Έκτακτες αυτός ο φόβος και ο τρόμος - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 82
  1. #61
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Νικο εκτακτες συμβαινουν παντου και με καθε τροπο. Μην το ψαχνεις παραπανω γιατι θα διπολασιαστει ο αριθμος τους. Στις αρχες ειχα μια φορα στο τοσο κολπικη και μου εγινε εμμονη και εχω φτασει σε σημειο να λειτουργει ανα στιγμες μονο με εκτακτες η καρδια μου. Πιστεψε με δεν το θες αυτο οποτε ξεκολλα πριν να ναι αργα
    Έχεις δίκιο σε όλα και ελπίζω να το ξεπεράσεις….σε εχει βοηθήσει γενικά κατι;;έκανες τππ; εμένα μ Πε ο ψυχίατρος μισό ζολοφτ πρωί και μισό ζαναξ βράδυ…και ο αρυθμιολογος μ Πε να παρω concor ενα καθε πρωι βοηθάει παρα πολυ στις έκτακτες και μ λει θα σ φύγουν με αυτο επειδή εχω λιγες….Εγω εχω περίπου μέχρι 10 και αν την μέρα (κολπικεσ) απλα τις νιώθω και δυο φορές μ χει γίνει έντονη…ενα άδειασμα στο λαιμό νιώθω…

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Οι κολπικες είναι το τίποτα. Τελείως ακίνδυνες. Μόνο τα αντικαταθλιπτικα με βοηθάνε προς το παρόν

  3. #63
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Οι κολπικες είναι το τίποτα. Τελείως ακίνδυνες. Μόνο τα αντικαταθλιπτικα με βοηθάνε προς το παρόν
    Ναι έτσι μ πάνε κ οι γιατροί…απλα ωρες ωρες τις νιώθω πολυ έντονα δν ξερω αν φτει π δν κοιμαμε κ δν τροω Καλα…δεν φεύγουνε ποτε δλδ;ποσο καιρο έτσι;

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Οι κολπικες είναι ούτως ή άλλως πολύ έντονες από την φυση τους. Τις ρχω χρόνια και κάθε χρόνο είναι χειρότερα. Νιώθω ότι απλά θα έρθει η στιγμή που θα παθω έμφραγμα. Οχι δεν νομίζω ότι φεύγουν ποτε τελείως. Από την στιγμή που ετσι λειτουργεί υο σωμα μας πάντα θα επιστρέφουν όσο ξαι να θέλουμε να πιστέψουμε ότι μας ξέχασαν επιτέλους.

  5. #65
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Οι κολπικες είναι ούτως ή άλλως πολύ έντονες από την φυση τους. Τις ρχω χρόνια και κάθε χρόνο είναι χειρότερα. Νιώθω ότι απλά θα έρθει η στιγμή που θα παθω έμφραγμα. Οχι δεν νομίζω ότι φεύγουν ποτε τελείως. Από την στιγμή που ετσι λειτουργεί υο σωμα μας πάντα θα επιστρέφουν όσο ξαι να θέλουμε να πιστέψουμε ότι μας ξέχασαν επιτέλους.
    Έχεις πολλές;αν εχει πολλές Γτ δν κανεις ablation; Τα φάρμακα β αναστολεις Γτ δν παίρνεις μου πάνε οτι βοηθανε…εμένα μ είπε οτι επειδή Εγω λιγες οτι αν μ φύγει το ανχος θα φύγουν…αυτο για το έμφραγμα το πες έτσι πιστεύω δν υσχυει κατι τετιο…Εγω δν ειχα τωρα το τελευταίο τρίμηνο μ βγήκανε π περνάω ανχωδεις διαταραχή….

  6. #66
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    4
    Καλησπερα παιδια..κι εγω υποφερω εδω και μερες απο εκτακτες συστολες..δεν μπορω αλλο τις εχω χρονια..εχει χαλασει η ζωη μου δεν μπορω να ζω ετσι

  7. #67
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    4
    Σε βοηθγσε το λοπρεσορ?μου το εχει δωσει και μενα αλλα δεν βλεπω διαφορα

  8. #68
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Niki7 View Post
    Σε βοηθγσε το λοπρεσορ?μου το εχει δωσει και μενα αλλα δεν βλεπω διαφορα
    Εγω θα αρχησω τωρα ζολοφτ και ζαναξ το βράδυ…Εγω εχω πολυ λιγες και Οχι καθε μέρα απλα τις νιώθω όταν γινοντε…μ λένε επειδή ειναι πολυ λιγες αν μ φύγει το ανχος θα φύγουνε…

  9. #69
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    4
    Εμενα δεν φευγουν με τιποτα και ειναι καθημερινες τις νιωθω πολυ εντονα και ιδιαιτερα το βραδυ που θα ξαπλωσω..δεν την παλευω με τιποτα..και ολοι μου λενε οτι δεν εχω τιποτα και να μαθω να ζω με αυτο..δεν γινεται γιατι δεν τις εχω μια στο τοσο..τις εχω καθε μηνα κρατανε 2 βδομαδες και βαλε

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Συμπληρωμα q10 κιου τεν για καρδια παρετε

  11. #71
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Συμπληρωμα q10 κιου τεν για καρδια παρετε
    Εγω π λετε νιώθω κατι στο λαιμό αν δν το ξερά δηλαδη οτι ειναι εκτακτη δν θα έδινα σημασία απλα τωρα π το μαθα φοβαμε…2 φορές τις εχω νιώσει πολυ έντονα…δν έπινα νερό και δν κοιμόμουν Καλα…τωρα τελευταία βδομαδα π πινω πολυ νερό κ κοιμαμε λιγο πιο πολυ η αίσθηση ήδη εχει αλλαξει δν τις νιώθω πολυ και απλα μ γίνετε καθε μέρα μια στην προπόνηση γι αυτο φοβαμε…κοντα στους 2.5 μήνες αλλα εχω πολυ στρες κ μ λένε ειναι παροδικό αν ημερίδων θα φύγουν…κανω μέχρι 10 περίπου την μέρα και αν τελευταία με τπ νερό 2/3..απλα τις νιώθω λιγο…

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Φίλε μου νιώθω όλη μέρα κάθε μέρα εδώ και πολλα χρόνια. Κάνε υπομονή και χαλάρωσε και άκου τον γιατρό σου. Δες το στομάχι σου και μην τρως και κοιμάσαι αμέσως μετά η τρως βαριά και τετοια.

  13. #73
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Φίλε μου νιώθω όλη μέρα κάθε μέρα εδώ και πολλα χρόνια. Κάνε υπομονή και χαλάρωσε και άκου τον γιατρό σου. Δες το στομάχι σου και μην τρως και κοιμάσαι αμέσως μετά η τρως βαριά και τετοια.
    Έχεις δοκιμάσει κατι για να βοηθηθείς;ο γιατρος δν πρότεινε κατι;

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Πρότεινε ναι. Μέχρι και ablation αν δεν ηρεμήσω. Εγώ ήθελα να το παλεψω λίγο μόνη μου. Όταν πηγα και του έδειξα να κάθομαι έτσι και ξεκινούν και όντως ξεκίνησαν επαθε πλακα. Ασταμάτητες μιλάμε. Ριπές. Δυνατές. Μου είπε θα το παρακολουθουμε αλλά μου εδωσε συμβουλές. Πολλά μήλα. Ακουγεται απλό αλλά έτσι ηρέμησα. Μήλο και σκληρή διατροφή. Πράγμα που δείχνει ότι το στομάχι μου ήταν χάλια και ακόμα κάποιες φορές με πιανει. Δεν ξέρω αν σε βοηθήσει πάντως δεν έχεις να χάσεις κάτι.

  15. #75
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Πρότεινε ναι. Μέχρι και ablation αν δεν ηρεμήσω. Εγώ ήθελα να το παλεψω λίγο μόνη μου. Όταν πηγα και του έδειξα να κάθομαι έτσι και ξεκινούν και όντως ξεκίνησαν επαθε πλακα. Ασταμάτητες μιλάμε. Ριπές. Δυνατές. Μου είπε θα το παρακολουθουμε αλλά μου εδωσε συμβουλές. Πολλά μήλα. Ακουγεται απλό αλλά έτσι ηρέμησα. Μήλο και σκληρή διατροφή. Πράγμα που δείχνει ότι το στομάχι μου ήταν χάλια και ακόμα κάποιες φορές με πιανει. Δεν ξέρω αν σε βοηθήσει πάντως δεν έχεις να χάσεις κάτι.
    Όταν λες σκρηλη διατροφή;

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες και φόβος
    By dream84 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 20
    Last Post: 02-02-2020, 22:51
  2. Αυτός ο φόβος της ανακοπής μ έχει φτάσει στην παρανοια
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 06-10-2019, 12:23
  3. Περνάει ποτέ αυτός ο φόβος;;
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2015, 15:56
  4. αγχος-φοβος-τρομος
    By 66psy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 01-03-2015, 20:09
  5. Φόβος.. αυτός φταίει για πολλά!!
    By ...a in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 26-01-2015, 08:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •