υποφερω..δε εχω που να τα πω.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 101
  1. #16
    Θα τολμησω να σου πω κατι. 2 ειναι τα νησια που αρχιζεις σεζον. Μύκονος ή Σαντορινη. Η πρωτη φορα θα ειναι παντα δυσκολη αλλα απαξ και δικτυωθεις θα καλυτερευσουν τα πραγματα. Επισης δοκιμασε να πας ΣΕΡΒΙΣ και οχι καμαριερα. Το σερβις πληρωνεται αλλα εχει μπολικη κουραση.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by kourasmeni93 View Post
    καλησπερα σ ευχαριστω ..πιστευω δύσκολο ..γιατι ειμαι 6ο ετος
    Το έψαξα περαιτέρω και έχεις δίκιο. Ίσως αν απευφυνθείς στην Μητρόπολη είτε Αθηνών, είτε του νησιού ή της οικείας ενορίας σου, που δίνουν οικονομική ενίσχυση στους φοιτητές, αλλά δεν γνωρίζω τις προϋποθέσεις και ίσως να βρείς και μια δουλειά με μισθό και ένσημα εκεί ή στην Μητρόπολη ή στην ενορία σου. Όμως δεν είμαι σίγουρος, επειδή δεν το έχω ψάξει αρκετά και δεν γνωρίζω και τα προσωπικά πιστεύω σου, απλά προσπαθώ και εγώ να βρω μία λύση.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    22
    σε ευχαριστω για την ιδεα f society ..εχω τ θεμα ομως οτι δε ειμαι για αυτο το χώρο ..δε εχω τη προϋπηρεσία ..μήτε τη εμφανιση ..εχω παραπανω κιλα ..και δύσκολα θα δεις στο σέρβις τετοια υπόθεση ..

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Το έψαξα περαιτέρω και έχεις δίκιο. Ίσως αν απευφυνθείς στην Μητρόπολη είτε Αθηνών, είτε του νησιού ή της οικείας ενορίας σου, που δίνουν οικονομική ενίσχυση στους φοιτητές, αλλά δεν γνωρίζω τις προϋποθέσεις και ίσως να βρείς και μια δουλειά με μισθό και ένσημα εκεί ή στην Μητρόπολη ή στην ενορία σου. Όμως δεν είμαι σίγουρος, επειδή δεν το έχω ψάξει αρκετά και δεν γνωρίζω και τα προσωπικά πιστεύω σου, απλά προσπαθώ και εγώ να βρω μία λύση.
    το νησί ειναι τελείως παρατημένο και δε βοηθάνε ..το χω δει δηλαδή αυτο ..

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by f*Society View Post
    Θα τολμησω να σου πω κατι. 2 ειναι τα νησια που αρχιζεις σεζον. Μύκονος ή Σαντορινη. Η πρωτη φορα θα ειναι παντα δυσκολη αλλα απαξ και δικτυωθεις θα καλυτερευσουν τα πραγματα. Επισης δοκιμασε να πας ΣΕΡΒΙΣ και οχι καμαριερα. Το σερβις πληρωνεται αλλα εχει μπολικη κουραση.
    Συμφωνώ, έχεις δίκιο σε αυτό. Ειδικά μου είχαν πει, όσοι είχαν πάει διάφοροι φίλοι γνωστών μου, το καλοκαίρι, σέρβις στην Μύκονο πληρώνονται καλά και με καλά φιλοδωρήματα , αλλά λιώνεις όλο το καλοκαίρι.

  6. #21
    Προυπηρεσια δεν χρειαζεσαι για σερβις. Επισης αφου αισθανεσαι ετσι δοκιμασε να πας Σαντορινη. Τωρα ειναι το πικ της σεζον οποτε ολο και καπου θα βρεις να πας. Ακομα εκει στο νησι δεν υπαρχει καπου να δουλεψεις ?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Αποφεύγεις καταστάσεις και ψάχνεις δικαιολογίες παντού..εγώ αυτό αντιλαμβάνομαι.
    Πολύ πολύ αρνητισμό και μια εύκολη λύση.
    Προσωπικά δεν βλέπω μεγάλη διάθεση να θέλεις να βγεις απο αυτό το αδιέξοδο και μάλλον θελεις μονο απλά να τα πείς όπως λές.. Δεν αντιμετοπίζεις τις καταστάσεις αλλά απομακρύνεσαι ή φεύγεις απο αυτές. Δεν παλεύεις.
    Αν αυτός ο σύντροφος σου νοιάζεται για σένα θα σε βοηθήσει και αν δεν σε βοηθήσει δεν αξίζει να τον έχεις ούτε σαν σχέση εξ αποστάσεως.
    Δουλειά στην ηλικία που είσαι και αυτή την εποχή υπάρχουν πάρα πολλές αλλά θα πρέπει να βάλεις τα δυνατά σου. Θα πρέπει να συμβιβαστείς με κάποια πράγματα και να τα διαχειριστείς αναλόγος για να πετύχεις τον στόχο σου.
    Για να σε έχουν απολύσει απο τις δουλειές σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα όλες..τότε κάτι δεν κάνεις και εσύ καλά. Πρέπει λίγο να το κοιτάξεις και αυτό. Πρέπει να παλέψεις τόσο με τον εαυτό σου όσο και με τις καταστάσεις γύρω σου.
    Αυτός είναι ο κόσμος των ενήλικων κούκλα μου.. πέρνουμε την ζωή μας στα χέρια μας και παλεύουμε.

  8. #23
    Ημουν Μυκονο 6 χρονια σεζον γι αυτο το προτεινω !

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by jock77 View Post
    Αποφεύγεις καταστάσεις και ψάχνεις δικαιολογίες παντού..εγώ αυτό αντιλαμβάνομαι.
    Πολύ πολύ αρνητισμό και μια εύκολη λύση.
    Προσωπικά δεν βλέπω μεγάλη διάθεση να θέλεις να βγεις απο αυτό το αδιέξοδο και μάλλον θελεις μονο απλά να τα πείς όπως λές.. Δεν αντιμετοπίζεις τις καταστάσεις αλλά απομακρύνεσαι ή φεύγεις απο αυτές. Δεν παλεύεις.
    Αν αυτός ο σύντροφος σου νοιάζεται για σένα θα σε βοηθήσει και αν δεν σε βοηθήσει δεν αξίζει να τον έχεις ούτε σαν σχέση εξ αποστάσεως.
    Δουλειά στην ηλικία που είσαι και αυτή την εποχή υπάρχουν πάρα πολλές αλλά θα πρέπει να βάλεις τα δυνατά σου. Θα πρέπει να συμβιβαστείς με κάποια πράγματα και να τα διαχειριστείς αναλόγος για να πετύχεις τον στόχο σου.
    Για να σε έχουν απολύσει απο τις δουλειές σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα όλες..τότε κάτι δεν κάνεις και εσύ καλά. Πρέπει λίγο να το κοιτάξεις και αυτό. Πρέπει να παλέψεις τόσο με τον εαυτό σου όσο και με τις καταστάσεις γύρω σου.
    Αυτός είναι ο κόσμος των ενήλικων κούκλα μου.. πέρνουμε την ζωή μας στα χέρια μας και παλεύουμε.
    jokk σ ευχαριστω γ τις συμβουλές αλλα ξεφευγεις κρίνεις ανθρώπους π δε ξερεις βάζεις ταμπέλες χωρίς να ξερεις πραγματα και δε θα ασχοληθώ στο να σου απαντήσω .θα σε παρακαλέσω αφού οπως κρίνεις δε εχω διαθεση να το παλέψω να μη μου ξανά απευθυνθείς ..καλη συνέχεια

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Συμφωνώ, έχεις δίκιο σε αυτό. Ειδικά μου είχαν πει, όσοι είχαν πάει διάφοροι φίλοι γνωστών μου, το καλοκαίρι, σέρβις στην Μύκονο πληρώνονται καλά και με καλά φιλοδωρήματα , αλλά λιώνεις όλο το καλοκαίρι.
    το θεμα ειναι αν διάβασες οτι πηγα ήδη μια φορά και έχασα και τα οδοιπορικά μου ..πλέον φοβάμαι

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by f*Society View Post
    Προυπηρεσια δεν χρειαζεσαι για σερβις. Επισης αφου αισθανεσαι ετσι δοκιμασε να πας Σαντορινη. Τωρα ειναι το πικ της σεζον οποτε ολο και καπου θα βρεις να πας. Ακομα εκει στο νησι δεν υπαρχει καπου να δουλεψεις ?
    παντού ζητούν προϋπηρεσία πλέον και ειναι μεγάλο το ρισκο για μενα που ειμαι απενταρη να βρω λεφτά να πάω κάπου και να μη εχω να γυρίσω σε 1 στραβη

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by kourasmeni93 View Post
    jokk σ ευχαριστω γ τις συμβουλές αλλα ξεφευγεις κρίνεις ανθρώπους π δε ξερεις βάζεις ταμπέλες χωρίς να ξερεις πραγματα και δε θα ασχοληθώ στο να σου απαντήσω .θα σε παρακαλέσω αφού οπως κρίνεις δε εχω διαθεση να το παλέψω να μη μου ξανά απευθυνθείς ..καλη συνέχεια
    είχα δίκιο τελικά. Καλή συνέχεια και σε σένα..

  13. #28
    Επισης μπες ΟΑΕΔ. Κατα καιρους βγαζουν προγραμματα για ανεργους οποτε ισως βρεις κατι απο εκει και θα εχεις διευκολυνσεις σε θεματα εκπτωσεων. Κανε like σε pages του φεισμπουκ με αγγελιες εργασιας. Ακομα φτιαξε ενα βιογραφικο και αρχισε να στελνεις μαζικα σε διαφορες αγγελιες μεσω ιντερνετ. Υπαρχουν πολλες σελιδες για αναζητηση εργασιας. Επισης εγγραψου σε ιστοσελιδες ανθρωπινου δυναμικου οπως η randstand. Κατι θα καταφερεις. Επισης παρε 10 βαζακια μαρμελαδες και πηγαινε να τα πουλησεις ειτε πορτα πορτα ειτε σε καποιο πανηγυρι ή σε καποια λειτουργια.

    Μην καθεσαι και κλαις την μοιρα σου. Εχω περασει απο παρομοιο σταδιο αλλα κοιταξα ψηλα.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by f*Society View Post
    Επισης μπες ΟΑΕΔ. Κατα καιρους βγαζουν προγραμματα για ανεργους οποτε ισως βρεις κατι απο εκει. Κανε like σε pages του φεισμπουκ με αγγελιες εργασιας. Ακομα φτιαξε ενα βιογραφικο και αρχισε να στελνεις μαζικα σε διαφορες αγγελιες μεσω ιντερνετ. Υπαρχουν πολλες σελιδες για αναζητηση εργασιας. Επισης εγγραψου σε ιστοσελιδες ανθρωπινου δυναμικου οπως η randstand. Κατι θα καταφερεις.
    σε ευχαριστω τ τελευταίο π ανέφερες δε το γνώριζα καν ! εχω γραφτεί σε πολλές σελίδες αγγελιών του φβ αλλα Προκόπη δε είδα ..δε υπήρχε μήτε 1 που να μη ελεγε θελω 3 σεζόν προυπηρεσια

  15. #30
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by kourasmeni93 View Post
    το θεμα ειναι αν διάβασες οτι πηγα ήδη μια φορά και έχασα και τα οδοιπορικά μου ..πλέον φοβάμαι
    Δεν είναι όλοι έτσι, επειδή βρέθηκες σε ένα λαμόγιο νεοελληνάρα. Θα υπάρχουν κα αξιόλογες επιχειρήσεις. Ίσως σε κάποιο ξενοδοχείο, δεν έχω προσωπική πείρα πάνω σε τέτοια θέματα, αλλά σκέφτομαι διάφορες λύσεις. Απλά μην τα παρατάς, όπως ανέφερε σωστά και ένα άλλο μέλος εδώ. Έχει πέσει η αυτοπεποίθησή σου πολύ χαμηλά, με αυτές τις δυσκολίες, αλλα θα πρέπει να παλέψεις. Και εμείς εδώ, μόνο κάποιες προτάσεις μπορούμε να πούμε.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΥΠΟΦΕΡΩ
    By fragile in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 03-11-2019, 19:03
  2. Υποφέρω
    By john92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2016, 02:18
  3. ΥΠΟΦΕΡΩ
    By ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΗ in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 17
    Last Post: 02-01-2016, 00:29
  4. Υποφέρω...
    By regenmacher in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 12-06-2012, 09:59
  5. υποφερω πολυ
    By ferro in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 144
    Last Post: 05-03-2009, 20:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •