Όνειρα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Όνειρα

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Όνειρα

    Έχει καιρό να γράψει κάποιος για τα όνειρα του σε αυτό το φορουμ. Με πήρε ο ύπνος σήμερα το απόγευμα και είδα ένα φριχτό όνειρο. Θέλω να το μοιραστώ, να μου πείτε τι πιστεύετε και σεις.

    Είχα βγει έξω να πάω σε ένα σπίτι, στην αρχή δεν πολύθυμάμαι, μετά το σπίτι βγαίνω έξω μόνος μου και έξω στον δρόμο σε κάτι σαν πλατεία υπήρχε ένα πλήθος μαζεμένο. Πιάνω κουβέντα σε μια κοπέλα και σχεδόν αμέσως άρχισα να της λέω πως θέλω να κάνω σεξ μαζί της, να πάμε σε ξενοδοχείο. Εκείνη μου είπε ναι , και πήγαμε λίγο πιο δίπλα μέσα από ένα τούνελ. Ήταν κάτι σαν μια ρεσεψιόν έξω από το ξενοδοχείο, της είπα να περιμένει για λίγο μόνη όταν γύρισα στην αρχή δεν το πρόσεξα αλλά η γυναίκα είχε μεταμορφωθεί σε έναν άντρα που της έμοιαζε πολύ και εγώ έπαθα ένα σοκ κατά κάποιο τρόπο, πήγα πίσω στη ρεσεψιόν και ζήτησα τα λεφτά μου πίσω, μου είπαν θα μου τα δώσουν αλλά δεν μου τα έδωσαν, αντί για λεφτά μου έδωσαν κάτι νομίσματα και κάτι σφαίρες. Τα έβαλα στο πορτοφόλι μου και άρχισα να τρέχω πολύ μακρυά, τους έβλεπα όλους να χορεύουν μεταξύ τους σαν μεθυσμένοι, έβλεπα και ένα σκηνικό σαν τηλεόραση να λένε για το πως ελέγχουν τους ανθρώπους, κατέληξα κοντά στη θάλασσα τελικά και η τελευταία ανάμνηση ήταν που κάθισα μόνος μου σε ένα τραπέζι.

    Όταν ξύπνησα ένιωθα πως ξύπνησα από έναν φριχτό εφιάλτη. Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ήταν η ζωή μου αν ζούσα έτσι.
    Last edited by carrot; 07-07-2011 at 20:04.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εγώ δεν βλέπω σχεδόν καθόλου όνειρα τον τελευταίο καιρό, ακόμα και να βλέπω, δεν τα θυμάμαι.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    εγω παλι ειδα βομβαρδισμους και τρομοκρατικες επιθεσεις,λολ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εγω πριν καποιες μερες ειδα οτι κατουραγα σε αναποδη χεστρα... (σοορυ που το εγραψα τοσο πολιτισμενα αλλα αυτο ειδα τι να κανω..) Επισης πολλες φορες βλεπω οτι πεταω, οτι πεφτω, οτι ειμαι σε αλλη χωρα στο εξωτερικο, εχω δει κ οτι πεθαινω, οτι με πυροβολουν αλλα εγω φοραω αλεξισφαιρο, οτι καποιους που μου τη σπανε τους σαπιζω στο ξυλο, οτι κολυμπαω, χιλια δυο, απο το πιο φυσιολογικο εως το πιο χαζο κ ασυναρτητο, εγω θα το δω, δεν υπαρχει περιπτωση.... !!! Α, επισης πολλες φορες βλεπω οτι τρωω πολυ κ γινομαι χοντρη κ ξυπναω μουσκεμα, η οτι δινω πανελληνιες κ τρωω φρικες κ πολλα αλλα...

    Πιστευω τα ονειρα ειναι αντανακλασεις της πραγματικοτητας εντυπωμενες στο υποσυνειδητο, γι αυτο κ πολλες φορες εχουν ρεαλιστικο υποβαθρο, δλδ κατι που φοβομαστε, ποθουμε, ελπιζουμε, αγαπαμε, μπορει να το δουμε σε ονειρο, αν κ σε αλλο πλαισιο κ με αλλη μορφη, αλλα βασιζομενο σε καποιο αντικειμενικο γεγονος η σκεψη δικη μας... αλλα τυχαινει φορες να βλεπουμε κ τελειως ασυνδετα κ ασχετα πραγματα !!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εγώ συνήθως βλέπω σουρεαλιστικά όνειρα! Τύφλα να χει Ο Νταλί! Θυμάμαι ακόμα ένα όνειρο που είδα στην 1η δημοτικού. Είδα ότι μέσα στο σπίτι φύτρωσε ξαφνικά μια πορτοκαλιά!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εχω δει οτι ειμαι βρικολακας, οτι αυτοκτονω, οτι ειμαι live on stage rockstar (στα ονειρα μου λολ, αλλα εχω εμμονη μ αυτο), εχω δει οτι ειμαι σε μυστικη αποστολη κ κανω κατασκοπεια, σε πολεμικη συγκρουση, πριν λιγο καιρο ειχα δει ενα ολιγον τι φρικιαστικο, οτι ειχε πεθανει η αδερφη μου κ ειχε παντου αιματα, οπου ακουμπουσα βγαιναν αιματα, κ ειχα σοκαριστει τοσο, που με δυσκολια μπορουσα να μιλησω κ οταν ξυπνησε την αγκαλιαζα κ εκλαιγα κ με ρωταγε "γιατι το κανω κ τι επαθα στα καλα καθουμενα". δεν της ειπα βεβαια........... :(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ακόμα και στα όνειρα, ζωηρή είσαι! :D
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    χεχεχε δεν ηρεμω πουθενα, τι dream , τι reality το ιδιο κ το αυτο χεχε !!
    περα απ την πλακα ο,τι πιο μαλακια κ απιθανο μπορει να σκεφτει καποιος εγω θα το δω !!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εμένα τα όνειρα της ημέρας είναι αυτά που με βασανίζουν περισσότερο. :(
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ποιά όνειρα είναι αυτά Gypsy? :)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Όνειρα για ανεκπλήρωτους έρωτες, σχέδια για το μέλλον, ταξίδια στο εξωτερικό αλλά και πιο πέρα...αποδράσεις από την πεζή πραγματικότητα. Νομίζω ότι η πραγματικότητα είναι το μεγαλύτερο μου πρόβλημα. Φταίει η πολλή φαντασία που έχω...Καμιά φορά αισθάνομαι ότι μπερδεύω το φανταστικό με το πραγματικό...
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Και γω το παθαίνω αυτό αλλά δυστυχώς υπάρχουν και άνθρωποι που στερούνται φαντασίας (αν με εννοείς) και είναι πολύ αυστηροί μαζί μας!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    ναι το έχω βιώσει αλλά η φαντασία είναι θείο δώρο!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    Έχει καιρό να γράψει κάποιος για τα όνειρα του σε αυτό το φορουμ. Με πήρε ο ύπνος σήμερα το απόγευμα και είδα ένα φριχτό όνειρο. Θέλω να το μοιραστώ, να μου πείτε τι πιστεύετε και σεις.

    Είχα βγει έξω να πάω σε ένα σπίτι, στην αρχή δεν πολύθυμάμαι, μετά το σπίτι βγαίνω έξω μόνος μου και έξω στον δρόμο σε κάτι σαν πλατεία υπήρχε ένα πλήθος μαζεμένο. Πιάνω κουβέντα σε μια κοπέλα και σχεδόν αμέσως άρχισα να της λέω πως θέλω να κάνω σεξ μαζί της, να πάμε σε ξενοδοχείο. Εκείνη μου είπε ναι , και πήγαμε λίγο πιο δίπλα μέσα από ένα τούνελ. Ήταν κάτι σαν μια ρεσεψιόν έξω από το ξενοδοχείο, της είπα να περιμένει για λίγο μόνη όταν γύρισα στην αρχή δεν το πρόσεξα αλλά η γυναίκα είχε μεταμορφωθεί σε έναν άντρα που της έμοιαζε πολύ και εγώ έπαθα ένα σοκ κατά κάποιο τρόπο, πήγα πίσω στη ρεσεψιόν και ζήτησα τα λεφτά μου πίσω, μου είπαν θα μου τα δώσουν αλλά δεν μου τα έδωσαν, αντί για λεφτά μου έδωσαν κάτι νομίσματα και κάτι σφαίρες. Τα έβαλα στο πορτοφόλι μου και άρχισα να τρέχω πολύ μακρυά, τους έβλεπα όλους να χορεύουν μεταξύ τους σαν μεθυσμένοι, έβλεπα και ένα σκηνικό σαν τηλεόραση να λένε για το πως ελέγχουν τους ανθρώπους, κατέληξα κοντά στη θάλασσα τελικά και η τελευταία ανάμνηση ήταν που κάθισα μόνος μου σε ένα τραπέζι.

    Όταν ξύπνησα ένιωθα πως ξύπνησα από έναν φριχτό εφιάλτη. Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ήταν η ζωή μου αν ζούσα έτσι.


    Φίλε και μαμώ τα όνειρα χωρίς πλάκα. Εντελώς david lynch ταινία.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Θεινκς φίλε. Δυστυχώς όμως έχει αλλοιωθεί η έκφραση γύρω τα χείλη μου, τα σημάδια που έχει αφήσει η επανάληψη και ο χρόνος, έχει γίνει έτσι ( και έχει δημιουργήσει και γραμμές. Αν μπορείς να παρατηρείς τι γραμμές έχει ο καθένας τότε θα καταλάβεις πιστεύω καλύτερα ποιός γελάει περισσότερο και ποιός λιγότερο! Άλλωστε τα λόγια είναι λόγια.

    Βασικά εφιάλτης ήταν, όχι όνειρο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΟΝΕΙΡΑ
    By weird in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 170
    Last Post: 13-05-2015, 14:47
  2. ονειρα
    By alexandros2985 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2012, 09:25
  3. Όνειρα
    By lllogan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 10-01-2010, 18:10
  4. ονειρα
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 18-04-2009, 01:59
  5. Όνειρα
    By frouto in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-2006, 17:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •