ειμαστε η δεν ειμαστε μαζι????? - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 137
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    θελει λοιπον και οι δυο σαν πρωτη προτεραιοτητα να σκεφτουμε καλα ποιοι ηταν οι λογοι που μας εφεραν ως εδω, να τους συνειδητοποιησουμε και να βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα....και οταν θα μαστε ετοιμοι τοτε ξανασυζηταμε και αν μας βγει κανουμε το επομενο βημα... ωστοσο λεει οτι θελει να βρισκομαστε, θελει να μαθαινει νεα μου,

    μα ειναι τοσο σαφες που απορω γιατι ψαχνεσαι.σε θελει ακομη κ πολυ μαλιστα.τοσο πολυ που παρα τα οποια λαθη εγιναν δινει τη καλυτερη δυνατη ευκαιρια στη σχεση σας.σε αφηνει να σκεφτεις τα λαθη,κανει κ αυτος το ιδιο κ συντομα ξαναδοκιμαζετε.

    στα ερωτηματα σου θεωρω πως θελει επικοινωνια γιατι νοιαζεται χωρις να σημαινει κατι παραπανω ουτε θετικα ουτε αρνητικα.γνωμη μου μη το πιεσεις το ολο θεμα σχεση κ θα ρθει απο μονο του.βεβαια ως την επομενη συναντηση δες λιγο τα λαθη σας.τα δικα σου φροντισε να μη τα ξαναεπαναλαβεις κ τα δικα του αν θες πες του τι σε ενοχλησε αλλα σαν συμβουλη για να πετυχει η σχεση.οχι επικριτικα.

    ευκολακι ειναι.μονο εσυ με το αγχος σου κ τη πιεση να πετυχει μπορει να το χαλασεις.ηρεμια κ ειναι ευκολο

  2. #92
    Quote Originally Posted by soking View Post
    θελει λοιπον και οι δυο σαν πρωτη προτεραιοτητα να σκεφτουμε καλα ποιοι ηταν οι λογοι που μας εφεραν ως εδω, να τους συνειδητοποιησουμε και να βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα....και οταν θα μαστε ετοιμοι τοτε ξανασυζηταμε και αν μας βγει κανουμε το επομενο βημα... ωστοσο λεει οτι θελει να βρισκομαστε, θελει να μαθαινει νεα μου,

    μα ειναι τοσο σαφες που απορω γιατι ψαχνεσαι.σε θελει ακομη κ πολυ μαλιστα.τοσο πολυ που παρα τα οποια λαθη εγιναν δινει τη καλυτερη δυνατη ευκαιρια στη σχεση σας.σε αφηνει να σκεφτεις τα λαθη,κανει κ αυτος το ιδιο κ συντομα ξαναδοκιμαζετε.

    στα ερωτηματα σου θεωρω πως θελει επικοινωνια γιατι νοιαζεται χωρις να σημαινει κατι παραπανω ουτε θετικα ουτε αρνητικα.γνωμη μου μη το πιεσεις το ολο θεμα σχεση κ θα ρθει απο μονο του.βεβαια ως την επομενη συναντηση δες λιγο τα λαθη σας.τα δικα σου φροντισε να μη τα ξαναεπαναλαβεις κ τα δικα του αν θες πες του τι σε ενοχλησε αλλα σαν συμβουλη για να πετυχει η σχεση.οχι επικριτικα.

    ευκολακι ειναι.μονο εσυ με το αγχος σου κ τη πιεση να πετυχει μπορει να το χαλασεις.ηρεμια κ ειναι ευκολο
    θεωρεις οτι ετσι εχουν τα πραγματα?? προς το παρον στο θεμα επανασυνδεσης που του ανεφερα ηταν κατηγορηματικα οχι, γιατι μου λεει με τον πρωτο τσακωμο που μπορει να εχουμε ταυτοχρονα θα ερθουν στον μυαλο ολοι οι προηγουμενοι και τοτε τα πραγματα θα ειναι τελειως ασχημα!! εγω μου λεει αυτη τη στιγμη κουβαλαω ενα βαρος.. και το βαρος αυτο ειναι το γιατι φτασαμε ως εδω.. δεν μπορω μου λεει να το αφησω πισω και να ξανακανω το ιδιο λαθος.. πρεπει να κατσω και να το βγαλω απο πανω μου και ΙΣΩΣ μετα τα πργαμτα να ναι καλυτερα!!!

    αυτο μου λεει που πρεπει να κανεις ειναι να βρεις και συ και να συνειδητοποιησεις τι εφταιξε διοτι ναι μεν ξερεις αλλα πρεπει να σαι σιγουρη πως δεν θα ξανακανεις τα ιδια λαθη... και με αυτο που μου ζητς να ξαναειμαστε μαζι σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα ξανακανεις το ιδιο λαθος... θελω λοιπον μου λεει να σκεφτεις τον εαυτο σου, να βαλεις σε μια ταξη την ζωη σου(λογω οτι με απελυσαν) να δεις τι θα κανεις με το θεμα δουλεια (διοτι μενω σε νοικι στην φοιτιτικη μου πολη) και οποτε νιωσεις πραγματικα ετοιμη εγω εδω ειμαι να κατσουμε και να συζητησουμε... το ιδιο μου λεει πρεπει να κανω και εγω!!καναμαε πολλα λαθη και εκαναν κακο στη σχεση μας και αυτα μας εφεραν ως εδω.. το να κανουμε βιαστικα βηματα σιγουρα θα ναι ολεθρος διοτι η δευτερη φορα θα ναι χειροτερη απ ολες τις αποψεις!!! τωρα εχουμε μια πολυ καλη επικοινωνια, κατι το οποιο δεν το ειχαμε οσο ημασταν μαζι!!

    αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι οταν τον ρωτουσα αν υπαρχουν ερωτικα συναισθηματα ακομα για μενα η ολο αυτο ειναι μονο ανθρωπινη αγαπη μου ελεγε συνεχεια πως την δεδομενη στιγμη δεν ξερει τιποτα!! ξερει μονο πως ο,τι του βγαινει το κανει και δεν εχει προσποιηθει καθολου!!! αυτη την απαντηση μου λεει θα την εχω οταν ξεκαθαρισω τα πραγματα μεσα μου και βγαλω αυτο το βαρος απο πανω μου!!!

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,735
    Quote Originally Posted by violeta92 View Post
    παιδια... μιλησαμε μιλησαμε μιλησαμε.... μου ειπε πως φυσικα και εχει ακομα συναισθηματα για μενα ομως αυτη τη στιγμη επειδη οι πληγες και οι λογοι για τους οποιους χωρισαμε ειναι νωπες ακομα δεν ειναι ετοιμος να ξανακανει το βημα και τα ιδια λαθη.... ακομα λεει δεν εχει συνειδητοποιησει τι εχει συμβει, ποια ηταν τα αιτια για να μπορεσει να βαλει τα πραγματα σε μια σειρα και να μην ξανακανει τα ιδια λαθη...

    θελει λοιπον και οι δυο σαν πρωτη προτεραιοτητα να σκεφτουμε καλα ποιοι ηταν οι λογοι που μας εφεραν ως εδω, να τους συνειδητοποιησουμε και να βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα....και οταν θα μαστε ετοιμοι τοτε ξανασυζηταμε και αν μας βγει κανουμε το επομενο βημα... ωστοσο λεει οτι θελει να βρισκομαστε, θελει να μαθαινει νεα μου,

    εσυ μου λεει τι θελεις?????? υπαρχουν δυο δρομοι... ειτε κραταμε επικοινωνια ειτε εξαφανιζομαστε... εγω μου λεει θελω να εχουμε επικοινωνια.. ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ!!!!!!!

    και εδω ερχονται τα ερωτηματα μου...
    1) θελει να κρατησουμε επικοινωνια γιατι θεωρει πως θα υπαρξει επανασυνδεση?
    2)θελει να κρατησουμε επικοινωνια για να του ειναι πιο ευκολος ο χωρισμος και η απωλεια??
    3) θελει να κρατησουμε επικοινωνια αλλα να μην ειμαστε μαζι για να δει πως θα κυλισει το θεμα, φαση σαν να γνωριστηκαμε τωρα με φλερτ και ραντεβου????

    περιμενω να μου απαντησετε!!!!!!
    πιστευω οτι ισχυει το
    4) θελει να εχετε επικοινωνια γιατι δεν ειναι 100% βεβαιος για την αποφαση του, εχει ακομα αισθηματα, θελει να σε βλεπει αλλα εκ του ασφαλους και χωρις δεσμευσεις εκ μερους του, και θελει πανω απ ολα να νοιωθει την σιγουρια οτι εσυ θα εισαι εκει γι αυτον, αν αλλαξει αποφαση και αν η αποφαση παραμενει για απομακρυνση, θα λειτουργησει και σαν
    2)...

    εσυ αποφασιζεις, που ξερεις και πολλες αλλες λεπτομερειες που δεν θεωρεις σκοπιμο να πεις.
    εγω θα τον διαβεβαιωνα οτι ο χωρισμος ειναι τοτ ελευταιο που θα θελα αυτην την στιγμη , αλλα δεν μπορω μια τετοια σχεση να την δω σε βαση "οποτε μας προκυψει".
    αν η αποφαση ειναι 'χωρισμος", προτιμω να μεινω μονη και να το διαχειριστω, απο αυτο το πραγμα που ειναι μια συνεχης φθορα. γιατι για εμενα ΘΑ ΗΤΑΝ μονο φθορα και δυστυχια μια τετοια φαση με τον συντροφο μου.
    αν εσυ μπορεις να βρεις χαρα και ικανοποιηση σε τετοια φαση, προχωρα.
    τι να σου πουμε εμεις?

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    ειτε κραταμε επικοινωνια ειτε εξαφανιζομαστε...
    η κρατατε επικοινωνια χωρις να εχετε σχεση η τελος??

  5. #95
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πιστευω οτι ισχυει το
    4) θελει να εχετε επικοινωνια γιατι δεν ειναι 100% βεβαιος για την αποφαση του, εχει ακομα αισθηματα, θελει να σε βλεπει αλλα εκ του ασφαλους και χωρις δεσμευσεις εκ μερους του, και θελει πανω απ ολα να νοιωθει την σιγουρια οτι εσυ θα εισαι εκει γι αυτον, αν αλλαξει αποφαση και αν η αποφαση παραμενει για απομακρυνση, θα λειτουργησει και σαν
    2)...

    εσυ αποφασιζεις, που ξερεις και πολλες αλλες λεπτομερειες που δεν θεωρεις σκοπιμο να πεις.
    εγω θα τον διαβεβαιωνα οτι ο χωρισμος ειναι τοτ ελευταιο που θα θελα αυτην την στιγμη , αλλα δεν μπορω μια τετοια σχεση να την δω σε βαση "οποτε μας προκυψει".
    αν η αποφαση ειναι 'χωρισμος", προτιμω να μεινω μονη και να το διαχειριστω, απο αυτο το πραγμα που ειναι μια συνεχης φθορα. γιατι για εμενα ΘΑ ΗΤΑΝ μονο φθορα και δυστυχια μια τετοια φαση με τον συντροφο μου.
    αν εσυ μπορεις να βρεις χαρα και ικανοποιηση σε τετοια φαση, προχωρα.
    τι να σου πουμε εμεις?
    θεωρειτε οτι ολα αυτα που μου ειπε μπορει να ειναι η πραγματικοτητα η δικαιολογιες????

    δεν ξερω παιδια ..ειμαι πολυ μπερδεμενη... φυσικα και θελω να ξαναπροσπαθησουμε και ας ειναι και μετα απο διαστημα!! δεν νιωθω πως εχουμε τελειωσει και η σχεση μας εκανε τον κυκλο της!
    απ την μια σκεφτομαι να περιμενω, γιατι πιστευω αξιζει..
    απο την αλλη νιωθω οτι ισως και να μην γινεται επανασυνδεση..δεν νομιζω πως υπαρχουν πολλες πιθανοτητες επανασυνδεσης ενος ζευγαριου και κει ειναι που λεω μηπως κανω λαθος και πρεπει να παω παρακατω??????

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    μπρος γκρεμος και πισω ρεμα

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    2 επιλογες σου δινει.η κρατατε επαφη και εαααν και εφοσον παει καλα βλεπετε ...η τελος

  8. #98
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    ειτε κραταμε επικοινωνια ειτε εξαφανιζομαστε...
    η κρατατε επικοινωνια χωρις να εχετε σχεση η τελος??
    ναι αυτη τη στιγμη ειναι απολυτος στην αποψη του αυτη!!!
    για το μελλον δεν μπορει να ξερει ουτε αυτος.. το μονο που ξερει ειναι οτι η ζωη ειναι απροβλεπτη και κανεις μας δεν ξερει πως μπορει να τα φερει!!!!

    μπορει μου λεει να κατσω να βαλω τα πραγματα σε μια σειρα και να ρθω μια μερα και να σου χτυπησω το κουδουνι και να σου πω ναι θελω να ειμαι μαζι σου,( αν φυσικα μου λεει δεν εχεις προχωρησει)
    μπορει ομως μου λεει και να μην γινει....

    δεν μπορω να σου πω τιποτα με σιγουρια!!! σου μιλαω απλα οσο πιο ειλικρινα μπορω γιατι δεν θελω να σε πληγωσω ουτε να σου φερθω ασχημα!!!!

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    ναι ειλικρινης φαινεται .το θεμα ειναι αν σε φθειρει ολο αυτο.αν εχεις τη διαθεση προσπαθησε το .αλλα προσεχε γιατι ισως δε βγει και απογοητευτεις.εσυ θα κρινεις.

  10. #100
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    ναι ειλικρινης φαινεται .το θεμα ειναι αν σε φθειρει ολο αυτο.αν εχεις τη διαθεση προσπαθησε το .αλλα προσεχε γιατι ισως δε βγει και απογοητευτεις.εσυ θα κρινεις.
    ε αυτο ειναι που δεν ξερω.... δεν μπορω αυτη τη στιγμη να κανω πως δεν υπαρχει, να εξαφανιστω απο την ζωη του! μου ειναι αδυνατον... ομως και απ την αλλη μπορει να πληγωθω πολυ χειροτερα στο μελλον!!!

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    ναι.μπορει να πληγωθεις χειροτερα μετα..να το χεις στο νου σου αυτο..απο κει και περα εσυ θα αποφασισεις.
    για μενα προσωπικα ,ειναι φθορα.. οπως ειπε και η remedy,ψυχοφθορο.αν εχεις τη δυναμη για ολο αυτο καντο..εσυ ξερεις καλυτερα.αλλα καποιες φορες και το να φευγεις δυναμη ειναι

  12. #102
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    κανε οτι γουσταρεις εσυ, αν θες να τον δεις δες τον , αν θες να κανεις ερωτα μαζι του καντο... κάνε οτι σε ικανοποιεί ... το τι έχει αυτός μεσα στο κεφάλι του παιζει να μην το μαθεις και ποτε... παίζει να μην ξερει και ο ίδιος!... στην ερωτηση σου αν ειστε μαζι ...σου απαντω ενα μεγαλο αφρατο ΟΧΙ ...οταν εισαι με κάποιον δεν χρειαζεται καν να αναρωτηθεις... το νιωθεις μεσα στην ψυχούλα σου!.. δεν σου αξίζει να υπομένεις τις ανασφαλειες του. οπότε ελευθερώσου απο το τρυπάκι της κυρίας Κοκοβίκου και κοιτα τον εαυτο σου που τον έχεις κάνει λάστιχο στο πέρα δωθε του αλλου! κουλαρε και θυμησου υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιες...:cool:

  13. #103
    Quote Originally Posted by rea View Post
    κανε οτι γουσταρεις εσυ, αν θες να τον δεις δες τον , αν θες να κανεις ερωτα μαζι του καντο... κάνε οτι σε ικανοποιεί ... το τι έχει αυτός μεσα στο κεφάλι του παιζει να μην το μαθεις και ποτε... παίζει να μην ξερει και ο ίδιος!... στην ερωτηση σου αν ειστε μαζι ...σου απαντω ενα μεγαλο αφρατο ΟΧΙ ...οταν εισαι με κάποιον δεν χρειαζεται καν να αναρωτηθεις... το νιωθεις μεσα στην ψυχούλα σου!.. δεν σου αξίζει να υπομένεις τις ανασφαλειες του. οπότε ελευθερώσου απο το τρυπάκι της κυρίας Κοκοβίκου και κοιτα τον εαυτο σου που τον έχεις κάνει λάστιχο στο πέρα δωθε του αλλου! κουλαρε και θυμησου υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιες...:cool:
    μα μεσα στην ψυχη μου το νιωθω πως δεν εχει τελειωσει... και εκει ειναι που προβληματιζομαι! γιατι καμια φορα πιστευουμε και αυτα που θα θελαμε να ισχυουν και δεν βλεπουμε τι πραγματικα ισχυει... γ αυτον τον λογο σας ειπα την ιστορια μου για να μου πειτε αντικειμενικα σαν απ εξω που ειστε τι πιστευετε!! δεν ξερω αν βλεπς καθαρα η οχι και αυτο ειναι που με προβληματιζει συνεχεια!!!

    νιωθει αραγε πραγματα ερωτικα ακομα για μενα?η ειναι μονο ανθρωπινη αγαπη??? γιατι δεν μου απανταει ξεκαθαρα??? μηπως δεν υπαρχουν και δεν θελει να με πληγωσει? μηπως δεν ξερει ουτε ο ιδιος?

    να σας πω και κατι αλλο που με προβληματιζει!!! εχει πει στους δικους του πως χωρισαμε... πως θα υπαρξει επανασυνδεση? τι θα πει στην οικογενεια του? μηπως σκεφτεται και αυτο και ετσι τον απωθει απο την επανασυνδεση???

    ξερω πως σας εχω τρελανει στις ερωτησεις ειναι ομως ερωτηματα που μου ερχονται στο μυαλο και με προβληματιζουν!!!!!!

  14. #104
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    κορίτσι μου κανεναν δεν τρελανες βγαλτα απο μέσα σου και σε όποιον δεν αρεσει ας μην το διαβασει.
    εσυ τι θελεις? εσυ πως νιωθεις? εσυ πως είσαι?.... δεν μπορω να σου απαντησω στα ερωτηματα σου, όπως σου είπα και πιο πριν κανεις δεν μπορει να καταλάβει τι υπάρχει μεσα στο μυαλό του άλλου.μπορεις να το ξανασυζητησεις μαζι του, να μιλήσεις πραγματικα και να ακουσεις πραγματικα αυτα που εχει να σου πει... ελευθερωσου και ρωτα χωρις εγωισμους αυτα που σε προβληματιζουν ...και απο εκει και πέρα...βλέπεις τι θα κανεις!

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Αυτα που ηθελες να πεις τα ειπες πολλες φορες και αυτα που σου ειπε ο φιλος σου ειναι σωστα, σου μιλησε πολυ ψυχραιμα και σταρατα. Για μενα πρεπει να περιμενεις κ με τον τροπο σου να φερεις την αλλαγη που επιθυμεις. Μη τον καλεις λοιπον ξανα εσυ πρωτη και ασε να κυλησουν λιγες μερες.

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαστε χρονια μαζι,τον αγαπαω αλλα.....
    By mary1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-02-2013, 23:21
  2. Replies: 15
    Last Post: 05-02-2011, 20:43
  3. Είμαστε πολλοί
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 57
    Last Post: 31-10-2009, 20:57
  4. Είμαστε μόνοι μας .
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 03-09-2008, 13:01
  5. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΓΩ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΜΕΙΣ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 21-09-2007, 15:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •