Οι γονείς μου δεν θέλουν τ' αγόρι μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930

    Οι γονείς μου δεν θέλουν τ' αγόρι μου

    Καλημέρα,
    Παιδιά βρίσκομαι σε πραγματικά πάρα πολύ δύσκολη κατάσταση. Οι γονείς μου έμαθαν πράγματα για το αγόρι μου και δεν τον θέλουν με τίποτα, με αποτέλεσμα να μας χωρίσουν. Όταν τα 'χαμε, μου έπαιρνε λεφτά επειδή είναι πολύ φτωχός αλλά μ' αγαπάει πάρα πολύ, αυτό είναι το μόνο σίγουρο και η απόδειξη όσα έχει ανεχτεί από μένα. Οι γονείς μου είναι σίγουροι ότι με θέλει για τα λεφτά και τον πολεμάνε πολύ άσχημα, τον πήγανε στην αστυνομία και τώρα τον απειλούνε συνέχεια, δεν ξέρω τι να κάνω....
    Εσείς τι μου προτείνετε; Δεν υπάρχουνε και δουλειές ρε γαμώτο, για να μέναμε μαζί αλλά και πάλι πιστεύω θα τον ενοχλούσανε. Ίσως αν έπαιρνε περιοριστικά μέτρα εναντίον τους να ησυχάζανε;
    Γενικά τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις; Θέλω τη βοήθειά σας!!!! Τους μισώ αφάνταστα!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Καλημέρα. Η ηλικία σου? Σου έπαιρνε χρήματα ή του έδινες?
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Καλημέρα. Δεν θέλω να πω πολλές λεπτομέρειες, πάντως είμαι ενήλικη. Αλλά έχω πρόβλημα υγείας ψυχολογικό και οι γονείς μου με κάνουν ότι θέλουν. Του τα έδινα τα χρήματα, αυτό εννοούσα.
    Last edited by Deleted240217a; 06-04-2013 at 20:26.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    οκ. Αν θεωρείς πως η αγάπη που έχετε είναι τόσο δυνατή να το παλέψεις!!!! Η αγάπη πάντα στο τέλος νικάει. Οι γονείς συνήθως ειναι υπερπροστατευτικοί και σκέφτονται τα χειρότερα. Καμία φορά βέβαια έχουν και δίκιο. Άποψη μου είναι πως ακόμη και αν έχουν δίκιο αν νιώθεις το αντίθετο να το παλέψεις και ας φας και τα μούτρα σου. αν δε πάθεις δε θα μάθεις. Η αστυνομία και οι μηνύσεις δεν είναι λύση. Δεν ξέρω πως γίνεται να σε κάνουν ότι θέλουν λόγω κάποιου ψυχολογικού προβλήματος ... Δε το καταλαβαίνω συγνώμη .. είσαι τόσο ψυχικά άρρωστος που κρίνεσαι ως μη ικανός να αποφασίζεις για την ζωή σου?
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Καλημέρα και πάλι κλειδί σκέψης. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια. Το παιδί έχει κάποια αρνητικά σίγουρα, αλλά κατα τ'άλλα είναι πολύ καλό παιδί, δεν έχω γνωρίσει άλλον τέτοιον. Στενοχωριέται τώρα που δεν μ'έχει το ξέρω πολύ αλλά δεν μπορεί να κάνει και αλλιώς. Είναι δυνατή η αγάπη που έχουμε, αλλά δεν ξέρω και τι λύσεις υπάρχουν...... Ακόμα και σε άλλη πόλη να πάμε δεν θα μας ενοχλούν; Δεν υπάρχουνε και δουλειές ρε γαμώτο, αλλά το χειρότερο είναι οι εκβιασμοί που του κάνουν ότι θα τον πάνε στην αστυνομία! Έχεις δίκιο ότι πρέπει να το παλέψω ακόμα και αν είναι να πάθω κάτι. Δεν είμαι τόσο ψυχικά άρρωστη απλά νομίζουνε αυτοί ότι δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα και ότι οι επιλογές μου είναι λάθος και με κάνουν ότι θέλουν. Απόδειξη ότι πήρανε το παιδί και το εκβιάσανε! Άστα σκ......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Σίγουρα η εποχή είναι δύσκολη για επαναστάσεις!!! αλλά μόνο αν αξίζει τον κόπο όπως λες κάνε την επανασταση σου χωρίς να αμελείς ποτέ μέσα σε όλο αυτό να αγαπάς και να προσέχεις και εσένα!!!! Να έχεις πίστη, δύναμη και τύχη...
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.......χρειάζομαι όντως τύχη, αλλά κρατάω αυτό που μου 'πες, ότι η αγάπη πάντα νικάει στο τέλος!!!! Δεν μπορώ να πιστέψω και τίποτα άλλο, θα στενοχωρηθώ. Άμα πάμε σε άλλη πόλη πιστεύεις θα ησυχάσουν ή θα γίνουν ακόμα χειρότεροι;

  8. #8
    πιλοου, να σε ρωτήσω κάτι?
    Όταν λες: του έδινα λεφτά, τι ακριβώς εννοείς?
    έχει πολλές διαβαθμίσεις αυτό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    θα γίνουν χειρότερα!!! η άποψη μου ...προσπάθησε όσο μπορείς να τους εξηγήσεις και αφού εξαντλήσεις κάθε περιθώριο επικοινωνίας κατέφυγε σε ριζοσπαστικές λύσεις... τύπου φυγής! Αλλά να είσαι σίγουρη για ότι κάνεις και για οτι καλό ή κακό έρθει στην συνέχεια!
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Καλησπέρα Θεοφανία. Δεν έχει λεφτά είναι φτωχός πάντως δεν με ήθελε γι'αυτό το ξέρω ότι μ'αγαπάει και το 'χει παραδεχτεί πολλές φορές. Τώρα στενοχωριέται που έχουμε χωρίσει τα μαθαίνω από άλλους.
    Κοίταξε κλειδί σκέψης τους εξηγώ συνέχεια κάθε μέρα εδώ και 2 μήνες που έχουμε χωρίσει, αλλά τίποτα. Αυτό λέω να φύγω αλλά πρώτον δεν ξέρω αν θα βρω δουλειά ψάχνω κάθε μέρα και δεύτερον και να βρω δουλειά θα πάψουνε να τον ενοχλούνε; Ωχ δεν μπορώ άλλο κακό εσύ δεν είπες ότι η αγάπη νικάει στο τέλος;
    Η άλλη λύση είναι να τους πάρω με το καλό, αλλά γενικά άμα τους μιλάω κάθε μέρα δεν πιστεύετε ότι θ' αλλάξουν γνώμη; Η ψυχολογία τι λέει; Άλλοι άνθρωποι πως το αντιμετώπισαν; Ειλικρινά παιδιά βοηθήστε με, είμαι σε απόγνωση!
    Last edited by Deleted240217a; 05-04-2013 at 14:21.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    29
    Όλα αυτά που περνάς τα έχω περάσει στο παρελθόν ακριβώς και εγώ μόνο που στη δική μου τη περίπτωση με εκμεταλευόταν κανονικά.Ωστόσο δε μου έλειπε τίποτα ότι ήθελα το είχα, με φρόντιζε με το καλύτερο τρόπο. Μέχρι που οι δικοί μου πήραν χαμπάρι και δε ο πατέρας μου. Έγινε ο κακός χαμός. Τσακωνόμασταν συνέχεια. Τι με το καλό τους πήρα τι με το κακό τα ίδια πάλι.Μέχρι που ο πατέρας μου έκανε το ψόφιο κοριό και χώρισα άρον άρον.έκ τοτε δεν ξαναμιλήσαμε με αυτό το παιδί. Δε ξέρω αν έκανα σωστά ή λάθος. Το μόνο που ξέρω πως οποιαδήποτε σχέση κάνω οι γονείς μου ανακατεύονται. Αυτό δεν αλλάζει. Έχω φτάσει στα άκρα έχω φύγει χωρίς να δώσω σημεία ζωής τίποτα. Δε τους ταρακούνησε τίποτα. Άλλαξαν για ένα μικρό διάστημα και μετά πάλι τα ίδια. Τώρα μετά από αρκετά χρόνια τους αγνοώ παντελώς. Βέβαια οι κατεβασμένες μουράκλες τους μου χαλάνε την ψυχολογία αλλά πρέπει να συνειδητοποιήσουν ότι έχω μεγαλώσει. Η κτητικότητα ποτέ δε σταματάει. Όσο μεγαλώνεις για κάποιους γονείς γίνεται χειρότερη. Νομίζουν ότι τα παιδιά είναι κτήμα τους και όχι ελεύθερα όντα. Εγώ τους τα έχω πει πολλές φορές αλλά τίποτα.Τι να κάνουμε.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Πωπω!!!!!!! Φρίκαρα τώρα. Όχι ότι δεν τα ζω αλλά ήλπιζα να σταματήσει κάποτε. Κάποιοι "άνθρωποι" δεν είναι άξιοι να είναι γονείς. Ίσως τους έχουμε δώσει κι εμείς το δικαίωμα να μας εκμεταλλεύονται αφού δεν τους το κόψαμε από την αρχή, ίσως αυτοί γι'αυτό μας γέννησαν, ίσως και τα δύο! Πάντως κάτι πρέπει να κάνω δεν εξηγείται! Εγώ φοβάμαι τι φοβάμαι είναι σίγουρη δηλαδή ότι και να φύγω από το σπίτι πάλι θα παίρνουν τηλέφωνο το παιδί! Έλεος είναι μακάρι να πεθάνουνε! Έχω πολύ θυμό μέσα μου!!!!!!!! Λύση δεν υπάρχει;; Θα μου πει κανείς; :(
    Last edited by Deleted240217a; 06-04-2013 at 20:27.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Τελικα συνολικο ποσο ποσα σου χρωσταει το παλικαρι?

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τελικα συνολικο ποσο ποσα σου χρωσταει το παλικαρι?
    Κοίταξε, δεν μπήκα εδώ μέσα για να με δουλεύετε έτσι; Αυτά αλλού.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Δεν παιζει ρολο το ποσο που του χεις δωσει? Πολυ καλα σου λενε οι γονεις σου γιατι τα βλεπουν ρεαλιστικα. Καμμια δουλεια να πιασει πως το βλεπεις? Και αυτος και συ μαζι. Μερεμετια, σερβιτορος, αν εχεις σπουδασει κατι. Ας αλλαξει και αντικειμενο. Ολοι οι αλβανοι ειναι φουλ στα μερεμετια. Και σερβιτορους ζητανε. Σηκωνεται το πρωι να παιρνει τους δρομους? Στελνει βιογραφικα? Κοιτα αγελιες? ή καθεται και τον ζεις? Τι μελλον θα χετε? Εσυ θα τον χαρτζιλικωνεις μια ζωη? Και ισως να ξερουνε κι αλλα που εσυ δε τα ξερεις ή δε τα βλεπεις.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ
    By carlos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 14-02-2013, 17:55
  2. Το αγορι μου εχει ΙΔΨ ?
    By darsel in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 27-07-2012, 23:25
  3. Το ..θέλουν oi γυναικες όσο και οι άντρες; Το θέλουν περισσότερο; για διαβαστε...
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 12-09-2011, 18:01
  4. Το αγορι μου ζηλευει...δεν αντεχω πνιγομαι
    By carriebradshaw.com in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 25-08-2010, 13:41
  5. όταν οι γονείς μου δεν θέλουν το φίλο μου;
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 20-08-2008, 14:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •