Έρωτας??(2/2)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    13

    Έρωτας??(2/2)

    Ελπίζω να μη το ξανακάνει σε επόμενη γυναίκα,να σέβεται από εδώ κ εμπρός.Να έγινα το μάθημα για να μη την πατήσει άλλη γυναίκα,να τον αφόπλισα.Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι γιατί έπρεπε να συμβεί σε εμένα ΟΛΟ αυτό.Τι κακό λέω έκανα στη ζωή μου για να την πληρώσω εγώ λέω έτσι με αυτόν τον τρόπο κ να νιώσω κ συναισθήματα.Πόσο κακιά λέω ήμουν κ μου συνέβη αυτό;Γιατί οκ, ξεκίνησε με πεταλούδες στο στομάχι κ κατέληξε με κράμπες πόνου κ απελπισίας.Και όπου κ αν κοιτάξω τον κουβαλάω μέσα μου. Μου άφησε σημάδι κ μάλιστα γερό.Και πρέπει εγώ να πορευτώ με αυτό. Γιατρεύεται; Σε τέτοια ηλικία πιστεύω όχι. Και ήμουν πιστεύω μάθημα κ για αυτόν. Είπε: θα με θυμάται πάντα. Στο μυαλό κ στην καρδιά του.Τώρα τι θα θυμάται δε ξέρω. Εγώ πάντως απογοητεύτηκα. Ένα φιλί μου κόστισε κ μου κοστίζει ακόμα κ την υγεία μου. Κ όσο κ αν θέλω να μην τον σκέφτομαι, υπάρχουν τα σόσιαλ κ τον θυμίζουν. Δυστυχώς. Αν ήξερα ότι θα κλαίω κ θα είμαι σε αυτή την κατάσταση δεν θα το επέλεγα. Θα τον πέταγα στην θάλασσα!! Τόσο πολύ!! Δεν ήξερα. Κ τώρα απλά πονάω. Με όλους τους δυνατούς τρόπους που μπορεί να πονάει ένας άνθρωπος. Κ κάνω τεράστια προσπάθεια. Με τα αγόρια μου με την οικογένεια με όλους.Να είμαι δυνατή &γελαστή. Όπως ήμουν πάντα. Μέχρι που εμφανίστηκε αυτός.Να είστε καλά κ να προσέχετε..Και το χειρότερο είναι ότι αυτός αν δεν μας έπιανε η γυναίκα του θα συνέχιζε κ θα είχα σίγουρα αλλα προβλήματα πολύ πιο σημαντικά. Θα με χώριζε καταρχήν ο άντρας μου κ θα με έλεγε κ πουτ****να. Αυτός δε πρόκειται να χώριζε. Πιστεύω. Ίσα ίσα θα γυρναγε κ αυτός στη φωλιά του, τα σίγουρα. Άσχετα ότι έλεγε "κάτι ωραίο ξεκινάει.."και ότι του αρέσω κ τέτοια. Ατάκες στο μεταξύ που τις λέγαμε οι ερωτευμένοι. Δε ξέρω. Πραγματικά με είχε μπερδέψει η φάση του για αυτό κ έχω κ ανάμεικτα συναισθήματα. Μίσους κ αγάπης. Γιατί όσο κ αν επέμενε εγώ αντιστεκομουν. Μετά πέρασε σε ανθρώπινο επίπεδο η κατάσταση. Αυτός γενικά άλλα ήθελε, άλλα περίμενε κ άλλα του έβγαλα. Και αυτός δηλαδή σε σοκ ήρθε. Το θέμα είναι ότι με ξαναπροσεγγισε(και απορώ κ γιατί),εγώ έριξα άκυρο κ προφανώς τα βρήκε ξανά με τη γυναίκα. Τι να πω. Περιμένω την δική σας ερμηνεία κ φυσικά παρόμοια περίπτωση θα βοήθαγε πολύ!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    τι ειπε; τι ειναι; τι ειπε;

  3. #3
    συνγωμη μια ασχετη ερωτιση, αυτο το σλογκαν <πεταλουδες στο στομαχι> σε ποιες περιπτωσεις το λενε και σε ποιες κολλαει? για να ξερουμε λιγο και εμεις οι ασχετοι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,243
    Βασικά η περίπτωση σας....είναι απλά μία ιστορία ενθουσιασμού και τίποτα παραπάνω....απλά κολακευτήκατε από το ενδιαφέρον του και το κυνήγι και θέλοντας να ξεφύγετε από τη ρουτίνα,παίξατε το παιχνίδι του....
    Καλό είναι να ξεκόψετε από αυτόν τον άνθρωπο γιατί μόνο αναστάτωση θα σας φέρει,όπως ήδη σας έφερε....θα χαλάστε το γάμο σας για μία ιστορία χωρίς νόημα!..... καταλαβαίνω την ανάγκη για φλερτ γιατί με τον σύντροφο μας έχει περάσει η περίοδος του ενθουσιασμού και του πάθους,αλλά να είστε σίγουρη ότι και με αυτόν το ίδιο θα συνέβαινε....πόσο μάλλον από όσο λέτε ότι έχετε και έναν καλό γάμο....κρίμα δεν είναι;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Tι σου ψιθύρησε εκεινο το βράδυ που λες στο αυτι?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    13
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα τις έχω υπόψιν μου. Ξέρετε πως κάνεις διαγραφή από το forum &πως σβήνει η ανάρτηση σου? Ευχαριστώ που με διαβάσατε

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Tι σου ψιθύρησε εκεινο το βράδυ που λες στο αυτι?
    κουσκουσαρη....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    275
    δλδ ολο αυτο για ενα φιλι ???????? δλδ αν πεφτανε 2μερα , 3μερα, σεξ στο ασανσερ , στο αμαξι κλπ ...τι θα γινοτανε ?
    εντωμεταξυ μας λες ολο το στορυ (διηγημα ) αλλα για την σχεση με τον γαμο σου δεν μας λες κατι ....με τον ανδρα σου κανετε σεξ ? βολτες ? χομπυ ? καταλαβαινεις βεβαια οτι το θεμα δεν ειναι μονο αυτος που ειδε το φως κ μπηκε ...αλλα εσυ κ η σχεση σου εντος γαμου .....

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    13
    Αυτά δεν θα υπήρχανε. Δε ξέρω αν καταλάβατε αλλά το νόημα ήταν ότι ενοχληθηκα &εκει θέλω να εστιάσω.Ότι έτσι& αλλιώς από την αρχή δεν ήθελα κάτι αλλά εκείνος βρήκε τον τρόπο κ επικοινώνησε.Επέμενε πως το λένε. Και αυτό που με ενοχλεί γενικά είναι ότι παρόλο που οι γυναίκες σε πολλές περιπτώσεις λένε όχι&φύγε οι άντρες επιμένουν. Οκ με ήθελε. Ήταν σωστό? Όντας &αυτός παντρεμένος?να πλησιάσει μια επίσης παντρεμένη κ να της πει διάφορα?γιατί δε σταματαγε?το ξέρετε ότι τον απείλησα με αστυνομία ? Ξέρετε τι έλεγε? Με ύφος κουταβιου." Σε θέλω." Αυτήν την απάντηση έπαιρνα μόνο. Άσε με να μαι δίπλα σου κ τέτοια.Ο άνθρωπος ήτανε άρρωστος. Και εκεί θέλω να εστιάσω επίσης. Ότι βρήκε εμένα να ξεσπάσει. Κ ερωτω.γιατι εμένα. Δηλ.ξερετε τι βρισιμο έφαγε? Μου αρέσεις μου έλεγε. Ξεκόλλα έλεγα εκεί αυτός ..και οκ καλά όλα αυτά αλλά να πως μπλέχτηκε το πράγμα. Όσο για τον άντρα μου έχουμε τα πάντα εμείς σα ζευγάρι μέσα.Ούτε στερημένη ήμουν τίποτα. Ούτε του μιλαγα. Απλά υπήρχα. Φταίω στο ότι καθόμουν κ τον άκουγα. Ναι.μετα από 200 διωξιματα καποια στιγμή ήρθε πάλι μπροστά μου &μίλαγε. Ξαφνικά.Εγώ γελαγα. Με είχε πιάσει νευρικό έλεγα συνεχώς σε ευχαριστώ κ φοβόμουν. Έτσι ένιωθα. Τον φοβήθηκα. Αυτό έπαθα. Φοβία. Και ταυτόχρονα συναίσθημα. Δε θα πω ψέματα. Μου το πέρασε. Δεν ήθελα ομως. Εννοώ ότι δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να μπλεχτω έτσι.Τον απέφευγα. Αυτός όμως ητανε αποφασισμένος. Νιώθω πως παρασύρθηκα. Από το συναίσθημα του. Δε θα πω ότι είμαι θύμα, όχι, αλλά δεν έπρεπε να μου τα πει όλα αυτά, δεν έπρεπε! Κοιτάξτε να δείτε έχω μιλήσει σε άνθρωπο εμπιστοσύνης κ τον έχει περιορίσει.Είχε τρέλα . Όσο κ κολακεία να είναι μετά έγινε εμμονή. Πέρασα δύσκολα& είχα &τη γυναίκα του απέναντι. Τελοσπαντων. Δε θέλω ποτέ να τον ξαναδώ& βασικά δε θέλω να ξαναπειραξει κ άλλη κοπελα. Μόνο αν το θέλει φυσικά. Γι'αυτό σας έγραψα μήπως λέω είχα όντως έναν αληθινά ερωτευμένο άνθρωπο δίπλα ?εγώ δε τα μπορώ αυτα. Συγνώμη για το αφήγημα.. δε ξέρω αν σβήνει ,ίσως από κάποιον administrator? θαθελα να σβηστεί.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    13
    Εγώ δεν πιστεύω ότι ήτανε ερωτευμένος. Απλά του έλειπε η περιπέτεια κ βρήκε εμένα. Αυτό πιστεύω. Και σου λέει εδώ είμαστε... Απλά το μυαλό γυρίζει ώρες ώρες κ στενοχωριεμαι. Πάνω στην ευαισθησια μου. Γιατί έλεγε πολλά, απίστευτα & απερίγραπτα πράγματα. Και σκέφτομαι κ αυτή την γυναίκα κ λέω καλά εγώ θα είχα χωρίσει.. τελοσπαντων ψυχοθεραπεία που λέει κ ο φίλος πιο πάνω .. εύχομαι να μη το πάθει ποτέ άνθρωπος αυτό. Κανένας. Ειλικρινά. Το τι άκουγα. Μεγάλο βασανιστήριο ο τύπος απίστευτο δέσιμο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    275
    καπως μπερδεμενα τα χεις . σαφεστατα γουσταρες την φαση . το θεμα σου εχει ψιλοαπολογητικο χαρακτηρα . ο γαμος σου περναει την κριση του . διαβασε τι γραφεις . τωρα επειδη καπου χαθηκε η μπαλα αυτος εγινε κακουλης , ενω πριν γουσταρες που σου κατεβαζε ολο το γιουτιουμπ . καλο ειναι να μην κατηγορεις τον τυπο . οσο για ψυχοθεραπεια που λες , μαλλον συμβουλο γαμου θες ....

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    13
    Δε με κατάλαβες tziovani αλλά δε πειράζει. Με ξαναπροσεγγισε για να συνεχίσουμε,εγώ δεν ήθελα.Μου άρεσε αλλά εγώ πέρναγα απλά καλά&στο φιλικό.Ειμαι κοινωνικη.Αυτός το χοντρυνε&"ένιωσα". Έτσι είναι αυτά,έτσι συμβαίνουν.Αν ήθελα θα ήμουν μαζί του.Άλλο είπα είναι το πρόβλημά μου.Δεν είναι κακουλης ούτε&ήθελα μπελάδες.Να μην τον βλέπω θέλω&να μην μου είχε συμβεί επίσης.Να με άφηνε ήσυχη πως το λένε. Ακουω το όνομά του& ταράζομαι. Όχι ερωτικά, δε θέλω να τον ξέρω

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    13
    Στο άκουσμα του ονόματός του με πιάνει θλίψη. Δε μισώ. Θλίβομαι. Δεν ήθελα να είχε συμβεί ποτέ αυτό πως το λένε. Να ήμουν στην ησυχία μου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by User2024! View Post
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα τις έχω υπόψιν μου. Ξέρετε πως κάνεις διαγραφή από το forum &πως σβήνει η ανάρτηση σου? Ευχαριστώ που με διαβάσατε
    Οι αναρτήσεις σου δεν μπορούν να διαγραφούν..

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    13
    Μπορώ να ρωτήσω γιατί;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 13
    Last Post: 10-05-2021, 21:50
  2. Έρωτας!
    By DL010117a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 01-11-2017, 17:43
  3. Έρωτας
    By iraklis_s in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 30-07-2017, 05:20
  4. Έρωτας
    By Interferon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 16-12-2014, 10:57
  5. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 12:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •