Χωρισμός με μικρότερη κοπέλα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,858
    Παντωσ σε περιπτωση που θεσ να εισαι ο ενασ στα εξηντα θα κανει απολογισμο οπωσ κανουν ολοι τοτε θα σε αξιολογησει κι εσενα

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτο το λενε πολλοι, αλλα κατα την γνωμη μου δεν ισχυει .. και το ξερω απο προσωπικη πειρα. αλλες ευκαιριες εχεις στο σπιτι σου που μπορει να εισαι σπιτι- δουλεια- αντε και κανεναν καφε/ φαι, κι αλλη μακρια απο το σπιτι σου, ακομα κι αν εισαι για δουλεια, αλλα ειδικα αν ειναι διακοπες, ειδικα αν εισαι με φιλες και πας για να ξεσαλωνεις καθε βραδυ στα μπαρ και καθε μεσημερι στις παραλιες... τελειως ΑΛΛΟ.
    αλλες ευκαιρες, αλλη διαθεση, αλλη απενοχοποιηση μακρια απο το περιβαλον σου, ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ.
    ναι, φυσικα αν εχεις κωλοπιλαλα να κερατωσεις, πας και με τον περιπτερα, αν δεν εχεις ομως, ειναι διαφορετικο με χαλαρη διαθεση και εοραστικο κλιμα, απ οτι στην ρουτινα της καθημερινης σου ζωης.
    επισης, οταν εχεις συντροφο που γουσταρεις, τις διακοπες σου θελεις να τις περνας μαζι του, δεν κοιτας ποτε θα το σκασεις...
    επισης, οταν ακουω απο καποιον'καποια οτι "ξερει" , ψιλοτσεκαρει κλπ, γελαω.. ειναι ψευδαισθηση τετοιου ειδους ελεγχος, οταν ο αλλος μενει αλλου.

    εγω δεν λεω οτι δεν επρεπε να τοτ ραβηξεις τοσο, ουτε οτι πρεπει να πασχει πλεον η αυτοεκτιμηση σου.
    αυτο που λεω ειναι οτι επρεπε να ασχοληθεις οσο θελεις, χωρις να "επενδυεις" ομως... να τοε χεις γι αυτο που ειναι και αυτο που σου αποδεικνυε συνεχως αυτη με την συμπεριφορα της. .. κατι οχι σταθερο αλλα επιπολαιο δηλαδη, κι ας κανατε αρκετη παρεα...

    ναι, καταλαβαινω οτι θα ηθελες ενα αξιοπρεπες κλεισιμο που να δειξει οτι σε εκτιμαει, σε σεβεται και εκτιμαει οτι ζησατε, αλλα ξερεις... ο καθενας κανει τα "κλεισιματα" που αντεχει η προσωπικοτητα του βρε μαριε.
    οταν καποιος ειναι λιγος, θα φυγει σαν κοτα... οταν ειναι αξιολογος, τιμαει την σχεση του και δειχνει την αγαπη του ακομα και φευγοντας.. οταν ειναι λιγος, ειναι λιγος και οταν φευγει.
    τα στερνα τιμουν τα πρωτα, δεν λεμε; μια χαλια σχεση ειχε να σου προσφερει, και το χαλια τελος, πηγαινε πακετο..
    ισως η συνειδητοποιηση οτι τελικα δεν ηταν αυτη που θα θελες σαν προσωπικοτητα, να σε βοηθησει να πας παρακατω σε καποια πιο αξιολογη.
    Είσαι πολύ μέσα στο θέμα αλλά πιστεύω αλλιώς το ζεις όταν το ζεις από μέσα και αλλιώς όταν είσαι παρατηρητής στην απέξω…Και εγώ αν ήμουν απέξω και έβλεπα τέτοια συμπεριφορά από κάποιον-α σε άτομο που αγαπω θα του έλεγα απλά δεν σου αξιζει όλο αυτό και αυτός ο άνθρωπος μην κάθεσαι λεπτό εκεί η απλά παρτο χαλαρά όσο σε εκτιμά εκτίμησε της και περνά καλά μέχρι εκεί που σε κάνει να περνάς καλά…Αλλά όταν μπλέκει το συναίσθημα είναι τελείως διαφορετικό το πράγμα…Όπως είδες μου είπε και εκείνη στο τέλος είμαστε τελείως διαφορετικοί άνθρωποι εσυ είσαι συναισθηματικός εγώ δεν λειτουργώ έτσι…Τεσπα μαθαίνεις από τα λάθη σου θα πω εγώ και το παίρνεις και αυτό σαν μια εμπειρία ώστε στο μέλλον να ξέρεις πως να αντιμετωπίσεις παρόμοιες καταστάσεις..Και πίστεψε με δεν είναι η πρώτη σχέση που κάνω είχα και άλλες μακροχρόνιες αλλά πάντα στο τέλος ενιωθα ότι από εκείνες που ήμουν μαζί πήρα αγάπη με έμαθαν πράγματα και τους έμαθα πράγματα.Αυτή την φορά τελείωσε όλο αυτό και είπα στον εαυτό μου δεν πήρες αγάπη και φροντίδα πράγμα που χρειάζεσαι σε μια σχέση με έναν άνθρωπο…

  3. #18
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Παντωσ σε περιπτωση που θεσ να εισαι ο ενασ στα εξηντα θα κανει απολογισμο οπωσ κανουν ολοι τοτε θα σε αξιολογησει κι εσενα
    (Μπαίνω κακώς στο θέμα άλλου). Για μένα, η αξιολόγηση που μου έκανα λέει πως για το αν δεν βρήκα μέχρι σήμερα, φταίω εγώ, η ευθύνη είναι σε μένα. Είτε λάθος άτομα προσέγγισα, είτε δεν προσέγγισα τα σωστά άτομα, είτε έκανα κάτι με λάθος άτομα ή άφησα άτομα ενώ δεν έπρεπε να τα αφήσω. Θα μου πεις και συμφωνώ, ότι ο χαρακτήρας μου δεν με βοήθησε. Έτσι είναι! Ο χαρακτήρας όμως - ακόμα να μπορέσω αυτό να το απαντήσω πλήρως - όπως τον κληρονόμησα εκ γενετής είτε όπως αυτός καλώς ή κακώς, κυρίως το δεύτερο, διαμορφώθηκε από πρώιμης παιδικής έως εφηβικής ηλικίας και τον οποίο παλεύω ακόμα να βελτιώσω.
    γιάννης

  4. #19
    Quote Originally Posted by Marios_1983 View Post
    Είσαι πολύ μέσα στο θέμα αλλά πιστεύω αλλιώς το ζεις όταν το ζεις από μέσα και αλλιώς όταν είσαι παρατηρητής στην απέξω…Και εγώ αν ήμουν απέξω και έβλεπα τέτοια συμπεριφορά από κάποιον-α σε άτομο που αγαπω θα του έλεγα απλά δεν σου αξιζει όλο αυτό και αυτός ο άνθρωπος μην κάθεσαι λεπτό εκεί η απλά παρτο χαλαρά όσο σε εκτιμά εκτίμησε της και περνά καλά μέχρι εκεί που σε κάνει να περνάς καλά…Αλλά όταν μπλέκει το συναίσθημα είναι τελείως διαφορετικό το πράγμα…Όπως είδες μου είπε και εκείνη στο τέλος είμαστε τελείως διαφορετικοί άνθρωποι εσυ είσαι συναισθηματικός εγώ δεν λειτουργώ έτσι…Τεσπα μαθαίνεις από τα λάθη σου θα πω εγώ και το παίρνεις και αυτό σαν μια εμπειρία ώστε στο μέλλον να ξέρεις πως να αντιμετωπίσεις παρόμοιες καταστάσεις..Και πίστεψε με δεν είναι η πρώτη σχέση που κάνω είχα και άλλες μακροχρόνιες αλλά πάντα στο τέλος ενιωθα ότι από εκείνες που ήμουν μαζί πήρα αγάπη με έμαθαν πράγματα και τους έμαθα πράγματα.Αυτή την φορά τελείωσε όλο αυτό και είπα στον εαυτό μου δεν πήρες αγάπη και φροντίδα πράγμα που χρειάζεσαι σε μια σχέση με έναν άνθρωπο…
    Δεν απογοητευόμαστε φίλε μου. Παίρνουμε τις εμπειρίες μας και τα θετικά μας στοιχεία για να βρούμε στη συνέχεια αυτό που πραγματικά μας ταιριάζει. Το συναίσθημα, όταν μας κυριεύσει και δεν αφήνει ισορροπημένο περιθώριο για τη λογική, μας κάνει να παραγνωρίζουμε χαρακτηριστικά στον άλλο ή καταστάσεις ζωής, τα οποία είναι κτυπητά, επειδή είμαστε συνεπαρμένοι απ αυτό το συναίσθμα.
    γιάννης

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,862
    Quote Originally Posted by Marios_1983 View Post
    Είσαι πολύ μέσα στο θέμα αλλά πιστεύω αλλιώς το ζεις όταν το ζεις από μέσα και αλλιώς όταν είσαι παρατηρητής στην απέξω…Και εγώ αν ήμουν απέξω και έβλεπα τέτοια συμπεριφορά από κάποιον-α σε άτομο που αγαπω θα του έλεγα απλά δεν σου αξιζει όλο αυτό και αυτός ο άνθρωπος μην κάθεσαι λεπτό εκεί η απλά παρτο χαλαρά όσο σε εκτιμά εκτίμησε της και περνά καλά μέχρι εκεί που σε κάνει να περνάς καλά…Αλλά όταν μπλέκει το συναίσθημα είναι τελείως διαφορετικό το πράγμα…Όπως είδες μου είπε και εκείνη στο τέλος είμαστε τελείως διαφορετικοί άνθρωποι εσυ είσαι συναισθηματικός εγώ δεν λειτουργώ έτσι…Τεσπα μαθαίνεις από τα λάθη σου θα πω εγώ και το παίρνεις και αυτό σαν μια εμπειρία ώστε στο μέλλον να ξέρεις πως να αντιμετωπίσεις παρόμοιες καταστάσεις..Και πίστεψε με δεν είναι η πρώτη σχέση που κάνω είχα και άλλες μακροχρόνιες αλλά πάντα στο τέλος ενιωθα ότι από εκείνες που ήμουν μαζί πήρα αγάπη με έμαθαν πράγματα και τους έμαθα πράγματα.Αυτή την φορά τελείωσε όλο αυτό και είπα στον εαυτό μου δεν πήρες αγάπη και φροντίδα πράγμα που χρειάζεσαι σε μια σχέση με έναν άνθρωπο…
    καταλαβαινω..
    εμαθες τουλαχιστον τι ειναι αυτο που χρειαζεσαι απο μια σχεση.
    θα σου φανει χρησιμο στο μελλον, που θα αναζητας αυτο που χρειαζεσαι, δεν θα δεχεσαι ο,τι εχει ο αλλος την καλη προθεση να σου πεταξει.
    δεν ειμαστε σκουπιδοτενεκεδες κανενος...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,858
    Αγαπη ηθελε βρε το καυμενο πω πω μην πεισ αλλα συγκινηθηκα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ
    By watchlover in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2019, 21:03
  2. Μπερδεμένος με τη κοπέλα
    By maestros2019 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 30
    Last Post: 02-03-2019, 20:34
  3. συγκατοίκηση με μικρότερη αδερφή
    By sissy1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 23-02-2015, 00:26
  4. Αξιζει η οχι η κοπελα?
    By colemon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 05-08-2013, 14:40
  5. Δώρο για την κοπέλα μου...?
    By anemos_thir_13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 27-06-2010, 17:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •