φοβος απορριψης αποτυχιας κοινωνικη φοβια φοβος καθηλωτικος - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 101
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    πηγα σημερα ειδα τι παιζει στο προτζεκτ καλως βαινουν τα πραγματα ειναι το μονο βασικα που προχωραει απο την αλλη ειναι 11 ιουλιου και απο κοσμο σκατα τι καλοκαιρι ειναι αυτο δεν μπορω να καταλαβω τιποτα δεν κινηται και αυτο δεν ειναι βασισμενο στην αρνητικοτητα μου σημερα ειμαι πιο προβληματισμενος για τν οικονομικη αβεβαιοτητα παρα για οτι δηποτε αλλο

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    σημερα το μεσημερι απαισια ονειρα γενικα βλεπω ασχημα ονειρα τελευταια ειδα να χτυπαω ενα τυπο που μιλησε ασχημα στη μανα μου στο ονειρο εντωμεταξυ ενοιωθα φοβο γιατι δεν ειμαι ο ανθρωπος που θα πλακωσει στο ξυλο καποιον και τα χερια μου στην αρχη ηταν λες και εχουν τσιμεντο για να τον χτυπησω κατεβαλλα τρελλη προσπαθεια οταν τον εβαλα κατω λυθηκαν τα χερια μου και τις εφαγε πιο γρηγορα τι να σημαινει αυτο αραγε?γενικα σημερα η μερα πολυ στραβη αναδουλεια κακες σκεψεις με τα οικονομικα φοβος μεγαλος φοβος θα μου πεις δεν εισαι ο μονος με την φοβια ζουν δεκα εκατομμυρια ελληνες καποιοι το πρωι μου ειπαν οτι εκανα ωραια κινηση με το προτζεκτ εβγαλαν και πορισμα ποσα θα βγαζω μωρε κατσε να δουμε τι θα γινει μεχρι τοτε. δεν ξερω σημερα με εχει φαει η αρνητικουρα αλλα καποια πραγματα ειναι και λογικα περα για περα καποιοι φοβοι αν πηγαινουμε καταδιαβολου μεσα στο καλοκαιρι σκεψου τι θα γινει το χειμωνα σκεφτομαι να πιασω 20 ατομα να τους λεω ελατε για καφε στο μαγαζι μου εχω μεγαλη αναγκη για το χειμωνα αν εχω 20 στανταρ καφεδες απο ατομα που δεν ειχα θα την παλεψω κουτσα κουτσα και θα μπορεσω να δουλεψω και καλυτερα με τον εαυτο μου.ο κλειος σφιγγει πολυ εχω πολυ αγχος και αυτη την στιγμη δεν σκεφτομαι τις αλλες φοβιες μου

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    κατι αλλο που εμαθα συμερα ειναι η αποφευκτικη διαταραχηηη αλλο μπελα στο κεφαλι μας βαλαμε γιατι απλα δεν φτανουμε στην ριζα που ειναι η χαμηλη αυτο εκτιμηση και ψαχνουμε παρακλαδια και ταμπελες διαρκως η αοφευκτικη διαταραχη ταιριαζει καλυτερα στο προφιλ μου αλλα κοινωνικη φοβια ειναι αυτο η κατι τετοιο

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    εφιαλτικη η σημερινη μερα χιλιες σκεψεις καναν κατοχη το μυαλο μου και δεν ειχαν να κανουν με τα εσωψυχα μου αλλα με ρεαλιστικους φοβους της ζωης. χωρις σταθερα πραγματα στη ζωη μας δεν μπορουμε να διορθωσουμε σχεδον τιποτα εχω τρομακτικο αγχος τωρα καταλαγιασε καπως

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    σημερα εκανα τις δουλειες μου τα παντα μου φαινονται γολγοθας οταν πρεπει να παρω μια αποφαση αλλα ευτυχως δεν αναβαλλω χθες η πρωην μου μου εστειλε ενα μηνυματακι ρε γαμωτο λες να την κολακευει που την θελω??μηπως με παιζει?δεν ξερω ξερω οτι απο τοτε που με αφησε ολα μου φαινονται μαυρα και τι δεν θα δινα για να γυρισει πισω φοβαμαι για το μελλον μου φαινεται πολυ σκοτεινο οπου σταθεις και οπου βρεθεις ακους απαισιοδοξια μερικες φορες σφιγγεται το στομαχι μου με ολα αυτα δεν πιστευω οτι μου γυρισε τοσο αναποδα τι να πω αν ειναι για καλο ενταξει αλλα πολυ φοβος και αβεβαιοτητα

  6. #66
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω σου ειπα αυτο που εντοπισα να μη κανεις γυμνασια στους αλλους και να μη παιζεις με την υπομονη τους τελευταια εχεις βελτιωθει παντως.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    οταν λες γυμνασια στους αλλους και μην παιζεις με την υπομονη τους που αναφερεσαι φιλε μου?

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    αυριο εχω να κανω τρια σημαντικα πραγματα ενα να παρω τηλεφωνο για να παω σε κατι που αφορα το προτζεκτ δυο να παρω τηλ να δωσω το οκ για να παρουν αυτο που θελω να πουλησω αλλοι μου λενε μην το πουλας παρε προσφορες κιαλλες το θεμα ειναι οτι εγω δεν μπορω να περιμενω πηρα σε αλλους τρεις και δεν πετυχα καλυτερη προσφορα αν δεν το δωσω σε αυτους το πουλακι πεταξε μετα και αυτο το πραγμα τωρα πρεπει να πουληθει το χειμωνα χαιρετα μου τον πλατανο 3 να παρω τηλ να κανονησω για μια εργασια που θα πρεπει να γινει για το προτζεκτ..τηλεφωνα για να μαθω για ψυχολογους καποιες λεπτομερειες μπορουν να περιμενουν..η πρωην μου θα ακουσει καμια κουβεντουλα κωλοτρωγεται να μου στελνει μηνυματακια απο την μια οταν δεν της γραφω κατι απο την αλλη μερικες φορες δινει αδιαφορες απαντησεις οταν απανταω σε κατι που με ρωταει μετα με μερικα φιλαρακια ο θεος να τα κανει φιλαρακια ξερουν οτι περναω δυσκολα και απο τοτε που δεν ειμαι καλα και το βλεπουν αποφευγουν να ερχονται σφυριζουν αδιαφορα κτλ να σημειωθει οτι δεν ειμαι μαρθα κλαψα και δεν τους λεω τιποτα για τα δικα μου αλλα τελικα ειναι ετσι στη ζωη η τα χεις ολα και αγαπη και νοιαξιμο και τα οποια φιλαρακια η τιποτα...

  9. #69
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα δε σε κοροιδευουν οι αλλοι απλως επειδη καπια φαινονται λιγο αστεια ειδικα αυτο που ελεγες τις εφαγε πιο γρηγορα μπορει να χεις αυτη την εντυπωση αλλα κατα βαθος σε συμπαθουν.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    αυτο που λεω τις εφαγε πιο γρηγορα ηταν ενα ονειρο τωρα αν με συμπαθουν δεν ξερω καποιοι μπορει να με συμπαθουν

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    επεσε παλι νυχτα εφαγα ενα με τζατζικι και ηπια μια λεμοναδα ειμαι χαλαρος αυριο σκεφτομαι οτι δεν πρεπει να αναβαλλω οσα ειπα πριν θα προσπαθησω να κοιμηθω τζετ αν δεν γραψει το ρολοι 8 δεν προκειται να ξεκωλησω απο το κρεβατι μου επιασα κουβεντουλα με μια υπαλληλο του τοπικου μαρκετ της αρεσει να μου μιλαει με κοιταει στα ματια εγω αποφευγω τα πολλα προσπαθω να μιλαω και να δειχνω λιγο χαρουμενος με τεραστια αποτυχια μου λειπει η φιλη μου μου λειπουν πολλα αλλα αν την ειχα θα ημουν αλλιως ειμαι στρεσαρισμενος αυριο μου φαινονται δυσκολα αυτα που θελω αλλα αν δεν τα κανω θα ειμαι χειροτερα και αυτο ειναι κινιτρο για να τα κανω πρωτα το ραντεβου μετα τα αλλα η μαλλον πρωτα το τηλ μετα το ραντεβου και τελος το αλλο τηλ ναι τα ιεραρχησα σωστα τωρα

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    ξυπνησα στρεσαρισμενος τερμα σκεφτομουν οτι να ναι παρολα αυτα σηκωθηκα απο το κρεβατι μετα τις οκτω οχι βεβαια οτι κοιμηθηκα μεχρι τοτε..εχω προσεξει τις χειροτερες σκεψεις μου τις κανω στο κρεβατι μου οταν σκεφτομαι σε γενικες γραμμες τι θα μου φερει αυτη η δυσκολη μερα..κατβηκα κατω εκανα το πρωτο απο τα τηλεφωνηματα μου ειπαν να παρω την δευτερα ξανα γιατι ελειπε το αφεντικο..επομενο στη λιστα ειναι να παω να δω τι θα κανω με το θεμα του προτζεκτ παρολο παντως που κινητοποιουμαι δεν βλεπω καμια μεγαλη ευχαριστηση ισως γιατι δεν λυνονται τα προβληματα μου η ισως επειδη δεν γυρναει η φιλη μου χαχα

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    αυτο που αρχιζει να με εκνευριζει ειναι οτι εχω χασει κιλα και εχω σωματικη αδυναμια

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    πηγα σημερα τραπεζα ρωτησα για ενα μηχανημα pos δεν αγχωθηκα τιποτα σπουδαιο στεναχωρημενος ημουν αλλα ηρεμος σχετικα μαλιστα εκανε και ενα λαθος και τον διορθωσα ειχα πολυ καλη συγκεντρωση παντως αυτα τα πραγματα δεν τα κοιταγα καθολου σχεδον πριν η τα ειχα παρατηρησει ελαχιστα τωρα παρατηρω την καθε μου αντιδραση σχεδον με τους ανθρωπους δεν θεωρω οτι ειναι σωστο αυτο τελικα σε κανει να εισαι λιγο ρομποτ πηγα και για το προτζεκτ μου τα ειπαν λιγο περιπλοκα δεν ξερω αν με συμφερει να το κανω γενικα δεν ξερω κατα ποσο αυτο θα μου γυρισει αναποδα μετα εχω παντως καποιες μερες να δω τι θα κανω κατα τα αλλα πολυ στρεσαρισμα

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    στρεσαρομαι τωρα για αν πρεπει να παρω το συγκεκριμενο ρισκο με το προτζεκτ οχι δεν κεφτομαι να το εγκαταλειψω απλα υπαρχει κατι το οποιο μπορει να ωφεληθω οικονομικα γιαυτο το προτζεκτ αλλα εχει καποιες παραμετρους που δεν ξερω αν θα τα καταφερω να ανταπεξελθω ρωταω τον εαυτο μου αν υψωνω εγω τοιχους εσκεμμενα η απαντηση που παιρνω ειναι οχι απλα φοβαμαι γιατι δεν εχω μια μικρη οικονομικη υποδομη που θα μου χρειαζοταν να ξεκινησω και καποια επιμερους πραγματα που χρειαζονται ωστε να εχω μετα την οικονομικη ωφελεια γιατι τι να κανω την οικονομικη ωφελεια που θα προκυψει μετα οταν θα εχω μπει μεσα ηδη σολο κλαρινο και θα με εχει φαει το αγχος μερα νυχτα. αν ειχα την υποδομη να ξεκινησω τα επιμερους θα εμπαινα μπουνια δεν εχω καποιον να με στηριξει αυτη την στιγμη στο οικονομικο σκελος αυτη ειναι η πικρη αληθεια.η πρωην μου επικοινωνει μαζι μου κανονικα μαλιστα εκανε νυξη για τηλεφωνο αλλα ειχα δουλεια δεν τα λεω εγω παντως εκεινη τα λεει

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. Αποτυχία και Προσωπική Εξέλιξη - Ο Φόβος της Αποτυχίας (ΒΙΝΤΕΟ)
    By Terry in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 6
    Last Post: 06-09-2016, 08:19
  2. ΦΟΒΟΣ Αποτυχίας
    By Kefalonitis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 13-01-2015, 21:41
  3. ΥΠΟΨΙΕΣ + ΦΟΒΟΣ ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ & ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗΣ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ :-(
    By kons_tsia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 10-02-2014, 09:37
  4. φόβος απόρριψης
    By Γάτος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 03-11-2012, 17:13
  5. φοβος απορριψης !!!
    By xrhstos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 08-02-2012, 00:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •