Φοβάμαι μην γίνω γκει - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 14 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 207
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ε και ?
    Ο πρώτος θα είναι ή ο τελευταίος ..

    Εδώ εμφανίζονται άλλα φρούτα ,αυτός τουλάχιστον κουβεντουλα ψάχνει να κάνει ....προς το παρόν βέβαια !
    Σωστό και αυτό, απλά μου πέρασε η ιδέα ότι έχουμε να κάνουμε με το ίδιο πρόσωπο.

    Έχει κατι "γνώριμο" η ιστορία του.

    Μπορεί και να κάνω λάθος, απλά τις σκέψεις μου μοιράζομαι.

  2. #137
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Σωστό και αυτό, απλά μου πέρασε η ιδέα ότι έχουμε να κάνουμε με το ίδιο πρόσωπο.

    Έχει κατι "γνώριμο" η ιστορία του.

    Μπορεί και να κάνω λάθος, απλά τις σκέψεις μου μοιράζομαι.
    Τι να πω ρε συ jim εδώ μέσα όλα είναι πιθανά αλλά αν ήταν από κοινό λογαριασμό λογικά θα το έβλεπε η διαχείριση ..
    Οπότε ποτέ δεν ξέρεις ,άλλωστε ούτε προσβάλει κανέναν ούτε τίποτα ..
    Εδώ έχουμε δει τρις χειρότερες απόψεις εδώ μέσα ...

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    [QUOTE=Marilou;1173495]Τι να πω ρε συ jim εδώ μέσα όλα είναι πιθανά αλλά αν ήταν από κοινό λογαριασμό λογικά θα το έβλεπε η διαχείριση ..
    Οπότε ποτέ δεν ξέρεις ,άλλωστε ούτε προσβάλει κανέναν ούτε τίποτα ..
    Εδώ έχουμε δει τρις χειρότερες απόψεις εδώ μέσα ...[/QUOTE

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δηλαδή το χάπι σου έδιωξε και την ιδέα ότι μπορεί να είσαι γκέι ή μπορεί να θες να γίνεις ?
    Αυτά δεν τα κάνουν τα χάπια ...
    Αλλά πράγματα τα καταφέρνουν και σίγουρα όχι σε τόσο γρήγορο χρονικό διάστημα να ξέρεις ..
    Βλέπω λεσβιακό και νιώθω ποιο αντρας

  5. #140
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Βλέπω λεσβιακό και νιώθω ποιο αντρας
    Ποιο αντρας και απο τοτε που πηγες με το μοντελο πολυτελειας ?

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,834
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Πάντως μέρα με την μέρα είμαι καλύτερα το χάπι για το άγχος που πέρνω σε συνδυασμό με καλό ύπνο με έχει σώσει
    τι μερα με τη μερα;; τρεις μερες εισαι εδω!
    χαπι για την βλακεια, να δουμε ποτε θα βγει..

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι μερα με τη μερα;; τρεις μερες εισαι εδω!
    χαπι για την βλακεια, να δουμε ποτε θα βγει..
    LOL.... Κλαίω λέμε

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    379
    Αγαπητέ John,
    η αναζήτηση της σεξουαλικότητας είναι ένα ταξίδι. Μέσα από τον πειραματισμό και τις εμπειρίες ανακαλύπτεις σιγά σιγά τι σου αρέσει και τι όχι. Αυτό το ταξίδι δεν το ξεκινάς με γνωμονα του τι ΠΡΕΠΕΙ να σου αρέσει και τι όχι. Ξεκινάς αυτό το ταξίδι προσπαθώντας να ανακαλύψεις τι σου αρέσει και τι όχι.
    Οι παλιότερες γενιές είχαν συνδέσει την ομουλοφιλία με την ατυχία και τη δυστυχία. Ένας γκει άντρας είτε ήταν καταδικασμένος να προσποιείται είτε όχι και θα ερχόταν αντιμέτωπος με τον ρατσιμό και την κατακραυγή του χωριού.
    Πλέον στη σημερινή εποχή, ευτυχώς, το να είσαι γκέι δεν σημαίνει και δεν πρέπει να σημαίνει τίποτα απόλα αυτά. Δεν είναι ντροπή να είσαι γκέι, ντροπή είναι αυτός που θα σε κρίνει για αυτό.
    Η σεξουαλικότητα μας είναι το φυσικό μας ένστικτο. Επιλογή έχουμε μόνο στο αν θα το δείξουμε ή όχι.
    Αν πχ είσαι πραγματικά θλιμμένος έχεις την επιλογή είτε να το δείξεις είτε να παριστάνεις τον χαρούμενο.
    Δεν έχεις όμως επιλογή στο αν θα σου αρέσουν οι άντρες ή οι γυναίκες ή και τα δύο.
    Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το ανακαλύψεις μέσω του πειραματισμού και της εμπειρίας.
    Αν φοβάσαι ότι θα γίνεις γκέι, τό πρώτο πράγμα που πρέπει να δουλέψεις είναι γιατί είναι κάτι τόσο τρομερό το να είσαι γκει, που το φοβάσαι τόσο πολύ.

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Αν φοβάσαι ότι θα γίνεις γκέι, τό πρώτο πράγμα που πρέπει να δουλέψεις είναι γιατί είναι κάτι τόσο τρομερό το να είσαι γκει, που το φοβάσαι τόσο πολύ.
    Πολυ ωραία και σωστή γενικότερα τοποθέτηση... Μπράβο

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Αγαπητέ John,
    η αναζήτηση της σεξουαλικότητας είναι ένα ταξίδι. Μέσα από τον πειραματισμό και τις εμπειρίες ανακαλύπτεις σιγά σιγά τι σου αρέσει και τι όχι. Αυτό το ταξίδι δεν το ξεκινάς με γνωμονα του τι ΠΡΕΠΕΙ να σου αρέσει και τι όχι. Ξεκινάς αυτό το ταξίδι προσπαθώντας να ανακαλύψεις τι σου αρέσει και τι όχι.
    Οι παλιότερες γενιές είχαν συνδέσει την ομουλοφιλία με την ατυχία και τη δυστυχία. Ένας γκει άντρας είτε ήταν καταδικασμένος να προσποιείται είτε όχι και θα ερχόταν αντιμέτωπος με τον ρατσιμό και την κατακραυγή του χωριού.
    Πλέον στη σημερινή εποχή, ευτυχώς, το να είσαι γκέι δεν σημαίνει και δεν πρέπει να σημαίνει τίποτα απόλα αυτά. Δεν είναι ντροπή να είσαι γκέι, ντροπή είναι αυτός που θα σε κρίνει για αυτό.
    Η σεξουαλικότητα μας είναι το φυσικό μας ένστικτο. Επιλογή έχουμε μόνο στο αν θα το δείξουμε ή όχι.
    Αν πχ είσαι πραγματικά θλιμμένος έχεις την επιλογή είτε να το δείξεις είτε να παριστάνεις τον χαρούμενο.
    Δεν έχεις όμως επιλογή στο αν θα σου αρέσουν οι άντρες ή οι γυναίκες ή και τα δύο.
    Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το ανακαλύψεις μέσω του πειραματισμού και της εμπειρίας.
    Αν φοβάσαι ότι θα γίνεις γκέι, τό πρώτο πράγμα που πρέπει να δουλέψεις είναι γιατί είναι κάτι τόσο τρομερό το να είσαι γκει, που το φοβάσαι τόσο πολύ.
    Ο βασικός λόγος που δεν θέλω να γίνω γκει είναι επειδή θέλω να γίνω πατέρας και αυτό γιατί οι γκέι δεν μπορούν να κάνουν παιδιά αφού δεν τους σηκώνεται με γυναίκα δηλαδή νοιώθουν αυτή την αηδία που νοιώθω εγώ για τους άντρες πέρα από αυτό ο χριστιανισμός θεωρεί την ομοφυλοφιλία ένα πάθος μια αμαρτία είχα πριν λίγο καιρό έναν κολλητό που μου έλεγε με παραδείγματα ότι κανείς δεν γεννήθηκε γκει και ότι όλοι γίνονται στην πορεία της ζωής τους από παρέες φασωματα ,η ομοφυλοφιλία μεταδίδεται πολύ απλά ένας γκέι κάθεται μαζί με έναν στρέιτ φίλο του και ξάφνικα ο γκέι αρπάζει τον στρέιτ και τον φιλάει με το ζόρι και από την αηδία που νοιώθει ο στρέιτ το συνηθίζει και με την δεύτερη και τρίτη φορά γίνεται γκέι αυτά μου τα είπε ο κολλητός μου με παραδείγματα

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Πέρα από τις ανοησίες που ακούς από τον φίλο σου και περνάνε στο μυαλό σου αφιλτράριστα, γενικά διάβασε και τίποτα.... Και ενημερώσου... για τό πώς "γίνεσαι"... γκέι.

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,137
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Ο βασικός λόγος που δεν θέλω να γίνω γκει είναι επειδή θέλω να γίνω πατέρας και αυτό γιατί οι γκέι δεν μπορούν να κάνουν παιδιά αφού δεν τους σηκώνεται με γυναίκα δηλαδή νοιώθουν αυτή την αηδία που νοιώθω εγώ για τους άντρες πέρα από αυτό ο χριστιανισμός θεωρεί την ομοφυλοφιλία ένα πάθος μια αμαρτία είχα πριν λίγο καιρό έναν κολλητό που μου έλεγε με παραδείγματα ότι κανείς δεν γεννήθηκε γκει και ότι όλοι γίνονται στην πορεία της ζωής τους από παρέες φασωματα ,η ομοφυλοφιλία μεταδίδεται πολύ απλά ένας γκέι κάθεται μαζί με έναν στρέιτ φίλο του και ξάφνικα ο γκέι αρπάζει τον στρέιτ και τον φιλάει με το ζόρι και από την αηδία που νοιώθει ο στρέιτ το συνηθίζει και με την δεύτερη και τρίτη φορά γίνεται γκέι αυτά μου τα είπε ο κολλητός μου με παραδείγματα
    Η επίκτητη ομοφυλοφιλία μπορεί να υπάρχει, αλλά είναι σπάνια. Συνήθως, είτε το πιστεύεις είτε όχι, ο γκέι γεννιέται και νιώθει από μικρός έλξη για άτομα του ίδιου φίλου. Και αυτό το παραδέχονται μέχρι και παπάδες (που δεν τους αρέσει η ομοφυλοφιλία), όχι μόνο οι ψυχίατροι.

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Eagle guy

    Συμφωνώ με αυτό που λες. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό να αλλάξεις σεξουαλικό προσανατολισμό. Πιο εύκολα δέχομαι ότι μπορεί κάποιος να φοβαται να το πει ακομα και στον εαυτο του παρα ότι έγινε. Για αυτο και βρισκω αστεια επιχειρηματα ορισμενων να μη δειχνουν γκει φιλια γιατι θα επηρεαστουν τα παιδια. Εγω πχ που εβλεπα στρ8 φιλια γιατι δεν εγινα στρ8;
    Υπάρχει μια γνωστη περσονα που δε θελω να κατονομασω που ελεγε πως εγινε γκει επειδη τον βιασαν μικρο. Ο ανθρωπος σε ολη του τη ζωη γουσταρε να ντυνεται γυναικα και να ταυτιζεται πληρως με γυνναικες. Εγώ θεωρούσα θηλυπρεπή την κάθε του κίνηση. Οπότε ακομα και σε αυτη την ακραια περιπτωση πιο ευκολα πιστευω οτι απλα δεν μπορουσε ποτε να το αποδεχθει και του ηταν πιο ευκολο να έγινε εξαιτιας μιας κακουργηματικης πραξης παρα το οτι γεννηθηκε ετσι.

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Οπότε οι γκέι γεννιούνται

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    και τα τρολ επισης

Page 10 of 14 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γκέι ή στρειτ
    By Twosex in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 31-12-2020, 13:55
  2. Ειμαι γκει??
    By Kostas18 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 13-04-2018, 18:28
  3. Γκέι χωρισμός
    By kariola_zoi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 24-01-2017, 16:23
  4. Είμαι γκέι???
    By DrunkOnTheMoon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 09-05-2013, 00:53
  5. Φοβάμαι να γίνω πατέρας
    By gus1973 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 23-05-2007, 14:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •