρο η οχι;

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    χαιρομαι κ για σενα.λοιπον εμεις οι δυο νιωθουμε ακριβως τα ιδια καθε μερα εδω κ κατι μερες αν εχεις παρατηρησει.αυτο το μουδιασμα το εχω κ γω.κ δεν φευγει ρε γμτ.ειδικα τα πρωινα στην δουλεια.
    γενικως ομως το σκ ημουν πολυ καλα.σχεδον κανονικη.χαχα!
    σημερα ειμαι καπως.εχω αυτο το μουδιασμα που λες.
    εγω φυσικα κ θα συνεχισω τα αντικαταθλιπτικα τουλαχιστον για 6 μηνες..δεν θελω να τα κοψω.νιωθω ανασφαλεια.
    μετα οταν νιωσω παλι δυνατη θα τα κοψω οπως κ πιο παλια.αλλωστε δεν με πειραζουν σε κατι.
    το αστειο ειναι οτι αργησαν να με πιασουν γιατι πολυ απλα δνε τα διελυα σε νερο οπως πρεπει, ειχα παρει αυτο που διαλυεται σε νερο κ γω η ηλιθια τα επινα σαν χαπι τις πρωτες 20 μερες κ μου πε ο γιατρος οτι καθυστερηθηκε η απορροφηση τους.τοσο ποντια ειμαι!
    η αποπροσωποποιηση δεν θα μεινει για παντα στο μυαλο μας.καποια στιγμη θα την αποχαιρετησουμε.σου το υπογραφω , αλλωστε την εχω ξεπερασει κ χωρις φαρμακα.φαντασου τωρα τι μπορουμε να κανουμε.απλα θελω να φυγει αυτο το μουδιασμα στο κεφαλι κ στα συναισθηματα που υπαρχει καποιες ωρες κ μερες.
    αντε θεε μου βαελ το χερι σου!

  5. #155
    Παιρνεις τα καψακια; Αυτα που ειναι πρασινο-ασπρο; Γιατι αυτα παιρνω κι'εγω. Απ'οτι ξερω,μιας και το εχω συζητησει και με τον γιατρο,δεν παιζει κανενα ρολο αν τα διαλυεις σε νερο. Ο Θεος το εχει ηδη βαλει το χερι του να'σαι σιγουρη! Εγω να σου πω την αληθεια θα δω τι θα κανω με το φαρμακακι. Απ'την μια θελω να το παρω για ενα διαστημα,απ'την αλλη μου την δινει να νιωθω εξαρτημενος απο ενα χαπι. Δεν μπορω να νιωσω δυνατος παιρνοντας χαπια! Δλδ τι στο καλο,μια ζωη ετσι; Νομιζω οτι πρεπει καποια στιγμη να μπει τελος σ'αυτη την ιστορια με τα ψυχολογικα,τα φαρμακα και τους ψυχιατρους. Και θεωρω οτι αυτο που φταιει,τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση ειναι,η ελλειψη υπομονης και θαρρους. Γι'αυτο και μαλλον θα πρεπει να καλλιεργησω αυτα τα στοιχεια στον χαρακτηρα μου.

  6. #156
    Αλλωστε οπως ειπες και'συ και οπως το εχω ζησει κι'εγω,ειναι κατι που το ξεπερασαμε χωρις το δεκανικι των φαρμακων. Ασε που σε βαθος χρονου υπαρχει η πιθανοτητα να μας κανουν καμια ζημια οργανικη. Αλλα θα δειξει το μελλον. Προς το παρον συνεχιζουμε αυτο που ξεκινησαμε και αργοτερα βλεποντας και κανοντας.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    βρε γιατι το εχεις παρει τοσο στραβα?κ γιατι να τα παρεις μια ζωη?εγω τα ειχα παρει 8 μηνες κ τα εκοψα κ ειχα να ξαναπαρω για 5 χρονια! φυσικα εσυ θα αποφασισεις τι θα κανεις κ δνε θα σου πει κανεις.μη βιαστεις να τα κοψεις χωρις συμβουλη γιατρου μονο.αφου ο γιατρος ειναι φιλος σου να το συζητας μαζι του.
    μην κανεις του κεφαλιου σου.να ρωτας τον γιατρο σου κ ολα καλα.
    τα παιρνεις λιγο καιρο κ δεν κανει να τα κοψεις τωρα στα καπακια απο οτι ξερω αλλα ο γιατρος σου ξερει σιγουρα καλυτερα απο εμενα.
    εγω οχι απλα δνε θελω να τα κοψω..θελω να διπλασιασω κ την δοση!!χαχχααχ! νταξει πλακα κανω..απλα δνε θελω κ δεν ειμαι ετοιμη να τα κοψω.

  8. #158
    Συμφωνω μπουμ,ενταξει και'γω δεν σκοπευω να τα κοψω,πρωτα ο Θεος βεβαια και εφοσον τα ανεχεται ο οργανισμος μου. Παντως μπραβο που τα ειχες κοψει 5 χρονια! Αυτο ειναι πολυ θετικο. Εγω να σου πω την αληθεια,πανω απο 2 δεν μπορεσα και μη σου πω ουτε 2 δεν ηταν καλα ,καλα. Σημερα πως εισαι;

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    σημερα σηκωθηκα σκατα.με στρες κ αποπροσωποποιηση.χαχαα! ολα ακομα ειναι εδω..αλλα το βραδυ ειμαι σιγουρη οτι θα νιωσω καλυτερα.αγαλι αγαλι μη βιαζομαστε.
    εγω ειχα παρει αντικαταθλιπτικα στα 17μου.τα πηρα για 4 μηνες.μετα ξαναπηρα στα 30 μου κ τωρα ξαναπηρα στα 35μου.
    δνε παιρνω μια ζωη τετοια κ δνε νομιζω οτι χρειαζονται κ μια ζωη.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Γεια σας παιδια. Σας ευχαριστω,μου δινετε πολυ θαρρος! Boom κ μενα περιπου απι εκεινη την ηλικια ξεκινησαν ολα.
    Σημερα ξεκινησα την αγωγη τελικα. Δεν ξερω γτ ειμαι ακομα καχυποπτη.
    Διαβασα στις οδηγιες (τις οποιες παντα τις διαβαζω) οτι πρεπει να το παρνω βραδυ.
    Τελικα ο γιατρος επιμενει πρωι. Μεσημερι. Αρκει να μην ειναι βραδυ..
    Μου ανεφερε φυσικα τα συμπτωματα. Ειναι σχεδον ολα οσα αναφερατε κ εσεις.. Απλα μου εκανε εντυπωση κατι που διαβασα στις οδηγιες περι της καφεινης βρε παιδια.
    Αν πινεται λεει καφε , τα συμπτωματα του τρομου-φοβου κ του τρεμουλου θα ειναι πιο εντονα..
    Τελικα η μονη μου απολαυση ειναι ο καφες κ το τσιγαρο ( που δεν μπορω να κοψω ακομα)
    κ τωρα δεν θα πινω..

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τι φαρμακο ξεκινησες currant?αντικαταθλιπτικο?
    εγω καφε δεν πινω γενικως γιατι με ταρασει απο μικρο παιδι.κοκα κολα επινα κ την εκοψα μετα απο το στρες που περασα γιατι ενιωθα οντως να με ταραζει πολυ.
    παρε καφε ντεκαφεινε να πινεις. επισης μη διαβαζεις τις παρενεργειες του φαρμακου σου κ τις οδηγιες.να κανεις μονο ο.τι σου πει ο γιατρος σου.

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    129
    Ναι Boom. Απλα το συγκεκριμενο αντικαταθλιπτικο για πρωτη φορα. ( αν θα εχεις χρονο κ διαθεση καποια στιγμη, μπορεις να δεις το ποστ-θεμα που εχω δημοσιευσει- μπαινοντας στο προφιλ. Δυστυχως ακομα δεν μπορω να στειλω προσωπικο μνμ )
    Καλα κανεις που δεν πινεις καφε κ κολα. Ποσο καιρο λεω τωρα να τα κοψω. Παλι καλα εχω ελαττωσει την κολα τον τελευταιο καιρο. :-) :-) κατι ειναι κ αυτο.
    Μιλησαμε πριν λιγο με τον γιατρο κ μου λεει τωρα αν θελω να το παιρνω βραδυ.. Πιο πολυ μπερδευτηκα. (Χαχα)

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω το παιρνω καθε πρωι στις 11.λενε οτι πρεπει να ειναι η ιδιο ωρα γιατι τα αντικαταθλιπτικα λειτουργουν για 24 ωρες κ μετα φευγουν απο τον οργανισμο.ετσι δρουν.
    οποτε οποτε κ αν το παιρνεις να το παιρνει ιδια ωρα.
    ε αν μπερδευτηκες πιο πολυ ξαναπαρτον τηλ.
    εχω δει καποιες δημοσιευσεις σου κ ομολογω οτι ειχα λιγο παγωσει με το θεμα σου.θεωρω οτι εχεις περασει δυσκολα πολυ κ εισαι πολυ δυνατη.
    ειχα διαβασει οτι σε χωρισε ο φιλος σου επειδη παιρνεις φαρμακα κ ηθελε να κανει παιδι?
    να σου πω λιγο την γνωμη μου??? κανας ψυχιατρος τον βλεπει αυτον?σορυ κιολας αλλα ηταν πολυ κακο αυτο που ειπε κ εκανε.
    πρωτα απο ολα προεχεις εσυ κ η υγεια σου κ οχι τα παιδια.
    αν εσυ δεν εισαι καλα τι να το κανεις το παιδι κ επισης αν ο ανθρωπος σε αγαπα πρεπει να σε στηριζει.επιπλεον να ξερεις οτι πολελς γυναικες κανουν παιδια παιρνοντας αντικαταθλιπτικο.αν ηταν ετσι η αμερικη δεν θα εκανε παιδια.
    καποια σκευασματα αντικαταθλιπτικα επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη.

  14. #164
    Λοιπον μπουμ και'γω τα πρωινα ετσι ακριβως ειμαι!! Καλα ρε παιδι τετοια ομοιοτητα!!!!!!!!!Ευχομαι αυτη να η ειναι η τελευταια φορα που χρειαζεσαι φαρμακο.Εσυ currant αντε καλη αρχη,μην φοβασαι τιποτα! Δεν προκειται να σου συμβει κανενα παρατραγουδο μην ανησυχεις! Κι'αν καμια φορα εμφανιζονται καποιες παρενεργειες σε ορισμενους,αυτες συνηθως ειναι παροδικες.Αυτος ειναι ο κανονας. Τωρα για τον καφε οπως προνεφερε η μπουμ μπορεις να πινεις ντεκα,αυτο κανω κι'γω. Εμενα βεβαια για ειμαι ειλικρινης δεν με πειραζει ο καφες,απλως κανω και ομοιοποθητικη,οποτε η καφεινη απογορευεται! Οσο για τον υποτιθεμενο φιλο σου και συγνωμη για την εκφραση,αν ηταν σωστος και σε αγαπουσε,νομιζω πως θα εθετε εσενα ως προτερεοτητα και οχι την αποκτηση παιδιου. Οποτε μην χολοσκας,κοιταξε να γινεις καλα,να ωστε να φτιαξεις και να χαρεις την ζωη σου,η οποια ειναι ολη μπροστα σου,εισαι πολυ νεα ακομη! Α, εμενα μου ηρθε και ενας ακομη απροσκλητος επισκεπτης! Η καλη μου φιλη,η αλλεργια!!Δεν προλαβαινω να φυσαω την μυτη μου!

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ρε χρηστο! τι θα κανουμε με μας?μια οι αλλεργιες μια τα ψυχολογικα μας..για αποσυρση ειμαστε.
    χαχαα!
    εμενα ο ψυχιατρος μου μου ειπε πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα με αντικαταθλιπτικο κ εγκυμοσυνη.
    κ εχει μαλιστα κ αρκετες κοπελες που εκαναν μωρακι κ επαιρναν.
    δηλαδη οι γυναικες που θελουν μωρακι κ εχουν στρες κ καταθλιψη δεν μπορουν να γινουν μανες?
    ειναι δυνατον?ξερετε ποσες γυναικες στον κοσμο αντιμετωπιζουν αυτο το προβλημα?
    απειρες.λυπαμαι πολυ για αυτους τους ανθρωπους που δεν ξερουν να αγαπουν.
    η κοπελα εχει τα προβληματα της κ ο αλλος της ειπε αυτα τα πραγματα..δεν ειμαστε καλα!

Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. βοηθήστε με παιδιά 1 χρόνο αγχωμενος
    By θλιμενος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 24-07-2013, 18:17
  2. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 01:08
  3. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  4. ειμαι πολυ χαλια παιδια
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 04-02-2010, 12:57
  5. Μα τελικά τόσο χάλια πάμε; Και ένα προσωπικό μου πρόβλημα...
    By Anoixiatikh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 27-09-2005, 18:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •