Ξεπερασμα χωρισμου - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 259
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    μα...εγω θελω να μου πειτε....υπαρχει περιπτωση να.ξαναγυρισει η οχι;

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    εγω διεκοψα με μια κοπελα τελη οκτωμβριου και με πλησιασε παλι τα χριστουγεννα...το ξεκινησαμε παλι και πεσαμε στην ιδια παρεξηγηση που ηταν και λογος που διακοψαμε αρχες φεβρουαριου.... οριστικα...

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    ...αυτο το διαστημα.δε μιλουσατε καθολου;;

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    οχι..καθολου...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by giannis1990 View Post
    οχι..καθολου...
    με αλλον πηγε καθολου;;;

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    σχεση οχι...τωρα αν το εννοεις αλλιως,μονο αυτη ξερει

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by giannis1990 View Post
    σχεση οχι...τωρα αν το εννοεις αλλιως,μονο αυτη ξερει
    τι μου προτεινεις να κανω;; ηταν η πρωτη σχεση μου...την θελω...τι να κανω;;

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Unforgiven View Post
    τι μου προτεινεις να κανω;; ηταν η πρωτη σχεση μου...την θελω...τι να κανω;;
    το ξερω οτι ειναι η πρωτη σου σχεση και φαινεται... αυτα εκανα και συνεχιζω να τα κανω ορισμενες φορες αν και πλεον το βλεπω αλλιως.. αστη λιγο ,μην την ενοχλεις..και αν ενδιαφερεται θα γυρισει.. μην την πνιγεις τωρα ομως..

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    μα...το οτι μιλαει με αλλους;;;το οτι βρηκε κολλητο και πανε για καφε κι ολα αυτα;;;;....

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Unforgiven View Post
    μα...το οτι μιλαει με αλλους;;;το οτι βρηκε κολλητο και πανε για καφε κι ολα αυτα;;;;....
    καταλαβαινω πως νιωθεις και ποσο δυσκολοειναι,το εχω περασει πολλες φορες ... λοιπον... δεν μπορεις να την σταματησεις αποτο να μιλαει με αλλους αυτη τη στιγμη ουτε απο το βγει για καφε.... αν νιωθει κατι πραγματικο αυτη τη στιγμη για εσενα θα γυρισει,οταν το νιωσει εντονα οτι της λειπεις,αν δεν νιωθει και την πιεζεις και την κυνηγας παντου θα τα κανεις χειροτερα... ουτως η αλως αυτη ξερει πως εισαι τωρα και πως νιωθεις..

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by giannis1990 View Post
    καταλαβαινω πως νιωθεις και ποσο δυσκολοειναι,το εχω περασει πολλες φορες ... λοιπον... δεν μπορεις να την σταματησεις αποτο να μιλαει με αλλους αυτη τη στιγμη ουτε απο το βγει για καφε.... αν νιωθει κατι πραγματικο αυτη τη στιγμη για εσενα θα γυρισει,οταν το νιωσει εντονα οτι της λειπεις,αν δεν νιωθει και την πιεζεις και την κυνηγας παντου θα τα κανεις χειροτερα... ουτως η αλως αυτη ξερει πως εισαι τωρα και πως νιωθεις..
    αυτο ακριβως φιλε γιαννη..ξερει πως ειμαι και πως νιωθω...μα απο τοτε που χωρισαμε μετα απο δυο εβδομαδες που δεν ειχαμε μιλησει καθολου ανεβαζει τραγουδι μου χεις περασει..κ μετα που της εστειλα μου μιλουσε σαν να μαι αγνωστος και μ ελεγε με μισει δεν υπαρχει καμια ελπιδα να ξαναειμαστε μαζι κι ολα αυτα...μετα απο ολα αυτα και που με εκανε μπλοκ κ ολα ολα αυτα...υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισει;;;

  12. #57
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Unforgiven View Post
    καλησπερα σε ολους...ειμαι 18 χρονων..τον σεπτεμβριο τα κλεινω...και τα ειχα με μια κοπελα 16 χρονων...ειμασταν 10 μηνες μαζι..απο τον 4ο 5ο μηνα αρχισα να ζηλευω υπερβολικα δηλαδη να μη θελω να δειχνει φωτογραφιες της σε αλλους να μην βγαζει φωτογραφιες με αλλους και τετοια..αυτη το πηρε οκ μια χαρα...αλλα τελευταια εκανε καποια πραγματα που με πειραζαν πολυ...αρκετα...εβγαζε φωτογραφιες με αλλους ενω ηξερε πως με πειραζει και τετοια...τελικα μια μερα αφου το συνεχισε δυο φορες της ειπα οτι θελω να χωρισουμε γιατι κανει πραγματα που δε μ αρεσουν και τετοια......καταλαβα ομως τοτι εκανα βλακεια..προσπαθησα να τη φερω πισω αλλα τιποτα...την αγαπαω ακομα..μπορειτε να μου πειτε τροπους να την ξεπερασω;;;αλλα να την ξεπερασω οριστικα.....την βλεπω καθε μερα ομως σχολειο...πειτε μου τροπους να την ξεπερασω οριστικα.... ευχαριστω
    Δεν ξερω τι σου απαντησαν τα αλλα μελη,εγω θα σου πω οτι ειναι λιγο αστειο να εχεις τετοια κολληματα-ζηλιες στα 18 σου χρονια..Τι εγινε αν βγαλει μια φωτογραφια με φιλους της?Ειναι τοσο τραγικο?Ειναι ωραια η ζηλια μεχρι ενα σημειο,αν πιανει κορυφη ομως μετα γινεται ανεκδοτο!
    Στην αρχη σου ειπε οκ για να κρατησει μια ισορροπια στην σχεση,στην πορεια ομως πιεστηκε και γι'αυτο πεταξε το πουλακι!Ετσι συμβαινει συνηθως..Καποια στιγμη θα την ξεπερασεις αυτο ειναι σιγουρο σε βαθος χρονου,εσυ ομως αν συνεχισεις στο ιδιο μοτιβο δεν θα κατσει καμια πολυ μαζι σου.Χαλαρωσε λιγο μικρε..

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Δεν ξερω τι σου απαντησαν τα αλλα μελη,εγω θα σου πω οτι ειναι λιγο αστειο να εχεις τετοια κολληματα-ζηλιες στα 18 σου χρονια..Τι εγινε αν βγαλει μια φωτογραφια με φιλους της?Ειναι τοσο τραγικο?Ειναι ωραια η ζηλια μεχρι ενα σημειο,αν πιανει κορυφη ομως μετα γινεται ανεκδοτο!
    Στην αρχη σου ειπε οκ για να κρατησει μια ισορροπια στην σχεση,στην πορεια ομως πιεστηκε και γι'αυτο πεταξε το πουλακι!Ετσι συμβαινει συνηθως..Καποια στιγμη θα την ξεπερασεις αυτο ειναι σιγουρο σε βαθος χρονου,εσυ ομως αν συνεχισεις στο ιδιο μοτιβο δεν θα κατσει καμια πολυ μαζι σου.Χαλαρωσε λιγο μικρε..
    να σου πω..δε ξερω αν το ειπα..πως εγω την χωρισα...λογω πιεσς στο ελαττωμα της ζηλειας μου...νταξει δε λεω εφταιξα..μα δεν καταλαβαινει πως πια δε με νοιαζει τιποτα απο το να ειναι διπλα μου....μετα απο καιρο..1 μηνα..2 μηνες....υπαρχει πιθανοτητα να γυρισει;;;;

  14. #59
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Unforgiven View Post
    να σου πω..δε ξερω αν το ειπα..πως εγω την χωρισα...λογω πιεσς στο ελαττωμα της ζηλειας μου...νταξει δε λεω εφταιξα..μα δεν καταλαβαινει πως πια δε με νοιαζει τιποτα απο το να ειναι διπλα μου....μετα απο καιρο..1 μηνα..2 μηνες....υπαρχει πιθανοτητα να γυρισει;;;;
    Εσυ την χωρισες ενταξει,εσυ πονας ομως..!Και αντε πες οτι γυρισει,δεν ξερω αν εχεις τετοια δειγματα απο αυτην ή αν ανεφερες κατι τετοιο μιας και διαβασα μονο το αρχικο κειμενο σου,παλι εσυ δεν θα πληγωνεσαι/χαλιεσαι/νευριαζεις εξαιτιας της ζηλιας σου?Ανφοργκιβεν και μεσα στο βρακι της να μπεις,αν θελει να στην κανει την "λαδια" θα την κανει!
    Αν εχεις κανει προσπαθειες επανασυνδεσης και δεν....Προχωρα παρακατω!Απο τα λαθη μαθαινουμε..ελπιζω και εσυ κατι να εμαθες!Πιεση και χαζοζηλια ανευ λογου αυτα τα αποτελεσματα εχουν.

  15. #60
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Δεν ξερω τι σου απαντησαν τα αλλα μελη,εγω θα σου πω οτι ειναι λιγο αστειο να εχεις τετοια κολληματα-ζηλιες στα 18 σου χρονια..Τι εγινε αν βγαλει μια φωτογραφια με φιλους της?Ειναι τοσο τραγικο?Ειναι ωραια η ζηλια μεχρι ενα σημειο,αν πιανει κορυφη ομως μετα γινεται ανεκδοτο!
    Στην αρχη σου ειπε οκ για να κρατησει μια ισορροπια στην σχεση,στην πορεια ομως πιεστηκε και γι'αυτο πεταξε το πουλακι!Ετσι συμβαινει συνηθως..Καποια στιγμη θα την ξεπερασεις αυτο ειναι σιγουρο σε βαθος χρονου,εσυ ομως αν συνεχισεις στο ιδιο μοτιβο δεν θα κατσει καμια πολυ μαζι σου.Χαλαρωσε λιγο μικρε..
    δεν μπορείς να μιλάς έτσι όμως ... συγγνώμη κιόλας που πετάγομαι σε μήνυμά σου,αλλά διαβάζω το θρεντ και μου φάνηκε κάπως παράλογο αυτό που λες.
    δεν μπορείς να νιώσεις τον άλλον τι σκέφτεται και πως αντιμετωπίζει τα πράγματα.τι γελοίο και κουραφέξαλα; τα συναισθήματα του άλλου είναι γελοία;
    επειδή δηλαδή μερικοί δε ζηλεύουν είναι γελοίο οι άλλοι να ζηλεύουν στα 18 τους;;
    θέμα χαρακτήρα είναι δεν μπορούμε να το κρίνουμε.και δεν το κάνει κανείς επίτηδες,το νιώθει και το κάνει.το ζει.δεν το κάνει για να την σπάσει στην κοπέλα του.
    άλλο να λες στον άλλον να προσπαθήσει να χαλαρώσει και να δει τις σχέσεις αλλιώς κι άλλο να του λες,είναι γελοίο αυτό που νιώθεις,να ζηλεύεις από τα 18 μιά σχέση.ε δε γίνεται.
    και αν εσύ δε το βλέπεις τραγικό το γεγονός με τις φωτογραφίες,ο άλλος μπορεί να το βλέπει.μπορείς να πεις στον τυφλό γιατί δε βλέπει; μπορείς να πεις στον κωφάλαλο γιατί δεν ακούει;
    και να του πεις τι γελοίο που δεν μπορείς αλλιώς; οχι.οπότε λίγο υπερβολικό αυτό που είπες.

Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Επαναληψη χωρισμου
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-05-2014, 00:38
  2. ΤΡΟΠΟΙ ΧΩΡΙΣΜΟΥ
    By thanos31 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 17-08-2012, 21:39
  3. 7 ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣΜΟΥ......
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 08-06-2012, 05:06
  4. ΛΟΓΟΙ ΧΩΡΙΣΜΟΥ ( Πραγματικοί Λόγοι Χωρισμού από μια Σχέση)
    By kapetan_s in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 87
    Last Post: 20-03-2009, 17:02
  5. Γράμμα Χωρισμού..
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 09-09-2008, 14:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •