Ξαφνικός πόνος στη καρδιά και στο αριστερό χέρι! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    george1520
    Guest
    Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι βοηθάει. Αν και με τα παραδείγματα που σου έδωσα αυτό δείχνει.. Ο λόγος που την σταμάτησα είναι ο ψευδαργυρος. Τότε είχα φοβίες με τις αρρώστιες. Διάβασα τι ζημιά κάνει και τρόμαξα. Αν και μου εξήγησε ότι σε άλλες περιπτώσεις ισχύει.. Αλλά άμα σου καρφωθεί κάτι. Αντε να το βγάλεις

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι βοηθάει. Αν και με τα παραδείγματα που σου έδωσα αυτό δείχνει.. Ο λόγος που την σταμάτησα είναι ο ψευδαργυρος. Τότε είχα φοβίες με τις αρρώστιες. Διάβασα τι ζημιά κάνει και τρόμαξα. Αν και μου εξήγησε ότι σε άλλες περιπτώσεις ισχύει.. Αλλά άμα σου καρφωθεί κάτι. Αντε να το βγάλεις
    Αυτα ειναι παρά πολυ αραιωμένα δεν υπάρχει κίνδυνος φιλε. Εγω μια μερα επαθα δηλητηρίαση είχε διάρροια και ναυτία και μου έδωσε ενα που λεγεται arsenicum και όταν το έψαξα ήταν καθαρά αρσενικό δηλητήριο! Αλλα με βοήθησε κατευθειαν μου έκοψε διάρροια και ναυτία! Έμενα με βοήθησε και ακομα με βοηθάει. Απλά δεν με εχει κανει 100% καλα. Ακομα φοβάμαι για την καρδιά μου δλδ!

  3. #33
    george1520
    Guest
    Ε το μυαλό όταν αρχίσει να κάνει σενάρια.. Αντε να το φέρεις πίσω. Τότε γιαυτό θα το έπαιρνα το χάπι. Αλλά δεν το πήρα. Ξέρω κιόλας ότι τις πρώτες μέρες ίσως σε ρίξει λίγο και φοβήθηκα περισσότερο. Τότε μου είχε πει πως μόλις τελειωσω τον ψευδαργυρο θα πήγαινα πίσω αλάτι για 2-3 μήνες γιατί αυτό ήταν το χάπι μου. Αλλά δεν το ήπια ποτέ το άλλο.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ε το μυαλό όταν αρχίσει να κάνει σενάρια.. Αντε να το φέρεις πίσω. Τότε γιαυτό θα το έπαιρνα το χάπι. Αλλά δεν το πήρα. Ξέρω κιόλας ότι τις πρώτες μέρες ίσως σε ρίξει λίγο και φοβήθηκα περισσότερο. Τότε μου είχε πει πως μόλις τελειωσω τον ψευδαργυρο θα πήγαινα πίσω αλάτι για 2-3 μήνες γιατί αυτό ήταν το χάπι μου. Αλλά δεν το ήπια ποτέ το άλλο.
    Καλύτερα να ακούσεις τις συμβουλές του. Αλλα όπως το λες αν κολλήσει το μυαλό μετα αστο!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Ο πόνος που είναι στιγμιαίος πολύ σπάνια αφορά την καρδιά. Ο πόνος που αλλάζει με την κίνηση πχ κουνάς τον ώμο και πονάς λιγότερο η περισσότερο, είναι μυοσκελετικος. Ο πόνος που με την δραστηριότητα μειώνεται πολύ σπάνια είναι επικίνδυνος. Θα έλεγα από το άγχος είναι φίλε Μπίλη.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Ο πόνος που είναι στιγμιαίος πολύ σπάνια αφορά την καρδιά. Ο πόνος που αλλάζει με την κίνηση πχ κουνάς τον ώμο και πονάς λιγότερο η περισσότερο, είναι μυοσκελετικος. Ο πόνος που με την δραστηριότητα μειώνεται πολύ σπάνια είναι επικίνδυνος. Θα έλεγα από το άγχος είναι φίλε Μπίλη.
    Φιλε πραγματικά με τρόμαξε ο συνδιασμος που χτύπησε καρπό αριστερά και στήθος ταυτόχρονα! Δεν δίνω σημασία σε τσιμπήματα συνιθως αλλα αυτο ήταν πολυ έντονο! Όταν κουνιέμαι ξερω ειναι μυοσκελετικό! Τωρα μετα την κούραση συνιθως δεν πονάω αλλα κουράζομαι εύκολα!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Πονος στο αριστερό χέρι
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 18-12-2019, 00:53
  2. Κινήσεις DJ .. σε αριστερό χέρι και πόδι..
    By Χαπάκιας Εφ'όρου in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 21-06-2019, 13:08
  3. Ξαφνικός και αιφνιδιος πόνος στο στήθος
    By nomoretears in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 02-11-2018, 03:30
  4. τρέμουλο στ αριστερό χέρι....
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 17-08-2013, 10:08
  5. μουδιασμα και πονος στο χερι.
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2012, 23:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •