Δυστυχως τοσο αντεξα...και τι δεν θα εδινα για να ημουν λιγο πιο δυνατη! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 223
  1. #151
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Νομίζω ότι ο οποιοσδήποτε να ερχόταν και να είχε το attitude του μέγα-κριτή που έχει το αλάθητο και κατακρίνει από τον θρόνο του καταστάσεις ζητώντας δικαιοσύνη θα πέφταν πάνω του. Δεν είναι τόσο οι απόψεις σου (που μπορεί να τις μοιράζονται πολλοί) αλλά το πως τις διατυπώνεις. Μπορεί να το κάνεις άθελά σου αλλά αυτό δίχνεις σε κάποιους με αποτέλεσμα να "πέφτουν" πάνω σου. Ούτε φυσικά είναι σωστό και αυτοί που "πέφτουν" πάνω σου γιατί είναι σαν να σε κρίνουν και αυτοί εσένα. Δυστυχώς έτσι δημιουργούνται τα "flame-war"


    Μπορείς να διατυπώσεις την άποψη σου "π.χ. εγώ δεν συμφωνώ που τα παράτησε η κοπέλα" χωρίς να έχεις επικριτικό/δικαστικό ύφος.
    Κάνεις λάθος ότι και να πω θα με κρίνουνε, όπως κι εσύ αυτό κάνεις τώρα!

  2. #152
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Ισως επειδη τα λες πολυ απολυτα whitecandle. Βαλε λιγο νερο στο κρασι σου και δες και που μπορει να εχουν τη βαση των αποψεων τους και οι αλλοι.

  3. #153
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by alexandros2985 View Post
    ναι, τωρα που το σκεφτομαι εχεις απολυτο δικιο. θα πρεπει να χαιρεται και να εκτιμαει οτι πλεον εγινε νοσοκομα...
    αυτο που ετυχε στο νεαρο εχει αλλαξει αυτο που ειναι( ηταν, για να ειμαι πιο ακριβης).
    Τώρα το παράχ.....ς με τη νοσοκόμα. :S Όσο για αυτό που έτυχε, ακόμα και αν τον άλλαξε, ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ, δεν είναι ένα τίποτα όπως σας βολεύει όλους σας να πιστεύετε. ;-)

  4. #154
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by elafi View Post
    Ισως επειδη τα λες πολυ απολυτα whitecandle. Βαλε λιγο νερο στο κρασι σου και δες και που μπορει να εχουν τη βαση των αποψεων τους και οι αλλοι.
    Πολύ κακώς που μπήκα σε αυτό το σάιτ, γιατί έπρεπε να το περιμένω ότι πίσω από έναν υπολογιστή, κρύβονται μάσκες, δεν είναι όλοι σαν κι εμένα δυστυχώς. Και επίσης τι ακριβώς έχει βάση; Η παλιανθρωπιά;

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Κάνεις λάθος ότι και να πω θα με κρίνουνε, όπως κι εσύ αυτό κάνεις τώρα!


    Δεν σε έκρινα, είπα την άποψη μου "ο οποιοσδήποτε να ερχόταν και να έκανε μπλα μπλα"... Δεν είπα "whitecandle είσαι λάθος που το κάνεις αυτό και ντροπή σου μπλα μπλα"... όπως έκανες εσύ. Όσο για το "ότι θα πω θα με κρίνουνε" το θεωρώ εντελώς άστοχο. Δεν νομίζω να έχει κανείς όρεξη να παραμονεύει για την πει σε ένα άτομο που δεν έχει συναντήσει ποτέ του και δεν τον νοιάζει καν. Δηλαδή δεν σε έχω συναντήσει ποτέ μου, δεν σε ξέρω και για να σου πω την αλήθεια δεν με νοιάζει καν ποια είσαι η τι κάνεις με την ζωή σου. Απλά σου γράφω την άποψη μου προς αυτά που λες και αν θες κρατάς κάτι απ αυτήν. Αν όχι, no hard feelings. Οι άλλοι απλά σου μίλησαν στον ίδιο προσωπικό τόνο που μίλησες και εσύ στην κοπέλα.

  6. #156
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Η παλιανθρωπια εστω να εχει βαση, εσυ θα αλλαξεις ολο τον κοσμο μονη σου? Γινονται αυτα?

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Τώρα το παράχ.....ς με τη νοσοκόμα. :S Όσο για αυτό που έτυχε, ακόμα και αν τον άλλαξε, ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ, δεν είναι ένα τίποτα όπως σας βολεύει όλους σας να πιστεύετε. ;-)
    βρε κοπελα μου γλυκια, 10 ατομα σου λεμε καποια πραγματα σε αλληνης κοπελας θεματος και εσυ παλι τα δικα σου..

  8. #158
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Δεν σε έκρινα, είπα την άποψη μου "ο οποιοσδήποτε να ερχόταν και να έκανε μπλα μπλα"... Δεν είπα "whitecandle είσαι λάθος που το κάνεις αυτό και ντροπή σου μπλα μπλα"... όπως έκανες εσύ. Όσο για το "ότι θα πω θα με κρίνουνε" το θεωρώ εντελώς άστοχο. Δεν νομίζω να έχει κανείς όρεξη να παραμονεύει για την πει σε ένα άτομο που δεν έχει συναντήσει ποτέ του και δεν τον νοιάζει καν. Δηλαδή δεν σε έχω συναντήσει ποτέ μου, δεν σε ξέρω και για να σου πω την αλήθεια δεν με νοιάζει καν ποια είσαι η τι κάνεις με την ζωή σου. Απλά σου γράφω την άποψη μου προς αυτά που λες και αν θες κρατάς κάτι απ αυτήν. Αν όχι, no hard feelings. Οι άλλοι απλά σου μίλησαν στον ίδιο προσωπικό τόνο που μίλησες και εσύ στην κοπέλα.
    Κοίτα, το γιατί με κρίνουνε, άστο να χω πιο αντικειμενική άποψη εγώ που αγαπάω τον εαυτό μου, και όχι κάποιος άγνωστος στο ίντερνετ. Και κακώς που μπήκα, ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις του άμα υπάρχει θεός, και επίσης θα τα βρει μπροστά του!! Εγώ μόνο αυτό έχω να πω, στο βωμό του χρήματος και του σεξ και της φθήνιας πουλιούνται όλα!

  9. #159
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by elafi View Post
    Η παλιανθρωπια εστω να εχει βαση, εσυ θα αλλαξεις ολο τον κοσμο μονη σου? Γινονται αυτα?
    Εγώ δεν μίλησα με όλο τον κόσμο, και ούτε θέλω να αλλάξω κανέναν, εύχομαι να υπάρχει θεός να πληρώσουν!

  10. #160
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Τωρα οτι εχεις δικιο το ξερουμε ολοι, αλλα ξερουμε και οτι αυτο το φορουμ δεν προκειται να το αλλαξει αυτο.

  11. #161
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by elafi View Post
    Τωρα οτι εχεις δικιο το ξερουμε ολοι, αλλα ξερουμε και οτι αυτο το φορουμ δεν προκειται να το αλλαξει αυτο.
    Οκ, αλλά ήθελα να πω και την άποψή μου, το δίκιο όπως λες. ;-)

  12. #162
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by alexandros2985 View Post
    βρε κοπελα μου γλυκια, 10 ατομα σου λεμε καποια πραγματα σε αλληνης κοπελας θεματος και εσυ παλι τα δικα σου..
    Το τι λένε 10 άτομα δεν με ενδιαφέρει, με ενδιαφέρει το δίκιο........

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Το τι λένε 10 άτομα δεν με ενδιαφέρει, με ενδιαφέρει το δίκιο........
    επειδη το εχουμε κανει μπ...λο το θεμα της κοπελας, σου γραφω το προτελευταιο μηνυμα.
    οταν 10 ατομα σου λενε ενα πραγμα δεν σε βαζει σε σκεψεις για το ποιος εχει δικιο?

  14. #164
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by alexandros2985 View Post
    επειδη το εχουμε κανει μπ...λο το θεμα της κοπελας, σου γραφω το προτελευταιο μηνυμα.
    οταν 10 ατομα σου λενε ενα πραγμα δεν σε βαζει σε σκεψεις για το ποιος εχει δικιο?
    Το ποιός το έκανε μπάχαλο φαίνεται από τις αντιδράσεις όλων! Που πέσανε να με φάνε! Και στην τελική, η όλη υπόθεση βρωμάει! Το ότι εσύ θέλεις επίσης να το παίξεις έξυπνος και αυτό φαίνεται! Να έχεις επιχειρήματα όμως, και όχι φασιστικά του τύπου η πλειοψηφία έχει δίκιο!!!!!!!

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Quote Originally Posted by alexandros2985 View Post
    ελα βρε white, μην το σκεφτεσαι μονο απο την πλευρα μας που ειμαστε κ εμεις αρρωστοι. το παληκαρι θα εκανε το ιδιο πραγμα γι αυτην? αμα το παληκαρι την αγαπουσε πιο πολυ απο τον εαυτο του θα της ελεγε πρωτος να διακοψουνε. σκεψου.
    Ρε Αλεξαντρε το πιστευεις πως το σκεφτομαι συνεχεια αυτο και με κατατρωει??? Ενω λεει πως με αγαπαει , δεν ξερω αν πρεπει να το πιστεψω η οχι... Αν με αγαπουσε οντως δεν θα μ ελεγε να φυγω?? η τουλαχιστον να κανει μια συζητηση μαζι μου , να μου πει πως ειμαι ελευθερη να κανω οτι θελω..! Δεν ξερω, ειναι παραλογο δηλαδη?

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  2. Για να γραψεις μουσικη θες δυνατη μνημη...
    By WeakbutPowerfull in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 16-12-2010, 03:24
  3. oι εποχές αλλάζουν δυστυχώς
    By manic in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 23-04-2010, 19:27
  4. Δυνατη κρηση βρααδινη
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 22-06-2009, 15:42
  5. Ένα βήμα πρίν με χωρίσει...Δυστυχώς..
    By christina_ast in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 12-04-2009, 13:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •