Ladose - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 147

Thread: Ladose

  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Εμένα νομιζω αρχίζει και με βοηθάει τις τελευταίες μέρες. Απλά δεν αρκεί μόνο η αγωγή, θέλει και προσπαθεια από εμάς τους ίδιους.
    Τι δόση παίρνεις; θύμησε μου
    Ως προς τι βλέπεις διαφορά;

  2. #92
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Τι δόση παίρνεις; θύμησε μου
    Ως προς τι βλέπεις διαφορά;
    20mg την ημέρα. Έχω λιγότερο άγχος, έχει φτιάξει η διάθεση μου και γενικότερα κάνω πράγματα που πριν δεν μπορούσα. Δεν λέω ότι είναι όλα τέλεια, έχω και υπερένταση από το χάπι και σκαμπανεβάσματα στη διαθεση, αλλά τις περισσότερες ώρες της ημέρας είμαι καλά. Έχει φτιάξει και λίγο ο ύπνος μου, μου έχει ανοίξει η όρεξη που στην αρχή δεν μπορούσα να φάω τίποτα. Βγαίνω από το σπίτι μου επιτέλους χωρίς να φοβάμαι ότι θα πάθω κάποια κρίση. Σου θυμίζω βέβαια ότι ακόμα παίρνω xanax 1,25mg την ημέρα. Την Παρασκευή είχα ραντεβού με τον γιατρό μου και μου είπε να τα συνεχίσω κανονικά για ένα μήνα ακόμα. Δεν μου αύξησε τη δόση ladose, μου είπε ότι πάω καλά και δεν χρειάζεται. Ελπίζω να συνεχιστεί και να είμαι ακόμα καλύτερα. Σήμερα κλείνω ένα μήνα με ladose

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    20mg την ημέρα. Έχω λιγότερο άγχος, έχει φτιάξει η διάθεση μου και γενικότερα κάνω πράγματα που πριν δεν μπορούσα. Δεν λέω ότι είναι όλα τέλεια, έχω και υπερένταση από το χάπι και σκαμπανεβάσματα στη διαθεση, αλλά τις περισσότερες ώρες της ημέρας είμαι καλά. Έχει φτιάξει και λίγο ο ύπνος μου, μου έχει ανοίξει η όρεξη που στην αρχή δεν μπορούσα να φάω τίποτα. Βγαίνω από το σπίτι μου επιτέλους χωρίς να φοβάμαι ότι θα πάθω κάποια κρίση. Σου θυμίζω βέβαια ότι ακόμα παίρνω xanax 1,25mg την ημέρα. Την Παρασκευή είχα ραντεβού με τον γιατρό μου και μου είπε να τα συνεχίσω κανονικά για ένα μήνα ακόμα. Δεν μου αύξησε τη δόση ladose, μου είπε ότι πάω καλά και δεν χρειάζεται. Ελπίζω να συνεχιστεί και να είμαι ακόμα καλύτερα. Σήμερα κλείνω ένα μήνα με ladose
    Μάλιστα κατάλαβα, πολύ ωραία! Μπορώ να πω ότι κ εμένα έφτιαξε ο ύπνος μου, αλλά η διάθεση όχι τελείως.. Πρέπει να πάω κ γω στο γιατρο μου σίγουρα

  4. #94
    Quote Originally Posted by Maria10 View Post
    Μάλιστα κατάλαβα, πολύ ωραία! Μπορώ να πω ότι κ εμένα έφτιαξε ο ύπνος μου, αλλά η διάθεση όχι τελείως.. Πρέπει να πάω κ γω στο γιατρο μου σίγουρα
    Αν θυμάμαι καλά δεν παίρνεις κάποιο αγχολυτικο παράλληλα. Μου κανει εντύπωση πώς αντέχεις τόσο καιρό γιατί εμένα το ladose ειδικά στην αρχη, μου προκαλούσε απίστευτη υπερενταση. Όπως και να' χει το καλύτερο είναι να πας στον γιατρό σου. Όλα θα φτιάξουν, υπομονή και θέληση να υπάρχει.. το έχω ξαναπεράσει και ξέρω ότι θέλει αρκετό χρόνο.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by xrysa View Post
    Αν θυμάμαι καλά δεν παίρνεις κάποιο αγχολυτικο παράλληλα. Μου κανει εντύπωση πώς αντέχεις τόσο καιρό γιατί εμένα το ladose ειδικά στην αρχη, μου προκαλούσε απίστευτη υπερενταση. Όπως και να' χει το καλύτερο είναι να πας στον γιατρό σου. Όλα θα φτιάξουν, υπομονή και θέληση να υπάρχει.. το έχω ξαναπεράσει και ξέρω ότι θέλει αρκετό χρόνο.
    Στην αρχή που έπαιρνα 40 mg δεν άντεχα, είχα χάσει τον ύπνο μου κ με πήγε στα 20..απλα δε θέλω να μπλέξω με Αγχωλυτικα γτ δεν κόβονται

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εγω ειμαι στις 22 μερες τωρα καμια βελτιωση μεχρι στιγμης οπως και με ολα τα αλλα που εχω παρει..ισα ισα χειροτερα ειμαι σε διαθεση και θολομα..θα περιμενω κανα μηνα το πολυ..

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Εγω ειμαι στις 22 μερες τωρα καμια βελτιωση μεχρι στιγμης οπως και με ολα τα αλλα που εχω παρει..ισα ισα χειροτερα ειμαι σε διαθεση και θολομα..θα περιμενω κανα μηνα το πολυ..
    Τελικά κάνεις δεν ξέρει αν βοηθούν ή όχι όλα αυτά

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    839
    Ε κάποιους τους βοηθούν κάποιους όχι είναι η απάντηση. Ξέρω ατομο που με 6 μήνες αγωγή έστρωσε. Από την άλλη διαβάζεις εδώ μέσα κάποιοι έχουν δοκιμάσει τα πάντα αλλά τπτ δεν είχε ιδιαίτερη επίδραση.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Ε κάποιους τους βοηθούν κάποιους όχι είναι η απάντηση. Ξέρω ατομο που με 6 μήνες αγωγή έστρωσε. Από την άλλη διαβάζεις εδώ μέσα κάποιοι έχουν δοκιμάσει τα πάντα αλλά τπτ δεν είχε ιδιαίτερη επίδραση.
    Κ εγώ εκεί έχω καταλήξει..

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    106
    Είμαι στη δεύτερη βδμ με ladose.xanax έχω πάρει 3-4 μόνο κ αυτά μισά.Παρενεργεια καμία.Νιωθω πιο ήρεμη από την πρώτη βδμ αλλά πιστεύω ότι είναι ιδέα μου(placebo).Σε γενικές γραμμές έχω συχνοουρια δεν ξέρω αν είναι στις παρενέργειες γτ δε διαβασα καν το χαρτί.Μια γενικότερη αναισθησία θα έλεγα.Η όρεξη μου είναι ίδια.

  11. #101
    Κλείνω σε λίγες μέρες τον δεύτερο μήνα με ladose και τώρα αρχίζω και βλέπω διαφορα. Ο γιατρός στο τελευταίο ραντεβού μου είπε ότι αρχίζει να δρα από 14 μερες έως 2,5 μήνες ανάλογα τον οργανισμό. Υπομονή...

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Μπραβο που βλεπεις διαφορα εγω ειμαι στο εναμιση μηνα και λεω να τα κοψω σιγα σιγα η να περιμενω λιγο ακομα δν μπορω να αποφασισω..

  13. #103
    Xrysa γειά σου... Διάβασα ένα σχόλιο σου που ρωτούσες τι γίνεται σε περίπτωση εγκυμοσύνης.. Κι εγώ το ίδιο άγχος έχω.. Δεν το έχω σκοπό ακόμα, αλλά αν γίνει κάτι και τύχει? Ο γιατρός μου όταν τον ρώτησα μου είπε "εδώ είμαστε, μην αγχώνεσαι".. Εσυ έχεις ρωτήσει?

  14. #104
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    20
    Ταχυπαλμια σας έφερε; Πώς το αντιμετωπίσουμε;

  15. #105
    MikeStam 3
    Guest
    ξερει κανεις αν βοηθαει και σε κοινωνικη φοβια παροτι δν εχει ενδειξη??

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Similar Threads

  1. LADOSE
    By stratosdr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 223
    Last Post: 22-11-2022, 06:23
  2. ladose και ιδψ.
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 24-11-2019, 09:27
  3. ladose και sex
    By nightcrawler in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-2019, 13:31
  4. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 13:06
  5. Ladose
    By Karol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 11-05-2012, 23:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •