Είναι κανείς εδώ; - Page 202
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 202 of 259 FirstFirst ... 102152192200201202203204212252 ... LastLast
Results 3,016 to 3,030 of 3878
  1. #3016
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    η φωνη σου δεν εισακουετε!!!!
    Ο καθένας ανάλογα με τις αξίες του και τις ηθικές του Ηλία !
    Είπαμε όλα τα άλλα είναι περιττά ...
    Προσωπικός όμως πλέον εχ.....

    Καλημέρα !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #3017
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ο καθένας ανάλογα με τις αξίες του και τις ηθικές του Ηλία !
    Είπαμε όλα τα άλλα είναι περιττά ...
    Προσωπικός όμως πλέον εχ.....

    Καλημέρα !
    Δεν σε επιασα! αλλα τελος παντων! Εαν δεχεσαι την καλημερα μου! Καλημερα!

  3. #3018
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Καλησπέρα σε όποιον διαβάζει κι έχει διάθεση να συζητήσει ακόμα κι αν έχω αναφέρει ξανά το συγκεκριμένο θέμα...

    Μου λείπει πάρα πολύ ο πρώην μου, δεν τα καταφέρνω χωρίς εκείνον, τον χρειάζομαι... Και τι δεν θα έδινα έστω για να τον έβλεπα μία φορά... Αν και το ιδανικό θα ήταν να μην ξαναφύγει... Το τραγούδι που θα ποστάρω αμέσως από κάτω είναι λες και το έγραψα εγώ, είναι όλα όσα νιώθω και θέλω...




    Όμως ξέρω πως οι επιθυμίες μου δεν θα γίνουν ποτέ πραγματικότητα, δεν θα γυρίσει ποτέ πια... Τότε θα μου πεις γιατί τα γράφεις αυτά; Τα γράφω μήπως αν τα βγάλω από μέσα μου δεν στεναχωριέμαι τόσο... Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #3019
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα σε όποιον διαβάζει κι έχει διάθεση να συζητήσει ακόμα κι αν έχω αναφέρει ξανά το συγκεκριμένο θέμα...

    Μου λείπει πάρα πολύ ο πρώην μου, δεν τα καταφέρνω χωρίς εκείνον, τον χρειάζομαι... Και τι δεν θα έδινα έστω για να τον έβλεπα μία φορά... Αν και το ιδανικό θα ήταν να μην ξαναφύγει... Το τραγούδι που θα ποστάρω αμέσως από κάτω είναι λες και το έγραψα εγώ, είναι όλα όσα νιώθω και θέλω...




    Όμως ξέρω πως οι επιθυμίες μου δεν θα γίνουν ποτέ πραγματικότητα, δεν θα γυρίσει ποτέ πια... Τότε θα μου πεις γιατί τα γράφεις αυτά; Τα γράφω μήπως αν τα βγάλω από μέσα μου δεν στεναχωριέμαι τόσο... Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...
    Μην σκας για ανθρωπους που δεν νοιαζονται για σενα!
    Δεν θελω να μου απαντησεις απλα καταλαβαινω!

  5. #3020
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Μην σκας για ανθρωπους που δεν νοιαζονται για σενα!
    Δεν θελω να μου απαντησεις απλα καταλαβαινω!
    Θα απαντήσω γιατί θέλω να πω κάτι καλό... Έστω και μόνο που με καταλαβαίνει κάποιος με κάνει να νιώθω λίγο καλύτερα... Ευχαριστώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #3021
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Θα απαντήσω γιατί θέλω να πω κάτι καλό... Έστω και μόνο που με καταλαβαίνει κάποιος με κάνει να νιώθω λίγο καλύτερα... Ευχαριστώ...
    Τιποτα δεν κανει! και εγω παθων ειμαι! Αλλα οχι σε ερωτικο τομεα, αλλα σε φιλικο...
    Κανενας δεν ειναι αξιος εμπιστοσυνης εκτος απο τον ευατο μας!

  7. #3022
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Τιποτα δεν κανει! και εγω παθων ειμαι! Αλλα οχι σε ερωτικο τομεα, αλλα σε φιλικο...
    Κανενας δεν ειναι αξιος εμπιστοσυνης εκτος απο τον ευατο μας!
    Μμμ, δεν ξέρω σίγουρα γι' αυτό με την εμπιστοσύνη... Στον συγκεκριμένο άνθρωπο είχα απόλυτη εμπιστοσύνη κυρίως στο κομμάτι ότι δεν θα μου κάνει κακό κι όντως δεν έκανε ποτέ κι όσο για το ότι με άφησε πάλι εγώ φταίω αλλά έχω αλλάξει πια και δεν θα επαναλάμβανα τα ίδια λάθη αλλά είναι αργά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #3023
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μμμ, δεν ξέρω σίγουρα γι' αυτό με την εμπιστοσύνη... Στον συγκεκριμένο άνθρωπο είχα απόλυτη εμπιστοσύνη κυρίως στο κομμάτι ότι δεν θα μου κάνει κακό κι όντως δεν έκανε ποτέ κι όσο για το ότι με άφησε πάλι εγώ φταίω αλλά έχω αλλάξει πια και δεν θα επαναλάμβανα τα ίδια λάθη αλλά είναι αργά...
    Αφου δεν τα επαναλαμβανεις τα ιδια λαθοι ξεκινα κατι καινουργιο...!
    Δεν ειμαι ψυχολογος! την γνωμη μου λεω!

  9. #3024
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Αφου δεν τα επαναλαμβανεις τα ιδια λαθοι ξεκινα κατι καινουργιο...!
    Δεν ειμαι ψυχολογος! την γνωμη μου λεω!
    Καλά κάνεις...

    Αλλά δεν έτυχε κάποια γνωριμία που να πάει στο ερωτικό... Αν προκύψει θα το προσπαθήσω αν και θα δυσκολευτώ να εμπιστευτώ άλλον (και για τον πρώην έφτυσα αίμα μέχρι να καταφέρω να μην τον φοβάμαι, αυτό είναι πρόβλημα για μια σχέση)...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #3025
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλά κάνεις...

    Αλλά δεν έτυχε κάποια γνωριμία που να πάει στο ερωτικό... Αν προκύψει θα το προσπαθήσω αν και θα δυσκολευτώ να εμπιστευτώ άλλον (και για τον πρώην έφτυσα αίμα μέχρι να καταφέρω να μην τον φοβάμαι, αυτό είναι πρόβλημα για μια σχέση)...
    Ακου , μην κοιτας του συνομιληκους σου που ειναι παντρεμενοι κτλ εχουν οικογενεια. κτλ .. μπορει απο πισω να εχουν στιριγματα τα οποια δεν αντιλαμβανεσαι...
    Επισης εχουν και ευθυνη...τι να πω... Απλα προσπαθω να σου πω απο την δικια μου εμπειρια καλυτερα μονος παρα με ανοητους ανθρωπους!
    Και εγω ειμαι στα 33 χρονων... ολοι οι συνομιλικοι ειναι παντρεμενοι! και τι σημαινει πρεπει να παντρευτω και εγω?! ο καθενας εχει την δικια του πορεια και τον δικο του σταυρο να κουβαλησει!

    Απλα το θεμα ειναι μεσα σε αυτο να υπαρχουν και ομορφες στιγμες...!που πιστευω οτι υπαρχουν... αλλιως δεν θα ζουσαμε!

  11. #3026
    hlias1988
    Guest
    Δεν ξερω εαν ταιριαζει εδω αλλα πιστευω στο θεο.. και παραθετω το παρακατω που ειπε!

    Μια γυναίκα μέσα στο πλήθος Του είπε: «Ευλογημένη η μήτρα που σε γέννησε και οι μαστοί που σε γαλούχησαν». Εκείνος αποκρίθηκε: «Ευλογημένοι είναι όσοι άκουσαν τον λόγο του Πατέρα και τον τήρησαν αληθινά: Διότι θα έρθουν μέρες που θα λέτε: Ευλογημένη η μήτρα που δεν συνέλαβε και οι μαστοί που δεν γαλούχησαν».

    κατά Θωμά

  12. #3027
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Ακου , μην κοιτας του συνομιληκους σου που ειναι παντρεμενοι κτλ εχουν οικογενεια. κτλ .. μπορει απο πισω να εχουν στιριγματα τα οποια δεν αντιλαμβανεσαι...
    Επισης εχουν και ευθυνη...τι να πω... Απλα προσπαθω να σου πω απο την δικια μου εμπειρια καλυτερα μονος παρα με ανοητους ανθρωπους!
    Και εγω ειμαι στα 33 χρονων... ολοι οι συνομιλικοι ειναι παντρεμενοι! και τι σημαινει πρεπει να παντρευτω και εγω?! ο καθενας εχει την δικια του πορεια και τον δικο του σταυρο να κουβαλησει!

    Απλα το θεμα ειναι μεσα σε αυτο να υπαρχουν και ομορφες στιγμες...!που πιστευω οτι υπαρχουν... αλλιως δεν θα ζουσαμε!
    Ναι, αλλά εγώ κουράστηκα μ' αυτό το σταυρό κι επιπλέον δεν μπορώ τη μοναξιά (βέβαια εννοείται ότι δεν θα είχα δίπλα μου κάποιον ανόητο, μιλάω για έναν ώριμο άνθρωπο)... Όσο για τις όμορφες στιγμές υπάρχουν κάποιες αλλά δυστυχώς δεν αρκούν για να γεμίσουν το κενό...

    Κι εγώ πιστεύω στο Θεό και θεωρώ ότι ταιριάζει το κείμενο που πόσταρες παρακάτω αν και δεν είμαι σίγουρη γιατί το είπε αυτό για τη μήτρα που δεν συνέλαβε... Σκέφτομαι κάτι αλλά δεν ξέρω αν είναι το σωστό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #3028
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, αλλά εγώ κουράστηκα μ' αυτό το σταυρό κι επιπλέον δεν μπορώ τη μοναξιά (βέβαια εννοείται ότι δεν θα είχα δίπλα μου κάποιον ανόητο, μιλάω για έναν ώριμο άνθρωπο)... Όσο για τις όμορφες στιγμές υπάρχουν κάποιες αλλά δυστυχώς δεν αρκούν για να γεμίσουν το κενό...

    Κι εγώ πιστεύω στο Θεό και θεωρώ ότι ταιριάζει το κείμενο που πόσταρες παρακάτω αν και δεν είμαι σίγουρη γιατί το είπε αυτό για τη μήτρα που δεν συνέλαβε... Σκέφτομαι κάτι αλλά δεν ξέρω αν είναι το σωστό...
    Αυτο ειναι το μυστηριο με τον Ιησου! Δεν ξερεις γιατι θελει να πει! Ας το αφησουμε να νομιζει ο καθενας οτι θελει!
    Λοιπον καληνυχτιζω! εδω θα ειμαστε οπως καθε μερα!

    Δεν εχω να κρυψω τιποτα απο κανεναν ουτε απο την κοινωνια.... Απλα ο εχθρος μου ειναι η κοινωνια... Τιποτα αλλο...!
    Καλο βραδυ........!!!!!!!!

  14. #3029
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Αυτο ειναι το μυστηριο με τον Ιησου! Δεν ξερεις γιατι θελει να πει! Ας το αφησουμε να νομιζει ο καθενας οτι θελει!
    Λοιπον καληνυχτιζω! εδω θα ειμαστε οπως καθε μερα!

    Δεν εχω να κρυψω τιποτα απο κανεναν ουτε απο την κοινωνια.... Απλα ο εχθρος μου ειναι η κοινωνια... Τιποτα αλλο...!
    Καλο βραδυ........!!!!!!!!
    Καλό βράδυ και σ' εσένα!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #3030
    hlias1988
    Guest


    ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!!!



    Η νύχτα ανοίγει την αγκαλιά της
    Το παιδί ονομάζεται μοναξιά
    Είναι κρύο και ακίνητο
    Κλαίω ήσυχα μες στο χρόνο
    Δεν ξέρω πως σε λένε
    Αλλά ξέρω ότι υπάρχεις
    Ξέρω ότι κάποτε
    κάποιος με αγαπά

    Έρχεται σε μένα κάθε βράδυ
    Δεν έμειναν λόγια να ειπωθούν
    Με τα χέρια του γύρω από το λαιμό μου
    Κλείνω τα μάτια μου και πεθαίνω

    Δεν ξέρω ποιος είναι
    Στα όνειρά μου όμως υπάρχει
    Το πάθος του είναι ένα φιλί
    Και δεν μπορώ να αντισταθώ

    Περιμένω εδώ
    Μην πεθάνεις προτού εγώ
    Περιμένω εδώ
    Μην πεθάνεις πριν εμένα

    Δεν ξέρω ποιος είσαι
    Ξέρω ότι υπάρχεις
    Μην πεθάνεις
    Μερικές φορές ο έρωτας μοιάζει τόσο μακρυά
    Περιμένω εδώ
    Τον έρωτά σου δεν μπορώ να απορρίψω
    Περιμένω εδώ

    Όλα τα σπίτια είναι χιονισμένα
    Και στα παράθυρα κεριά
    Βρίσκονται εκεί μαζί
    Κι εγώ
    Περιμένω μόνο εσένα

    Περιμένω εδώ
    Μην πεθάνεις προτού εγώ
    Περιμένω εδώ
    Μην πεθάνεις πριν από μένα

    Δεν ξέρω ποιος είσαι
    Ξέρω πως υπάρχεις
    Μην πεθάνεις
    Μερικές φορές ο έρωτας μοιάζει τόσο μακρυά
    Περιμένω εδώ
    Τον ερωτά σου δεν μπορώ να απορρίψω

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •