(Σημερινή) Νεολαία - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 71
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Συμφωνω ότι ισχύει ως αυτο που πρεπει να πράττει ο άνθρωπος στη ζωη του το, ή μικρός μικρός παντρέψου ή μικρός καλογερέψου. Δυστυχως το αν θα το επιτυχει αυτο πάλι αποτελεσμα διαμόρφωσης χαρακτηρα στην παιδική ηλικία είναι. Ο αυθορμητισμός στην νεανική ηλικία περιορίζει σημαντικά τις πιθανότητες γάμου που να είναι το αποτελεσμα συμβιβασμού. Κι οσο περνανε τα χρονια οι πιθανότητες να βρεις καταλληλον ήμισι, ένεκα ηλικίας, λιγοστεύουν, τα περιθωρια στενευουν.
    Τι εννοείς μ' αυτό, αδερφέ;

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Σαπουνάκι μπάνιου View Post
    με την πρώτη ευκαιρία που θα εισαι οικονομικά ανεξαρτητος,θα σου κανει πολύ καλο να βρεις δικό σου προσωπικό χώρο.Με την απομάκρυνσή σου,θα δεις παραδόξως ότι ισως βελτιωθεί και η σχέση σας
    Το πιστεύω αυτό που λες!
    Μεγάλωσα σε μια οικογένεια που η γιαγιά μου έμενε στο διπλανό διαμέρισμα, αν και τον περισσότερο χρόνο στο σπίτι μας τον περνάει.
    Η γιαγιά μου ανέκαθεν είχε μια κυριαρχική προσωπικότητα, σε αντίθεση με τη μάνα μου που ήταν πιο ήπια! Και σε πολλά θέματα της οικογένειας έπαιρνε θέση και επιβαλλόταν.
    Βέβαια τώρα πια η μάνα μου έχει αρχίσει και της τα λέει στα ίσια, αλλά για μένα δεν ωφελεί πια, παρά μόνο εκείνη που κάνει την "επανάστασή" της τρόπον τινά.....

  3. #48
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Τι εννοείς μ' αυτό, αδερφέ;
    Πόσον χρονών είσαι φίλε?
    Αν από μικρός, το οικογενειακό και κοινωνικό σου περιβάλλον σου έδωσαν τις ευκαιρίες, σε ενθάρρυναν και σε καθοδήγησαν ώστε να αποκτήσεις την ικανότητα για υγιείς διαπροσωπικές σχέσεις, ιδίως ως προς την συσχέτιση με το άλλο φύλο, τότε δεν θα δυσκολευτείς να βρεις έτερον ήμιση όταν κάποια στιγμη στη ζωη σου αποφασίσεις πως θες σχέση ή παντριά. Γι αυτο βλέπεις παιδια που έκαναν καλή παρέα με το άλλο φύλο, όταν μεγαλώσουν είναι ιδιαίτερα αγαπητοί από το άλλο φύλο και τους βλεπεις να είναι επιτυχημένοι ως προς την επιλογή γυναίκας. Το ένα δηλαδή φέρνει το άλλο.

    Αν όταν ήταν παιδιά δεν έζησαν σε τέτοιο περιβάλλον τότε αν θελουν να βρουν γυναικα που πραγματικα να τους αρεσει τότε θα πρεπει πρώτα να καλύψουν το κενο, δλδ να αποκτησουν την ικανότητα και την εξοικείωση στις διαπροσωπικές σχέσεις, αλλιώς ειτε μόνοι θα μείνουν στη ζωη τους ειτε θα αργησουν πολύ να βρουν γυναικα. Και μεχρι να κατορθωσουν να αποκτησουν την ικανοτητα και την εξοικειωση αυτη, τα χρόνια περνάνε. Θα τρως απορρίψεις. Κι οταν τελικά καλύψεις το κενό που προειπα, ήδη θα εισαι σε μια ηλικία όπου οι γυναικες που θα σ' αρεσουν, θα ειναι κατα πολύ μικρότερες σου και όσες ειναι κοντα στην ηλικια σου είτε δεν θα βλέπονται ειτε θα ναι χωρισμενες με παιδια και τοτε ειτε θα πρεπει να πάρεις μια απ αυτες κανοντας δλδ ενα οδυνηρο συμβιβασμο ειτε θα επιλέξεις τη μοναξια.
    γιάννης

  4. #49
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Υπερέβαλα , άλλο ήθελα να πω......αλλά δεν το χω καθαρό στο μυαλό μου.....γιατί ας πούμε σε βοηθάνε να σπουδάσεις αλλά αν θες να κάνεις παιδιά σου λένε βγάλτα πέρα μόνος σου? η πρώτη σκέψη είναι ότι όποιος θέλει παιδιά τα αναλαμβάνει κιόλας, όχι άλλος π.δάει και άλλος πληρώνει! που συμφωνώ , από την άλλη σπούδασε και μόνος σου, γιατί διαχωρίζονται αυτές οι καταστάσεις από τους γονείς? δεν είναι ότι εγκρίνουν ή δεν εγκρίνουν τις επιλογές σου? Απο την άλλη δεν είναι εντελώς το ίδιο, γιατί αν κάνεις παιδιά πρέπει να χεις εξασφαλίσει κάπως το μέλλον τους, ανεξαρτήτως βοήθειας οικονομικής ή ότι άλλο από τους γονείς......ενώ στις σπουδές όχι, τις σπουδες τις παρατάς το παιδί όχι....μπορεί για αυτό να συμβαίνει.....
    Απλά τα πράγματα! Όσο πιο νωρίς απεξαρτητοποιηθείς από τους γονείς, ιδίως απο οικονομικής πλευράς, τόσο το καλύτερο. Διότι η "τραπεζα" δεν θα υπάρχει για πάντα για να σε χρηματοδοτεί. Και η απεξάρτηση θα πρέπει να έχει ήδη συμβεί πριν πάψει να υφίσταται η τράπεζα. Οι σπουδες, για ένα γονέα, μεταξυ άλλων, λειτουργούν ως το εφόδιο που προσφέρουν στο παιδί τους με το οποίο εφόδιο θα βρει δουλεια και συνεπώς θα πάψει να εξαρτάται απο αυτους.
    γιάννης

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Απλά τα πράγματα! Όσο πιο νωρίς απεξαρτητοποιηθείς από τους γονείς, ιδίως απο οικονομικής πλευράς, τόσο το καλύτερο. Διότι η "τραπεζα" δεν θα υπάρχει για πάντα για να σε χρηματοδοτεί. Και η απεξάρτηση θα πρέπει να έχει ήδη συμβεί πριν πάψει να υφίσταται η τράπεζα. Οι σπουδες, για ένα γονέα, μεταξυ άλλων, λειτουργούν ως το εφόδιο που προσφέρουν στο παιδί τους με το οποίο εφόδιο θα βρει δουλεια και συνεπώς θα πάψει να εξαρτάται απο αυτους.
    Τόσο απλά που δεν πάει ο νους σου...

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699

    Angry

    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Πόσον χρονών είσαι φίλε?
    Αν από μικρός, το οικογενειακό και κοινωνικό σου περιβάλλον σου έδωσαν τις ευκαιρίες, σε ενθάρρυναν και σε καθοδήγησαν ώστε να αποκτήσεις την ικανότητα για υγιείς διαπροσωπικές σχέσεις, ιδίως ως προς την συσχέτιση με το άλλο φύλο, τότε δεν θα δυσκολευτείς να βρεις έτερον ήμιση όταν κάποια στιγμη στη ζωη σου αποφασίσεις πως θες σχέση ή παντριά. Γι αυτο βλέπεις παιδια που έκαναν καλή παρέα με το άλλο φύλο, όταν μεγαλώσουν είναι ιδιαίτερα αγαπητοί από το άλλο φύλο και τους βλεπεις να είναι επιτυχημένοι ως προς την επιλογή γυναίκας. Το ένα δηλαδή φέρνει το άλλο.

    Αν όταν ήταν παιδιά δεν έζησαν σε τέτοιο περιβάλλον τότε αν θελουν να βρουν γυναικα που πραγματικα να τους αρεσει τότε θα πρεπει πρώτα να καλύψουν το κενο, δλδ να αποκτησουν την ικανότητα και την εξοικείωση στις διαπροσωπικές σχέσεις, αλλιώς ειτε μόνοι θα μείνουν στη ζωη τους ειτε θα αργησουν πολύ να βρουν γυναικα. Και μεχρι να κατορθωσουν να αποκτησουν την ικανοτητα και την εξοικειωση αυτη, τα χρόνια περνάνε. Θα τρως απορρίψεις. Κι οταν τελικά καλύψεις το κενό που προειπα, ήδη θα εισαι σε μια ηλικία όπου οι γυναικες που θα σ' αρεσουν, θα ειναι κατα πολύ μικρότερες σου και όσες ειναι κοντα στην ηλικια σου είτε δεν θα βλέπονται ειτε θα ναι χωρισμενες με παιδια και τοτε ειτε θα πρεπει να πάρεις μια απ αυτες κανοντας δλδ ενα οδυνηρο συμβιβασμο ειτε θα επιλέξεις τη μοναξια.
    28 χρονών είμαι...
    Ανήκω σαφώς στη δεύτερη κατηγορία και είμαι στη φάση του "παλεύω τις διαπροσωπικές σχέσεις".
    Μάλιστα... Οπότε σύμφωνα με τα λεγόμενά σου το μέλλον μου, μάλλον, δε διαγράφεται λαμπρό!
    Να πέσω σε κατάθλιψη τώρα ή αργότερα;
    Όταν ήμουν νεότερος και πιο πολύ κλεισμένος στον εαυτό μου πίστευα ότι θα ερχόταν και γύριζε και μένα η τύχη μου κι ότι θα αποκτούσα τις κοινωνικές δεξιότητες που πρέπει αυτομάτως μεγαλώνοντας! Τώρα έχω αναθεωρήσει!
    Και προκειμένου να χαλαρώσω χρειάστηκα φαρμακευτική αγωγή, που την ακολουθώ εδώ και τρία χρόνια.
    Δεν είμαι αυτό που ήμουνα, αναμφίβολα, αλλά δεν έχω φτάσει και στο επίπεδο να είμαι αγαπητός, όπως λες...
    Είμαι από τους ανθρώπους, εντούτοις, που αρνούνται να κάνουν συμβιβασμούς και δεν το καταλαβαίνω ρε φίλε!
    Δηλαδή, όποιοι έχουν περάσει άσχημες φάσεις στη ζωή τους που τους σημάδεψαν είναι προδιαγεγραμμένο ότι θα είναι κι οι "μαλάκες" της υπόθεσης; Άκου οδυνηρό συμβιβασμό, κι ότι θα πάω με κάποιες που δε βλέπονται! Δε θεωρώ ότι μου αξίζει τέτοια μοίρα και θα πολεμήσω σκληρά για να πάρω αυτό που θεωρώ ότι αξίζω! Τώρα για τις απορρίψεις, δε μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι, αλλά τις θεωρώ δεδομένες... Και δε θα με σταματήσουν, διότι μπορεί να πέρασα άσχημα πράγματα αλλά κακομοίρης δεν είμαι! Γιατί θεωρώ κακομοιριά και ήττα να πηγαίνει κάποιος με κάποιον άλλο μόνο από συμβιβασμό, επειδή δε βρήκε κάτι καλύτερο! Καλύτερα μόνος για μεγάλο διάστημα μέχρι να βρεθεί αυτό που θες, παρά σαβουρογ......... ! Και εν πάση περιπτώσει, είναι παράξενο ένας 40άρης να πηγαίνει με μία 25άρα; Ίσα ίσα που εκείνες σε αυτή την ηλικία τους μεγάλους θέλουν!
    Δε θα αρχίσω πάλι τα γνωστά ότι οι περισσότερες γυναίκες σε κοιτούν με μια ξινίλα και υφάκι και μόλις πας να τις μιλήσεις σε βρίζουν, αν δε σε γουστάρουν, κι από πάνω.... Διότι οι περισσότεροι εδώ μέσα θα το αποδώσετε σε δικό μου φταίξιμο, ξέρεις τα γνωστά "κάτι δεν κάνεις καλά", και "εσύ είσαι κομπλεξικός και τα βλέπεις έτσι", "eεσύ παρανοείς, διότι δεν ξέρεις τη γλώσσα του σώματος" και άλλα φαιδρά, κτλ, κτλ............ Ενδεικτικά να σου πω, ότι στο fb, τις προάλλες έκανα αίτημα φιλίας σε μία -που έγραφε κάτι φεμινιστικά εκεί πέρα- , της έστειλα μήνυμα ότι "είσαι πολύ όμορφο πλάσμα και θέλω να σε γνωρίσω"... Και με μπλόκαρε! Γιατί δεν κατάλαβα; Μάλλον είδε τις φωτογραφίες και δε με γούσταρε... Διαφορετικά, θεωρώ ότι ο τρόπος μου ήταν άψογος! Απλώς επειδή είδα ένα σχόλιο που έκανε και πρόδιδε ευαισθησία και σκεπτόμενο άτομο, κατά τ' άλλα, είπα να της την πέσω στα ίσια! Θεώρησα ότι θα το εκτιμούσε, διότι πριν μέρες έγραφε για τους άντρες που την πέφτουν με ηλίθιες ατάκες και δε λένε αυτό που θέλουν, αλλά πάνε στα μουλωχτά και και και...... Κρίμα που ήταν και όμορφη! Μάλλον δεν εκτιμήθηκε δεόντως η ειλικρίνειά μου! Δε θα τηρούσα τις "προδιαγραφές" της κυρίας! Και να φανταστείς καθόταν και ποσταρε τις προάλλες ότι "όλοι είναι άντρες και οι ψηλοί και οι κοντοί και οι χοντροί και οι ευαίσθητοι........." Δηλαδή φαντάσου πόσο χάλια είμαι ρε φίλε αφού ούτε αυτή η "ψυχοπονιάρα" δε μου κάνε την τιμή να γυρίσει να με κοιτάξει!!!
    Ας πάμε σε μια άλλη, που μου εχει κανει δυο φορες like μια εκ των οποίων στο Tinder, και την εχω και στο facebook της λεω "καλε σε ξερω σ' εχω φιλη στο fb" .... Την επομενη που μπηκα στο tinder ειδα το προφιλ της σβησμένο! Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας!!!! Τι με κανει like αφου δε θελει παρε δωσε μαζι μου; Ό,τι να' ναι πραγματικά!
    Και μια τρίτη και "φαρμακερή"! Μ' ένα φίλο από το γυμναστήριο που είχαμε πάει Κολωνάκι σ' ένα μπαρ. Και ήρθε μία τύπισσα 28 χρονών που τα είχε με ένα που σπούδαζε Ιατρική στην Αμερική. Δε έκανε τον κόπο να με κοιτάξει στα μάτια! Η χειραψία ήταν πολύ ψυχρή και μόλις τη ρώτησε ο αδερφός του φίλου μου αν θα κάτσει εκείνη αποκρίθηκε με υφάκι ότι "δε νομίζει, διότι δεν παίζει κάτι καλό εδώ"!
    Κατάλαβες κύριε;
    Βαρέθηκα τόσα χρόνια να σκέφτομαι τι πρόβλημα έχω και τι δε μου βρίσκουν οι γκόμενες! Δεν είμαι δα και αποτυχημένος σ' όλους τους τομείς. Έχω προσωπικότητα, προβληματίζομαι, μπορώ να είμαι ευχάριστος αν και σε όσους θέλω! Γιατί να μου τη χαλάνε αυτές λοιπόν; Πρόβλημά τους αν δεν ξέρουν να εκτιμάνε! Και κάτι άλλο, δεν υπάρχουν μόνο οι Ελληνίδες στον κόσμο, πάμε και στο εξωτερικό άμα λάχει!
    Last edited by GiannisNik3; 10-05-2017 at 14:58.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Ενδεικτικά να σου πω, ότι στο fb, τις προάλλες έκανα αίτημα φιλίας σε μία -που έγραφε κάτι φεμινιστικά εκεί πέρα- , της έστειλα μήνυμα ότι "είσαι πολύ όμορφο πλάσμα και θέλω να σε γνωρίσω"... Και με μπλόκαρε! Γιατί δεν κατάλαβα; Μάλλον είδε τις φωτογραφίες και δε με γούσταρε... Διαφορετικά, θεωρώ ότι ο τρόπος μου ήταν άψογος! Απλώς επειδή είδα ένα σχόλιο που έκανε και πρόδιδε ευαισθησία και σκεπτόμενο άτομο, κατά τ' άλλα, είπα να της την πέσω στα ίσια! Θεώρησα ότι θα το εκτιμούσε, διότι πριν μέρες έγραφε για τους άντρες που την πέφτουν με ηλίθιες ατάκες και δε λένε αυτό που θέλουν, αλλά πάνε στα μουλωχτά και και και...... Κρίμα που ήταν και όμορφη! Μάλλον δεν εκτιμήθηκε δεόντως η ειλικρίνειά μου! Δε θα τηρούσα τις "προδιαγραφές" της κυρίας! Και να φανταστείς καθόταν και ποσταρε τις προάλλες ότι "όλοι είναι άντρες και οι ψηλοί και οι κοντοί και οι χοντροί και οι ευαίσθητοι........." Δηλαδή φαντάσου πόσο χάλια είμαι ρε φίλε αφού ούτε αυτή η "ψυχοπονιάρα" δε μου κάνε την τιμή να γυρίσει να με κοιτάξει!!!

    θα προσπαθησω να σου εξηγησω τη γυναικεια πλευρα....γιατι ουσιαστικα αλλιως τα λενε κι αλλιως τα ερμηνευεις.
    βεβαια υπαρχουν διαφοροι χαρακτηρες, δεν υπαρχει μια ξεκαθαρη απαντηση οπως και στους αντρες.
    Προσωπικα την κοπελα δεν την ηξερες, ετσι? ουτε κοινωνικα. Αρα ηταν μια αγνωστη. Χτυπας λοιπον την πορτα σε μια αγνωστη και οταν σε ρωταει ποιος ειναι? εσυ τι της λες? εισαι πολυ ομορφη και θελω να σε γνωρισω. Σκεψου τωρα να εισαι γυναικα, φαντασου το σκηνικο, εσυ τι θα εκανες?? αν εχεις αδερφη και στο ελεγε αυτο, θα της ελεγες ναιιιιιιιιιιιιιιιιιι! να ανοιξεις την πορτα να τον γνωρισεις!!!!
    Ειναι σα να κολλας ταμπελα στην αλλη οτι ψαχνεται για γ@μησι να στο πω χοντρα, και αυτο ενοχλει... προσεγγισε πρωτα κοινωνικα-φιλικα-σκεπτομενα οπως ειπες, οχι σαν το γκομενο που ψαχνει γκομενα....θα μπορουσες να της πεις στο αιτημα οτι προσεξα οτι εγραφες αυτα τα φεμινιστικα πχ, μου εκανε εντυπωση αυτό ή εκεινο, διαφωνω στο αλλο και θεωρησα σκοπιμο να στο πω, αν θελεις να κρατησουμε μια επικοινωνια..... και σιγα σιγα να χτισεις μια γνωριμια-εμπιστοσυνη-αμοιβαιοτητα-σχεση.
    Και γενικα αυτη η συμπεριφορα λειπει στους περισσοτερους αντρες, να ξερουν πως να φερθουν, πως να πλησιασουν χωρις να προσβαλλουν, με σεβασμο στον εαυτο τους πρωτα, να κρατανε τις απαραιτητες αποστασεις χωρις να τρεχουν τα σαλια {πωωωω ειμαι μπακουρι ψαχνω απεγνωσμενα μια γυναικα να πηδηξω}.
    Βεβαια υπαρχουν τυπισσες που με μια τετοια ατακα θα σε προσεγγιζαν αναμφισβητητα! αλλα οσο γρηγορα θα επεφταν, αλλο τοσο γρηγορα θα εψαχναν για επομενο...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    θα προσπαθησω να σου εξηγησω τη γυναικεια πλευρα....γιατι ουσιαστικα αλλιως τα λενε κι αλλιως τα ερμηνευεις.
    βεβαια υπαρχουν διαφοροι χαρακτηρες, δεν υπαρχει μια ξεκαθαρη απαντηση οπως και στους αντρες.
    Προσωπικα την κοπελα δεν την ηξερες, ετσι? ουτε κοινωνικα. Αρα ηταν μια αγνωστη. Χτυπας λοιπον την πορτα σε μια αγνωστη και οταν σε ρωταει ποιος ειναι? εσυ τι της λες? εισαι πολυ ομορφη και θελω να σε γνωρισω. Σκεψου τωρα να εισαι γυναικα, φαντασου το σκηνικο, εσυ τι θα εκανες?? αν εχεις αδερφη και στο ελεγε αυτο, θα της ελεγες ναιιιιιιιιιιιιιιιιιι! να ανοιξεις την πορτα να τον γνωρισεις!!!!
    Ειναι σα να κολλας ταμπελα στην αλλη οτι ψαχνεται για γ@μησι να στο πω χοντρα, και αυτο ενοχλει... προσεγγισε πρωτα κοινωνικα-φιλικα-σκεπτομενα οπως ειπες, οχι σαν το γκομενο που ψαχνει γκομενα....θα μπορουσες να της πεις στο αιτημα οτι προσεξα οτι εγραφες αυτα τα φεμινιστικα πχ, μου εκανε εντυπωση αυτό ή εκεινο, διαφωνω στο αλλο και θεωρησα σκοπιμο να στο πω, αν θελεις να κρατησουμε μια επικοινωνια..... και σιγα σιγα να χτισεις μια γνωριμια-εμπιστοσυνη-αμοιβαιοτητα-σχεση.
    Και γενικα αυτη η συμπεριφορα λειπει στους περισσοτερους αντρες, να ξερουν πως να φερθουν, πως να πλησιασουν χωρις να προσβαλλουν, με σεβασμο στον εαυτο τους πρωτα, να κρατανε τις απαραιτητες αποστασεις χωρις να τρεχουν τα σαλια {πωωωω ειμαι μπακουρι ψαχνω απεγνωσμενα μια γυναικα να πηδηξω}.
    Βεβαια υπαρχουν τυπισσες που με μια τετοια ατακα θα σε προσεγγιζαν αναμφισβητητα! αλλα οσο γρηγορα θα επεφταν, αλλο τοσο γρηγορα θα εψαχναν για επομενο...
    Τις είχα στείλει μία προηγούμενη φορά ότι "πρόσεξα αυτά που έγραφες, γράφεις ωραία" και δεν το πρόσεξε.... Πάω στο "σκούντηγμα" και είδα ότι η λειτουργία αυτή ήταν απενεργοποιημένη. Αυτό εκείνη τη φορά...
    Την άλλη τώρα, που γι' αυτή μίλησα προηγουμένως δε της το στειλα έτσι, ξεκάρφωτο! Είδα πριν που έγραφε κάπου ότι οι άντρες δεν έχουν μάθει να την πέφτουν στα ίσια και λένε βλακείες και σκέφτηκα εφόσον εγώ δεν είμαι σαν κι αυτούς -αφού ούτε εγώ είμαι της ατάκας- της την πέφτω στα ίσια. Κι αυτό έκανα! Και συγγνώμη τι της είπα; "Κουκλάρα μου", "είσαι ωραίο μωρό" και άλλα που λένε άλλοι;
    "Είσαι πολύ όμορφο πλάσμα", της είπα! Αλλά δε νομίζω να ήταν αυτό το πρόβλημα, γιατί είδα στις ειδοποιήσεις ότι το αίτημα φιλίας σε μια φάση έγινε αποδεκτό κι όταν πάτησα στη σελίδα της δεν εμφανιζόταν.... Θα είδε τις φωτογραφίες μου και δε θα της άρεσα....
    Απ' αυτά που έχω πει τι θεωρείς στραβό απ' όσα κάνω; Ειλικρινά..... Κι αυτό που είπες πιο πάνω ότι άλλα λένε και αλλιώς τα ερμηνεύω, είναι δικό μου λάθος αποκλειστικά ή το κάνουν κι άλλοι; Ή είναι ίδιον των γυναικών αυτό; Ανάθεμα, αν έχω καταλάβει... Όσο πιο πολύ προσπαθεί κανείς να μπει στο σκεπτικό των γυναικών, τόσο τρελαίνεται! Και ναι ήταν άγνωστη! Δεν την ήξερα, αλλά όλοι άγνωστοι είναι στην αρχή μέχρι να γνωριστούν..... Άλλο παράξενο κι αυτό της εποχής! Κάνεις μια σελίδα, ανεβάζεις τις καλύτερες φωτογραφίες σου, επιδιώκεις να τραβάς την προσοχή και μόλις κάποιος σου χτυπήσει την πόρτα "τι θες; είσαι άγνωστος"!
    Σχιζοφρένεια!
    Και αν το "είσαι πολύ όμορφο πλάσμα" για κάποιες σημαίνει "θέλω να σε γ.....", τότε τι να πω; Πάω πάσο!
    Μάλλον ζω σε λάθος εποχή! Είναι και κάτι άλλον που δεν έχω καταλάβει... Γιατί ντε και καλά όποιος επιμένει να φλερτάρει μια γυναίκα όμορφη σημαίνει ότι είναι στερημένος σεξουαλικά, πώς το λένε; αγάμητος... Εγώ δε χρησιμοποιώ τέτοιες λέξεις βέβαια, ούτε κάνω τέτοιους συνειρμούς. Απλώς επειδή, θέλω δε θέλω, σ' αυτή την εποχή ζω έχω λουστεί κι εγώ αυτή την παιδαριώδη ορολογία και νοοτροπία. Λοιπόν, τι έχω καταλάβει, πάμε από την αρχή....

    Της την πέφτεις; εάν είσαι άσχημος, πέφτουλας εάν είσαι όμορφος, κυνηγός
    Δεν της την πέφτεις; εάν είσαι άσχημος, φλώρος εάν είσαι όμορφος, απόμακρος
    Είσαι γυμνασμένος; εάν είσαι άσχημος, σφίχτης εάν είσαι όμορφος, μοντέλο
    Είσαι καλό παιδί; εάν είσαι άσχημος, φίλος όμορφος, σε παντρεύονται
    Λες μια βλακεία εάν είσαι άσχημος, σε βρίζουν εάν είσαι όμορφος γελάνε
    Είσαι αλήτης εάν είσαι άσχημος σε θεωρούν ανώριμο εάν είσαι όμορφος θέλουν να σε στρώσουν

    κτλ, κτλ........................................
    Last edited by GiannisNik3; 10-05-2017 at 16:33.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Αλλά δε νομίζω να ήταν αυτό το πρόβλημα, γιατί είδα στις ειδοποιήσεις ότι το αίτημα φιλίας σε μια φάση έγινε αποδεκτό κι όταν πάτησα στη σελίδα της δεν εμφανιζόταν.... Θα είδε τις φωτογραφίες μου και δε θα της άρεσα....
    .
    το ονομα σου μαλλον της θυμισε καποιον γνωστο της και για αυτο αποδεχτηκε για να δει τι σοι προφιλ ειναι...ειδε οτι δεν σε ξερει λαιβ και την εκανε με ελαφρα!!
    στοιχηματιζω για αυτο που σου λεω, και εγω ετσι θα εκανα
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    μόλις κάποιος σου χτυπήσει την πόρτα "τι θες; είσαι άγνωστος"!
    Σχιζοφρένεια!
    εχω μια φιλη που ειναι δασκαλα χορου. Λογω της δουλειας της παει σε πολλα παρτυ και οπως καταλαβαινεις αποδεχεται ολα τα αιτηματα κυριως για να διαφημιζει τη δουλεια της. Παντρεμενη με μωρο!
    Και μου ελεγε το τι αιτηματα και μηνυματα απροκαλυπτα για σεξ λαμβανει, δε λεγεται....
    Και μαλιστα ενας μια φορα της την ειπε αφου δεν γουσταρει φαση, γιατι αποδεχτηκε το αιτημα του....

    Το οτι καποια μπορει να αποδεχτει το αιτημα σου δεν ισοδυναμει με το οτι σε γουσταρει. Αυτο εννοω οταν λεω μη δινεις αλλες ερμηνειες σε πραγματα που εχουν αλλο νοημα. Μπορει πχ να εισαι συναδελφος, στον ιδιο κυκλο, και να σε αποδεχτει για αυτο. Πρεπει να υπαρχει κατι κοινο! απο εκει και περα, κανεις και μια διερευνηση εδαφους, μαθαινεις πληροφοριες, ψαρευεις, βρισκεις καμια αφορμη για λαιβ κλπ.

    Το οτι ειπε οτι οι αντρες δεν την πεφτουν στα ισα, δεν το εννοουσε οπως εσυ το ερμηνευεις.
    Πιστευω εννοουσε οτι μπορει να παιζει φαση με καποιον, να βγεις, να ξαναβγεις, κλπ, και εκει που εχεις αρχισει να εχεις αισθηματα για τον αλλον, ο αλλος σε γειωνει και σου λεει ααααααααα ηταν φιλικο!! εσυ με παρεξηγησες.
    Δηλαδη για την ηξεις αφιξεις συμπεριφορα...την αμφιλεγομενη. Ειναι σα να του λεει, πες το στα ισια ρε μπιπ απο την αρχη...τωρα το λες?
    Αυτο πιστευω εγω, αυτο πιστευουν και οι κοπελες με τις οποιες κανω παρεα, σε οσες συζητησεις το εχουμε αναφερει, τωρα ας εκφρασουν αποψη και οι υπολοιπες γυναικες του φορουμ...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Γιατί ντε και καλά όποιος επιμένει να φλερτάρει μια γυναίκα όμορφη σημαίνει ότι είναι στερημένος σεξουαλικά, πώς το λένε; αγάμητος... Εγώ δε χρησιμοποιώ τέτοιες λέξεις βέβαια, ούτε κάνω τέτοιους συνειρμούς. Απλώς επειδή, θέλω δε θέλω, σ' αυτή την εποχή ζω έχω λουστεί κι εγώ αυτή την παιδαριώδη ορολογία και νοοτροπία. Λοιπόν, τι έχω καταλάβει, πάμε από την αρχή....
    εσυ μπορει να πιστευεις οτι η συμπεριφορα σου ειναι φλερτ, για την αλλη μπορει να ειναι φαση-λιγουρι-βδελλα ή με παρεσυρε το ρεμα και παιρνω σβαρνα οποια βρω μπροστα μου...
    Για αυτο σου λεω σιγα σιγα κι οχι αποτομα!
    Να σε γνωρισει πρωτα λαιβ, να ανταλλαξετε 2 κουβεντες, να σε δει πως στεκεσαι σε μια παρεα, πως μιλας, τι κουβαλας στο κεφαλακι σου, και βεβαιως να τη δεις και εσυ σε ολα αυτα, να βγειτε καποιες φορες με παρεα, μετα καποιες φορες κατ'ιδιαν, και αν δεις οτι υπαρχει ενδιαφερον, τοτε της λες τελικα εισαι ωραιο μωρο, θελω να σε γνωρισω καλυτερα!

    Δεν θα ελεγα με την καμια τη συμπεριφορα σου αγ@μ#τ#..... ακομψη ναι! γιατι δεν γνωριζοσασταν...
    Τωρα για τα καλουπια που εβαλες ασχημος-ομορφος.....στην εποχη μας ανθρωπος ασχημος που να περιποιειται τον εαυτο του, να τρωει υγιεινα και να γυμναζεται, δεν υπαρχει!!!! για το μεσο νορμαλ ορο μιλαμε, οχι για ακροτητες...Μια νορμαλ εμφανιση, σε ενα μεσο κοινωνικο κυκλο, και εννοειται να εχεις μια καποια οικονομικη ανεξαρτησια και ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, δεν θα εχεις προβλημα να βρεις μια νορμαλ κοπελα για συντροφο. Οι αντρες ειστε λιγοτεροι, εμεις ειμαστε περισσοτερες ....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    εσυ μπορει να πιστευεις οτι η συμπεριφορα σου ειναι φλερτ, για την αλλη μπορει να ειναι φαση-λιγουρι-βδελλα ή με παρεσυρε το ρεμα και παιρνω σβαρνα οποια βρω μπροστα μου...
    Για αυτο σου λεω σιγα σιγα κι οχι αποτομα!
    Να σε γνωρισει πρωτα λαιβ, να ανταλλαξετε 2 κουβεντες, να σε δει πως στεκεσαι σε μια παρεα, πως μιλας, τι κουβαλας στο κεφαλακι σου, και βεβαιως να τη δεις και εσυ σε ολα αυτα, να βγειτε καποιες φορες με παρεα, μετα καποιες φορες κατ'ιδιαν, και αν δεις οτι υπαρχει ενδιαφερον, τοτε της λες τελικα εισαι ωραιο μωρο, θελω να σε γνωρισω καλυτερα!

    Δεν θα ελεγα με την καμια τη συμπεριφορα σου αγ@μ#τ#..... ακομψη ναι! γιατι δεν γνωριζοσασταν...
    Τωρα για τα καλουπια που εβαλες ασχημος-ομορφος.....στην εποχη μας ανθρωπος ασχημος που να περιποιειται τον εαυτο του, να τρωει υγιεινα και να γυμναζεται, δεν υπαρχει!!!! για το μεσο νορμαλ ορο μιλαμε, οχι για ακροτητες...Μια νορμαλ εμφανιση, σε ενα μεσο κοινωνικο κυκλο, και εννοειται να εχεις μια καποια οικονομικη ανεξαρτησια και ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, δεν θα εχεις προβλημα να βρεις μια νορμαλ κοπελα για συντροφο. Οι αντρες ειστε λιγοτεροι, εμεις ειμαστε περισσοτερες ....
    Παλιότερα που ήμουν πιο γυμνασμένος, έφαγα χυλόπιτα από μία επειδή δεν της άρεσαν τα γυμνασμένα σώματα!
    Είχε τα κιλά της αυτή βέβαια........
    Κάποτε μια άλλη με ρωτούσε αν έπαιρνα κάτι, διότι της φάνηκα "φουσκωτός" και δεν της άρεσε προφανώς!
    Ό,τι να' ναι..... Πουθενά δεν της βρίσκεις! Όταν είσαι γυμνασμένος θέλουν τον άντρα με καράφλα και κοιλίτσα.
    Όταν είσαι λαπάς θέλουν τα ντούκια......

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Οι αντρες ειστε λιγοτεροι, εμεις ειμαστε περισσοτερες ....
    Αυτό το' χω ακούσει από πολλές!
    Πώς τυχαίνει όμως, όποτε βλέπω μια καλή να μαθαίνω μετά από λίγο ότι έχει κάποιον;
    Δε ρωτάω ευθέως, το καταλαβαίνω όταν ακούω να συζητάν μεταξύ τους, όταν μιλάν στο τηλέφωνο απ' αυτά.......

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Παλιότερα που ήμουν πιο γυμνασμένος, έφαγα χυλόπιτα από μία επειδή δεν της άρεσαν τα γυμνασμένα σώματα!
    Είχε τα κιλά της αυτή βέβαια........
    Κάποτε μια άλλη με ρωτούσε αν έπαιρνα κάτι, διότι της φάνηκα "φουσκωτός" και δεν της άρεσε προφανώς!
    Ό,τι να' ναι..... Πουθενά δεν της βρίσκεις! Όταν είσαι γυμνασμένος θέλουν τον άντρα με καράφλα και κοιλίτσα.
    Όταν είσαι λαπάς θέλουν τα ντούκια......
    τη μεση κατασταση θελουν!!!
    ποια μεση κοπελα σημερα γουσταρει να κυκλοφορει με το φουσκωτο με τους μυς σαν μαφιοζος μπραβος? ή τον παχυσαρκο με το προγουλι και τη μπυροκοιλια???
    πως να στο πω? το υπερβολικο φοβιζει!

    Οσο για τo φαλακρο, τι να σου πω? γουστα ειναι αυτα! το εχω ακουσει οτι καποιες γουσταρουν τους καραφλους με μουσι και λιγο γυμνασμενους...
    Ειναι σα να λεει ενας αντρας πχ γουσταρω την κοκκινομαλλα με πλουσιο στηθος και καλοσχηματισμενους γλουτους.
    Στα γουστα δεν υπαρχουν συνταγες, για αυτο ειναι γουστα...

    Εγω πιστευω οτι οταν σου κανουν αλλα πραγματα πχ η επικοινωνια, η εμφανιση στρωνει, σε λογικα πλαισια εννοειται. Δεν μιλαω για ολικη αναδομηση ουτε για μεταμορφωση. Αλλα για 5-10 κιλακια, πιστεψε με, καμια δεν θα αρνιοταν μια ευκαιρια...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Αυτό το' χω ακούσει από πολλές!
    Πώς τυχαίνει όμως, όποτε βλέπω μια καλή να μαθαίνω μετά από λίγο ότι έχει κάποιον;
    Δε ρωτάω ευθέως, το καταλαβαίνω όταν ακούω να συζητάν μεταξύ τους, όταν μιλάν στο τηλέφωνο απ' αυτά.......
    το ιδιο ισχυει και για εμας! εχω γνωρισει 2-3 τυπους ενδιαφεροντες απο παρεες, θελω να τους γνωρισω και ειναι και οι 3 πιασμενοι...
    Σκεψου ομως, υπαρχει περιπτωση ανθρωπος νορμαλ, με κοινωνικη ζωη και λεφτα για να βιοποριζεται να μην εχει ενα συντροφο? αν δεν εχει, καποιος λακκος υπαρχει... εκτος αν ειναι συνειδητη επιλογη του αλλα και παλι λογοι θα υπαρχουν.

    Οταν ο αλλος θελει να ζησει τη ζωη του, να βγαινει, να εχει μια καποια κοινωνικη ζωη, να εχει και το σεξ του, γιατι να μην βολευτει με μια καποια απο τον κυκλο του? να κατσει να περιμενει την ωραια κοιμωμενη στην οποια θα προσφερει τον ουρανο με τα αστρα και ως τοτε να ζησει στον πλανητη του? το ιδιο ισχυει και για τις κοπελες.

    Εγω πιστευω οτι ακομη κι αν ειναι πιασμενος ο αλλος (δεν λεω παντρεμενος-λογοδοσμενος), αν σου αρεσει, κρατας μια κοινωνικη επαφη. Γιατι δεν ξερεις ποτε αν αυριο μεθαυριο χωρισει, τι πιο συνηθισμενο στα 2-3 χρονια να χωρισουν?? οποτε ας εισαι εκει, ααααν εισαι διαθεσιμος τοτε.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Νεολαία είναι άχρηστοι ή είναι ιδέα μου;
    By elis in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 110
    Last Post: 30-09-2023, 23:08
  2. ΕΣΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΤΕ ΣΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ;
    By elis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 82
    Last Post: 03-10-2015, 17:23
  3. Replies: 2
    Last Post: 07-12-2012, 21:01
  4. Replies: 48
    Last Post: 02-11-2007, 23:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •