Πώς αισθάνεστε τώρα; - Page 559
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 559 of 837 FirstFirst ... 59459509549557558559560561569609659 ... LastLast
Results 8,371 to 8,385 of 12551
  1. #8371
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,443
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Επειδη ανοιξες θεμα και εξεφρασες ολο σου το παραπονο, τον θυμο.
    Μην χασεις την συνεδρια σου, βαλε πεισματακι.
    Δεν ξέρω για τη συνεδρία γιατί δεν ξέρω αν προλαβαίνω να δω την ταινία πριν ώστε βγαίνοντας να την επιστρέψω κι αυτό με αγχώνει...ξέρω πως είναι δυσλειτουργικό αλλά έτσι νιώθω κι αναρωτιέμαι γιατί δεν μπορώ να κάνω μερικά απλά πράγματα φυσιολογικά όπως οι άλλοι...και το άγχος μου προκαλεί κρίση πανικού και μετά μπλοκάρω εντελώς γιατί αρχίζουν τα ψυχοσωματικά συμπτώματα κι ας τα να πάνε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #8372
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,443
    Μόλις ξυπνάω και νιώθω την πραγματικότητα και την μοναξιά γίνομαι χάλια...όπως και τώρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #8373
    Κυκνάκο μου σε καταλαβαίνω γιατί πολλές φορές νιώθω κι εγώ χάλια, όπως τώρα και αγχώνομαι με το παραμικρό και γίνομαι φοβερά δυσλειτουργική. Κουράγιο βρε παιδί μου, τί να πω...

  4. #8374
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,443
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Κυκνάκο μου σε καταλαβαίνω γιατί πολλές φορές νιώθω κι εγώ χάλια, όπως τώρα και αγχώνομαι με το παραμικρό και γίνομαι φοβερά δυσλειτουργική. Κουράγιο βρε παιδί μου, τί να πω...
    Είναι δύσκολο να κάνω κουράγιο...είναι στιγμές που θέλω να μιλήσω σε κάποιον και δεν υπάρχει κανείς και τότε μελαγχολώ ακόμα περισσότερο όπως τώρα...δεν αντέχω άλλο!!!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #8375
    Γιατι δεν τα γραφεις σε χαρτι ? Ναι, θες μια ανθρωπινη κουβεντα, το θυμαμαι οπως θυμαμαι οτι δεν θες να σε ακουνε σπιτι, αν πεις στον εαυτο σου θα παρω το κινητο και θα παω μια βολτα μονο και μονο για να μιλησω με μια γνωστη στο κινητο, θα βοηθησει πιστευεις ?

    ή αν τις ωρες που λειπουν κανεις κλησεις χωρις καμερα στο σκαιπ ? να μιλησεις δλδ με ανθρωπους που νιωθεις ανετα. Να μην νιωθεις παντελως μοναχουλα.
    Last edited by Constantly curious; 28-02-2016 at 08:52.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #8376
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,443
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Γιατι δεν τα γραφεις σε χαρτι ? Ναι, θες μια ανθρωπινη κουβεντα, το θυμαμαι οπως θυμαμαι οτι δεν θες να σε ακουνε σπιτι, αν πεις στον εαυτο σου θα παρω το κινητο και θα παω μια βολτα μονο και μονο για να μιλησω με μια γνωστη στο κινητο, θα βοηθησει πιστευεις ?

    ή αν τις ωρες που λειπουν κανεις κλησεις χωρις καμερα στο σκαιπ ? να μιλησεις δλδ με ανθρωπους που νιωθεις ανετα. Να μην νιωθεις παντελως μοναχουλα.
    Το πρώτο δεν θα βοηθήσει, θέλω να μιλάω σε κάποιον στον οποίο μπορώ ν' ανοιχτώ και να με καταλάβει όπως σ' εσένα τώρα...
    Όσο για το σκαιπ δεν έχω πολλές επαφές στις οποίες να μπορώ ν' ανοιχτώ γι' αυτό εν μέρει μπαίνω κι εδώ...

    Εν τω μεταξύ η μάνα μου πριν λίγο τσίριζε σαν τρελή γιατί της είπα να μου πάρει μια σοκολάτα μιας και θα βγει έξω αργότερα, δηλαδή αντί να πει ναι και να με βοηθήσει με κάτι τόσο αμελητέο με ζορίζει ακόμα περισσότερο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #8377
    Μηπως πιστευει οτι αν σε θυμωνει θα τα παρεις στο κρανιο και εσυ και θα πεις - Αμαν πια, δεν σε χρειαζομαι, θα βγω μονη μου-
    Δεν ξερω καλε κυκνο μου... πως σκεφτεται η μητερα σου. Ξερω μονον οτι ειναι εξαντλητικο να νιωθεις καραβι που βουλιαζει και να σου λενε οτι εισαι ελικοπτερο.

    Καλημερα Κυκνακο. Χαμογελακι, εστω και μισο για σπασιμο στην μαυριλα του μυαλου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #8378
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,443
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Μηπως πιστευει οτι αν σε θυμωνει θα τα παρεις στο κρανιο και εσυ και θα πεις - Αμαν πια, δεν σε χρειαζομαι, θα βγω μονη μου-
    Δεν ξερω καλε κυκνο μου... πως σκεφτεται η μητερα σου. Ξερω μονον οτι ειναι εξαντλητικο να νιωθεις καραβι που βουλιαζει και να σου λενε οτι εισαι ελικοπτερο.

    Καλημερα Κυκνακο. Χαμογελακι, εστω και μισο για σπασιμο στην μαυριλα του μυαλου.
    Μα δεν έχω λεφτά για να πάρω μόνη μου...ούτε εγώ ξέρω γιατί με ταλαιπωρεί έτσι, δηλαδή αν ήξερα ότι θα μου φέρει θα ένιωθα καλύτερα αλλά όχι, πρέπει να μου δυσκολέψει κι άλλο τη ζωή...

    Δεν μπορώ να χαμογελάσω, να κλάψω μου έρχεται από κατανόηση μηδέν σ' αυτό το σπίτι...μου βγάζουν την πίστη ακόμα και για το πιο απλό πράγμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #8379
    Υπαρχει ενδεχομενο να τους εχουν πει οι γιατροι οτι πρεπει να αποφευγεις τα γλυκα ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #8380
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,443
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Υπαρχει ενδεχομενο να τους εχουν πει οι γιατροι οτι πρεπει να αποφευγεις τα γλυκα ?
    Όχι, απλά έχω παχύνει από τα φάρμακα αλλά να σου πω κάτι; Δεν με νοιάζει, αυτό είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει αν πρόκειται να νιώσω λίγο καλύτερα με το να φάω σοκολάτα...μου φτάνει η δυστυχία που νιώθω κι οι τόσο λίγες χαρές που παίρνω, δεν θα στερηθώ ακόμα μία...
    Πριν την φώναξα και της είπα ότι δεν της την ζητάω από πείσμα και της εξήγησα ότι με κάνει να νιώθω καλύτερα όπως το λέω και σ' εσένα (μόνο που σ' εκείνη το έχω πει πολλές φορές και θα έπρεπε να καταλαβαίνει πια) και μάλλον θα φέρει αλλά η διάθεση μου ήταν που ήταν άσχημη κι από πριν τώρα διαταράχτηκε κι άλλο, βέβαια δεν πήρα ακόμα την πρωινή μου δόση, τώρα θα την πάρω κι ελπίζω να με βοηθήσει αν και θα ήθελα να μην έπαιρνα φάρμακα...αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #8381
    Οκ, καταλαβα ακριβως τι εννοεις.
    Τα φαρμακα σου σε παρακαλω να προσεχεις να τηρεις τις ωρες τις δοσολογιες και οσο και να στη βαραει να σκεφτεσαι οτι καπου βοηθουν.
    Για τη σοκολατα ελπιζω να καταλαβει οτι την εχεις αναγκη και απλα ειναι μια βοηθεια εκ μερους της.
    Τα κιλά δεν ειναι το θεμα τοσο οσο εαν μεταβολιζεις καλα την ζαχαρη.
    Ελπιζω να νιωθεις καλυτερα κυκνακο μουυυυυ
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #8382
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,443
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Οκ, καταλαβα ακριβως τι εννοεις.
    Τα φαρμακα σου σε παρακαλω να προσεχεις να τηρεις τις ωρες τις δοσολογιες και οσο και να στη βαραει να σκεφτεσαι οτι καπου βοηθουν.
    Για τη σοκολατα ελπιζω να καταλαβει οτι την εχεις αναγκη και απλα ειναι μια βοηθεια εκ μερους της.
    Τα κιλά δεν ειναι το θεμα τοσο οσο εαν μεταβολιζεις καλα την ζαχαρη.
    Ελπιζω να νιωθεις καλυτερα κυκνακο μουυυυυ
    Τα προσέχω όσο μπορώ αλλά νομίζω ότι μου φέρνουν υπνηλία μερικές φορές, ας πούμε σήμερα ξύπνησα στις 8 έχω πιει 3 καφέδες από εκείνη την ώρα και πάλι νυστάζω, είναι φυσιολογικό αυτό; Μου τη δίνει...
    Τι εννοείς να μεταβολίζω καλά την ζάχαρη;
    Εξακολουθώ να νιώθω μοναξιά, προσπάθησα να πάρω μια φίλη μου που έχω καιρό να μιλήσω τηλέφωνο αλλά μάλλον δεν έχει σήμα το τηλέφωνο ή έμεινε από μπαταρία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #8383
    Ναι κυκνακι ειναι πολλα φαρμακα που αυτο φερνουν - υπνηλια - αλλα ταυτοχρονα βοηθουν στο να μην νιωθουμε πανικους.
    Νομιζω πρεπει να κανουμε ελεγχο στο κατα ποσο σακχαρο εχουμε, τι επιπεδο, γιατι καμια φορα δεν αποβαλλουμε τη ζαχαρη ευκολα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #8384
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    8
    καλησπερα ...ειμαι καινουρια σε αυτο....δεν ξερω απο που να αρχισω

  15. #8385
    Quote Originally Posted by βασιαα View Post
    καλησπερα ...ειμαι καινουρια σε αυτο....δεν ξερω απο που να αρχισω
    για να εισαι εδω μαλλον δεν νιωθεις και τελεια...
    αρχισε απο οπου θες.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Similar Threads

  1. Και τωρα τι?
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-08-2013, 13:22
  2. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50
  3. Και τωρα πως το λενε...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-01-2010, 23:52
  4. Και τωρα, τι?
    By amelie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-01-2008, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •