τελικά εμείς οι χοντρές είμαστε καταδικασμένες????? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 73
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,602
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οι χοντροι ανθρωποι ειναι ηντροπη της κοινωνιας μας γιατι τρωνε το φαγητο των λεπτων οπως και οι πλουσιοι τρωνε τα λεφτα των φτωχων.
    για αυτο στον κουμουνισμο χοντροι δεν υπηρχαν. το θεμα ειναι καθαρα κοινωνικοπολιτικο.

    δελφινι δεν φταις οπως νομιζεις εσυ, αλλα ολη η κοινωνια μας. για αυτο το μηνυμα στις επομενες εκλογες πρεπει να ειναι ηχηρο ψηφιζοντας το κωμα που βοηθα τους φτωχους και οχι τους πλουτοκρατες.
    αυτα στα λεω εγω ενας χοντρος χωρις ιχνος ειρωνειας που οποτε ανοιγω το ψυγειο μετα παντα εχω τυψεις
    Βεβαίως Νίκο μου άλλη μια φορά έχεις δίκιο! Στον κομμουνισμό έχουμε παραδείγματα μονδέλων και κορμοστασιάς, όπως ο Κιμ Γιονγκ Ουν φυσικά αλλά και τον Κουτσούμπα με το φυσικό του κάλλος και την λεπτεπίλεπτη σιλουέτα του!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,602
    Τι λες μωρέ δελφίνι; Ενώ είσαι έξυπνη, μορφωμένη, αυτό φαίνεται γιατί δεν κάνεις ορθογραφικά λάθη, σπουδαγμένη έστω κι με ένα απλό πτυχίο, ξέρεις να δουλεύεις κάνεις κάτι ερωτήσεις εντελώς χαζές ώρες ώρες που φαίνεται λες ρωτάει ένα 6χρονο. Δηλαδή δεν έχεις δει χοντρή παντρεμένη; Κι εσύ που λες ότι είσαι χοντρή είσαι τόσο τσακπίνα από όσο φαίνονται τα γραπτά σου που άνετα θα μπορούσες να ρίξεις κάποιον. Τι μας λες τώρα. Μήπως ψάχνεις κάποιον με το παλιό κι γι' αυτό δυσκολεύεσαι ακόμη περισσότερο να βρεις άντρα; Πάντως από ότι μας λες όλα τα έχεις μόνο τα κιλά σου περισσεύουν κι αυτό καταλαβαίνεις. Ήρθε η καταστροφή του κόσμου. Καμία χοντρή δεν βρήκε ποτέ χαρά. Άσε μας μωρέ τώρα και σοβαρέψου λίγο περισσότερο. Το ξέρω ότι μπορείς.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,783
    Σε ευχαριστώ αλλά πήγανε τόσα χρόνια χαμένα χωρίς σύντροφο χωρίς παιδί γιατί ;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,243
    Δελφίνι,αν η ζωή δεν σου έχει φέρει άντρα και παιδί σημαίνει ότι δεν πρέπει....κάτι ξέρει ο Θεός καλύτερα από σένα!Απόλαυσε την ζωή σου με αυτά που έχεις....!

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Σε ευχαριστώ αλλά πήγανε τόσα χρόνια χαμένα χωρίς σύντροφο χωρίς παιδί γιατί ;
    Мηπως περιμενες να στα φερει ο πελαργος;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,602
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Σε ευχαριστώ αλλά πήγανε τόσα χρόνια χαμένα χωρίς σύντροφο χωρίς παιδί γιατί ;
    Γιατί είχες ψυχολογικά προβλήματα. Σε θυμάμαι κολλημένη με τις ξενέρωτες από το παλιό που σε σνόμπαραν, με το πάχος σου, με την ανεργία σου κι όλα αυτά που δεν σε άφηναν να επενδύσεις σε μια σχέση.
    Τώρα που τα έστρωσες, ειδικά με την δουλειά, μπορείς να πας παρακάτω.

  7. #22
    Μπαίνεις σε αυτό το φόρουμ, βλέπεις ότι έχουμε του κόσμου τα προβλήματα και εσύ μας λες για το δράμα...των κιλών. Δηλαδή για κάτι που διορθώνεται με 2 απλές συνήθειες: λιγότερη κατανάλωση θερμίδων και άσκηση. Τι να πουν άλλοι που έχουν χαρακτηριστικά μόνιμα και ασθένεις για τα οποία δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Έλεος πια με τη ματαιοδοξία της καθεμιάς.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    αλλαξα δυο διαιτολογους δυστηχως δεν ξεραν να με βοηθησουν εχω σχιζοφρενεια και συνδρομο νυχτερινης υπερφαγιας εψαχνα στο ιντερνετ εβαζα λεξεις οπως σχιζοφρενεια διατροφολογος διατροφικες διαταραχες...... μου εβγαλε καποια βιογραφικα και εποικινωνησα με μια διατροφολογο που δουλευε σε ιδιωτικη ψυχιατρικη κλινικη.... δεν εχω αδυνατιση ακομα αλλα μετα απο εξι μηνες κοιμαμε κανονικα δεν ξυπναω τις νυχτες εχει μπει η κατασταση υπο ελεγχο με το διαιτολογιο της διατροφολογου.. η διατροφολογος ειναι σε αλλη πολη και ιντερνετικα κανουμε συνεδριες... το πρωτο βημα ειναι να σταθεροποιησουμε την υπερφαγια και μετα να χασουμε βαρος, τωρα απλα δεν παιρνω αλλα κιλα και ειμαι σταθερος

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Be_brave View Post
    Μπαίνεις σε αυτό το φόρουμ, βλέπεις ότι έχουμε του κόσμου τα προβλήματα και εσύ μας λες για το δράμα...των κιλών. Δηλαδή για κάτι που διορθώνεται με 2 απλές συνήθειες: λιγότερη κατανάλωση θερμίδων και άσκηση. Τι να πουν άλλοι που έχουν χαρακτηριστικά μόνιμα και ασθένεις για τα οποία δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Έλεος πια με τη ματαιοδοξία της καθεμιάς.
    Ξέρεις τι πέρασα εγώ ;;;; Παρά πολύ δύσκολα που να στα λέω και τώρα μου έμειναν τα κιλά

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ξέρεις τι πέρασα εγώ ;;;; Παρά πολύ δύσκολα που να στα λέω και τώρα μου έμειναν τα κιλά
    Βαλε το στο μυαλο σου πως το φαγητο ειναι δηλητηριο, ειδικα η ζαχαρη και το ψωμι. Κοψε την ζαχαρη μαχαιρι και το ψωμι σιγα σιγα. Καθε φορα οταν τρως να θυμασαι πως αγαπας το σωμα σου και δεν θελεις να του κανεις κακο τρωγοντας. Τρωγε κρεας και πρασινα οσο θελεις, δεν παχαινουν.

  11. #26
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Τελικά εμείς οι χοντρές είμαστε καταδικασμένες να μην έχουμε ποτέ σχέση με άντρα ξανά??? Από τότε που πάχυνα δεν με θέλει κανένας άντρας για σοβαρή σχέση τελικά θα μείνω μόνη για πάντα???? Και δεν είμαι καμιά που δεν βλέπεται είμαι συμπαθητικούλα Τα κιλά μου είναι αδύνατο όμως να τα χάσω έχω κάνει του κόσμου τις προσπάθειες
    Ποοσο καιρο εχεις δελφινι μου που εβαλες αυτα τα κιλα ;
    Πριν τα βαλεις δηλαδη ολα στην ζωη σου οσο αφορα τις σχεσεις ηταν ροδινα ;

    Μηπως υπαρχουν αλλα θεματα και τωρα το ριχνεις και στα κιλα ;

    Λυπαμαι που θα στο πω αλλα αν ηταν μονο τα κιλα κανενας υπερβαρος ή υπερβαρη δεν θα ειχε σχεση ..βλεπουμε ομως οτι πολλοι εχουν εφοσον ολοι δεν εχουν τα ιδια προτυπα ομορφιας ..

    Τωρα αν εσυ με παραπανω κιλα εστιαζεις σε αδύνατους που ΔΕΝ τους αρέσουν οι παχουλες οπως λες μαλλον πρεπει να αλλαξεις κατευθυνση ...
    Αν εσενα παλι δεν σου αρεσουν οι υπέρβαροι και δεν τους πλησιαζεις ή οταν σε πλησιαζουν δυσφορεις πως πειρμενις να κανεις σχεση ..

    Καμια φορα οι προσδοκιες μας δεν αντιπροσοπευουν αυτα που προσφερουμε εμεις οποτε αλλαζουμε στανταρ ή παιρνουμε την αποφαση να αλλαξουμε εμφανιση ..

    Και μην ακουσω οτι δεν μπορω να χασω γιατι πλεον τα γεγονοτα μας δειχνουν πως οταν ενας ανθρωπος θελει πραγματικα να αλλαξει , βουνο μετακινει ,οποιος δεν θελει βρισκει σκοπελους να παρουσιαζει ..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,771
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Βαλε το στο μυαλο σου πως το φαγητο ειναι δηλητηριο, ειδικα η ζαχαρη και το ψωμι. Κοψε την ζαχαρη μαχαιρι και το ψωμι σιγα σιγα. Καθε φορα οταν τρως να θυμασαι πως αγαπας το σωμα σου και δεν θελεις να του κανεις κακο τρωγοντας. Τρωγε κρεας και πρασινα οσο θελεις, δεν παχαινουν.
    συμφορουμιτη στο παρελθον της προτεινα να πεταξει το ψυγειο αλλα δεν ακολουθησε την συμβουλη μου γιατι μαλλον την βρηκε υπερβολικη

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ποοσο καιρο εχεις δελφινι μου που εβαλες αυτα τα κιλα ;
    Πριν τα βαλεις δηλαδη ολα στην ζωη σου οσο αφορα τις σχεσεις ηταν ροδινα ;

    Μηπως υπαρχουν αλλα θεματα και τωρα το ριχνεις και στα κιλα ;

    Λυπαμαι που θα στο πω αλλα αν ηταν μονο τα κιλα κανενας υπερβαρος ή υπερβαρη δεν θα ειχε σχεση ..βλεπουμε ομως οτι πολλοι εχουν εφοσον ολοι δεν εχουν τα ιδια προτυπα ομορφιας ..

    Τωρα αν εσυ με παραπανω κιλα εστιαζεις σε αδύνατους που ΔΕΝ τους αρέσουν οι παχουλες οπως λες μαλλον πρεπει να αλλαξεις κατευθυνση ...
    Αν εσενα παλι δεν σου αρεσουν οι υπέρβαροι και δεν τους πλησιαζεις ή οταν σε πλησιαζουν δυσφορεις πως πειρμενις να κανεις σχεση ..

    Καμια φορα οι προσδοκιες μας δεν αντιπροσοπευουν αυτα που προσφερουμε εμεις οποτε αλλαζουμε στανταρ ή παιρνουμε την αποφαση να αλλαξουμε εμφανιση ..

    Και μην ακουσω οτι δεν μπορω να χασω γιατι πλεον τα γεγονοτα μας δειχνουν πως οταν ενας ανθρωπος θελει πραγματικα να αλλαξει , βουνο μετακινει ,οποιος δεν θελει βρισκει σκοπελους να παρουσιαζει ..
    Να σου πω την αλήθεια, με το χέρι στην καρδιά, όταν ήμουνα αδύνατη και πριν πάθω όλα αυτά που έπαθα και ξέρετε, όποιον ήθελα τον είχα στην κυριολεξία. Τώρα έχω τα προβλήματα με σχέσεις, που είμαι γεματούλα.

    Ωραίο αυτό που λες στο τέλος μακάρι να είναι έτσι!

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Να σου πω την αλήθεια, με το χέρι στην καρδιά, όταν ήμουνα αδύνατη και πριν πάθω όλα αυτά που έπαθα και ξέρετε, όποιον ήθελα τον είχα στην κυριολεξία. Τώρα έχω τα προβλήματα με σχέσεις, που είμαι γεματούλα.

    Ωραίο αυτό που λες στο τέλος μακάρι να είναι έτσι!
    Ας αφηνες λιγους και για τα γεραματα βρε δελφινι...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Ας αφηνες λιγους και για τα γεραματα βρε δελφινι...
    E εντάξει μην φανταστείς δεν είχα και πάρα πολλές σχέσεις. Δεν ήθελα πολλές μου άρεζε και η μοναξιά τότε. Τώρα δεν την θέλω καθόλου την μοναξιά.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ..εμεις..
    By margarita9 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 45
    Last Post: 10-02-2011, 09:09
  2. Μαλλόν το πρόβλημα δεν το έχουμε εμείς τελικά!
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 08-05-2008, 23:51
  3. κι εμεις μπορουμε!!
    By Tricky_Spider in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 11-10-2007, 00:56
  4. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΓΩ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΜΕΙΣ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 21-09-2007, 15:58
  5. Εμείς και οι επιλογές μας...
    By Ωκυρόη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 03-09-2006, 23:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •