Απογοητευση..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1

    Απογοητευση..

    Καλησπερα,ειμαι 21 χρονων και μεχρι προσφατα ειχα μια σχεση η οποια ειχε κρατησει 2 χρονια.Μεναμε μαζι ,ειμασταν συνεχεια μαζι,καναμε τα παντα μαζι,ειχα αφησει τα παντα απο την ζωη..νομιζα οτι η ζωη μου ηταν εκεινη και θα ειμαστε μαζι μια ζωη μαζι.Ηταν πολυ καλη μαζι μου και εδειχνε πολυ ερωτευμενη δεν μπορουσε ουτε μια ωρα μακρια μου...Εμενα ηταν η πρωτη μου σχεση..εκεινη ειχε μια σχεση παλιοτερα με εναν πολυ μεγαλυτερο.Το τελευετο διαστημα τσακωνομασταν για ηλιθους λογους..και μια μερα μου ειπε να χωρισουμε....απο τοτε...νομιζω οτι για ολα φταιω εγω...ομως την αγαπαω παρα πολυ..οταν χωρισαμε αφησα να περασουν 2 εβδομαδες...για να ηρεμισουμε γιατι εγω δεν ειχα σκοπο να κοιταξω κατι αλλο και νομιζα και εκεινη το ιδιο...πιστευα οσα μου ελεγε οτι μαγαπουσε πολυ και ημουν η ζωη της..μια μερα μετα απο 2 εβδομαδες με επιασε και μου οτι ειναι αλλου ειναι καλα με καποιον αλλον και μ το ειπε για να ειναι καλα με τον εαυτο της.Γιναιτε να ενουσε ολα αυτα που ελεγε και σε 2 εβδομαδεσ να βρηκε αλλον?καλο παιδι ειναι αυτος που βρηκε βεβαια αλλα ποτε με ξεχασε?Απο τοτε νομιζω οτι εγω ειμαι ο μονος υπευθυνος..εχω κλειστη στον εαυτο μ κλαιω καθε βραδυ και νομιζω οτι η ζωη μου δεν εχει κανενα νοημα...κανω πραγματα που δεν θελω βγαινω προσπαθω να διασκεδασω για να βοηθησω τον εαυτο μου μα δεν ξεχναω ουτε στιγμη...δεν τρωω κατηολου νιωθω το στομαχι κομπος δεν κοιμαμε τα βραδια και γενικα...μονο το σωμα μου υπαρχει...σκεφτομαι εκεινη με αλλον συνεχεια...Δεν αντεχω αλλο τι μπορω να κανω για να ξεχασω??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Σιγουρα θα πρεπει να δωσεις λιγο χρονο στον εαυτο σου για να πενθησει........... Ειναι ανθρωπινο! Παρ ολ αυτα θα πρεπει να συνειδητοποιησεις οτι η ζωη βρισκεται μπροστα σου κ οχι πισω σου... Οκ! Επεσες με τα μουτρα σ αυτη τη σχεση. Στην επομενη δεν θα το κανεις κ θα περασεις ακομη καλυτερα με καποιον που θα ειναι πιο αληθινος μαζι σου...
    Θα σου προτεινα να συνεχισεις να βγαινεις κ να προσπαθεις να διασκεδασεις.........
    Ολα μια ιδεα ειναι μεσα στο μυαλο μας.........
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Βασικα τον ειχε βρει πριν χωρισετε,απλα ως συνηθως εσυ το εμαθες τελευταιος.
    Μαζεψε τα κομματια σου,δες την πραγματικοτητα και κανε μια μεγαλη χαρη στον εαυτο σου...
    Προχωρησε μπροστα

  4. #4
    οχι δεν τον βρηκε απο πριν ξερω ακριβως πως εγινε και που τον γνωρισε...παντοσ σας ευχαριστω πολυ..ξερω πως δεν αξιζει και πως πρεπει να προχωρισω απλα δεν μπορω να το πιστεψω..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Άφησες τα πάντα από τη ζωή. Κι εκείνη έγινε η ζωή σου. Γιατί το έκανες λες αυτό?
    Τι παθαίνουμε όταν κάνουμε έναν άνθρωπο όλη μας τη ζωή και όλα περιστρέφονται γύρω από εκείνον?
    Πρέπει να ξαναβρείς τα κομμάτια της ζωής που ατρόφησαν όταν εσύ ήσουν σε αυτή τη σχέση.
    Τα δικά σου, ξέχωρα ενδιαφέροντα, τις φιλίες, τις δραστηριότητες. Να φτιάξεις έναν εαυτό που δε θα ΕΙΝΑΙ η σχέση του, αλλά εκείνος που έχει μία σχέση.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Αυτην την στιγμη ειμαι φοιτητης και μαλιστα στο τελευτεο εξαμηνο ειμαιστε απο το ιδιο μερος και σπουδαζουμε στην ιδια πολη...παρεες εδω δεν εχω γτ απλα πιστευα μονο σε εκεινη..εχθες...γνωρισα ενα παιδι πηγαμε για ενα ποτο και την ειδα με αλλον εξω...μονο να ηρεμισω δεν καταφερα...ολα ειναι πολυ δυσκολο γτ ειμαι τελειως μονος εδω...αυτην την στιγμη νομιζω οτι θα με βοηθησει να παω στον τοπο μου με τους φιλους μου οσο καθομαι εδω ολα μου την θυμιζουν..απο δραστηριοτητες το δευτερο πραγμα που αγαπουσα πιο πολυ και ξεχνιομουν ειναι το ποδοσφαιρο..μα λιγο πριν χωρισουμε χτιπησα και τώρα εχω χασει και αυτο...πρεπει να φυγω απο εδω η να κατσω να το αντιμετοπισω και να ποναω μονος?

  7. #7
    κοίτα...ο πιο εύκολος τρόπος για να διώξουμε κάποιον από δίπλα μας, είναι να του γίνουμε ταγάρι.
    Η σχέση στη ζωή μας είναι ένα κομμάτι, (μερικές φορές το πιο σημαντικό γιατί μας δίνει ενέργεια να παλεύουμε). Ο άνθρωπος έχει ανάγκη από όλα τα κομμάτια του παζλ του: την οικογένεια, τους φίλους, τη δουλειά του, τα χόμπι του, τις ανησυχίες του. Όταν όλα αυτά τα φορτώνουμε σε έναν άνθρωπο και περιμένουμε να μας τα καλύψει, το βάρος και η ευθύνη τον μπουκώνει και κάπου εκεί φεύγει τρέχοντας.
    Σκέψου το.

  8. #8
    Πριν την γνωρισα ημουν ενα ατομο αρκετα ατακτο..εβγαινα και γενικα εκανα οτι ηλιθιοτητα μπορουσα με τους φιλους...οταν μπηκα στην σχεση δεν αλαξα...με αλαξε με τον καιρο...ακουγα πολυ μεγαλες κουβεντες απο το στομα της..ημουν συνιδητοποιημενος και οταν της ελεγα οτι δεν πρεπει να λεμε τοσο μεγαλες κουβεντες γιατι ειναι αρχη εκεινη στεναχωριοταν...την ενοχλουσε που εκανα παρεα με αυτα τα παιδια πριν την γνωρισω..δεν ηταν τα καλυτερα μα παιρνουσα καλα βεβαια...απο ενα σημειο και μετα ξεκοψα με τα παιδια γιατι γρινιαζε εκει το εχασα αυτο που λεμε συνιδητοποθημενος αρχιζα να πιστευω οσα λεει, μπηκαν μεσα μου...και τωρα εγω ειμαι αυτος που ποναω...εκεινη σε 2 εβδομαδες τα πηρε ολα πισω...

  9. #9
    Με βοειθησαν αυτα π μ ειπατε,μια εβδομαδα ημουν αρκετα καλυτερα....αλλα δεν μπορω....εχουμε κοινες παρεες και μου ειναι πολυ δυσκολο να την βλεπω τοσο ευτιχυσμενη με αλλον..θυμαμε τα λογια της...εφταιγα σιγουρα...και εχω ευθυνη μα ακομα και τωρα πειθω τον εαυτο μου να εχει ελπιδα....την βλεπω ομως τοσο καλα....να ζει την ζωη της τοσο γρηγορα και βλεπω και εμενα να βυθιζομαι καθε μερα...νιωθω οτι ειναι λιγο αδικο να την αγαπαω τοσο....το προβλημα ειναι οι κοινες παρεες ,θελω δεν θελω την βλεπω συχνα με τον παιδι....και βλεπω μια ευτιχισμενη κοπελα...η ετσι δειχνη....δεν μπορω να βοειθησω τον εαυτο μου αν δεν ξεχασω την προηγουμενη ζωη μου που ομως εχει πολλα κοινα με την δικη της και δεν μπορω...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Δεν ηταν αυτη η σχεσης της ζωης σου βρε μαναρι, το ηξερες εσυ απο την αρχη αυτο, αλλα σιγα σιγα αφεθηκες να το πιστεψεις. Εισαι πολυυυυυ μικρος! Επισης εχεις να γνωρισει πολλες κοπελες ακομα!!! Και πολυ καλυτερες απο την πρωην σου, που να συνεννοειστε, να εκπεμπετε στο ιδιο μηκος κυματος. Δεν πρεπει να στεναχωριεσαι για κανεναν, ακομα και οταν νομιζεις ότι εσυ φταις και στεναχωριεσαι για τον εαυτο σου. Αμα καποιος σε αγαπαει σε δεχεται με τα ελαττωματα σου, και καθεται και τα συζηταει και επιλυει τα θεματα που προκυπτουν. Αλλιως σχεση μιας ζωης δεν κανεις. Πολυ σωστες αποψεις εχεις μες στο κεφαλακι σου, απλα κολλησες τωρα γιατι σε αφησε αυτη και ειναι χαρουμενη. Αν η κοπελα ελεγε πριν δυο βδομαδες τοσο μεγαλα λογια και μετα ειναι με αλλον, δεν παει καλα καλε μου, δεν ειναι για σενα. Δεν εχεις εσυ καποιο σφαλμα, μονο οτι πιστεψες πραγματα που δεν επρεπε, αλλα μικρος εισαι θα κανεις και λαθακια. ΟΛΟΙ κανουν! Επισης να ζησεις τη ζωη σου, να κανεις παλι παρεες και φιλους, ουυυυ τι ωραια χρονια σε περιμενουνε!!!!!

  11. #11
    Ευχαριστω πολυ!! Το ξερω ισως να υπερβαλω...μα πραγματικα ηταν πολυ καλη κοπελα και μου φεροταν τελεια....και δεν μπορω να σκεφτω κατι αρνητικο που θα με βοηθησει.Το μεγαλο προβλημα μου ειναι oi κοινες παρεες...τωρα για παραδειγμα εφυγα απο την εξεταστικη την παρατησα γτ δεν αντεχα να την βλεπω να διασκεδαζει...ακομα και τα κοινα ατομα που εχουμε οταν τα βλεπω ποναω καπως...ειμασταν μια παρεα....και τωρα η παρεα εμεινε αλλα οχι με μενα με αλλο προσωπο οπως ειναι λογικο....οποτε τωρα 20 μερες δεν θα δω κανεναν παρα μονο συγγενικα προσωπα και καπιους φιλους στον τοπο μου.Ελπιζω να με βοηθισει καπως....Εγω για το μετα φοβαμαι....οταν θα ξαναγυρισω...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Μην φοβασαι!

    βαλε στοχο για καινουργιες παρεουλες και ενα δυο τρια προσωπα σιγα σιγα θα εισαι παλι οκ!


    αντε καλα να περασεις και στον τοπο σου!!!!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  13. #13
    Αν το κανω αυτο...υπαρχει καποια στιγμη περιπτωση να βλεπω τους κοινους φιλους και να ειμαι ανετος..να μην αισθανομαι τπτ....αυτο θα ειναι παραδεισος για μενα...αν το καταφερω!...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    αααααααααααααααααααχ!!!!ναι !

    τι κανεις εδω ειπς ο ερωτας στη φιλια!!!

    ειμαι εδω για να δωσω το χαμογελο σε οσους εσυ τους κανεις να κλαινε!!!!


    αντε με το καλο!!!!!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  15. #15
    ευχαριστω πολυυυυ!!!!θα κανω αυτα που μου ειπατε συνεχιζω οπως εγω καλυτερα μπορω 20 μερες που θα βρισκομαι εδω....σας ευχαριστω ολους!!!..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Απογοητευση
    By ΜΕΛΙΝΑ10 in forum Κακοποίηση
    Replies: 36
    Last Post: 05-02-2010, 01:34
  2. απογοητευση
    By amarylis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 18-12-2009, 07:23
  3. Απογοήτευση....
    By apogoiteumenh in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 17-10-2006, 20:12
  4. απογοητευση
    By sep05066 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2006, 15:07
  5. Απογοήτευση!!!
    By pil_65 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 31-08-2006, 18:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •