sos
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: sos

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522

    sos

    Αχ ρε παιδια μια εβδομαδα ειμαι σκατα.σκατααααααααα.απο τοτε π εκοψα τα σιπραλεξ εχω τελειωσει δεν ξερω τι μου γινεται .Αλλου παταω αλλου βρισκομαι.Ειμαι χαλια οσο ποτε.
    Εχω απελπιστει μεχρι αιδιας δεν μπορω να συνελθω.με πιανουν συχνα μικρες κρισουλες και εκτος αυτα τα γνωστα μολις γυριζω τα ματια μου χανω την ισοροπια μου πολλες φορες κ παραπαταω.Τι μου σνβενει?Νιωθω πολυ μονη και αβοηθητη κιας κανονισα με την γιατρο να μου ξαναγραψει φαρμακα για κρισεις πανικου. Ευτιχος οταν δουλευω ειμαι καλα αλλα οσο να νε δεν μπορω να συγκεντροθω και τελευταια νιοθω τοσο κουρασμενη,Ξαφνικα εχω πολλα νευρα κ αλλες φορες πεταω στα συννεφα αλλα οι φορες π ειμαι χαρουμενη ειναι μετρημενες.Νιωθω και καταθλιψη και ενω μπορω να κανω σεξ οτι ωρα θελω δεν θελω πια να εχω ουτε καν σεξουαλικες επαφες.Νιωθω πολυ αδυναμη και απελπισμενη γιατι χθες και σημερα δεν αντεξα και πηρα μισο ζαναξ πανω π ειπα νικησα.τον μπουλο πηρα....

    Υ.Γ μου μιλανε και δεν καταλαβενω τι μου λενε μερικες φορες και 3 φορες επιασα τον εαυτο μου να ειμαι σε κατι συγκεντρομενη κ να μ μιλανε αλλοι και να ακουω τις φωνες τους λες και βρισκοντε 2 χιλιομετρα μακρια.
    Ηλικρινα δεν ξερω τι μπορει να μ συνβενει.Μηπως ιποτροπιασα επειδη εκοψα τα σιπραλεξ?



    Y.G Παντως δεν δικαιολογουντε ολα αυτα ρε γαμωτο γιατι ολα μου πανε καλα μα ολα!!βεβαια σημερα με στεναχωρσε ο γιος μου γιατι χτυπησε ενα παιδακι πολυ ασχημα στο νηπειο και με εκανε εξαλη.ειμουν που ειμουν σκατα τωρα ειμαι σκατα με φραουλες

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    μαρια ποσο καιρο εισαι χωρις φαρμακα;και σε ποσο χρονο τα σταματατησες εντελως;τι ειπε η γιατρος σου για αυτο το εγχειρημα σου και ποιες η δικες της συμβουλες..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    μια εβδομαδα ειμαι χωρις τα φαρμακα για τις κρισεις που επερνα.απο τον μαιο ξεκινησα να περνω φαρμακα αλλα ακομα δεν κατελιξαμε πιο κανει για την περιπτωση μου ωστε να κανω μια σωστη θερπαεια και να τα κοψω σιγα σιγα.Δεν ξερω τι μου συνβενει σαν να εχω και υλλιγγο μαζι νιωθω .Αν ειναι δυνατον.Λετε να τρελενομαι τελικα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    οχι δεν τρελενεσαι αλλα ουτε εισαι και στη καλυτερη κατασταση.ποια ηταν η δοσολογια σου την τελευταια φορα που επαιρνες χαπια ρωταω,και σε ποσο χρονο μηδενισες την δοσολογια,πχ επαιρνες 1 χαπι και σε μια βδομαδα το μειωσες εντελως;μηπως να ρωτησεις τη γιατρο σου καλυτερα;κατι θα ξερει παραπανω.γιατι να ταλαιπωρεισαι;μηπως το σταματησες πολυ γρηγορα;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    οχι βρε απλα με ενοχλουσε στα νευρα και αυτο λιγο ομως και δεν μπορουσα να παρω βαθεια ανασα ειχα δυσνια με λιγα λογια.Μεσα σε 5 μηνες απο τα seroxate πηγα στα Paroxetine μετα στα ciprlalex με ζαναξ σε σπανιες περιπτωσεις(τα xanax) και επειδη δεν μ κανανε και πολυ καλο τα τελευταια μ εγραψε φαρμακα εντελως ασχετα με την διαταραχη πανικου που εχω.η βλαμενη!μου γραψε τα minitran ιπιο ηρεμιστικο γιατι πυστευε οτι θεραπευτικα με τις κρισεις. Μα πως να θεραπευτω αφου μεσα στους 5 μηνες αλλαξα 4 λογιων φαρμακα?Και γω πυστευα βεβαια οτι θεραπευτικα κ της το ειπα γιαυτο μ τα αλλαξε αλλα αυτη σαν γιατρος επρεπε να ξερει οτι με τοσες αλλαγες φαρμακα δεν θεραπευεται κανεις τοσο ευκολα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Σημερα κανονισαμε για δευτερα να μου γραψει κατι σαν τα αρχικα seroxate αλλα πιο ελαφρια γιατι εκεινα ηταν βαρια κ εκανα 15 φορες εμετο την ημερα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    και εκεινη απο εσενα αντλει τις πληροφοριες,γιατρος ειναι δεν ειναι θεος...αν της λες πως νοιωθεις καλα(που ειμαι σιγουρα πως ετσι ενοιωθες) τοτε δεν ειχε λογο να μη σου τα αλλαξει.που θα παει θα την βρεις την ακρη σου μαρια.μη το σκεφτεσαι αλλο μεχρι την δευτερα,ασχολεισου με κανα παιχνιδι η με κατι αλλο και βλεπουμε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ασχολουμαι ;λλ; δεν μπορω να αγνοησω την κουραση σωματικη κ ψυχικη που νιωθω.θελω να γινω καλα δεν θελω να περνω φαρμακα μια ζωη για να μαι καλα ασε π ουτε τα φαρμακα με γιατρευουν οπως φενεται.να με κανανε καλα εστω οκ αλλα ουτε κ αυτα με βοηθανε. και δεν ειναι μονο το οτι μ μιλανε κ δεν καταλαβενω αλλα για παραδειγμα χθες εκανα την αναγκη μου στην λεκανη και πηρα ξαφνικα μια τρομαρα π δεν λεγεται στα καλα καθουμενα.και σημερα ειδα τα ποδια μου και τρομαξα (λες και ηταν επικινδινα) αυτα ειναι π με τρομαζουν περισσοτερα και φοβαμαι μην ειναι ψευδεσθησεις αυτα.και ξερω πολοι καλα πιοα ατομα εχουν ψευδεσθησεις.αυτα δεν τα ειπα στην γιατρο φοβηθηκα αλλα αν δω και δω και αλλα κουλα θα της το πω.καλα το φοβομουν οτι θα τρελλαθω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    ηρεμησε μαρια μου,δεν θα τρελαθεις στο λεω εγω.τα εχεις ξαναπερασει αυτα και τα ξερεις ,δεν ειναι η πρωτη φορα.καλο ειναι να τα πεις στο γιατρο παντως,δεν κρυβουμε τετοια πραγματακια και ουτε ντρεπομαστε να τα πουμε σε αυτους.το ξερω πως δεν θελεις να παιρνεις φαρμακα αλλα να αναβαλουμε λιγο τον χρονο που θα τα διακοψουμε εντελως;σκοπος ειναι να εχουμε μια ποιοτικη ζωη.αν για να εχουμε αυτη την ποιοτητα στη ζωη μας χρειαζεται να παιρνουμε φαρμακα,ας τα παιρνουμε τοτε.οτι ειναι καλυτερο για εμας.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ναι τα εχω ξαναπερασει αλλα δεν τρομαζα στα καλα καθουμενα και δεν παραπατουσα μολις γυριζα αλλου το βλεμα μου.Συνεχια κατι καινουριο κουλο μ εμφανιζεται.Εδω προσπαθω να ξεπερασω τις κρισεις και ολο κ κατι καινουριο προλιπτει.Μπορει ολα αυτα να ειναι αρχη τρελλας .Καπως ετσι δεν ξεκινανε να τρελλενονται?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    βρε κοπελα μου,την προηγουμενη βδομαδα μιλουσαμε και εισουν μια χαρα,για την ακριβεια εισουν τοσο καλα που λεγαμε για να κοψεις εντελως τα χαπια.δεν τρελενεσαι σε μια βδομαδα,απλα ειχε συνηθησει ο οργανισμος στα χαπια και τωρα ζοριζεται.στο εχω ξαναπει,αν εισουν τρελη δεν θα εγραφες εδω μεσα.ουτε θα μιλουσαμε τωρα...δωσε λιγο θαρρος στον εαυτο σου,μη του το παιρνεις ολο.και σταματα να σκεφτεσαι συνεχεια πως τρελενεσαι.ΔΕΝ υπαρχει τετοια περιπτωση

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    πριν 3 μερες πηγα στο νοσκομειο επειδη ειμαι κριωμενη συνεχια και ηταν μια κοπελα και εκανε μπρος πισω.φαινοταν απο χιλιομετρα οτι ειχε σοβαρο προβλημα στο μυαλο και μαλιστα οταν επεσε κατω ειμουν η μονη π της απλωσα το χερι να την σηκοσω .και μ λεει καποιος \"καλα γιατι την ταλεπορουν την γυναικα αυτη χριαζεται ψυχιατρο\".σκευτικα και γω οχι ομως με κακη προθεση \"τι σχεση μπορει να εχω εγω με ενα τετιο ατομο και βλεπω κ γω ψυχιατρους?\". που ειμαι 2 μετρα ομορφη (οπως λενε γιατι εγω πυστευω ειμαι μετρια) ,με την αμαξαρα μου.με εναν υγιεστατο πανεμορφο γιο, με 3 σπιτια με γονεις π με λατρευουν,με ταλεντο ζωγραφικης .με αριστες γνωσεις υπολογιστη(πυστευω οτι ειμαι χακερ απο τους ασπρους ομως) ,με αριστα αγγλικα με τοσες νικες στην ζωη μου και λιγες ηττες.τι σχεση μπορει να εχω εγω με τρλογιατρους?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    ρε Μαρία μη τρελένεσαι!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ε αυτο λεμε οτι τρελενομαι μαλλον

  15. #15
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    36
    maria mou ola ayta einai epeidh exeis kopsei ta xapia!ayto me ta matia to pa8ainw ki egw ka8e fora pouta kobw.Oso gia to oti den mporeis na breis thn katallhlh 8erapia ,pistepse me den eisai h monh ....egw 3xronia allazw synexws kai ti den exw parei!!alla akomh eimai skata..................

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •