θελω και εγω καπου να μιλήσω - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,187
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γιωργικο συμπασχω στο πονο σου κι εσυ εχεις πονεσει κι μπραβο που εσυ τα καταφέρνεις εχεις δυναμη ψυχης κι εισαι αξιοθαυμαστος. μακαρι ολλοι να λειτουργουν ετσι σε καθε προβλημα. οι νευροτυπικοι εχουν πιο πολυ δυναμη συχνα να ξεπερνούν προβληματα δυσκολιες. δε ειν ολλοι δυνατοι αδερφε μου. εχω θυμωσει με εμενα πιο πολυ οι αλλοι δε μου εχουν καμια υποχρεωση στο κατω κατω να με δεχτούν ομως ρε φιλαρακι μονος πως να βγεις απ το βουρκο αν δε ερθει ενα χερι να σε βοηθήσει. με την ανημποριά μου τα εχω κι στο πρακτικο κομμάτι κι στο ψυχολογικο κομμάτι. δε μπορει ο αλος να με νιωσει κι ουτε το απετω μα πρεπει εγω να εξηγήσω ακριβως τι πιστευω τι νιωθω να ελθει λιγο στη θεση μου αν μπορει ο αλος .
    Καταλαβαίνω αυτό που λες. Είναι πολύ σημαντικό να βρεις έναν άνθρωπο να μπορείς να μοιραστείς κάτι περισσότερο από μια καλημέρα. Να μιλήσετε για πιο ουσιαστικά θέματα, να σου δώσει αυτό το κάτι να προχωρήσεις.. Δεν είναι όμως εύκολο να βρούμε ανθρώπους που μπορούν να μας καταλάβουν απόλυτα. Ούτε είναι εύκολο να βρούμε κάποιον που θα μας απλώσει το χέρι, επειδή το πιο πιθανόν είναι να έχει και αυτός την ανάγκη να του απλώσει κάποιος άλλος το χέρι. Θα πρέπει όμως να κάνουμε και εμείς πράγματα για εμάς. Όπως για παράδειγμα να μη μειώνουμε τον εαυτό μας. Κανένας δεν είναι καλύτερος μας. Τι κάνεις εσύ για τον εαυτό σου; Τον φροντίζεις;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    γιωργικο μου ολοσωστα αυτα που λες ειν πως τα φέρνουν η ζωη ο χρονος κι οι καταστασεις τα πραγματα. ο καθενας παλευει οπως μπορει για τα θεματα του. ας βοηθαμε οσο μπορουμε αν μπορουμε οποιον μας χρειαζεται. αυτο ειν το σωστο κι ανθρωπινο κι το πρατω αν μπορω απ την μερια μου. τοτε νιωθεις κι χρησιμος οταν κανεις κατι για τον αλον κι μετα φευγεις αθορυβα διχως τιποτα να ζητας πισω. ζω απλα θελω μια ηρεμη ζωη χωρις να τα πολυ ψαχνω τα πραγματα . οτι μπορω κανω για μενα τα βασικα κουτσά στραβά ζοριζομαι σε παρα πολλα μα τι να γινει ??δε εχω καποιον να με βοηθαει.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,187
    Δες αυτό.. Το είχα ανεβάσει και παλιά... Αφου σαρέσουν τα βιντεο :)..

    https://youtu.be/ppET8N_-zos?feature=shared

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    810
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δίνεις περισσότερη σημασία στο τι θα πάρεις από τους άλλους και όχι στο τι έδωσες ή δίνεις στον εαυτό σου. Θυμώνεις με τους ανθρώπους που σε απορρίπτουν και σε κοροϊδεύουν (με βάση αυτά που λες) αλλά με τον ίδιο σου τον εαυτό δεν θυμώνεις, που κάνεις το ίδιο ακριβώς πράγμα. Κάνεις δεν μπορεί να μας ρίξει να πάμε κάτω χωρίς τη συγκατάθεση μας. Δεν περιμένω να δεις τα πράγματα διαφορετικά ξαφνικά, απλά ελπίζω να σε βάλω λιιιιιγο να σκεφτείς. Ξέρεις πόσες φορές είχα λόγο να τα παρατήσω όλα και να κλειδωθω σε ένα σπίτι και να αφησω τα πράγματα όπως έχουν; Πόσες φορές απογοητευτηκα από τους ανθρώπους; Πόση απόρριψη έχω φάει σαν παιδί; Αλλά δεν τα παράτησα. Η ζωή θα σε κοιτάξει όπως θα την κοιτάξεις εσύ.. Αν της χαμογελάσεις και δεν χαμογελάσει αμέσως πίσω, το πιο πιθανόν είναι ότι έχει κάνει σφράγισμα :), γιαυτό εσύ θα επιμένεις να της χαμογελάς και σίγουρα δεν θα χάσεις. Μην αφήσεις αλλά χρόνια να περάσουν έτσι, φρόντισε τον εαυτό σου περισσότερο.
    Γράφεις τόσο μεστά και ωραία Γιώργο και φαίνεται πόσο έχεις δουλέψει με τον εαυτό σου.
    Βοηθητικά και ζουμερά ποστ.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,187
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Γράφεις τόσο μεστά και ωραία Γιώργο και φαίνεται πόσο έχεις δουλέψει με τον εαυτό σου.
    Βοηθητικά και ζουμερά ποστ.
    Γιωργικο να με λες :).

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967

    Cool

    αααααααααα ειν μικρος θεουλης ο γιωργικος λεμεεεεεεεεεεεεεεε καλα βιντεαρα λεμε τραγουδαρεςςςςςςς εις ωραιος λεμεεεεεε ντομπροσηνατος ξηγιέτε στα ισα μια χαρα ρε πολυ σε παω γιωργαρεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεε :D
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,187
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    αααααααααα ειν μικρος θεουλης ο γιωργικος λεμεεεεεεεεεεεεεεε καλα βιντεαρα λεμε τραγουδαρεςςςςςςς εις ωραιος λεμεεεεεε ντομπροσηνατος ξηγιέτε στα ισα μια χαρα ρε πολυ σε παω γιωργαρεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεε :D
    Γιωργαρε; Προαγωγή;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    ετσι γιωργαροςςςςςςςςς ο αρχονταςςςςςςςςς
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,187
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ετσι γιωργαροςςςςςςςςς ο αρχονταςςςςςςςςς
    Σταμάτα καλέ θα κοκκινισω. Είσαι καλά;

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    φιλαρακι μου μπορεις αν θες να μπεις να στιριξουμε αυτο το ατομο στο λινκ αυτο ??εσυ τα λες παντα ωραια θα ειναι πολυ καλο να ακουσει λογια με σεβασμο κι εκτιμηση. γραφει με το όνομα κυκνος

    https://forum.psychology.gr/threads/...%CF%8E/page224
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. γεια χαρα σε ολλους εχω asperger κι θελω καπου να μιλησω
    By asperger39 in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 11
    Last Post: 14-09-2022, 18:39
  2. Θέλω να μιλήσω κάπου
    By DeeJay in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 22-11-2021, 21:37
  3. Απλά θέλω να μιλήσω για την ζωή μου κάπου
    By Girl94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 29-01-2021, 23:07
  4. Θέλω κάπου να μιλησω
    By Hope 2 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 93
    Last Post: 19-01-2021, 10:21
  5. Θελω καπου να μιλησω
    By reggaeM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 08-07-2010, 02:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •